Autor Wątek: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?  (Przeczytany 2200 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« dnia: Kwiecień 23, 2010, 15:17:53 »
Powiem szczerze, że piszę bo mnie już trzęsie ze złości jak układa się współpraca z naszą kochaną gminą  :angry:

Ci ludzie tam są chyba specjalnie po to żeby robić nam problemy - kto czytał tak mniej więcej moje posty odnośnie "nowego" samochodu, ten wie jak sprawy się mają. Miesiące olewki i wyczekiwania ze strony władz, żeby jeszcze się potargować, i ostatecznie łaskawie zgodzić na przyjęcie wozu na stan... Pomimo tego, że auto było za darmo, i wcale nie chcieliśmy dodatkowej kasy na nie.

Teraz wyszła sprawa wyjazdu na pielgrzymkę do Częstochowy. Bo tak: czemu niby władza miałaby się nie zgodzić? Na pewno się zgodzą - tak sobie rozmiawiałem z prezesem z sąsiedniej OSP, która też się wybierała (i wybiera, ale na inną pielgrzymkę), jakiś tydzień temu. No i tzw. "formalność" okazała się nie do przejścia. Jednostka posiada wolny samochód operacyjny, sami opłacamy  Co ciekawe, tego samego dnia dzwoniłem do UG i usłyszałem, że wójt nie wyraził zgody, a wieczorem czytam pismo "proszę o wyznaczenie uprawnionego kierowcy, który pojedzie". Chodziło oczywiście o uprawnienia na pojazdy uprzywilejowane - które jak wiadomo nie jest wymagane gdy nie jedzie się na gwizdkach. Ale już sama ta rozbieżność wersji wiele mówi o "dobrej woli" UG. Szczerze mówiąc gdyby nie to, że po raz kolejny ktoś próbuje zrobić z nas jelenia, to bym to olał tak jak prezes, ale postanowiłem wyprostować informację urzędasów odnośnie ich wiadomości prawnych, licząc się z tym, że będzie dym (nie ma to jak wytknąć włodarzom błędy i postawić ultimatum odnośnie terminu odpowiedzi :wacko:). Teraz zrobiło się zamieszanie i to spore, ton odpowiedzi telefonicznej z gminy sugeruje "aby się bać"... Na szczęście do strachliwych nie należę, ale zastanawiam się co tam ich radca prawny wymyślił aby udowodnić, że się mylę, i sprawę po raz drugi załatwić odmownie...

Tak przy okazji ciekawe co by było jakby tak pojechać bez zezwolenia (dodam, że auto jest własnością OSP) :rofl:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2010, 15:48:52 »
Co do walki z urzedem i wojtem to moge tu sporo powiedziec bo jako jedna z najbogatszych gmin w Polsce ma gdzies OSP... od ponad pøł roku walcze wrecz w pojedynke o sprzet i dopiero niezliczone nekanie urzedasow telefonami dało jakis wskutek... choc dopoki auto nie stanie przed remiza to dalej bede sie z nimi droczył..

Twoja sytuacja jest troche dziwna.. Auto macie na OSP ale paliwo i eksploatacja pojazdu to juz sprawa gminy... czy ma prawo niezgodzic sie na wyjazd..nie znam przepisow prawnych, co do kierowcy to sa w wilekim błedzie ale jak ktos chce sie do czego przyczepic to zawsze znajdzie jakis pretekst, a nie mozecie osbiscie skontaktowac sie z wojtem i opisac sytuacje, bo wdawanie sie w kłotnie z gmina moze tylko Wam zaszkodzic..

Takie małe OT,  mozesz pokazac jak wyglada Wasz ,,nowy'' nabytek

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2010, 15:53:23 »
Tylko samochody OSP są traktowane jak samochody służbowe. A takimi, żeby jeździć, trzeba mieć uprawnienia wydane przez UG. Z kolei na zezwoleniu nigdzie nie ma wzmianki, czy jest to na pojazdy uprzywilejowane, czy też nie. Jest za to, że na pojazdy UG (jeśli tak są rejestrowane), lub OSP. Koledze to prokurator tłumaczył, po tym jak jadąc na spokojnie bez sygnałów Lublinem, osobówka mu w tyle zaparkowała.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2010, 17:19:36 »
a tak na poważnie to dlaczego chcesz jechać samochodem strażackim na imprezę religijną za pieniądze podatników? Jedź prywatnie swoim autem albo zróbcie ściepę na autokar i sprawa załatwiona.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2010, 22:37:55 »
a tak na poważnie to dlaczego chcesz jechać samochodem strażackim na imprezę religijną za pieniądze podatników? Jedź prywatnie swoim autem albo zróbcie ściepę na autokar i sprawa załatwiona.

