Autor Wątek: Agregat prądotwórczy  (Przeczytany 1423 razy)

Offline czarny92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • http://www.sulecin.osp.org.pl/
    • OSP SULĘCIN
Agregat prądotwórczy
« dnia: Kwiecień 30, 2010, 11:27:52 »
OSP SULĘCIN .Witam wszystkich mogących nam pomóc.Mamy maszt oświetleniowy 4x500w i potrzebujemy do niego agregat .Jeśli ma ktoś na sprzedaż lub wie gdzie można go nabyć za nie wielkie pieniądze to bardzo prosze o informacje . :straz:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 14:04:15 wysłana przez bulon »

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Agregat prądotwórczy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2010, 12:53:25 »
A Urząd Gminy odwiedziłeś?? Może warto wystosować pismo o przyznanie agregatu prądowórczego na cele OSP??  My tak zrobiliśmy i nam przyznano( choć jeszcze nie odebraliśmy) więc może tą drogą .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 15:20:12 wysłana przez Butel »
998 C.R.E.W.

Offline czarny92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • http://www.sulecin.osp.org.pl/
    • OSP SULĘCIN
Odp: Agregat prądotwórczy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2010, 15:51:34 »
Powiem tak w tej chwili byłoby to bardzo nie na miejscu gdybyśmy z tym do Pana Wójta poszli. Pan Wojt ostatno zrobił już dla nas bardzo wiele i nie smiemy prosić go o to .Musimy we własnym zakresie

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Agregat prądotwórczy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2010, 16:52:45 »
Np.: http://allegro.pl/item1011740495_agregat_pradotworczy_2_3kw_230v_12v_avr_bon.html

Na allegro jest dużo tanich agregatów, które w straży są wystarczające.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Agregat prądotwórczy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2010, 18:57:20 »
Tylko uważaj na te tanie agregaty bo ja już raz wtopiłem kase w agregat 2.4 a nie może pociągnąć dwóch najaśnic 500W

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Agregat prądotwórczy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2010, 19:36:43 »
Tanie agregaty to najlepiej omijać szerokim łukiem. Ładnie wyglądają jak są nowe na półkach w marketach. Lepiej się wstrzymać , uzbierać trochę kasy i kupić coś solidniejszego np. eissman albo honda. Wynalazki z Chin są nie tylko lichej jakości pod kątem zawodności ale również bardzo niebezpieczne. Efekt może być taki , że jeżeli wcześniej agregat nie nawali, to może kogoś porazić lub zakończyć się pożarem. Zamiast zaoszczędzić , wydasz kasę na jazdę po serwisach , koszty naprawy , zepsute nerwy , zdrowie . Więcej będzie stał w naprawach niż na wozie.
Oczywiście wasza kasa , wasza decyzja.
Pozdrawiam.   

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Agregat prądotwórczy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:28:39 »
Podzielam zdanie kolegi wyżej, lepiej nie iść na łatwizne, kupować byle czego ale odczekać i zakupić sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Bo sprzęt, który kupujemy ma służyć a nie ciągle w naprawie siedzieć. Dlatego jeszcze raz wspomnie temat Urzędu Gminy. Dobra argumentacja, pisemko starannie napisane i starać się iść tędy. A nawet jesli wójt zasluzony to niech sie chociaz dołozy do sprzętu, reszta np. wy czy sponsorzy i wspólnymi siłami wszystko się zrobi -_-
998 C.R.E.W.

Offline czarny92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • http://www.sulecin.osp.org.pl/
    • OSP SULĘCIN
Odp: Agregat prądotwórczy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2010, 13:39:34 »
Tak to wiemy koledzy że jak coś tanie to nie czarujmy się jest do du....y.Co do pisemka żeby złorzyc w U.G.pomysł bardzo dobry jednakże nie wiecie w jakiej jesteśmy sytuacji i na razie nie mogę nic głośno powiedzieć ale za tydzień może dwa wszystko się wyjaśni i wtedy mogę mówić o tym głośno co P.Wójt zrobił dla naszej jednostki cześć mu i chwała,życzę wam takiego Wójta.Prosząc was drodzy druhowie o pomoc w zakupie agregatu miałem bardziej na myśli to że może ktoś ma na sprzedanie swój sprzęt który miałby stać na regale jako zapasowy.

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Agregat prądotwórczy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2010, 22:21:57 »
Myślę że na półkach w wielu jednostkach stoją głównie te tanie i często już uszkodzone pseudo agregaty z którymi nikt nie wie co zrobić.