Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 657491 razy)

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1625 dnia: Styczeń 17, 2024, 09:40:09 »
Panowie czy ktoś się orientuje dlaczego nie można kupić indywidualnie nowego ubrania służbowego?
Na stronie producenta jest napisane, że KG zakazała sprzedaży

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1626 dnia: Styczeń 17, 2024, 10:13:26 »
Bo zaczęły pojawiać się w OSP przed PSP :rofl:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1627 dnia: Styczeń 17, 2024, 10:29:54 »
Bo jak ktoś nie myśli to taki jest efekt.  OSP jako niezależne stowarzyszenie może nosić ubrania, mundury zielone w czerwone gwiazdeczki.  Trzeba było w ustawie o OSP zaproponować wzory dla OSP a tak wolność Tomku w swoim domku  :rofl:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1628 dnia: Styczeń 17, 2024, 17:33:31 »
Może trzeba było zakazać używania wzoru przez nieuprawnione podmioty? Wojsko chyba tak zrobiło ze swoim mundurem czy wzorem kamuflażu, nie jestem pewien...

Offline keraj998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1629 dnia: Styczeń 17, 2024, 18:01:11 »
Tyle szumnych zapowiedzi w kwestii ubrań,  a ktoś się pogubił i zapomniał, że w naszej strefie klimatycznej występuje taka pora roczna jak zima. Osta ^_^tni wypust został doposażony w ocieplacze, ale ci którzy dostali na początku mają zimowy problem.  Tyle zapowiedzi na temat rewolucjnych zmian i wyszło jak zawsze, nadchódź wiosno

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1630 dnia: Styczeń 17, 2024, 18:06:01 »
Może trzeba było zakazać używania wzoru przez nieuprawnione podmioty? Wojsko chyba tak zrobiło ze swoim mundurem czy wzorem kamuflażu, nie jestem pewien...
Po co?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1631 dnia: Styczeń 17, 2024, 18:12:06 »
Może trzeba było zakazać używania wzoru przez nieuprawnione podmioty? Wojsko chyba tak zrobiło ze swoim mundurem czy wzorem kamuflażu, nie jestem pewien...

Ale co chcesz zakazać przecież nie kolor, układ kieszeni :) na jakiej podstawie :)  jakaś megalomania w temacie kawałka szmatki

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1632 dnia: Styczeń 17, 2024, 18:53:53 »
To o czym mówisz mają strażacy z OSP, którzy chcą chyba podnieść swoją wartość takimi ciuchami.

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1633 dnia: Styczeń 17, 2024, 19:25:05 »
Może poruszysz temat przy okazji spotkania ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1634 dnia: Styczeń 17, 2024, 19:31:05 »
Może poruszysz temat przy okazji spotkania ?
Oczywiście każdy temat można poruszyć. Na razie zapytam gościa co siedzi w temacie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1635 dnia: Styczeń 17, 2024, 20:00:06 »
To o czym mówisz mają strażacy z OSP, którzy chcą chyba podnieść swoją wartość takimi ciuchami.

Ale jaką wartość - co to za jakość materiału, symbolu, kroju bohaterstwa  :szalony: Ubranie jak ubranie, ty naprawdę uważasz że ja o niczym innym nie marzę jak nosić napis PSP na plecach :) Jak by to było moim marzeniem to już pewnie był bym spokojnym emerytem, ale nigdy nie czułem takiej wewnętrznej potrzeby :)  Dla mnie ubranie jak ubranie jak komuś się podoba niech nosi takie czy podobne do woli :) Spytaj się lepiej Panu v-ce Ministrowi dlaczego ZOSP w którym intensywnie działa chce przenieś dystynkcje strażaków OSP na pagony. To może być ciekawe  :szalony: i też nic nie wnoszące do tematu :) 

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1636 dnia: Styczeń 17, 2024, 20:24:47 »
Nie mówiłem o Tobie. Ja po prostu nie rozumiem druhów, którzy na siłę wszystko chcą mieć jak PSP. Czy to koszarówki, czy komendant gminny biegający w ubraniu KDS, czy czerwone hełmy (pomimo porozumienia Pawlaka z Lesniakiewiczem chyba), czy teraz piaskowe niewiadomoco, skrajnie podobne to naszych. Dla mnie to jest śmieszne, a szczytem wszystkiego jest przerabianie loga PSP i zmienianie napisu PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA na OCHOTNICZA. Czemu to ma służyć? Komu to potrzebne?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1637 dnia: Styczeń 17, 2024, 20:54:52 »
Może trzeba było zakazać używania wzoru przez nieuprawnione podmioty? Wojsko chyba tak zrobiło ze swoim mundurem czy wzorem kamuflażu, nie jestem pewien...
Po co?
Pytasz po co wojsko zakazało czy po co u nas zakazać?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1638 dnia: Styczeń 17, 2024, 20:59:26 »
Po co w PSP? Wojsko rozumiem a PSP nie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1639 dnia: Styczeń 17, 2024, 21:32:14 »
A niby czemu nie? Jedno zdanie i temat załatwiony.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1640 dnia: Styczeń 17, 2024, 21:52:25 »
A niby czemu nie? Jedno zdanie i temat załatwiony.
No właśnie nie rozumiem czemu miałoby sluzyc zastrzeżenie wzoru umundurowania PSP czy też jego koloru. W przypadku wojska sprawa jest oczywista jest to formacja uzbrojona i przebierańcy z bronią potrafią srogo namieszać vide zielone ludziki na Krymie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1641 dnia: Styczeń 18, 2024, 10:03:08 »
Nie mówiłem o Tobie. Ja po prostu nie rozumiem druhów, którzy na siłę wszystko chcą mieć jak PSP. Czy to koszarówki, czy komendant gminny biegający w ubraniu KDS, czy czerwone hełmy (pomimo porozumienia Pawlaka z Lesniakiewiczem chyba), czy teraz piaskowe niewiadomoco, skrajnie podobne to naszych. Dla mnie to jest śmieszne, a szczytem wszystkiego jest przerabianie loga PSP i zmienianie napisu PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA na OCHOTNICZA. Czemu to ma służyć? Komu to potrzebne?

