Autor Wątek: Nowi generałowie w PSP  (Przeczytany 187049 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 03, 2014, 16:29:57 »
To może buławę, albo skrzydła husarskie  :gwiazdki: Jesteśmy strażakami, dla nas sagan abo bosak co najwyżej.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 04, 2014, 12:42:55 »
Szczere gratulacje i podziękowania, za zablokowanie nominacji generalskiej Pana "to nie ja jestem zły, to moi ludzie".

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 04, 2014, 13:04:53 »
 :cooo:Ś
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 13:30:21 wysłana przez pszczola »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 04, 2014, 13:56:49 »
No właśnie nie widziałem jako tako "kultu" szabli w PSP, a szkoda, bo dla mnie to bardzo fajna tradycja :)
i konie, koniecznie konie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 04, 2014, 14:01:31 »
@sheldon, to może słonie jak Hannibal  :szalony: albo karabiny dla kompanii honorowych, żeby można było salwy oddać  :rofl:

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 28, 2015, 09:05:32 »
Czy w tym roku przybędzie nam nowych genierałów.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 29, 2015, 18:52:54 »
Awanse generalskie

Cytuj
W Państwowej Straży Pożarnej na generalski stopień nadbrygadiera awansowani zostali trzej komendanci wojewódzcy - st. bryg. Józef Galica z Mazowsza, st. bryg. Tadeusz Milewski z Lublina i st. bryg. Andrzej Szcześniak z Dolnego Śląska.
St. bryg. Milewski jest lubelskim komendantem PSP od stycznia 2011 r. Miesiąc później stanowisko dolnośląskiego komendanta strażaków objął st. bryg. Szcześniak. Najmłodszy stażem jako komendant wojewódzki jest st. bryg. Galica - mazowiecką strażą pożarną kieruje od stycznia 2015 r.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/awanse-generalskie-m-in-dla-szefow-abw-i-skw,537965.html

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 30, 2015, 12:16:44 »
To może coś postawią?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 30, 2015, 16:37:06 »
Z tego co widać są wśród wojewódzkich i tacy komendanci, którzy się nie doczekają chyba nawet do emerytury stopnia generalskiego ...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 30, 2015, 18:14:47 »
Z kategorii ciekawostki:

Pierwsza generał w policji. Komendant z Opola dostanie nominację

Cytuj
Specjalnie dla niej nowelizowane jest rozporządzenie o umundurowaniu, które odtąd będzie zawierać „wzór spódnicy z lampasami”.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pierwsza-kobieta-general-w-policji,538268.html

Offline karol_W

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 04, 2016, 16:34:45 »
Mają rozmach... "trzymam kciuki" by już w listopadzie była druga gwiazda przy lampasach. Jestem totalnie antypartyjny ale przykro się patrzy na to co się dzieje.   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 04, 2016, 17:30:31 »
Jestem totalnie antypartyjny ale przykro się patrzy na to co się dzieje.
Niestety dzieje się to już wiele lat. A na sile przybrało moim zdaniem po roku 2008.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 04, 2016, 17:58:52 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 04, 2016, 18:27:16 »
Cytuj
generała brygady podporucznika Józefa Guzdka z pominięciem wszystkich, pośrednich stopni oficerskich. Nie dość, że stopień podporucznika tenże „oficer” otrzymał po zaledwie kilkudniowym pobycie w szkole oficerskiej, na bardzo „intensywnym” kursie
Mówiłem, że cyrk zaczęli po 2008!
Niestety dzieje się to już wiele lat. A na sile przybrało moim zdaniem po roku 2008.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline juz emeryt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 04, 2016, 18:55:58 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 04, 2016, 19:47:52 »
http://fakty.interia.pl/polska/news-leszek-suski-komendant-glowny-psp-awansowany-na-generala,nId,2195886
Ale jaja emeryci po 8 latach generalami zrobili czystke i maja lampasy
Jaja powiadasz? A o Leśnym już wszyscy zapomnieli ? Było inaczej?

