Autor Wątek: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp  (Przeczytany 35955 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 23, 2010, 20:26:33 »
nie przepis nie istnieje i długo raczej nie powstanie bo nikt nie ma na tyle determinacji aby to określić, bo nigdy nie wiadomo, czy się jakiegoś kierunku nie pominie i nikt nie chce wziąć za to odpowiedzialności.

Poza tym im coś jest bardziej rozmydlone tym więcej możliwości kombinowania. np na liście nie ma BHP a tak po studiach związanych z bhp można starać się o uzyskanie stopnia oficerskiego i niech ktoś zaprzeczy, że w PSP sprawy są nie prowadzone (inna sprawa czy osoba zajmująca się tą tematyką musi być oficerem.)

Offline wisielec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 23, 2010, 20:48:33 »
Tak myślałem, że niema takiego przepisu :krzyk: Teraz, dlaczego KW tak uargumentował swą decyzję :pyt: to chyba pytanie do niego, ale czy ma takie prawo :pyt:

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 24, 2010, 15:12:41 »
a dopiero smieszne jest dla mnie ze niema tam ratownictwa medycznego :gwiazdki:

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 24, 2010, 16:19:57 »
Bądźmy szczerzy większość strażaków, robi inne studia tylko po to aby dostać **. Odbywało się to najprawdopodobniej tak, że płacili za czesne i tylko tyle, żadnej wiedzy z nich nie wynieśli. Takie są teraz studia, dajesz kasę masz papierek. Nie mówię, że wszyscy, ale pewnie większość. Rozumiem,  każdy pewnie chce się jakoś rozwijać itp. Ale przez to narobiło się tych oficerów, którzy nawet poprawnie wysłowić się nie umieją. Ktoś kiedyś napisał, że mgr chemii jeździ jako ratownik czy jeździ na szmacie- że to niby nie wypada. Jak nie chce jeździć niech poszuka innej pracy w końcu mgr znajdzie lepiej płatną. A jeśli jest strażakiem z powołania to zawsze może znaleźć sobie dodatkową prace.
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline zenfir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 12, 2010, 20:23:59 »
Dobre piszesz stulk na 100% 80% to debile nie wazne czy dzienni cy jacys tam ogolem straz to wiocha bioraca poczatek od osp a skonczywczy na warszawce tu wujek tam kasa i mamy mnogo oficerki i jeszcze bija statystyki ci zaoczni i ma komenda wyniki 20 oficerow na 60 strazakow i jeszcze debile pisza jakies aforyzmy cytaty i spireja sie kto jest lepszym debilem ten dzienny czy ten nocny smiech mnie bierze jak czytam "dyskusje stazakow" . A studia mozna skonczyc i mozna zostac strazakiem jak to sie zazwyczaj odbywa np.w policji ....ale straz to taki dziwolag  najlepisi najszybcy zawsze w czolowe zobaczcie na inne sluzby mundurowe jak sie szanuja a strazak strazakowi za sniadanie u komendanciucha w d...by wlazl i odwrotnie

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 12, 2010, 23:58:41 »
Już wcześniej pisałem,nie ma kierunków przydatnych w PSP bo to niemożliwe,jedynie Szkoła Główna,a i tak niezłe przypadki z niej wychodzą...

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2010, 01:16:10 »
Już wcześniej pisałem,nie ma kierunków przydatnych w PSP bo to niemożliwe,jedynie Szkoła Główna,a i tak niezłe przypadki z niej wychodzą...

Nie ma aktu prawnego pochodzącego z PSP czy MSWiA określającego kierunki przydatne w PSP. I to jest prawda ... ale niecała.
Jest przynajmniej 1 kierunek przydatny (wg przepisów prawa). Nie zdradzę jaki, bo nie mam interesu w tym, żeby całe forum wiedziało a komendanci to ignorowali. Chyba żaden komendant nie jest świadomy, jak często prawo jest łamane w jego komendzie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 01:36:25 wysłana przez M_Walles »
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline adamjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 30, 2010, 15:04:23 »
No to kto napisze jakie są w końcu naprawdę przydatne?
Jeśli się siedzi w biurze to np. Administracja???

Offline Corleone

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 13, 2010, 13:32:48 »
witam mam pytanko mam 5 lat stażu pracy jestem po kursie podoficerskim przed rozpoczęciem pracy w psp skończyłem inżynierię bezpieczeństwa pożarowego w sgsp . Czy muszę skończyć aspirantkę żeby dostać stopień oficerski. Pozdrawiam

Offline primo128

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 13, 2010, 13:42:00 »
Aspirantkę + stanowisko oficerskie + dobra wola komendanta  :szalony:

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 14, 2010, 15:27:28 »
Aspirantkę + stanowisko oficerskie + dobra wola komendanta  :szalony:
Jeżeli chcesz już komuś "doradzać" to zaczerpnij wiedzy w temacie....
Możesz kolego... zapytaj w kadrach KP/KM

Offline primo128

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:51:41 »
jogurtOLO przeczytaj sobie ustawę o PSP i skup się na art. 53, chyba, że masz jakieś najnowsze dane, zmiany w ust. itp
(poważnie jak wiesz to oświeć nas wszystkich)

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 14, 2010, 22:40:45 »
4. Stanowiska oficerskie, z zastrzeżeniem ust. 5, mogą zajmować również strażacy posiadający wykształcenie
wyższe o kierunku przydatnym w Państwowej Straży Pożarnej oraz:
1) tytuł zawodowy technika pożarnictwa lub uzyskanie uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu technika
pożarnictwa w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach
członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy o Europejskim Obszarze
Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technika
pożarnictwa lub
2) ukończone przeszkolenie zawodowe, o którym mowa w art. 53 ust. 2 pkt 2 lit. a.

2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który:
1) uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa w szkole Państwowej Straży Pożarnej i nie będąc skierowanym do
Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa albo
2) posiada wykształcenie wyższe, a ponadto:
a) odbył przeszkolenie zawodowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej
lub
b) posiada tytuł zawodowy technika pożarnictwa albo
3) uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu inżyniera pożarnictwa w toku postępowania o uznanie,
nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o
Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji
Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego inżyniera pożarnictwa.

Trzeba komentować, czy nauczyć czytać?

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:07:55 »
jogurtOLO przeczytaj sobie ustawę o PSP i skup się na art. 53, chyba, że masz jakieś najnowsze dane, zmiany w ust. itp
(poważnie jak wiesz to oświeć nas wszystkich)

W POście wyżej otrzymałeś "oświecenie"
Na marginesie "biblie" znam i rozumiem kolego.

Offline primo128

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:21:18 »
Masz rację mój błąd
 :wall:
Nie wziąłem w ogóle pod uwagę przeszkolenia zawodowego z powodu, że w niektórych komendach graniczy to z cudem.
Ale jak najbardziej jest taka możliwość.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 11:57:44 wysłana przez primo128 »