Autor Wątek: Promocja oficerska 2010  (Przeczytany 13447 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2010, 09:34:08 »
U mnie przeszedł 1 na 1 złozony wniosek był to dyzurny operacyjny z tytułem magistra.... Mgr.inż....
Tak ze sie da :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2010, 10:32:05 »
@piotr555 - a uważasz że normalnym byłoby gdyby każdy począwszy od stanowiska mł.ratownika byłby oficerem?? Nawet gdyby był "prawdziwym strażakiem z krwi i kości"?

Offline ZSZPF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2010, 10:54:43 »
Panowie jak nie każdy może być (i nie każdy jest) podoficerem, aspirantem czy też oficerem. Wiadome że apetyt rośnie w miare jedzenia. PS nie jestem biorowcem tak dla wyłagodzenia konfliktu.

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2010, 12:42:59 »
(...)
Czy to nie jest chore, żeby awansować to trzeba się przenosić na wolne stanowisko do komendy?????) (...)  To w takim razie mam pytanie co trzeba zrobić żeby prawdziwy strażak z krwi i kości miał możliwość awansu na pierwszy stopień oficerski po studiach cywilnych??? (...)

Co Wy właściwie rozumiecie przez strażaka z krwi i kości??? Każdy by tylko chciał oficera i oficera... skoro Waszą ambicją była SA PSP czy CS PSP to wykonujcie dobrze to do czego zostaliście wyszkoleni a jak nie to SGSP czeka. Wystarczy chcieć. Co wam na Podziale Bojowym po Waszych cywilnych studiach??? Furtka w ustawie jest ale o tym ktoś decyduje. Ktoś kto ma do tego większe prawo niż Wy do **.
Przenoszenie na stanowisko oficerskie tylko po to żeby po promocji wrócić na d-cę zastępu to jakaś dziecinada. Zastanówcie się co właściwie chcecie w tej formacji robić a nie płaczecie jak przedszkolaki.

Pozdrawiam
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2010, 16:05:50 »
Panowie myśle, że czas zakończyć tą dyskusje nie prowadzi ona do niczego dobrego i wyciągamy niepotrzebnie brudy na zewnątrz. Po części każda ze stron ma swoje racje i nie ma sensu obrzucac sie epitetami i argumentami na ogolnodostepnym forum.
Ze swojej strony gratuluje wszystkim promowanym na pierwszys stopien oficerski, a w szczegolnosci kolega z ZSZ-PF34 i dzieki za wszystkie spedzone na SGSP chwile !! Pozdrawiam

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 05, 2010, 20:06:41 »
Witam...
 Temat gorący ,ale chyba domyślam się dlaczego, przepis kwalifikacyjny....Część z aktywnych tu osób wie,że co przepis kwalifikacyjny, to podwyższanie stanowisk,tzn. przesuwanie ich w korpus oficerski....
Czyż nie tak panowie? Gdyby utrzymano przepis kwalifikacyjny w formie stanowisk łamanych, zmniejszyłoby to pogoń części kolegów, za korpusem oficerskim...A tak, jeśli ktoś myśli o wyższym stanowisku przy emce, to musi myśleć o "oficerze"...Tak w ogóle to cały system szkolenia, według mnie jest do reorganizacji, jednak to moloch nie do ruszenia.... Tak jak "Józefów".....
Pozdrawiam i gratuluje awansowanym....

biurowy

  • Gość
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2010, 11:17:28 »
W mojej KP awans na mł. kpt. dostał dowódca zmiany a ma skończony tylko licencjat z AWF, a w sąsiednich miejscowościach, dostali dyżurni operacyjni. A z biura nikt nie dostał! Wiec widzę ze nie było reguły w całej Polsce, dają jak chcą, kto ma lepszego ( GARBA) wujka to dostaje!

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 06, 2010, 14:04:26 »
Tak, a w mojej KM awansu nie dostał kolega młodszy aspirant, który zaocznie ukończył SGSP na WIBP. Pracuje na podziale.

Si vis pacem, para bellum

Offline kuba311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 06, 2010, 19:56:49 »
czytam i czytam a sprawa prosta  masz wykształcenie i stanowisko i aprobatę komendanta masz te dwie  ** po co ten zgrzyt,,,  ludzie szanujcie siebie i przełożonych

Offline Porucznik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 06, 2010, 23:15:57 »
Tak, a w mojej KM awansu nie dostał kolega młodszy aspirant, który zaocznie ukończył SGSP na WIBP. Pracuje na podziale.

Ale chyba ukończył WIBP dla cywilów (PC) a nie dla funkcjonariuszy (ZSZ) bo tak się składa, że akurat byłem na tym roczniku w SGSP i było na nim 90 osób, promowano 82 osoby, ponieważ pozostałe 8 było oficerami - magistrami a do szkoły przyszli po inż. Pozdrawiam

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2010, 18:39:33 »
@Porucznik już odpowiadam: promocji nie otrzymał ubiegłoroczny absolwent ZSZ na SGSP. W tamtym roku studia skończył po promocji oficerskiej, która w roku ubiegłym była 30 maja.
Si vis pacem, para bellum

Offline Porucznik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 07, 2010, 23:45:05 »
@Mroovka masz rację. Właściwie w tamtym roku dwóch gości nie obroniło się i obaj poprawili się na wakacjach. Jeden z nich był promowany pare dni temu a drugiemu podobno nie wystąpił 01 o nadanie stopnia. To pewnie właśnie ten przypadek. Przykra sprawa. Pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2010, 01:18:28 »
skoro się nie obronili mimo podejścia do obrony pracy to ja takim "oficerom" podziękowałbym za współpracę.
Akurat równolegle toczy się wątek, gdzie poruszona została kwestia oficerów, również tych, którzy nie powinni nigdy dostać gwiazdek.
Niestety nadal jest w naszej formacji silne parcie na szlify, mimo, że niektórzy nie reprezentują sobą nic.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 08, 2010, 06:46:54 »
A ja powiem wam tak skończyłem SA PSP dziennie potem studia cywilne i mag i dostałe stopień mł.kpt. ale i tu uwaga pozbawiłe się możliwości zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi chyba że skończe kurs nie wiem po co mi on skoro uprawnienia do kierowania działaniami mam po szkole apirantów, ale KG wie lepiej i wysyła 100 co roku ale tam dostają się komendanci i cała górka. Obecnie jestem z-ca dy zmiany i moge sobie wybic z głowy etat D-cy zmiany bo mam stopień oficerski bez kursu javascript:void(0);polskie prawo i polskie przepisy.  Więc jak ktos che byc oficerem po studiach cywilnych niech najpierw sobie dobrze poczyta przepisy i sobie przeanalizuje czy mu sie to opłaci . :wall:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2010, 07:49:19 »
Bo to faktycznie jest jedna wielka paranoja, tym bardziej, że obecnie zajmujesz stanowisko na którym kierujesz działaniami ratowniczymi (mimo, że podobno nie masz uprawnień).
Znam przypadki, gdzie oficer musiał zrobić aspirantkę, żeby mieć zapewnioną możliwość awansu.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 08, 2010, 10:50:47 »
Znam przypadki, gdzie oficer musiał zrobić aspirantkę, żeby mieć zapewnioną możliwość awansu.

oficer na aspirantce to nic wielkiego w porównaniu do oficera na podoficerce  :wall:
/ostatni skonczony kurs podoficerski w Częstochowie gościł mł. bryg., a przedostatni st.kpt. i mł.bryg.  :fiuu:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline kubala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 08, 2010, 14:36:15 »
W mojej KM awansuje dwie osoby z PB, z biura kto mógł to już dostał

gratuluję i pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 09, 2010, 09:09:09 »
oficer na aspirantce to nic wielkiego w porównaniu do oficera na podoficerce  :wall:
/ostatni skonczony kurs podoficerski w Częstochowie gościł mł. bryg., a przedostatni st.kpt. i mł.bryg.  :fiuu:

To jest popierdo.... panowie Komendanci.
Wszystko od du.py strony!

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 13, 2010, 11:12:28 »
Cytuj
sam rzuciłem studia cywilne i poszedłem na główną bo mam pewność że dostanę ten stopień
no dobrze dostaniesz stopień i co dalej?? gdzie będziesz pracował na PB jako ratownik chyba że masz wolne etaty dowódcze?? a jak nie to PSK lub biuro

niestety ale przepis dotyczący przeszkolenia zawodowego nie jest idealny w kwesty właśnie uprawnień do kierowania działaniami
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 11:50:17 wysłana przez Butel »

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 13, 2010, 15:34:48 »
No i po co te zadymy i tak sie nic nie zmieni w stosunkach biuro i podział.Wystarczy zobaczyc na jakiej grupie sie kończa awanse na podziale , a na jakiej w biurze.I wszystko jasne :cooo:

