Autor Wątek: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/  (Przeczytany 657438 razy)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1226 dnia: Marzec 10, 2021, 16:19:56 »
@Eqinox myślisz, że jest jakaś podstawa prawna do tego, żeby na oficjalnych spotkaniach/uroczystościach itp komendant główny i jego zastępcy występowali w takich "strojach"?
  A podlinkuj jakieś tego typu spotkanie to z chęcią odpowiem bo np. to:
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C830593%2Cstrazacy-testuja-nowe-mundury-nowoscia-beda-krotkie-spodenki.html#
To po prostu nadbrygadier jako model :wacko:
Więc do występowania w roli modela nie wymaga podstawy prawnej. Natomiast nie podoba mi się kolor i krój koszuli.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1227 dnia: Marzec 10, 2021, 16:56:59 »
Na spotkaniach roboczych zespołu rozumiem, ale na poniższych występuje w charakterze funkcjonariusza, tylko jakiej formacji? Niech sobie testuje na codzień w KG. Można rozdać po Polsce ludziom z różnych komend i na różnych syanowiskach do testów, ale w oficjalnych zdjeciach na stronie być tego nie powinno. Jest rozporządzenie o umundurowaniu, które określa jak wyglada strażak do tego ceremoniał określa jak się stosownie do danej sytuacji wystroić. To co widać na linkach poniże, mimo iż to nasze "wewnetrzne sprawy" nie powinno (moim zdaniem) tak wyglądać.

https://www.gov.pl/web/kgpsp/wideokonferencja-z-komendantami-wojewodzkimi-i-komendantami-szkol-psp

https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-kadrowy--kg-psp

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1228 dnia: Marzec 10, 2021, 17:33:34 »
Na spotkaniach roboczych zespołu rozumiem, ale na poniższych występuje w charakterze funkcjonariusza, tylko jakiej formacji? Niech sobie testuje na codzień w KG. Można rozdać po Polsce ludziom z różnych komend i na różnych syanowiskach do testów, ale w oficjalnych zdjeciach na stronie być tego nie powinno. Jest rozporządzenie o umundurowaniu, które określa jak wyglada strażak do tego ceremoniał określa jak się stosownie do danej sytuacji wystroić. To co widać na linkach poniże, mimo iż to nasze "wewnetrzne sprawy" nie powinno (moim zdaniem) tak wyglądać.

https://www.gov.pl/web/kgpsp/wideokonferencja-z-komendantami-wojewodzkimi-i-komendantami-szkol-psp

https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-kadrowy--kg-psp
Szkoda, że nie zwracasz uwagi jak twoi przełożeni w JRG czy KP pomykają od lat w polarach, które też mają dopiero zostać dopuszczone. Jak znam życie sam pewnie docierasz drugi albo trzeci polar :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1229 dnia: Marzec 10, 2021, 18:09:59 »
Na spotkaniach roboczych zespołu rozumiem, ale na poniższych występuje w charakterze funkcjonariusza, tylko jakiej formacji? Niech sobie testuje na codzień w KG. Można rozdać po Polsce ludziom z różnych komend i na różnych syanowiskach do testów, ale w oficjalnych zdjeciach na stronie być tego nie powinno. Jest rozporządzenie o umundurowaniu, które określa jak wyglada strażak do tego ceremoniał określa jak się stosownie do danej sytuacji wystroić. To co widać na linkach poniże, mimo iż to nasze "wewnetrzne sprawy" nie powinno (moim zdaniem) tak wyglądać.
https://www.gov.pl/web/kgpsp/wideokonferencja-z-komendantami-wojewodzkimi-i-komendantami-szkol-psp
https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-kadrowy--kg-psp
Czemu uważasz, że komunikat kadrowy to oficjalne spotkanie? Wszystko co wskazałeś to moim zdaniem normalne obowiązki.
Szkoda, że nie zwracasz uwagi jak twoi przełożeni w JRG czy KP pomykają od lat w polarach, które też mają dopiero zostać dopuszczone. Jak znam życie sam pewnie docierasz drugi albo trzeci polar :gwiazdki:
Dodać do polarów można spodnie helikon, rękawice techniczne i wiele innych spraw.
Moim zdaniem mocno przesadzone jest nawalanie  na to ubranie w stylu NSDP czy Hitlerjugend. Natomiast nie podoba mi się kolor i krój koszuli.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1230 dnia: Marzec 10, 2021, 18:32:33 »
Na spotkaniach roboczych zespołu rozumiem, ale na poniższych występuje w charakterze funkcjonariusza, tylko jakiej formacji? Niech sobie testuje na codzień w KG. Można rozdać po Polsce ludziom z różnych komend i na różnych syanowiskach do testów, ale w oficjalnych zdjeciach na stronie być tego nie powinno. Jest rozporządzenie o umundurowaniu, które określa jak wyglada strażak do tego ceremoniał określa jak się stosownie do danej sytuacji wystroić. To co widać na linkach poniże, mimo iż to nasze "wewnetrzne sprawy" nie powinno (moim zdaniem) tak wyglądać.

