Autor Wątek: awans  (Przeczytany 1897 razy)

Offline Yogis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
awans
« dnia: Czerwiec 22, 2010, 21:54:32 »
Mam taki temat do omówienia.
Mam zamiar wstąpić do PSP (oczywiście wiem o całym szeregu testów, ćwiczeń), posiadam obydwa kursy podstawowe OSP, Ratownika.
Kończę właśnie studia w sumie nie związane ze strażą, mam licencjat ze stosunków międzynarodowych i kończę zarządzanie - magisterkę.
Słyszałem o czymś takim że jak się posiada wyższe wykształcenie jest możliwość awansu (rozumie że po dłuższym czasie), na wyższe
*funkcje,
*stopnie (nawet podoficerskie).
Chciałem się dowiedzieć czy jest to prawda.
I jak się mniej więcej awansuje w PSP, słyszałem że starszego strażaka dostaje się po roku służby.
Słyszałem o tym od kolegów, którzy już pracują w PSP.

Zwracam się z tym do ludzi, którzy na codzien mają do czynienia z takimi rzeczami. :gwiazdki:

 :huh:

Kolega nie jest jeszcze strażakiem PSP, dlatego przesunąłem ten wątek do tego działu. Polecam na początek zaznajomienie się z ustawą o PSP. Oraz przeczytaniem postów z tego działu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 23:32:07 wysłana przez robn »

Offline misio78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: awans
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2010, 22:05:24 »
Jak się dostaniesz do straży to dalej tak to wygląda:

1. Kurs podstawowy
2. starszego strażaka możesz dostać po roku ale to chyba teraz tylko 20 lub 30 zł więcej.
3. By awansować dalej musisz ukończyć kurs podoficerski. W zależności od komendy i potrzeb kadrowych możesz na niego iść po 2 latach, są też takie przypadki w niektórych jednostakach, że chłopaki czekają po 5 lat, a jak nie masz kursu podoficerskiego to nie masz awansu.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: awans
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2010, 22:45:48 »
...tylko 20 lub 30 zł więcej...

Dokładnie pomiędzy stopniem strażaka a starszego strażaka (ściślej mówiąc dodatkiem za stopień) różnica wynosi 10,00 zł BRUTTO.
Si vis pacem, para bellum

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: awans
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2010, 22:33:05 »
Witam! a mam małe pytanie, do jakiego stopnia można awansować bez matury,oczywiście szkoła średnia skończona tyle że beż matury,jak to wygląda??

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: awans
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2010, 13:59:46 »
wydaje mi się, że do aspiranta sztabowego...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: awans
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2010, 14:23:56 »
Ale pod warunkiem, ze na ZSA będziesz skierowany. Inaczej tylko do starszego ogniomistrza. A i tak wszystko zależy od stanowiska, bo nie na wszystkich stanowiskach masz maksymalny stopień w korpusie.
Si vis pacem, para bellum

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: awans
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2010, 15:03:01 »
Nykol ma rację, jeśli ktoś skończy aspirantkę to do asp. sztabowego.