Autor Wątek: Posterunek - dojazd do pracy ??  (Przeczytany 2484 razy)

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Posterunek - dojazd do pracy ??
« dnia: Czerwiec 09, 2010, 15:31:18 »
Witam :)
Zostałem delegowany z mojej jednostki macierzystej na służbę w posterunku (moja jednostka posiada posterunek) i tutaj mam pytanie jak to jest prawnie - czy sam muszę dojechać na własną rękę do posterunku czy mogę żądać aby mnie tam zawieziono po przyjeździe na służbę na JRG ?? (zwłaszcza że posterunek jest w innej miejscowości niż JRG i dojazd jest dla mnie o wiele droższy)

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline tolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Posterunek - dojazd do pracy ??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:06:40 »
Witam,
też pracowałem w jednostce, która miała posterunek i było tak, że przyjeżdżałem do jednostki macieżystej przebierałem się, zabierałrm resztę gratów (umundurowanie + spanie) i wieźli mnie służbowym autem na posterunek jakieś 8km. Rano znów przyjeżdżał samochód i do JRG przebierka i do domu. Jak wiedziałem, że będę miał tam kilka służb z rzędu to garty zostawiałem i jeździłem już swoim autem, mniej zamieszania się robiło. Zawsze starałem sie wyrobić na 7.45 na posterunku.
Pozdrawiam.

dojazd

  • Gość
Odp: Posterunek - dojazd do pracy ??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2010, 08:20:28 »
no u nas też tak było przez chwilkę ale dowódca robi oszczędności i już dobrowolnie nie chce wozić. A dla mnie to spora różnica 4km do jednostki 28km do posterunku.
Dlatego ponawiam pytanie jak to jest prawnie czy musi czy nie musi wozić mnie na posterunek ??

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Posterunek - dojazd do pracy ??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2010, 12:16:52 »
Ustawa o PSP stanowi: :kwit:
Art. 37b. 1. Strażak może być delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w tej samej lub w innej miejscowości z urzędu albo na własny wniosek.
   2. Czas delegacji nie może przekraczać 6 miesięcy w ciągu 2 lat, chyba że strażak wyraża zgodę na dłuższą delegację. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej może w wyjątkowych przypadkach przedłużyć czas delegacji do 12 miesięcy.
Art. 37c. 1. Strażak może być przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego zgodą. ...

Jeżeli byłeś delegowany w trybie art. 37b to pojęcie "delegacja" jest jednoznaczne.
Natomiast jeżeli zostałeś przeniesiony w trybie art. 37c to cierp ciało co ci się chciało  :wub:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 919
Odp: Posterunek - dojazd do pracy ??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2010, 14:11:41 »
Ustawa o PSP stanowi: :kwit:
Art. 37b. 1. Strażak może być delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w tej samej lub w innej miejscowości z urzędu albo na własny wniosek.
   2. Czas delegacji nie może przekraczać 6 miesięcy w ciągu 2 lat, chyba że strażak wyraża zgodę na dłuższą delegację. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej może w wyjątkowych przypadkach przedłużyć czas delegacji do 12 miesięcy.
Art. 37c. 1. Strażak może być przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego zgodą. ...

Jeżeli byłeś delegowany w trybie art. 37b to pojęcie "delegacja" jest jednoznaczne.
Natomiast jeżeli zostałeś przeniesiony w trybie art. 37c to cierp ciało co ci się chciało  :wub:
Ale przeniesienie do pełnienia służby w posterunku nie jest równoznaczne z delegowaniem do innej jednostki organizacyjnej Inną jednostką organizacyjną w tej samej lub pobliskiej miejscowości jest:
a) Komenda Powiatowa (Miejska) PSP lub
b) Komenda Wojewódzka PSP
Wyznaczenie do pełnienia służby w posterunku jest niczym innym jak przeniesieniem do innej komórki organizacyjnej danej komendy.
Si vis pacem, para bellum

delegacja...

  • Gość
Odp: Posterunek - dojazd do pracy ??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2010, 15:03:55 »
Ustawa o PSP stanowi: :kwit:
Art. 37b. 1. Strażak może być delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w tej samej lub w innej miejscowości z urzędu albo na własny wniosek.
   2. Czas delegacji nie może przekraczać 6 miesięcy w ciągu 2 lat, chyba że strażak wyraża zgodę na dłuższą delegację. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej może w wyjątkowych przypadkach przedłużyć czas delegacji do 12 miesięcy.
Art. 37c. 1. Strażak może być przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego zgodą. ...

Jeżeli byłeś delegowany w trybie art. 37b to pojęcie "delegacja" jest jednoznaczne.
Natomiast jeżeli zostałeś przeniesiony w trybie art. 37c to cierp ciało co ci się chciało  :wub:
Ale przeniesienie do pełnienia służby w posterunku nie jest równoznaczne z delegowaniem do innej jednostki organizacyjnej Inną jednostką organizacyjną w tej samej lub pobliskiej miejscowości jest:
a) Komenda Powiatowa (Miejska) PSP lub
b) Komenda Wojewódzka PSP
Wyznaczenie do pełnienia służby w posterunku jest niczym innym jak przeniesieniem do innej komórki organizacyjnej danej komendy.

Problem jest bardziej złożony - posterunek jest związany z moją jednostką (jest pod nią - rządzi d-ca jednostki kto służy tutaj kto na posterunku) jest to ta sama jednostka organizacyjna (JRG). Więc dalej sprawa nie jest jasna czy muszę sobie do posterunku dojechać czy powinni mnie dowieźć???

help :|

Moderator: Jeśli chcesz pisać na forum - zarejestruj się. Nie będziesz musiał czekać na zatwierdzenie Twoich postów przez moderatorów. Będziesz mógł modyfikować i poprawiać swoje posty, będziesz mógł kontaktować się bezpośrednio z innymi użytkownikami forum przez PW/Sylwek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 18:58:54 wysłana przez Sylwek »