https://www.gov.pl/web/kgpsp/wideokonferencja-z-komendantami-wojewodzkimi-i-komendantami-szkol-psp

https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-kadrowy--kg-psp
Szkoda, że nie zwracasz uwagi jak twoi przełożeni w JRG czy KP pomykają od lat w polarach, które też mają dopiero zostać dopuszczone. Jak znam życie sam pewnie docierasz drugi albo trzeci polar :gwiazdki:
No niestety kolego, kulą w płot. Zwracam za każdym razem kolegom z KW uwagę, szczególnie tym z WOSz, że takie rzeczy jak koszulki polo z pagonami to mogą sobie w domu nosić jak się wieczorem z żoną w strażaka bawią. Niestety beton i to zbrojony.

Na spotkaniach roboczych zespołu rozumiem, ale na poniższych występuje w charakterze funkcjonariusza, tylko jakiej formacji? Niech sobie testuje na codzień w KG. Można rozdać po Polsce ludziom z różnych komend i na różnych syanowiskach do testów, ale w oficjalnych zdjeciach na stronie być tego nie powinno. Jest rozporządzenie o umundurowaniu, które określa jak wyglada strażak do tego ceremoniał określa jak się stosownie do danej sytuacji wystroić. To co widać na linkach poniże, mimo iż to nasze "wewnetrzne sprawy" nie powinno (moim zdaniem) tak wyglądać.
https://www.gov.pl/web/kgpsp/wideokonferencja-z-komendantami-wojewodzkimi-i-komendantami-szkol-psp
https://www.gov.pl/web/kgpsp/komunikat-kadrowy--kg-psp
Czemu uważasz, że komunikat kadrowy to oficjalne spotkanie? Wszystko co wskazałeś to moim zdaniem normalne obowiązki.
Czyli jednak swoich bronimy do końca i jak plują w twarz to mowimy, że pada deszcz.
To jakie są "nienormalne" obowiązki komendanta głównego?
Oficjalne bo wrzucone na stronie. Zawsze podpierasz się przepisami to powiedz, w którym miejscu jest to zgodne z rozporządzeniem. Mnie osobiście wkurza, że jest to martwy przepis. Napisane jest jasno, że strażak obowiązki służbowe wykonuje w umundurowaniu służbowym. Ale dotyczy to tylko operacyjnej i prewencji na kontrolach. Pozostali są strażakami tylko w dniu strażaka - mówię 5o na podstawie zarówno mojej komendy, kw jak i pozostałych komend, w których miałem przyjemność być z KG na czele. Na strażaka w mundurze patrzy się tam jak na kosmitę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2021, 08:10:18 wysłana przez Butel »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1231 dnia: Marzec 10, 2021, 18:56:19 »
Moim zdaniem mocno przesadzone jest nawalanie  na to ubranie w stylu NSDAP czy Hitlerjugend.