Czegoś tu nie rozumię. Najpierw krzyk, że nie mamy samochodów. Potem jak je już mamy to te samochody jeżdżą do innych celów niż powinne a my się denerwujemy, że się nami wysługują. A gdy sami potrzebujemy pojechać tym samochodem do innych celów niż są one przeznaczone to znów krzyk, że nam nie pozwalają. Zastanówmy sie od czego jesteśmy i do czego mamy te pojazdy.

Uważam, że oliwier ma rację. To jest rozwiazanie. Będziecie mieli spokój z gminą i nikt wam nie zarzuci że trwonicie pieniądze podatników.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2010, 22:43:10 »
Na moim terenie jeżeli chcemy zorganizowac np. wycieczke na targi pielgrzymki itp. gmina posiada autobus szkolny trzeba sie tylko z kierowcą autobusu dogadac i jest bezproblemowo
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Paszeko01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2010, 22:52:09 »
W tym temacie mogę tylko napisać że sam byłem w Częstochowie w 95 roku a w tym czasie Straż ''Odnawiała Wotum'' i tam pojechaliśmy autokarem tak jak ponad setka innych reprezentacji jednostek. I wierz mi na ''Błoniach'' gdzie były zaparkowane wszystkie pojazdy, z tego co pamiętam nie było żadnego ''bojowego''.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2010, 07:17:47 »
a tak na poważnie to dlaczego chcesz jechać samochodem strażackim na imprezę religijną za pieniądze podatników? Jedź prywatnie swoim autem albo zróbcie ściepę na autokar i sprawa załatwiona.

Czegoś tu nie rozumię. Najpierw krzyk, że nie mamy samochodów. Potem jak je już mamy to te samochody jeżdżą do innych celów niż powinne a my się denerwujemy, że się nami wysługują. A gdy sami potrzebujemy pojechać tym samochodem do innych celów niż są one przeznaczone to znów krzyk, że nam nie pozwalają. Zastanówmy sie od czego jesteśmy i do czego mamy te pojazdy.

Uważam, że oliwier ma rację. To jest rozwiazanie. Będziecie mieli spokój z gminą i nikt wam nie zarzuci że trwonicie pieniądze podatników.
OK, ale samochód operacyjny, zwłaszcza taki, który nie jest na podziale to co innego niż wóz bojowy, nieprawdaż? A co do samej pielgrzymki to jedziemy samochodem prywatnym, za prywatne pieniądze na paliwo, tak jak zresztą było planowane w wypadku wyjazdu operacyjnym.
W każdym razie odpowiedź gminy została tym razem napisana przez radcę prawnego, żeby drugi raz byka prawnego nie zrobili... Nie wiem, pojadę zobaczę jak będzie na miejscu w tej kwestii (ile będzie wozów bojowych), zestawię to z tym co dostałem z UG, oraz innymi przepisami, i zobaczymy czy jeszcze coś napiszę w tej sprawie, czy nie, bo fakt faktem że aktualne sytuacja w całości wskazuje na całkowity brak dobrej woli władz, bo jestem więcej niż pewny, że to dałoby się załatwić normalnie zgodnie z prawem
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2010, 08:49:39 »
... fakt faktem że aktualne sytuacja w całości wskazuje na całkowity brak dobrej woli władz, bo jestem więcej niż pewny, że to dałoby się załatwić normalnie zgodnie z prawem
Jest takie przysłowie > nie ma dymu bez ognia. Z czego wynika ten brak dobrej woli?
Czy przypadkiem nie jest w tym Wasz udział?
Jeżeli możesz prześlij mi na prv skan korespondencji z UG - może coś wyczytam między wierszami?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Urząd Gminy - kolejna awntura o nie wiadomo co...A co Wy na to?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2010, 18:39:42 »
Jeżeli możesz prześlij mi na prv skan korespondencji z UG - może coś wyczytam między wierszami?
OK, wyślę z pracy jak zeskanuję, bo w domu nie mam skanera :straz:

A nawiasem mówiąc BYŁEM dzisiaj, i wiem, że naprawdę było o co walczyć... Przeżycie niesamowite, tyle sztandarów, orkiestr, tysiące ludzi :o Co prawda większość przyjechała w zorganizowanych grupach autokarami (nierzadko gminnymi), ale było też sporo wozów SLOp, GLM, nawet bodajże się trafił SLRt... Jedna jednostka przyjechała nawet Starem 28 GBM... a szczerze mówiąc wcale specjalnie nie szukałem tych wozów OSP.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE