Autor Wątek: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?  (Przeczytany 3403 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« dnia: Czerwiec 14, 2010, 14:10:05 »
Przeglądając CS przypadkiem trafiłem na to auto:
http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=6913&mode=search

Cytuj
Pojazd nie jest włączony do podziału bojowego, dlatego tez nie ma nadanych numerów operacyjnych. Można nim przewozić motopompę na zawody, ludzi i inne różne rzeczy, w zależności od potrzeby.
Idąc dalej tym tropem => nie ma radiostacji, nie może również zostać zadysponowany do akcji. W wypadku normalnie zgłoszonego SLKw sygnałów używa się rzadko, ale się używa. Ale tutaj nie widzę w ogóle sensu wyposażania tego pojazdu w COKOLWIEK - bo przecież na zawody na bombach nikt nie jeździ :gwiazdki: Co prawda gdzieś tam kiedyś widziałem na zdjęciach auta PSP bez radiotelefonów, ale  PSP to inna bajka w ogóle w kwestii wykorzystania sprzętu - z resztą u nas wszystkie auta mają sprzęt łączności numery itd.

Co nie zmienia faktu, że dalej nie wiem po co to jest tak zrobione - żeby ładnie wyglądało? :rolleyes:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2010, 14:20:29 »
myślę, że ten co opisywał to zdjęcie też sam zbytnio nie wiedział do czego służy ten pojazd. Możliwe, że mają taką samą sytuację jak u nas. Mamy juz rok czasu SLKw Lublinka i nie możemy mu nadać numerów bo nie  jest zarejestrowany jako specjalny. A żeby był jako specjalny musi mieć kratę w środku. Co znowu generuje koszta i tak się spirala nakręca... ;)

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2010, 17:59:24 »
Albo po prostu chore ambicje znów jakiegoś prezesa lub naczelnika, bo nie ma czym jechać na zebrania zarządu powiatowego itp, pielgrzymki itp. A tak to widać, że strażackim przyjechał.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2010, 08:41:49 »
myślę, że ten co opisywał to zdjęcie też sam zbytnio nie wiedział do czego służy ten pojazd. Możliwe, że mają taką samą sytuację jak u nas. Mamy juz rok czasu SLKw Lublinka i nie możemy mu nadać numerów bo nie  jest zarejestrowany jako specjalny. A żeby był jako specjalny musi mieć kratę w środku. Co znowu generuje koszta i tak się spirala nakręca... ;)
Przerejestrowanie auta na specjalny pożarniczy to żaden większy problem - max. 300-400zł i po sprawie. Kwestia kratki to coś z czym pierwszy raz się spotykam - myśmy Lublina zarejestrowali jako specjany bez żadnych głupich pytań ze strony wydziału komunikacji.

Zresztą chwilę pomyślunku nie zawadzi - wystarczy popatrzeć na sprzęt jaki jest na tym aucie zamontowany - belka Elektra LZP, do tego na bank jakiś manipulator - koszt tego sprzętu nawet bez radiostacji przewyższa koszty ew. przerejestrowania.

Albo po prostu chore ambicje znów jakiegoś prezesa lub naczelnika, bo nie ma czym jechać na zebrania zarządu powiatowego itp, pielgrzymki itp. A tak to widać, że strażackim przyjechał.
Może i tak... Dziwny teń świat
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2010, 14:44:07 »
Przeglądając CS przypadkiem trafiłem na to auto:
http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=6913&mode=search

Cytuj
Pojazd nie jest włączony do podziału bojowego, dlatego tez nie ma nadanych numerów operacyjnych. Można nim przewozić motopompę na zawody, ludzi i inne różne rzeczy, w zależności od potrzeby.
Idąc dalej tym tropem => nie ma radiostacji, nie może również zostać zadysponowany do akcji. W wypadku normalnie zgłoszonego SLKw sygnałów używa się rzadko, ale się używa. Ale tutaj nie widzę w ogóle sensu wyposażania tego pojazdu w COKOLWIEK - bo przecież na zawody na bombach nikt nie jeździ :gwiazdki: Co prawda gdzieś tam kiedyś widziałem na zdjęciach auta PSP bez radiotelefonów, ale  PSP to inna bajka w ogóle w kwestii wykorzystania sprzętu - z resztą u nas wszystkie auta mają sprzęt łączności numery itd.

Co nie zmienia faktu, że dalej nie wiem po co to jest tak zrobione - żeby ładnie wyglądało? :rolleyes:
A nie zastanawiałeś się że właśnie po to są numery operacyjne zbieżne z kryptonimem jeśli już masz radyjko na wozie to tym bardziej musisz mieć nr operacyjne do identyfikacji i obojętnie czy w tej chwili wozisz pietruszkę bo nie wiesz co jutro .A ustawa o ratownictwie precyzuje w jakich przypadkach można dysponować nawet prywatne pojazdy  co dopiero nie oznakowane czy cywilne. Jeśli twoja jednostka jest w systemie to najpierw poczytaj ustawę o ratownictwie potem pisz bzdury bo jak byś to wiedział byś nie pytał.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2010, 08:12:47 »
A nie zastanawiałeś się że właśnie po to są numery operacyjne zbieżne z kryptonimem jeśli już masz radyjko na wozie to tym bardziej musisz mieć nr operacyjne do identyfikacji i obojętnie czy w tej chwili wozisz pietruszkę bo nie wiesz co jutro.
No fajnie, bo akurat wiem po co mam radio i kryptonim zbieżny z numerem operacyjnym na aucie. Ale co to ma do rzeczy w wypadku auta nie włączonego na podział bojowy, co?

