Autor Wątek: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp  (Przeczytany 35956 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2009, 17:41:45 »
@Garrity - ale studia podyplomowe o których opiszesz "nie dają" po ich ukończeniu pierwszego stopnia oficerskiego - a o to chodzi w ostatnich postach (te studia to nie jest ta tzw "ciążówka")
Można się na nie załapać bez aspirantki po studiach cywilnych na SGSP - ale i tak jest się wtedy "tylko" podoficerem.

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 08, 2009, 19:13:31 »
Panowie teraz to sie juz sam pogubilem lub zle zrozumialem rozporządzenie a konkretnie § 8.Strażacy uczesniczący w przeszkoleniu zawodowym, którzy złożyli egzamin końcowy z wynikiem pozytywnym, otrzymują świadectwo potwierdzające ukończenie studiów podyplomowych w zakresie przeszkolenia zawodowego  uprawniającego odpowiednio do  otrzymania pierwszego stopnia oficerskiego w Państwowej Straży Pożarnej lub zajmowania stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.
Więc moje pytanie?Po  przeszkoleniu zawodowym strażacy otrzymuja ** czy nie? Dziekuje z góry za odp. pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:28:33 »
[...] Jest inny podtekst tej całej dyskusji: chodzi o awans jak najmniejszym nakładem sił. Po co się męczyć na SGSP jak można pójść na cywilne. Czy dzisiaj studiuje ktoś tylko po to aby rozwijać się umysłowo, nie stać w miejscu, zdobywać nowe doświadczenia a nie tylko z wizją szybkiego, łatwego awansu?
Zapewniam Cię że studiują ludzie po to żeby coś wiedzieć, a jak przy okazji mogą otrzymać wyższe profity z już wykonywanej pracy/służby to tez miło. Są też i tacy, którzy kończą "uczelnie" po to, żeby liczyć na wyższy stopień. Piszesz trochę na zasadzie rozpoczęcia dyskusji dawno zaczętej. SGSP można skończyć bez większych nakładów sił tak jak i inne "uczelnie". Spróbuj skończyć Uniwersytet Gdański, Wrocławski Jagiellonkę na studiach stacjonarnych. Odsetki osób niekończących SGSP nie maja się do odsetek nie zaliczających na w/w uniwersytetach.
Poza tym @*Kacper* temat postu zupełnie inny - skoro nasi przełożeni operują terminem studia przydatne w PSP to może by śie ktoś złapał za przyrodzenie i dookreślił co to takiego - kierunek studiów przydatny.
nikt tego nie zrobi bo to ograniczy możliwość pływania w dowolny sposób. Póki nie ma takiego określenia interpretacja czyni cuda. Można przekonać, ze w danej komendzie trzeba komuś nadać pierwszy stopień oficerski po bibliotekoznawstwie, bo przekona się przełożonych, że akurat jest do ułożenia biblioteczka w biurze JRG.   

Offline listopad21

  • www.doryn-ppoz.pl
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • www.doryn-ppoz.pl
    • Przeglądy hydrantów
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2009, 13:15:42 »
A może by tak dodać do kierunków przydatnych w PSP kierunek: studia inżynierskie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Ciekawe czy taki wynalazek będzie przydatny w PSP :)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 11, 2009, 14:20:38 »
Moim skromnym zdaniem jest całkowitym bezsensem umieszczanie tabeli studiów przydatnych w PSP ponieważ uważam że obojętne jest jakie studia kto skończył poprostu powinien być zapis że mając stopień naukowy mgr można rozpocząć żmudną pracę nad dostaniem oficera kończąc zaocznie szkołę SGSP normalnie przez kształcenie się 4 lata i aby się na nią dostać należy zdać egzamin (taki jak na studia dzienne) i osoby z najwyższymi wynikami zostają wpisani na listę przyjętych a za ich kształcenie płaca Komendy i temat zostaje rozwiązany (analogicznie można zrobić z aspirantami - wystarczył by inż.)

Moje rozumowanie wynika z tego że nie wiadomo z jakimi kwalifikacjami może przydać nam się człowiek ponieważ w dzisiejszej dobie naszych obowiązków może to być kucharz albo ogrodnik

Offline tadek85

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 11, 2009, 21:07:36 »
słuchajcie jest wogóle sens kończenia studiów cywilnych w psp, m mojej komendzie bez układu 01 nie wyśle na sgsp, jestem na 2 roku studiów i tak myślę jaki jest sens skoro i tak tego nikt nie doceni, jak jest u was w komendach?

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 12, 2009, 09:20:48 »
Cytuj
Moim skromnym zdaniem jest całkowitym bezsensem umieszczanie tabeli studiów przydatnych w PSP ponieważ uważam że obojętne jest jakie studia kto skończył poprostu powinien być zapis że mając stopień naukowy mgr można rozpocząć żmudną pracę nad dostaniem oficera kończąc zaocznie szkołę SGSP normalnie przez kształcenie się 4 lata i aby się na nią dostać należy zdać egzamin (taki jak na studia dzienne) i osoby z najwyższymi wynikami zostają wpisani na listę przyjętych a za ich kształcenie płaca Komendy i temat zostaje rozwiązany (analogicznie można zrobić z aspirantami - wystarczył by inż.)