Ale w czym ten Komendant Gminny ma biegać ? w gaciach ?  KDS to mam pewnie z 20 lat, rzadko go noszę ale są miejsca gdzie wypada go założyć z szacunku do innych. Nie do siebie , ja mogę nie mam takiej potrzeby. Mamy swoje koszarówki/ubrania codzienne , czarne całkowicie inne od tych z psp z wielkimi napisami formacji jaką reprezentujemy. Ale idąc twoim tokiem myślenia to inne ŚOI też powinniśmy mieć inne - Ubrania ochronne, buty, kolor samochodów itd. choć nikt na świecie takich nie produkuje. Naprawdę to są takie już trochę poglądy rasiztowskie i dyskryminacyjne.

I problem jak ego jednej i drugiej strony rośnie to coraz trudniej w boju o współpracę.  Nie zauważyłeś tego że społeczeństwo nie rozróżnia kolorów hełmów natomiast na dużej ilości zdjęć można łatwo rozpoznać proporcje ratowników na akcji i tych co faktycznie zapierdalają tam od tych co pokazują palcem  :)  Każdy kij ma dwa końce :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2024, 10:07:54 wysłana przez MIKO »

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1642 dnia: Styczeń 18, 2024, 10:46:50 »
To nie społeczeństwo ma rozróżnić kolor hełmu bo dla zwykłego Kowalskiego nie ma to znaczenia w jakim hełmie popierdziela strażak, to ma ułatwić pracę dla KDR przy większych zdarzeniach.
To że nie każdy może kupić umundurowania służbowego wg nowego wzoru i bardzo dobrze jak sama nazwa wskazujest to umundurowanie dedykowane dla funkcjonariuszy PSP , a nie do latania po festynach itp

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1643 dnia: Styczeń 18, 2024, 13:00:08 »
Po co w PSP? Wojsko rozumiem a PSP nie.
Żebym mógł "z kilometra" bez szukania wzrokiem emblematów, dystynkcji, oznaczeń, napisów rozpoznać z kim mam do czynienia. Tylko tyle i aż tyle.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1644 dnia: Styczeń 18, 2024, 17:14:52 »
Nie mówiłem o Tobie. Ja po prostu nie rozumiem druhów, którzy na siłę wszystko chcą mieć jak PSP. Czy to koszarówki, czy komendant gminny biegający w ubraniu KDS, czy czerwone hełmy (pomimo porozumienia Pawlaka z Lesniakiewiczem chyba), czy teraz piaskowe niewiadomoco, skrajnie podobne to naszych. Dla mnie to jest śmieszne, a szczytem wszystkiego jest przerabianie loga PSP i zmienianie napisu PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA na OCHOTNICZA. Czemu to ma służyć? Komu to potrzebne?

Ale w czym ten Komendant Gminny ma biegać ? w gaciach ?  KDS to mam pewnie z 20 lat, rzadko go noszę ale są miejsca gdzie wypada go założyć z szacunku do innych. Nie do siebie , ja mogę nie mam takiej potrzeby. Mamy swoje koszarówki/ubrania codzienne , czarne całkowicie inne od tych z psp z wielkimi napisami formacji jaką reprezentujemy. Ale idąc twoim tokiem myślenia to inne ŚOI też powinniśmy mieć inne - Ubrania ochronne, buty, kolor samochodów itd. choć nikt na świecie takich nie produkuje. Naprawdę to są takie już trochę poglądy rasiztowskie i dyskryminacyjne.

I problem jak ego jednej i drugiej strony rośnie to coraz trudniej w boju o współpracę.  Nie zauważyłeś tego że społeczeństwo nie rozróżnia kolorów hełmów natomiast na dużej ilości zdjęć można łatwo rozpoznać proporcje ratowników na akcji i tych co faktycznie zapierdalają tam od tych co pokazują palcem  :)  Każdy kij ma dwa końce :)
Trochę tu pojechałeś za mocno. To, że nie rozumiem przerabianie loga PSP i zmieniania tam nazwy nie czyni ze mnie rasisty. Bez jaj. Jak to mawiał kiedyś Kazik: "niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi".

