Autor Wątek: Ankieta na temat szkolenia strażackiego  (Przeczytany 1537 razy)

Offline budrys181

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Ankieta na temat szkolenia strażackiego
« dnia: Maj 26, 2010, 19:25:56 »
Witam

Bardzo proszę szanownych Strażaków o poświęcenie 5 minut i wypełnienie ankiety do mojej pracy magisterskiej. Z góry dziękuję i pozdrawiam  -_-

 http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/16976/
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2010, 10:51:11 wysłana przez dago »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Ankieta na temat szkolenia strażackiego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2010, 11:09:26 »
OK, nie jestem funkcjonariuszem PSP, ale się wypowiem, bo temat PSP trochę znam, więc jeśli można jakie mam uwagi itd. ;)

Ankieta momentami jest śmieszna - chodzi o dodawanie przy odpowiedziach raczej/zdecydowanie w sposób niesymetryczny (może być raczej tak lub zdecydowanie nie) - a to sugeruje, że jesteśmy przekonani gdy wybieramy nie, a tak nie do końca gdy wybieramy tak.

Punkt drugi - o jakim szkoleniu w ogóle mowa? O kursie podstawowym, kursach wyższego stopnia, nauce np. w SGSP, czy jeszcze innych szkoleniach? Jak nie jest napisane to chyba chodzi o kurs podstawowy.

Punkt trzeci - pytanie o przydatność szkolenia ma sens gdy mówimy o strażakach z PB, dla "strazaków biurowych" zakres wiadomości jaki się przydaje jest różny, ale np. w kadrach czy finansach raczej nie odpowie nikt, że na coś mu się to przydało do czegoś. Z kolei inne wydziały typu operacyjny, czy techniczny to sama teoria z kursu by wystarczyła. Itd - żeby mieć przegląd statystyczny dobry musiałoby zostać określone przynajmniej to czy wypełniający ankietę służy na PB/RSK/WSKR, ew. dodatkowo jaka jednostka organizacyjna - np. JRG, KM/KP, KW, czy KG.

P.S.
Odnośnie zawodów pożarniczych to chyba wszędzie jest "łapanka", takie to "popularne" jest :P
Inne uroczystości to delegacje - można napisać co się o nich myśli, ale i tak będą, bo jest zwykle niezbędne.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE