Autor Wątek: Zaświadczenie o czynnej służbie w OSP  (Przeczytany 16013 razy)

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Zaświadczenie o czynnej służbie w OSP
« dnia: Czerwiec 11, 2010, 00:22:00 »
Witam, potrzebuje wzoru zaświadczenia od Prezesa OSP o czynnej służbie w OSP, udziałach w Zawodach pożarniczych, potrzebne mi do złożenia papierów do PSP. Szukałem, ale nie za bardzo znalazłem, jeśli ktoś z Was ma coś takiego to chętnie zobaczę jakiś wzór bo nie chce popełnić jakiego głupiego błędu pisząc coś samemu, z góry dziękuje za pomoc :straz:

Kolego, poprawiłem pisownię, bo
Cytuj
bo nie chce popełnić jakiego głupiego błędu pisząc coś samemu
robn
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 01:12:30 wysłana przez robn »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zaświadczenie o czynnej służbie w OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2010, 07:47:37 »
Pismo standardowe urzędowe

Cytuj
OSP w ......
[adres]

                                 ZAŚWIADCZENIE

Zaświadcza się iż Pan XXX YYYY, urodzony 1.01.1981 w ZZZZ (tutaj można
jeszcze powymieniać jeszcze jakieś dane identyfikacyjne) jest czynnym
członkiem naszej OSP, poisada stosowne przeszkolenie i uczestniczy w akcjach
ratowniczych (jeszcze można dodać od kiedy).

Na końcu standardowo podpisuje się prezes/naczelnik i piecząteczka - tak samo u góry zamiast tego OSP w i adresu można wbić (a nawet niektórzy twierdzą że należy) pieczątkę podłużną OSP.

Ja bym to w każdym razie tak zrobił :straz:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Zaświadczenie o czynnej służbie w OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2010, 10:08:13 »
O czyms podobnym myslałem, a orientujesz sie czy podczas naboru do PSP ktos sprawdza wszystkie papiery zwiazane ze szkoleniami itd. miałem problem z dokumentami ktore sie zniszczył/zagubiły i musiałem na nowo robic szkolenie a koncze je dokładnie 2 dni po ew. rozmowie kwalifikacyjnej. Czy wystarcza tylko takie zaswiadczenie od prezesa :huh:

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zaświadczenie o czynnej służbie w OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2010, 10:53:34 »
Napisać o tym możesz w podaniu - w razie czego jak komisja zażąda :kwit: to wyjaśnisz sytuację - to najwyżej oni będą decydować czy to uznać czy nie.

Co do zaświadczenia to takie powinno starczyć, choć mogą do wglądu potrzebować np. legitymacji OSP, chociaż jest to mało prawdopodobne.

Odnośnie punktów za OSP masz wykaz z jednego z ogłoszeń (akurat PSP z nie mojego rejonu):

Cytuj
- udokumentowane członkostwo w OSP powyżej 3 lat      3 pkt
- udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP   3 pkt
- udokumentowane szkolenia dla członków OSP         3 pkt
Czyli przygotuj sobie wszystko - chyba, że masz już w ręku warunki naboru do którego startujesz.
Ja dopowiem tylko, że to od komendanta/komisji zależy czy, co, i jak będą punktować... A ostatecznie to wcale nie jest powiedziane, że kto dostanie najwięcej punktów ten strażakiem zostanie.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Zaświadczenie o czynnej służbie w OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:59:16 »
Dokładnie tak, dzieki Radhezz za pomoc, dzwoniłem własnie do tej jednostki i powiedziano mi ze wystarczy tylko zaswiadczenie z OSP i dokladnie dokumentow nie potrzebuja bo po co im taki dyplom jak i tak bedzie isc na kurs PSP.. wiec spoko :straz:

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zaświadczenie o czynnej służbie w OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2010, 11:32:01 »
Co do zaświadczenia o służbie w OSP i zawodach to dokładnie takie jak wyżej kilka razy wystawiałem i było ok.

Jeśli się zgubi świadectwo to można załatwić zaświadczenie potwierdzające w jednostce gdzie się odbywało kurs. Powinni przechowywać informacje o osobach które ukończyły kursy. Nie trzeba powtarzać kursu.

Natomiast kombinowanie i wpisywanie w dokumencie, że się jakiś kurs posiada a nie można tego udokumentować to ryzykowna sprawa podchodząca pod poświadczenie nieprawdy (są na to odpowiednie paragrafy KK). Po co się tłumaczyć jak się ktoś dopnie?
Już lepiej napisać, że się jest na kusie i podać planowany termin egzaminu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 11:35:59 wysłana przez Sylwek »

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Zaświadczenie o czynnej służbie w OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2010, 20:31:36 »
Sylwek, napisałem dokładnie napisałem tak jak wspomniałeś , że jestem w trakcie kończenia kursu , telefonicznie też rozmawiałem z tą ,,jednostką" i mówiłem jak wygląda sytuacja, ze kurs koncze dokładnie 2 dni po ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej, poinformowano mnie zebym wziął zaswiadczenie z OSP j/w i dopisał w liscie motywacyjnym ze jestem w trakcie konczenia kursu...