Nie ma to nic wspólnego z tym jaki mam stoaunek to działań OSP jako takich. Tu jest jak wszędzie, nawet w przypadku PSP, są tacy którzy traktują to co robią poważnie i wiedzą z jaką odpowiedzialnością się to wiąże, ale są też tacy co mają wyjebane, bo jakoś to będzie. Tych drugich, niezależnie od przynależności do formacji staram się piętnować na swoim podwórku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1645 dnia: Styczeń 18, 2024, 18:13:35 »
Żebym mógł "z kilometra" bez szukania wzrokiem emblematów, dystynkcji, oznaczeń, napisów rozpoznać z kim mam do czynienia. Tylko tyle i aż tyle.
Czekaj czekaj a to ty nie wiesz, że w żółtej "koszarówce" to do żadnej akcji pojechać nie możesz? Bo gdzie indziej ta wiedza ci potrzebna?
Strażak: nie nosi przedmiotów ubioru służbowego do ubrania specjalnego, w szczególności podczas działań ratowniczo-gaśniczych, z zastrzeżeniem § 13 pkt 11 oraz § 14 ust. 1 pkt 14. (Jest to cytat z rozporządzenia w sprawie umundurowania strażaków PSP a wskazane paragrafy dotyczą bielizny termo i okularów korekcyjnych.)

PS. świat się kończy po raz drugi w ciągu 12 miesięcy mam podobne zdanie jak @MIKO.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1646 dnia: Styczeń 18, 2024, 21:04:34 »
Żebym mógł "z kilometra" bez szukania wzrokiem emblematów, dystynkcji, oznaczeń, napisów rozpoznać z kim mam do czynienia. Tylko tyle i aż tyle.
Czekaj czekaj a to ty nie wiesz, że w żółtej "koszarówce" to do żadnej akcji pojechać nie możesz?
Mogę bo inne rozporządzenie to jest w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej mówi w paragrafie 68 punkt 2 że KDR lud DOB w zależności od występujących zagrożeń lub ich braku określa rodzaj zabezpieczenia strażaka w wyroby służące  zapewnieniu bezpieczeństwa lub ochronie zdrowia i życia, w szczególności odzież specjalną, sprzęt i środki ochrony indywidualnej.

A wracając, każdy chyba wie że od strażaka OSP nie można wymagać tego samego co od strażaka PSP podczas działań ratowniczych. Dlatego wole z daleka widzieć z kim mam do czynienia i czy mogę na nich polegać. Niestety ale zawodzę się na druhach OSP podczas działań.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2024, 21:11:45 wysłana przez Basior7776 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1647 dnia: Styczeń 18, 2024, 21:10:26 »
Mogę bo inne rozporządzenie to jest w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej mówi w paragrafie 68 punkt 2 że KDR lud DOB w zależności od występujących zagrożeń lub ich braku określa rodzaj zabezpieczenia strażaka w wyroby służące  zapewnieniu bezpieczeństwa lub ochronie zdrowia i życia, w szczególności odzież specjalną, sprzęt i środki ochrony indywidualnej.
Mam spore wątpliwości czy to dobrze interpretujesz...
Edit:  Podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, ćwiczeń, manewrów, szkoleń oraz prac z użyciem sprzętu gaśniczego strażak wykonuje zadania, wykorzystując właściwe środki ochrony indywidualnej lub ekwipunek osobisty zgodnie z decyzją kierującego działaniami ratowniczymi i odpowiednio do występujących zagrożeń.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2024, 21:16:04 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1648 dnia: Styczeń 18, 2024, 21:21:24 »
No właśnie interpretacja, jak dowiesz się czegoś ciekawego to dawaj tutaj.
Według mnie i osób z którymi pracuję wyposażenie w środki ochrony indywidualnej opiera się na przewidywaniu zagrożeń na miejscu akcji.

Po roku użytkowania nowego ubrania służbowo-koszarowego mogę wystawić subiektywnie ocenę pozytywną. Piorę i używam zgodnie z instrukcją. Napisy mi się nie odkleiły do tej pory. Jest wygodniej i praktyczniej. Nie ma tej denerwującej gumki w bluzie. Czapka zimowa ciepła. Przeciwdeszczowego natomiast nie miałem okazji sprawdzić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1649 dnia: Styczeń 18, 2024, 21:27:43 »
No właśnie interpretacja, jak dowiesz się czegoś ciekawego to dawaj tutaj.
Według mnie i osób z którymi pracuję wyposażenie w środki ochrony indywidualnej opiera się na przewidywaniu zagrożeń na miejscu akcji.
Ubranie koszarowo-służbowe nie jest środkiem ochrony indywidulanej stąd moje wątpliwości.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.