Autor Wątek: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)  (Przeczytany 3719 razy)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« dnia: Czerwiec 05, 2010, 11:23:32 »
Siemka wszystkim  :straz:
Potrzebuję się dowiedzieć czym się różni szkoła główna od aspiranckiej.... Wiem że w aspiranckiej jest się 2 lata, a w głównej 4... różni się poziomem nauczania i rekrutacją (znam już to na pamięc) ale potrzebuje sie dowiedzieć gdzie bardziej się opłaca iść. Jest ktoś może z was w SGPSP ?? Może ktoś by mógł napisać czy tam jest wysoki poziom itp...

Mam nadzieję ze dobry dział wybrałem, jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2010, 12:01:03 »
Kolego czytajac Twoja wypowiedz troche sie zdenerwowalem. Pozwolisz zadam Ci pytanie do strazy wysylaja CIe rodzice czy lubisz pomagac innym? Bo jesli to pierwsze to odpusc sobie straz bo tutaj ani sie nie dorobisz ani nic:) idz lepiej na medycyne tam napewno bardziej oplaca sie isc niz do szkoly strazackiej. Po drugie dostanie sie do szkoly glownej czy aspirantki nie jest banalnym osiagnieciem wiec nie zadawaj glupich pytan! Jesli juz bys sie dostal obojetnie do ktorej szkoly to powinienes podskakiwac do sufitu bo nie kazdy PRAWDZIWY strazak z krwi i kosci ma tyle szczesci co taki laik jak Ty. Sory za ostre slowa ale taka jest rzeczywistosc ze jesli sie czegos nie kocha i chce sie byc strazakiem na sile to nic z tego nie wyjdzie.

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2010, 15:16:24 »
1. Szkoła aspirantów przygotowuje techników pożarnictwa
2. SGSP kształci pożarniczą kadrę oficerską
3. Gdziekolwiek się nie dostaniesz to się ciesz

A tak na marginesie wystarczyło poczytać w internecie o systemach kształcenia i naborach a nie zaśmiecać forum !!! 
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2010, 16:04:38 »
hubert17 - odpowiem na Twoje pytanie :

otóż,

Chcę nieść pomoc potrzebującym.. dlatego się pytam gdzie się lepiej starać o dostanie się do szkoły. Nazwałeś mnie laikiem , a nawet nic o mnie nie wiesz i nie wiesz przez  jaki czas już niosę innym pomoc... ale okej.

firefighter83
- czytałem w necie już duże i te podpunkty od Ciebie znam już na pamięć....

A nie wiecie może jaki jest poziom nauczania w SGSP ?
Wiem że trzeba zdawać przedmioty takie jak matma/fiza/chemia+sprawnosciówka...

Może posiadacie próbne testy do SGSP ? bo jakoś tych nie moge znaleść....

Offline klakierek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2010, 16:27:45 »
Jakie testy do SGSP?? żeby się tam dostać to trzeba mieć maturę z Matematyki i fizyki lub chemii (najlepiej rozszerzoną) i zaliczyć tor przeszkód do SA i CS są testy z fizyki i chemii...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2010, 16:50:13 »
Jakie testy do SGSP?? żeby się tam dostać to trzeba mieć maturę z Matematyki i fizyki lub chemii (najlepiej rozszerzoną) i zaliczyć tor przeszkód do SA i CS są testy z fizyki i chemii...

zapraszam tu http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9374.0.html
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2010, 20:15:17 »
Dzięki za odpowiedzi...

A co do SGSP to chciałbym się jeszcze zapytać jak to jest z tą maturą inaczej liczą za rozszerzoną a inaczej za podstawę czy nie ??

Słyszałem też że trzeba zdawać matematykę+chemię lub fizykę+chemie... to prawda że jest to tak podzielone ? To prawda ?

Sorki za głupie pytania... ale chcę wiedzieć na czym stoję i jakie mam szanse... (dzięki wszystkim za odpowiedzi).

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2010, 21:58:44 »
Prośba, by po tysiąc razy nie dublować pytań,
W tym dziale znajdziesz wszystkie potrzebne odpowiedzi na swoje pytania:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,14.0.html

Jak się zapoznasz, to dopiero zadawaj pytania,
EGO = 1 / wiedza

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2010, 17:13:14 »
Dzięki za odpowiedzi...

A co do SGSP to chciałbym się jeszcze zapytać jak to jest z tą maturą inaczej liczą za rozszerzoną a inaczej za podstawę czy nie ??

Słyszałem też że trzeba zdawać matematykę+chemię lub fizykę+chemie... to prawda że jest to tak podzielone ? To prawda ?

Sorki za głupie pytania... ale chcę wiedzieć na czym stoję i jakie mam szanse... (dzięki wszystkim za odpowiedzi).

Czy to naprawdę tak ciężko wejść na stronę SGSP i sprawdzić zasady rekrutacji?....
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Szkoła aspirancka, a szkoła główna (SGPSP)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2010, 12:30:28 »
nie znam takiej szkoły jak SGPSP :straz: SGSP owszem