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 14, 2010, 09:18:56 »
...a może taki troszeczke offtopic pomoże nam coś zrozumieć.
W PSP wyróżniamy trzy zasadnicze kierunki czy też piony działania. Pierwszy i oczywiście najważniejszy, obejmujący masę dziedzin, od gaszenia pożarów, działań ratowniczych w wypadkach komunikacyjnych, katastrofach budowlanych, chemii, wysokościówce, działaniach podwodnych, etc. po zabezpieczenie operacyjne chronionych rejonów. Drugi to profilaktyka pożarowa i innych zagrożeń czyli tzw pion kontrolno-rozpoznawczy. Trzeci to logistyka czyli wszystkie rozwiązania sprzętowe, informatyzacja i łączność dzięki, którym w ogóle możemy podejmować działania.
Każdy z tych pionów oczywiście się ze sobą zazębia ale konia z rzędem temu kto to wszystko ogarnie. Żaden absolwent SGSP i żaden komendant tego nie potrafi bo tu jest po prostu za dużo specjalizacji. Wszyscy oficerowie musieliby po ukończonej SGSP podejmować kolejny kierunek studiów ale to chyba nie w naszych realiach zarobkowych.
W rzeczywistości inżynier pożarnictwa jest doskonale przygotowanym dowódcą i spełni się idealnie w JRG i operacyjnej ...ale jakoś nie widziałem absolwentów jedynej słusznej szkoły szturmujących stanowiska w prewencji czy w kwatermistrzostwie. Z pewnością wielu z nich odnalazłoby się tam i doskonale pełniło swoją służbę, ale... no właśnie jest jedno ale!!!
Większość z Was drodzy koledzy pełni służbę w Podziale Bojowym i po za nim nie widzi możliwości spełnienia swoich marzeń z dzieciństwa o byciu strażakiem, a do tego marzeń z młodości o byciu oficerem.

Serdecznie pozdrawiam.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 14, 2010, 10:59:32 »
W rzeczywistości inżynier pożarnictwa jest doskonale przygotowanym dowódcą i spełni się idealnie w JRG i operacyjnej ...ale jakoś nie widziałem absolwentów jedynej słusznej szkoły szturmujących stanowiska w prewencji czy w kwatermistrzostwie. Z pewnością wielu z nich odnalazłoby się tam i doskonale pełniło swoją służbę, ale... no właśnie jest jedno ale!!!
Większość z Was drodzy koledzy pełni służbę w Podziale Bojowym i po za nim nie widzi możliwości spełnienia swoich marzeń z dzieciństwa o byciu strażakiem, a do tego marzeń z młodości o byciu oficerem.
Serdecznie pozdrawiam.

Nie do końca się z Tobą zgadzam. Jeszcze podczas studiów widać "niechęć" niektórych studentów do służby w podziale bojowym. Zdecydowani oni są po zakończeniu szkoły iść właśnie do pracy w biurze. Zazwyczaj to ci, dla których wybór zawodu nie był związany z "marzeniami z dzieciństwa".
Nie wiem czy z mojego rocznika 50% osób poszło do pracy na PB czy może więcej. Fakt jest taki, że po 2-3 latach przepracowanych w PB większość z nich przeszła do biura, właśnie na stanowiska w kontrolno-rozpoznawczym czy kwatermistrzostwie. Oczywiście byli i tacy, którzy zostali w pionie operacyjnym ale już nie w JRG.
Uważam, że na PB, przynajmniej na jeden rok powinien trafić każdy absolwent szkoły, równocześnie mam świadomość, że 3 lata po ukończeniu studiów na podziale nie pracuje nawet 30% danego rocznika.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 14, 2010, 19:44:42 »
...ale jakoś nie widziałem absolwentów jedynej słusznej szkoły szturmujących stanowiska w prewencji...
Zależy od KM/KP. W mojej akurat tylko jeden nie jest po SGSP, reszta nie dość, że ukończyła naszą "alma mater", to ukończyli ją jako mgr inż. pożarnictwa (chyba im się podobało na studiach i tak zostali trochę dłużej  :fiuu:). Nie ma więc reguły, że po SGSP na PB, po studiach cywilnych do biura. Pozdrawiam.
Si vis pacem, para bellum

Offline Porucznik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 14, 2010, 22:38:39 »
Najgorszym jest, że niektórzy po SGSP, których wspomniany wybór zawodu nie był związany z "marzeniami z dzieciństwa" gnębią i dręczą tych, którzy takie marzenia właśnie mieli.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 16, 2010, 14:39:41 »
Panowie!!!
Dlaczego mamy pretensje jedni do drugich (biuro - podzaił), skoro to postawiono nas przed faktem dokonanym - są stanowiska na podziale, PSK i w biurze i ktoś je chciał nie chciał musi zajmować i nasze gadanie tego nie zmieni. Poprostu jak nie "Kowalski" będzie na takim czy innym stanowisku czy to w biurze czy na podziale to "Iksiński"!!! Druga sparwa to to, że jak już się ma możliwość wdrapywania się na poszczególne szczeble tej przysłowiowej drabinki, to jak ktoś wczesniej pisał "tylko debil tego nie umie wykorzystać..."
Obecna sytuacja wymagałaby odgórnych rewolucyjnych ruchów, co może nas spotkać po POPO wyborach!!!
Szanujmy się!!!