Autor Wątek: Kilka pytań odnośnie rekrutacji.  (Przeczytany 1159 razy)

Offline miecio000027

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Kilka pytań odnośnie rekrutacji.
« dnia: Maj 05, 2010, 17:51:47 »
Witam.

Używałem szukajki ale nie znalazłem wszystkich odpowiedzi.

1 pytanie:
Czy krzywy kręgosłup wykreśla mnie ze służby w PSP?

2 pytanie:
Jakie kursy są punktowane przy rekrutacji do PSP?

3 pytanie:
Czy jeśli chcę studiować Bezpieczeństwo i Porządek Publiczny, to da mi ta szkoła jakiś wyższy stopień czy zarobek w Straży?

4 pytanie:
Ile godzin w miesiącu musi przerobić strażak, po ilu latach czeka go emerytura, czy da się pogodzić studia z pracą w PSP?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Kilka pytań odnośnie rekrutacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2010, 18:06:00 »
1. To oceni komisja. Jeżeli stwierdzą że nie przeszkadza to w pracy to ok.
2. Przy naborze z ulicy to zależy od komendy np. (prawo jazdy kat. C, obsługa motopomp, podnośniki itp itd).
3. Nie dadzą ci żadnego wyższego stopnia ani zarobku.
4. Strażak robi w systemie 24/48 godzin (łatwo obliczyć ile to jest na miesiąc) emerytura po 15 latach, możesz powiązać studia z pracą w psp o ile komendant wyrazi zgodę.


Offline miecio000027

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kilka pytań odnośnie rekrutacji.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2010, 18:18:19 »
"Absolwenci uzyskują kwalifikacje do pracy m.in. w Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Straży Więziennej, Służbach Celnych, Państwowej Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei oraz w sektorze publicznym i prywatnym na stanowiskach odpowiedzialnych za  bezpieczeństwo informacji."

http://studia.wszop.edu.pl/index.php?s=8054

Mam rozumieć że to kształcenie się w tym kierunku przy pracy w straży to strata czasu?

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Kilka pytań odnośnie rekrutacji.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2010, 00:09:44 »
Nie. Dostaniesz punkty dodatkowe za wykształcenie przydatne w PSP. Ile? To zależy już od komendy. No i oczywiście komendant inaczej spojrzy na ciebie niż na zwykłego zawodnika. Ale będziesz miał najniższy stopień jak każdy. Jedyne szkoły które podniosą stopień to SGSP SAPSP Kraków, Poznań I CSPSP.