Autor Wątek: dotykowy telefon  (Przeczytany 3060 razy)

mati113

  • Gość
dotykowy telefon
« dnia: Maj 10, 2010, 16:55:44 »
Witam ;-)
Chce kupić telefon dotykowy ale nie wiem jaki może ktoś coś doradzi pewnie parę osób z Was ma jakieś dotykowe telefony ? myślałem o LG KU990i ale jeszcze nie wiem ? liczę na wasze pomysły.Pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2010, 17:00:46 »
Są różne fora dyskusyjne dotyczące telefonii komórkowej, gdzie jest dużo ciekawych opinii, recenzji - więc zajrzyj tam.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

mati113

  • Gość
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2010, 17:24:34 »
No tak tylko po co mam się rejestrować na jakimś forum po parę odpowiedzi ? Tutaj też jest dużo ludzi i napisałem w dobrym dziale więc mam nadzieje że ktoś da jakieś propozycje

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2010, 17:53:48 »
Ja mam SAMSUNG AVILA jest niedrogi i naprawdę jestem z niego zadowolony :)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2010, 17:56:04 »
Mam HTC touch diamond II.
Nie wiem czy mogę polecić ale trochę o nim opowiem:
- bateria trzyma dwa dni gdy się z nim odpowiednio obchodzę (słyszałem opinie o kilku innych dotykowych i dwa dni to po prostu max tych telefonów),
- do dotykowego wyświetlacza trzeba się dłuugo przyzwyczaić,
- należy zapomnieć o pisaniu sms jedną ręką,
- na pewno przydają się opcje które posiadają te telefony (a może opcją tych urządzeń jest dzwonienie? )
Ważne jest to jaki system ma telefon i do czego ma się go używać... tak jak napisałem wyżej - to nie są już telefony tylko małe komputerki z opcją dzwonienia i wysyłania smsów.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2010, 18:04:40 »
A może warto się zastanowić nad takim telefonem dla strażaka? http://www.sonimtech.com/

http://www.youtube.com/watch?v=tmC7bAxHn3k

mati113

  • Gość
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2010, 18:23:29 »
A co w takim "strażackim" telefonie jest ? i co myślicie o tym LG?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2010, 21:06:19 »
A co w takim "strażackim" telefonie jest ? i co myślicie o tym LG?

Służy do odbierania i wykonywania telefonów. Chyba do tego służy telefon?

mati113

  • Gość
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2010, 22:06:01 »
No tak wiem,ale chyba coś musi mieć w sobie strażackiego że jest nazywany "strażackim telefonem" !!!

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2010, 22:30:11 »
No tak wiem,ale chyba coś musi mieć w sobie strażackiego że jest nazywany "strażackim telefonem" !!!
Po pierwsze to on ma nazwę strażacką:D a po drugie obejrzyj filmik to dowiesz się czym ten telefon się charakteryzuje i nie będziesz musiał zadawać głupich pytań:) a jak dalej będzie Ci mało to odwiedź forum o telefonach komórkowych to może ktoś Ci wyjaśni dokładniej to zagadnienie. Polecam też Google albo jeszcze lepiej allegro. Tam znajdziesz bez problemu dokładny opis w aukcji ważniejszych funkcji i parametrów telefonu

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2010, 10:48:55 »
@mati113 ja wiem z autopsji że telefony dotykowe są dla cierpliwych. Nie obsługiwałem tych Amerykańskich typu Glofish, HTC. Bawiłem się IPhonem i jak na razie w Polsce nie da się wykorzystać wszystkich funkcji które ma produkt Apple'a. Z najnowszymi "macanymi" produktami Nokii też nie miałem okazji się zapoznać-niestety.

Ale przed zakupem proponował bym ci pożyczenie na tydzień dotykowego telefonu abyś mógł z nim pożyć. Nie tylko pobawić się tak w sklepie, o zdjęcia robi ładne, muzyczka gra ładnie, sms'y pisze się dobrze, odbiera i dzwoni też nieźle. I tu zacznie się moja opowieść kiedy to moja własna rodzicielka nauczona "od małej" do Nokii kupiła sobie w taki sposób samsunga aville przez pierwszy tydzień była zadowolona, fajnie fajnie dotykowy ekran zdjęcia ładne się robi, sms'y też się dobrze pisze ale gdy już radość z zakupu nowego telefonu opadła zaczęły się nerwy, problem z obsługą klawiatury- nie dało się szybko sms'a napisać(trzeba dokładnie trafić palcem-gdy mamy guziczek sami czujemy że dobrze wciskamy daną literke, w dotykowym telefonie musimy czekać jak nasz dotyk zinterpretuje telefon), suwak od przesuwania strony denerwował coraz bardziej i inne tego typu małe problemiki do których nie była nauczona w Nokii. I nadszedł dzień 24 grudnia. A po Wigilii moja mama zechciała wysłać życzenia świąteczne do swoich znajomych siedząc przy stole wybrała treść życzeń no a żeby 100 razy się nie bawić chciała dodać kilku odbiorców wiadomości jednocześnie ( w Nokii kwestia wciśnięcia dwóch klawiszy i sprawa załatwiona) w samsungu sprawa się trochę komplikowała-wybieranie, zaznaczanie(to raz źle zaznaczyła, potem nie mogła odznaczyć jak odznaczyła zaznaczyła kogoś innego) no i nadszedł moment że w mojej rodzicielce się zagotowało upust swoim emocjom dała w sposób typowo polski który zaczynał się od słów "zaraz wypier... ten telefon, gów... rozje..." ogólnie cały alfabet przerobiła jak dzieci w podstawówce :szalony: ja już byłem gotów otwierać okno aby dać mamie jeszcze więcej radości z pozbycia się natręta. Tydzień po wigilii miesięczny telefon został sprzedany za 250zł z pocałowaniem ręki.

Trochę się rozpisałem ale chciałem Ci pokazać w jak w przypadku mojej mamusi taki bajer jak dotykowy ekran wpłynął na jej niekorzystny wybór ponieważ nie miała okazji sprawdzić jak telefon sprawuje się podczas działań bojowych w dniu powszednim :rofl: Jednak tak jak pisałem na początku to są tylko doświadczenia z mojego podwórka i mam znajomego który także posiada samsunga aville a palce ma średnicy 5zł i nie ma problemu z trafieniem w literki  :gwiazdki:
Polecam stronkę http://www.mobile.inspiracja.pl tam na pewno znajdziesz informacje i bardzo dużo komentarzy-nie trzeba się logować!:)
Pozdrawiam!

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: dotykowy telefon
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2010, 12:39:21 »
http://gadzetomania.pl/2010/05/17/top10-komorkowych-twardzieli/land-rover-s1
Znalazłem takie coś. Z tych telefonów które są przedstawione spokojnie można wybrać taki który będzie trwały i się nam spodoba oraz będzie dzielnie służył do naszej emerytury:D