A ustawa o ratownictwie precyzuje w jakich przypadkach można dysponować nawet prywatne pojazdy  co dopiero nie oznakowane czy cywilne
Zapewne chodzi o ustawę o Państwowym Ratownictwie Medycznym bo innej "ratowniczej" nie ma :rofl:

A tak już bardziej poważnie - doskonale wiem, że w uzasadnionych przypadkach KDR może użyć prywatnego sprzętu i pojazdów, wtedy gdy naprawdę sytuacja tego wymaga. To jednak "użycie" w żadym wypadku nie stanowi "dyspozycji do zdarzenia". Co więcej spróbuj zgłosić wyjazd do zdarzenia autem OSP, choćby w pełni wyposażonym i oznakowanym, ale będacym poza podziałem - zobaczymy co usłyszysz od M/PSK :wacko:

Inna bajka - jeżeli wg. Ciebie moje auto może zostać zadysponowane do akcji w kazdej chwili to może powinienem zainstalować u siebie sygnały (tak na wszelki wypadek, bo w tej chwili wożę pietruszkę ale nie wiem co jutro), co? :P


Jeśli twoja jednostka jest w systemie to najpierw poczytaj ustawę o ratownictwie
Jedna jest, druga nie - a co to ma za znaczenie? Inne ustawy są jakieś dla tych z KSRG? A może ta wzmianka ma jakis inny ukryty podtekst?

potem pisz bzdury bo jak byś to wiedział byś nie pytał
Ooo jesteś moim bogiem - sam w życiu bym na to nie wpadł, że jak ktoś się pyta, to nie zna odpowiedzi :rolleyes:  Bynajmniej nie żebym nie miał jakoś poglądu na ten temat, ale zawsze może się odezwać ktoś kto rzuci nowe światło na sytuację :straz:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:38:13 »
No i nie bardzo zrozumiałeś  .W ustawie o PSP jest rozdział o Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym która obowiązuje również jednostki OSP wdrożone do systemu, również aspekty i unormowania  prawne dotyczące w pewnych przypadkach nawet konfiskatę czy nakaz udostępnienia sprzętu czy pojazdów. Jak również   dysponowania bez porozumienia z gminą przez stanowisko kierowania  jednostek poza  powiat czy gminę  czego nie stosuje się do zwykłych OSP nie w systemie   To jedna sprawa a druga to w jednostkach wpisanych w system OSP ma podobne obowiązki jak PSP. I jeżeli jednostka z OSP znajdująca się  w systemie cały sprzęt znajdujący się w niej  jest w dyspozycji stanowiska kierowania Dziś dany pojazd wozi pszczoły jutro sprzęt czy pompy i nie istotne czy jest w podziale czy nie. Bo na utrzymanie w gotowości wozów czy sprzętu dostaje na to środki może nie takie jak byśmy sobie życzyli ale jednak .Jeśli w twojej jednostce tak nie jest to nie umiecie się upominać o swoje. I na koniec to co napisałem teraz oraz poprzedni wpis dotyczy jednostek z KSRG pozostałe są traktowane jako te rządzące się swoimi prawami . KSRG to prawa ale przede wszystkim obowiązki. Najlepszy przykładem była ostatnia powódź dotycząca dysponowania sił i środków. Widzisz z tego że jednostka zrzeszona w systemie ma sprzęt w podziale i tzw odwodzie czyli to czym faktycznie jednostka dysponuje.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:04:01 »
I jeżeli jednostka z OSP znajdująca się  w systemie cały sprzęt znajdujący się w niej  jest w dyspozycji stanowiska kierowania Dziś dany pojazd wozi pszczoły jutro sprzęt czy pompy i nie istotne czy jest w podziale czy nie (...) I na koniec to co napisałem teraz oraz poprzedni wpis dotyczy jednostek z KSRG pozostałe są traktowane jako te rządzące się swoimi prawami . Widzisz z tego że jednostka zrzeszona w systemie ma sprzęt w podziale i tzw odwodzie czyli to czym faktycznie jednostka dysponuje.
No faktycznie to rzuca inne światło na całą sytuację.

Nie wiem, ale jakoś w moim powiecie nie ma jednostek dysponujących jakimś sprzętem tego typu w odwodzie (choć często zadarza się sprzęt stojący na magazynie, nie wożony do akcji) - bez względu na to czy to KSRG, czy nie.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Oznakowane auto poza podziałem - po co to?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:11:03 »
Widzę, że zostaliście sami na placu boju w tym wątku więc proponuje przejście na PW./ Sylwek