Również czytam te "mądrości". Nigdy bym nie przypuszczał, że w polskim środowisku pożarniczym funkcjonuje tak wielu idiotów. Pal licho jeśli taki bełkot pochodzi od osób postronnych, ale skoro na jednym z portali społecznościowych funkcjonariusze oraz ochotnicy podpisani z imienia i nazwiska czynią sobie "wesołe" porównania wklejając zdjęcia nowego munduru, a obok fotki Hitlerjugend z nazistowskimi swastykami w tle, to o czym to świadczy? O braku elementarnej wiedzy? Brakach w wychowaniu? Co to ma być do ciężkiej cholery? Zdaje się, że mamy poważny problem natury wychowawczej. Takie wpisy powinny skutkować konsekwencjami służbowymi (ale to tylko moje prywatne zdanie).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1232 dnia: Marzec 10, 2021, 20:03:08 »
Czyli jednak swoich bronimy do końca i jak plują w twarz to mowimy, że pada deszcz.
To jakie są "nienormalne" obowiązki komendanta głównego?
Oficjalne bo wrzucone na stronie. Zawsze podpierasz się przepisami to powiedz, w którym miejscu jest to zgodne z rozporządzeniem. Mnie osobiście wkurza, że jest to martwy przepis. Napisane jest jasno, że strażak obowiązki służbowe wykonuje w umundurowaniu służbowym. Ale dotyczy to tylko operacyjnej i prewencji na kontrolach. Pozostali są strażakami tylko w dniu strażaka - mówię 5o na podstawie zarówno mojej komendy, kw jak i pozostałych komend, w których miałem przyjemność być z KG na czele. Na strażaka w mundurze patrzy się tam jak na kosmitę.
Ani ja ani ty z tego co piszesz nie pracujemy w KG więc nie mamy wiedzy czy testy są prowadzone z czapy (bez kwita) czy też na podstawie zarządzania/decyzji KG ale nie wierzę, że tak prostego dokumentu który ułatwił by wszystkim robotę  od logistyka po księgową brakuje... Więc jeśli masz dostęp do zarządzeń i decyzji obowiązujących na Podchorążych to gratuluje ale ja go nie mam więc nie znam takowego dokumentu. 
Jednak zakup 100 kompletów żółtych ubrań nie umocowany mocno w "kwitach" to by była aberracja o którą nie podejrzewam nikogo.
Krytyka przy braku wiedzy bazująca na co najmniej wątpliwych fundamentach to niezły kwas.
Również czytam te "mądrości". Nigdy bym nie przypuszczał, że w polskim środowisku pożarniczym funkcjonuje tak wielu idiotów. Pal licho jeśli taki bełkot pochodzi od osób postronnych, ale skoro na jednym z portali społecznościowych funkcjonariusze oraz ochotnicy podpisani z imienia i nazwiska czynią sobie "wesołe" porównania wklejając zdjęcia nowego munduru, a obok fotki Hitlerjugend z nazistowskimi swastykami w tle, to o czym to świadczy? O braku elementarnej wiedzy? Brakach w wychowaniu? Co to ma być do ciężkiej cholery? Zdaje się, że mamy poważny problem natury wychowawczej. Takie wpisy powinny skutkować konsekwencjami służbowymi (ale to tylko moje prywatne zdanie).
Za propagowanie faszyzmu jest paragraf.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1233 dnia: Marzec 10, 2021, 20:49:02 »
A czy zarządzenie KG jest ważniejsze niż zapisy rozporządzenia?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1234 dnia: Marzec 10, 2021, 20:49:38 »
Nie wiem czy to doszło do skutku, ale prawdopodobnie tak: miała być zgoda ministra SWiA na odstępstwo od rozporządzenia w celu testowania.
Naprawdę uważacie, że dla KG uzyskanie zgody ministra to duży problem?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1235 dnia: Marzec 10, 2021, 23:26:48 »
Proszę bardzo oto dostęp do decyzji i zarządzeń na Podchorążych
http://edziennik.kgpsp.gov.pl/actbymonths

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1236 dnia: Marzec 10, 2021, 23:46:21 »
A że tak się wtrace, czy wiadomo kto testuje te ubrania? Ludzie z KG? Bo jestem ciekawy czy ich ocena była by obiektywna.

Offline fifi99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1237 dnia: Marzec 11, 2021, 00:26:36 »
A ja mam inne pytanie. Czy ktoś w ogóle czyta z KG te wszystkie komentarze pod oficjalną stroną PSP w mediach społecznościowych, nie mówię już o jakiś kontach o tematyce strażackiej czy sklepów strażackich. Przecież tam pozytywną opinię można policzyć na palcach dwóch rąk i to strażaków, którzy albo są w zespole, albo blisko zespołu się trzymają  :rofl: Fajnie jest mieć swoje zdanie i jego bronić, ale boziu - tyle osób prześmiewa te ubrania to coś musi w tym być. :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:


Przecież te nowe ubrania ich kolor i krój to pośmiewisko dla nas :) Być może nasze czarnuchy są słabej jakości, ale kolor wyglądał gustownie. Popracować nad lepszym materiałem, jakiś fajny krój shoftshell w ciemnym kolorze i wstydu by nie było. Ale cóż, plotki chodzą, że ten kolor jest ulubionym kolorem naszego 01 :D
 

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1238 dnia: Marzec 11, 2021, 07:02:17 »
Na jednym ze zdjęć jest kurtka - czy to ma być strój na zimę ????