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 04, 2016, 20:19:30 »
Pewnie wiele można zarzucić Leśnemu i jego ekipie , nie nam to  osądzać, ale na pewno nie dostawał szlifów generalskich po 8 letniej przerwie emerytalnej. Poczekali by przynajmniej na np. ŚDM żeby można było się  czymś pochwalić.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 04, 2016, 20:39:01 »
Ciacho... Easy.. po ŚDM czyli już w listopadzie będzie kolejny awans. Da się zrobić bez problemu.

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 04, 2016, 21:03:51 »
Pewnie wiele można zarzucić Leśnemu i jego ekipie , nie nam to  osądzać, ale na pewno nie dostawał szlifów generalskich po 8 letniej przerwie emerytalnej. Poczekali by przynajmniej na np. ŚDM żeby można było się  czymś pochwalić.

Ciacho szkoda tylko że w niecałe 2 lata 15 generałów... A to lepsze lub bardziej "cwane"  :wacko:

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 04, 2016, 21:06:32 »
Wilson masz rację, po co czekać nie wiadomo co będzie za rok a człowiek głupi czeka pełny czaso -okres żeby dostać belkę lub gwiazdkę(20zł) i żeby czasem przez ten czas d.....y nie zmoczyć bo zobaczy awans jak ś......a niebo.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 04, 2016, 22:20:39 »
Wilson masz rację, po co czekać nie wiadomo co będzie za rok a człowiek głupi czeka pełny czaso -okres żeby dostać belkę lub gwiazdkę(20zł) i żeby czasem przez ten czas d.....y nie zmoczyć bo zobaczy awans jak ś......a niebo.

Nie chcę już wspominać o moich spełnianych wymaganiach na mł.kpt. (wg. Nowej ustawy), a z awansu nici. Ale o koledze który po szkole SA przeniósł się z zakladowki, odbednil staż w PSP, dostał stanowisko d-ca zastepu jako st. str., a w maju nie dostał stopnia. Ale co tam generał "na emeryturze" się należy. Bo przecież KG nie może być bryg. bo jak to. Ale na podziale zastepem niech dowodzi st. str.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 04, 2016, 22:32:12 »
W 2007 było kilku "wspaniałych" co stopnie brali w ciemno i w maju i w listopadzie. Mam wrażenie że mi tu deja vu wchodzi na tapetę. W..rw mnie chwyta jak na samych dołach zawsze jest uzasadnienie że się nie należy że przepis kwalifikacyjny że nie skończone SPF czy ch.. wie co a Ty zapier...j na chwałę ojczyzny bo musisz. Mam w 4 literach co o mnie sądzą bo wiedziałem gdzie się pcham i w jakie układy idę ale co innego mnie mamusia i tatko nauczyli i na ww. akcje reaguję impulsywnie.. Wszystkim radosnego wieczoru w Dniu Strażaka !  :rofl: pijemy piwko a co tam - stać nas.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 05, 2016, 09:26:28 »
jak ma rządzić to niech posiada do tego również odpowiedni stopień. Bo chyba nie będzie wchodził do biura i pytał wyższego stopniem o zabranie głosu. A zamiast teraz krytykować trzeba było się zastanowić co się robi jak się wrzucało do urny kartę do głosowania. Bo Oni się sami nie wybrali. Rozumie rozczarowanie tych wszystkich co czekają na awans po kilka lat, a ich zasługi dla PSP są większe od nie jednego na wysokim stołku w KG ale tak już jest na tym świecie. Za walkę na wojnie też się odznacza generałów i oficerów liniowych, a czarną robotę robi ktoś inny i o nich się nie pamięta, choć to oni muszą wyjść z okopu i strzelać do wroga
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 05, 2016, 10:38:30 »
daro widzisz problem w niższym stopniu KG nad innymi i dla tego MUSIAŁ dostać generała-TAK!!!! A nie przeszkadza Ci np. jak codziennie ktoś musi meldować i czapkować młodszym stopniem w KP lub KW. Osobiście od kilku lat jestem w takiej sytuacji (myślę, że nie tylko ja ), a juz jak muszę płaszczyć się przed kontrolującym (zdarza się, że i o korpus niżej) to też jest w porzo!!! Wkur.... mnie takie odpisy co poniektórych, że jak widzą, że obecnie dzieje się żle to nie popierają tego tylko odbijają piłeczkę- a za tamtych to było tak....