Autor Wątek: Karosacja  (Przeczytany 5802 razy)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Karosacja
« dnia: Lipiec 22, 2005, 10:41:36 »
:P Cześć wszystkim!!! Mam pytanko bo mamy w jednostce GBA 2.5/16 na podwoziu STAR 244 i chcemy go skarosować potrzebuje informacji ile to kosztuje i w jakiej firmie jest dobrze to zrobić a jakby ktoś był jeszcze tak miły mógłby powiedzieć gdzie dobrze jest składać podanie o dofinansowanie. odpowiadajcie czekamy OSP JANISZEWICE
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline marex7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Karosacja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2005, 08:50:50 »
Poszukaj firmy która ci to zrobi polecam firmę BOCAR Częstochowa podzwoń dowiesz się cenę, mają stronę internetową. Dofinansowanie jest możliwe musisz skontaktować się z Zarządem Wojewódzkim ZOSP oni posiadają pulę na dofinansowanie karosacji. Osobista rada nie warto dokładać do 244 o ile się orientuje koszt karosacji zbliży się do ok.80.000 zł.w zależności od tego co będziesz chciał w tym samochodzie,a za połowę z tej kwoty kupisz gotowy w nienagannym stanie samochód sprowadzony z zagranicy warto to rozważyć . Pozdrowienia.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Karosacja
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2005, 13:43:22 »
dzięki już wiem przysłali mi oferte wstępną podstawowa karosacja 96 tys brutto
DUŻO ale jednak zdecydujemy sie coś sprowacić taniej może będzie ale jak sprowadzić to myśle może o roczniku prod. ok '90 roku to jeszcze troche sie pojeździ ALE DZIĘKI  :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Karosacja
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2005, 20:21:26 »
Czy ja wiem czy dużo... karosacja Stara 266 kosztuje 140 tys. ...  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Karosacja
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2005, 11:31:10 »
BOCAR zrobi Ci autko jak z pod igły na życzenie klienta, cena wypasionego ok. 125.000 zł. Sąsiednia jednostka już się zdecydowała, a my mamy auto karosowane przez tą firmę, zdjęcia do wglądu

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Karosacja
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2005, 02:31:02 »
szkoda tylko że Bo-Car ma kiepskich spawaczy
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Karosacja
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2005, 18:36:36 »
najmlodszy Prezes OSP mówi o samochodzie GBA Star 244 . W ty przypadku nie może być mowy o karosacji tylko o remoncie. Z zarządu wojewódzkiego na to kasy nie dostaniecie bo dają tylko na karosację czyli zabudowę na podwoziu innym niż pożarnicze. Takie są warunki NFOŚ bo od nich jest większość kasy. Możecie się starać z KSRG jako dotacja celowa albo WFOŚiGW w tym wypadku z wnioskiem może występować tylko Urząd gminy i we wniosku musi być ujęty efekt ekologiczny . Jesli chodzi o firmy to jest kilka mniej znanych które nie zajmują się karosacją tylko remontami nadwozi specjalnych . W sasiedniej gminie robili remont stara i zrobiły im to Osiny i zrobiły to super . We wrocławiu jest też firma Specmot nie mają swojej strony internetowej ale dysponuję nr. telefonu.

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Karosacja
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2006, 00:09:02 »
a wic prezesiebogdanie dla czego nie mo|na karosowac STARa 244????????????? Je|eli masz ochote sprawdzic jak wyglada karosowany 244 to moge wysBac Ci zdjecia. To co napisales o niemoznosci karosacji to totalna bzdura i wprowadzanie w blad innych :(  

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Karosacja
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2006, 00:01:10 »
oj prezes pachnie mi tutaj reklamą ...

pozdrawiam
 

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Karosacja
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2006, 17:53:47 »
oczywiście widziałem Stara GBA po karosacji. Pytanie było o karosację i dofinansowanie . Zwiazek i NFOŚ główni partnerzy przy dofinansowaniu tego typu inwestycji tak właśnie określają. Dopłatę można dostać tylko w przypadku nowej zabudowy na podwoziu ze zmianą przeznaczenia pojazdu. Jeżeli jest to samochód pożarniczy to nie zmieniamy przeznaczenia tego pojazdu bo jest on dalej jako pożarniczy. Nazywa się to wtedy remont kapitalny pojazdu . Można wymienić kabinę , zabudowę , zbiornik jednak przeznaczenie pojazdu jest takie same. Dlatego mówiłem o innych firmach które nie zajmują się zabudową samochodów ze zmianą przeznaczenia( świadectwo homologacji) tylko robią remonty kapitalne nadwozia z wymianą poszycia. Jeśli chodzi o tę firmę z Wrocławia to mamy zamiar zrobić w niej częściową przebudowę nadwozia. Namiary dostałem od d-cy Wojskowej Straży Pożarnej z Kłodzka. Ich samochód właśnie tam przechodził remont. Była to firma która oferowała najniższą cenę za remont.