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1239 dnia: Marzec 11, 2021, 09:55:23 »
A że tak się wtrace, czy wiadomo kto testuje te ubrania? Ludzie z KG? Bo jestem ciekawy czy ich ocena była by obiektywna.
nikt jeszcze nie testuje ubrań , KG zamówiła 100 ubrań do testowania beda gotowe na koniec kwietnia,
generalnie idea zmiany podejścia do ubrań koszarowych jest bardzo słuszna że przed podjęciem ostatecznej decyzji będzie testowanie na większej grupie
co do koloru ubrania - nasz partner dostarcza ubrania koszarowe do strazy w UK, Niemczech , Holandii itd ale nikt nie wpadł na pomysł piaskowego , granatowe i czarne króluja , producenci pralek i płynów do prania zacieraja rece , co do argumentu że latem za goraco , t shirt z krótkim rękawkiem np niebieski
jeszcze jest czas na zmiany koloru

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1240 dnia: Marzec 11, 2021, 10:13:48 »
A że tak się wtrace, czy wiadomo kto testuje te ubrania? Ludzie z KG? Bo jestem ciekawy czy ich ocena była by obiektywna.

W artykule na stronie PAP jest informacja, że niebawem 100 zestawów rusza w Polskę.

Na jednym ze zdjęć jest kurtka - czy to ma być strój na zimę ????

To jest bluza. Na zimę będzie oddzielna kurtka.

A ja mam inne pytanie. Czy ktoś w ogóle czyta z KG te wszystkie komentarze pod oficjalną stroną PSP w mediach społecznościowych, nie mówię już o jakiś kontach o tematyce strażackiej czy sklepów strażackich. Przecież tam pozytywną opinię można policzyć na palcach dwóch rąk i to strażaków, którzy albo są w zespole, albo blisko zespołu się trzymają  :rofl: Fajnie jest mieć swoje zdanie i jego bronić, ale boziu - tyle osób prześmiewa te ubrania to coś musi w tym być. :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Przecież te nowe ubrania ich kolor i krój to pośmiewisko dla nas :) Być może nasze czarnuchy są słabej jakości, ale kolor wyglądał gustownie. Popracować nad lepszym materiałem, jakiś fajny krój shoftshell w ciemnym kolorze i wstydu by nie było. Ale cóż, plotki chodzą, że ten kolor jest ulubionym kolorem naszego 01 :D
 

Naprawdę?  :rofl: Komentarze mają być wyznacznikiem ostatecznej oceny tego projektu?  :rofl: Przecież 99% tych postów zamieszczanych w mediach społecznościowych nie ma jakiejkolwiek wartości merytorycznej, to klasyczny  hejt nie poparty żadnymi argumentami. Coś na zasadzie:

Te mundury są złe!
Dlaczego?
Bo są złe!

Ten materiał jest zły?
Dlaczego?
Bo tak!

Najwięcej do powiedzenia mają tam stare baby, których mężowie 20 lat temu służyli w PSP i chodzili w czarnych koszarówkach oraz druhowie OSP których w ogóle nie dotyczy ta problematyka. O przypadkach porównujących mundury do zbrodniczych organizacji nazistowskich już wspomniałem.

Widzę, że również zaliczasz się do elitarnego grona apologetów obecnych koszarówek, więc jako ekspert wyjaśnij proszę co jest złego w kroju nowych długich spodni, butów, t- shirtu oraz polaru? Rozumiem, że widziałeś cały zestaw na żywo i jesteś już po wielu godzinach testów. Podziel się własnymi spostrzeżeniami.
Ciekawe są opinie osób twierdzących, że nowe mundury będą rzekomym pośmiewiskiem podczas gdy w obecnych wyglądają jak klasyczni łachmaniarze. No ale to powodem do wstydu już nie jest.
Komedia :)

Precyzyjnie rzecz ujmując ten komentarz dla mnie też nie ma wartości merytorycznej, natomiast stronę wcześniej było "idioci", teraz kolega już idzie w "imbecyli" i "analfabetów". Proszę o pilne ucywilizowanie tekstu,  zastosowanie własnych zasad "to klasyczny intelektualny bełkot i hejt nie poparty żadnymi argumentami" do wieczora (czwartek). Inaczej wykasuję ten wpis.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2021, 11:32:49 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1241 dnia: Marzec 11, 2021, 11:21:01 »
A że tak się wtrace, czy wiadomo kto testuje te ubrania? Ludzie z KG? Bo jestem ciekawy czy ich ocena była by obiektywna.

W artykule na stronie PAP jest informacja, że niebawem 100 zestawów rusza w Polskę.

Na jednym ze zdjęć jest kurtka - czy to ma być strój na zimę ????



To jest bluza. Na zimę będzie oddzielna kurtka.

A ja mam inne pytanie. Czy ktoś w ogóle czyta z KG te wszystkie komentarze pod oficjalną stroną PSP w mediach społecznościowych, nie mówię już o jakiś kontach o tematyce strażackiej czy sklepów strażackich. Przecież tam pozytywną opinię można policzyć na palcach dwóch rąk i to strażaków, którzy albo są w zespole, albo blisko zespołu się trzymają  :rofl: Fajnie jest mieć swoje zdanie i jego bronić, ale boziu - tyle osób prześmiewa te ubrania to coś musi w tym być. :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Przecież te nowe ubrania ich kolor i krój to pośmiewisko dla nas :) Być może nasze czarnuchy są słabej jakości, ale kolor wyglądał gustownie. Popracować nad lepszym materiałem, jakiś fajny krój shoftshell w ciemnym kolorze i wstydu by nie było. Ale cóż, plotki chodzą, że ten kolor jest ulubionym kolorem naszego 01 :D
 

Naprawdę?  :rofl: Komentarze mają być wyznacznikiem ostatecznej oceny tego projektu?  :rofl: Przecież 99% tych postów zamieszczanych w mediach społecznościowych nie ma jakiejkolwiek wartości merytorycznej, to klasyczny intelektualny bełkot i hejt nie poparty żadnymi argumentami. Coś na zasadzie:

Te mundury są złe!
Dlaczego?
Bo są złe!

Ten materiał jest zły?
Dlaczego?
Bo tak!

Najwięcej do powiedzenia mają tam stare baby, których mężowie 20 lat temu służyli w PSP i chodzili w czarnych koszarówkach oraz druhowie OSP których w ogóle nie dotyczy ta problematyka. O imbecylach i analfabetach porównujących mundury do zbrodniczych organizacji nazistowskich już wspomniałem.

Widzę, że również zaliczasz się do elitarnego grona apologetów obecnych obsranych koszarówek, więc jako ekspert wyjaśnij proszę co jest złego w kroju nowych długich spodni, butów, t- shirtu oraz polaru? Rozumiem, że widziałeś cały zestaw na żywo i jesteś już po wielu godzinach testów. Podziel się własnymi spostrzeżeniami.
Ciekawe są opinie osób twierdzących, że nowe mundury będą rzekomym pośmiewiskiem podczas gdy w obecnych wyglądają jak klasyczni łachmaniarze. No ale to powodem do wstydu już nie jest.
Komedia :)

Nic dodać nic ująć!!! Trafione w sedno.
Szkoda, że uciśnieni obrońcy regulaminów i przepisów mundurowych aż do tej pory siedzieli cicho (w tych komfortowych koszarówkach), a nie reagowali na noszone od lat polary, dziwne koszulki, itp. Ja od lat słyszę i wiem z doświadczenia, że gorszego ścierwa i łacha od obecnych ubrań koszarowych nie ma. A ileż to sie nasłuchałem na temat koloru - że w czarnym gorąco i kto to wymyślił...Głuputa naszych kolegów niestety nie zna granic...Przez 20 lat nie zmieniali - było źle, teraz ktoś chce zmienić - jest jeszcze gorzej - jak dzieci w piaskownicy!!! Na a argumenty wynikające z komentarzy portalowych to już jest szczyt mózgopatii  :gwiazdki:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1242 dnia: Marzec 11, 2021, 12:13:36 »
Krój nie jest zły, tylko ten kolor...  :wall: Niech to jeszcze ktoś zmieni  :stop:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline RobertF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1243 dnia: Marzec 11, 2021, 15:14:20 »
Moze funkcjonariusze  nie wypowiadaja sie w mediach na ten temat bo boja sie konsekwencji? Oczywiscie ze srodowisko strazackie jest za zmianą umundurowania..no ale nie na jeszcze gorsze i mniej praktyczne . Bo wymieniac tylko po to zeby bylo "ze cos z tym zrobilismy" to nie tedy droga. Jak juz raz to wejdzie to bedzie egzystowac przez najblizsze 10-20lat. Ja osobiscie uwazam ze ten kolor jest okurtny..to nie jest kolor piaskowy tylko musztardowy.. kroj i kolor duzo lepszy jest w usarze i z tego co wiem to jakosciowo tez jest na poziomie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2021, 15:18:35 wysłana przez RobertF »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1244 dnia: Marzec 11, 2021, 16:30:05 »
Co by nie mówić ważne, że prace się toczą a to jaki będzie efekt końcowy jest ważne ale należy też zwrócić uwagę na to, że stara koszarówka ma już 24 lata czyli wtedy modny facet ubierał się tak:
https://przekroj.pl/archiwum/artykuly/112713?f=rok:1997,sortuj:najstarsze,rubryka:46 więc chyba nasza koszarówka jest trochę vintage a to na pewno nie do końca jest dobre tak jak star 2,5/16 na JRG. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fifi99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1245 dnia: Marzec 11, 2021, 17:04:29 »
A ja mam inne pytanie. Czy ktoś w ogóle czyta z KG te wszystkie komentarze pod oficjalną stroną PSP w mediach społecznościowych, nie mówię już o jakiś kontach o tematyce strażackiej czy sklepów strażackich. Przecież tam pozytywną opinię można policzyć na palcach dwóch rąk i to strażaków, którzy albo są w zespole, albo blisko zespołu się trzymają  :rofl: Fajnie jest mieć swoje zdanie i jego bronić, ale boziu - tyle osób prześmiewa te ubrania to coś musi w tym być. :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Przecież te nowe ubrania ich kolor i krój to pośmiewisko dla nas :) Być może nasze czarnuchy są słabej jakości, ale kolor wyglądał gustownie. Popracować nad lepszym materiałem, jakiś fajny krój shoftshell w ciemnym kolorze i wstydu by nie było. Ale cóż, plotki chodzą, że ten kolor jest ulubionym kolorem naszego 01 :D
 

Naprawdę?  :rofl: Komentarze mają być wyznacznikiem ostatecznej oceny tego projektu?  :rofl: Przecież 99% tych postów zamieszczanych w mediach społecznościowych nie ma jakiejkolwiek wartości merytorycznej, to klasyczny  hejt nie poparty żadnymi argumentami. Coś na zasadzie:

Te mundury są złe!
Dlaczego?
Bo są złe!

Ten materiał jest zły?
Dlaczego?
Bo tak!

Najwięcej do powiedzenia mają tam stare baby, których mężowie 20 lat temu służyli w PSP i chodzili w czarnych koszarówkach oraz druhowie OSP których w ogóle nie dotyczy ta problematyka. O przypadkach porównujących mundury do zbrodniczych organizacji nazistowskich już wspomniałem.

Widzę, że również zaliczasz się do elitarnego grona apologetów obecnych koszarówek, więc jako ekspert wyjaśnij proszę co jest złego w kroju nowych długich spodni, butów, t- shirtu oraz polaru? Rozumiem, że widziałeś cały zestaw na żywo i jesteś już po wielu godzinach testów. Podziel się własnymi spostrzeżeniami.
Ciekawe są opinie osób twierdzących, że nowe mundury będą rzekomym pośmiewiskiem podczas gdy w obecnych wyglądają jak klasyczni łachmaniarze. No ale to powodem do wstydu już nie jest.
Komedia :)

Precyzyjnie rzecz ujmując ten komentarz dla mnie też nie ma wartości merytorycznej, natomiast stronę wcześniej było "idioci", teraz kolega już idzie w "imbecyli" i "analfabetów". Proszę o pilne ucywilizowanie tekstu,  zastosowanie własnych zasad "to klasyczny intelektualny bełkot i hejt nie poparty żadnymi argumentami" do wieczora (czwartek). Inaczej wykasuję ten wpis.

Nie będę wdawał się z Panem w pyskówki :) Więc jako "ekspert" łachmiarz koszarowy/KDS-owy mogę tylko powiedzieć swoje zdanie, że nie mam nic do kroju spodni, butów T-shirtu czy polaru bo ma Pan racje nie dotykałem i nie widziałem nowego stroju bohatera. Widzę natomiast ten paskudny kolor, z którego śmieje się praktycznie każdy!, chwalą nieliczni, wcześniej wspomniałem kim oni są i chyba Pan do tego grona tez się zalicza.
Dożyliśmy już czasów kiedy OSP jest lepiej uzbrojona, kupuje już drugi wentylator elektryczny chociaż posiada jedno GLBA :) kiedy w przetargu na nowy samochód OSP zastanawia się gdzie zamontować wtyczkę USB, a w PSP przychodzą golasy. Wchodzimy teraz w kolejny etap,  kiedy w szeregu stanie OSP i PSP to niech Pan zgadnie kto będzie pośmiewiskiem "klasyczni czarni łachmiarze" czy musztardowo-wygnieceni panowie zawodowcy, bo jeśli do zdjęcia Pan Komendant pozuje w wygniecionym mundurze to jak będzie wyglądał strażak, który nie pracuje przy biurku? Jeszcze raz zaznaczę i przyznam Panu rację - materiał KDS i koszarówek jest paskudny, ale mamy w 21 wieku tyle materiałów i tyle kolorów materiałów, że można wybierać i przebierać (jeszcze raz wspomnę o softshellu).

"Komentarze mają być wyznacznikiem ostatecznej oceny tego projektu?  :rofl: Przecież 99% tych postów zamieszczanych w mediach społecznościowych nie ma jakiejkolwiek wartości merytorycznej, to klasyczny  hejt nie poparty żadnymi argumentami.... Najwięcej do powiedzenia mają tam stare baby..."

Może i ma Pan rację, ale to właśnie Ci ludzie będą nas w tych ślicznych mundurach oglądać i taka opinia pójdzie w świat :) a jeszcze przed COVID bardzo duży nacisk ze strony KG był na "sprzedawanie się" PSP (tak jak robi to policja). No to będziemy się sprzedawać musztardowo :D "O! popatrz Franek Dolas  ^_^" Już widzę gwizdy na korytarzach w komendach Róza czerwono...  :wacko:



« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2021, 17:14:53 wysłana przez fifi99 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1246 dnia: Marzec 11, 2021, 17:20:59 »
Kolor jest już pewnie zatwierdzony, a te testy to pewnie będą takie jak konsultacje społeczne przed wprowadzeniem ustaw, czyli na zasadzie bo trzeba. Ten kolor nie nadaje się do pracy w warunkach podziału bojowego!!! Może policja też powinna naginać (a szczególnie policjanci liniowi) w takich musztardowych mundurach? Ja wiem że obecnie czarna koszarowka to badziew jakich mało, no ale zastąpienie jej czyms w takim kolorze jak dla mnie jest nieporozumieniem. Chyba że będzie to taki ekstra materiał, że każda plama (nawet ketchup z hot doga) z niego zejdzie i nie będzie po niej śladu. Ale znając życie to będzie tak jak z piaskowymi "nomexami" - masz Devę to wyglądasz po kilkudziesięciu praniach jak człowiek, masz subora to po dwóch czy trzech już schodzi kolor.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1247 dnia: Marzec 11, 2021, 17:28:11 »
Masz rację Fifi. Jeśli na wspólnej uroczystości obok siebie stanie OSP i PSP zgromadzona publika będzie miała polew z tych drugich i śmiechom nie będzie końca. Gratulacje  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

   
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2021, 17:38:53 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline fifi99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1248 dnia: Marzec 11, 2021, 17:48:32 »
Masz rację Fifi. Jeśli na wspólnej uroczystości obok siebie stanie OSP i PSP zgromadzona publika będzie miała polew z tych drugich i śmiechom nie będzie końca. Gratulacje  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

   

Nie będę tu wklejał zdjęcia Pana Komendanta Głównego, ale tak patrzę na pozostałe zdjęcia i dochodzę do wniosku, że może to o parownice chodziło, a nie pralnice? :D  :gwiazdki: :gwiazdki: :rofl:


Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Odpowiedź #1249 dnia: Marzec 11, 2021, 17:58:03 »
Oczywiście, że tak :))))
Poglądowe zdjęcie z zagnieceniami, to wystarczający argument na to, że materiał jest zły! A dlaczego jest zły? Bo widać na zdjęciu!!!

W tym zestawieniu zdecydowanie lepiej wypada stary koszar.