Moje rozumowanie wynika z tego że nie wiadomo z jakimi kwalifikacjami może przydać nam się człowiek ponieważ w dzisiejszej dobie naszych obowiązków może to być kucharz albo ogrodnik

Kol. Ognista Fala ma rację.
tylko......
Jeżeli ktoś chce iść na SGSP lecz
Cytuj
słuchajcie jest wogóle sens kończenia studiów cywilnych w psp, m mojej komendzie bez układu 01 nie wyśle na sgsp,
co wtedy?
ścieżka awansu zostaje zamknięta?
W pierwszej kolejności potrzebna jest reforma szkolnictwa w PSP.
Osobiście jestem jednym z tych którzy o SGSP mogli tylko pomarzyć, i ukończyłem studia cywilne. (Awans dostałem w maju.)
Działanie w ZZ jakoś nie idzie w parze z możliwością dostania skierowania na SGSP.
W wojsku jest tak ( kolega chorąży z wojska kończył ze mną studia), że chorąży po studiach cywilnych dostanie awans na ppor. wtedy kiedy zajmuje etat oficerski i ukończy TRZY miesięczny kurs, oraz tuż przed kursem zaliczy pozytywnie testy sprawności fizycznej :kwit:

W PSP jakoś nie można zrobić reformy szkolnictwa. SGSP jedyną słuszną? To już było.

czas na zmiany.... :straz:

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 12, 2009, 22:19:42 »
Dlatego właśnie napisałem że powinno to wynikać z ustawy jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać się do szkoły i żaden 01, 02, 03  ani 007 nie będzie miał nic do tego. bo chore jest żeby to jakieś 0x decydował o tym czy ktoś może się kształcić czy nie w danym kierunku. Skąd wiadomo czy nie będzie tak długiej akcji że bedzie potrzebny porządny kucharz?? i najlepiej jakby był oficerem to będzie rządził w kuchni.
Powinny być proste i czyste zasady

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 13, 2009, 20:24:17 »
a ja mam pytanie z innej działki:
Czy jest OBOWIĄZEK informowania komendanta o podjęciu studiów/nauki w szkole policealnej?

Offline strażak roku

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2009, 00:46:31 »
Oczywiście, że nie ma takiego obowiązku. Czas wolny po służbie możesz wykorzystać w dowolny sposób, czy będziesz się kształcił czy też robił inne rzeczy. Warunek jest tylko jeden: na służbę masz przyjść wypoczęty. I to wszystko.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 14, 2009, 17:57:04 »
Oczywiście, że nie ma takiego obowiązku. Czas wolny po służbie możesz wykorzystać w dowolny sposób, czy będziesz się kształcił czy też robił inne rzeczy. Warunek jest tylko jeden: na służbę masz przyjść wypoczęty. I to wszystko.
A jak ocenić czy strażak jest wypoczęty????Bo według mnie to jedynym miernikiem że jest zmęczony są % we krwi,innych nie znam.A jeżeli chodzi o studia przydatne to takowych według mnie nie ma.Strażak powinien przychodzić do służby z wykształceniem średnim + uprawnienia i po kolei piąć się w górę tak wysoko na ile pozwoli mu jego elokwencja.W ten sposób wyeliminowało by się nie nadających się do służby plecaków itp.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:43:14 »
kol. ognista fala
S
Cytuj
kąd wiadomo czy nie będzie tak długiej akcji że bedzie potrzebny porządny kucharz?? i najlepiej jakby był oficerem to będzie rządził w kuchni.
Dużo jadu w Twojej wypowiedzi. Sądzę, że powinieneś zrozumieć aspirantów, którzy nie mają garba a chcą podnosić kwalifikację. SGSP, jeżeli byłaby tak otwarta jak np. Uniwersytet Jagielloński to można unać tylko oficerów po niej za jedynych. Lecz nie jest. :wall:

KOl. agad
Cytuj
a ja mam pytanie z innej działki:
Czy jest OBOWIĄZEK informowania komendanta o podjęciu studiów/nauki w szkole policealnej?

 Masz OBOWIĄZEK wystąpić do 01 z raportem o wyrażenie zgody na podjęcie przez Ciebie nauki.
Komendant na pewno wyrazi zgodę. Lecz nie musi udzielić Tobie urlopu szkoleniowego, lub zwrócić za czesne.

Kol. strażak roku
Cytuj
Oczywiście, że nie ma takiego obowiązku. Czas wolny po służbie możesz wykorzystać w dowolny sposób, czy będziesz się kształcił czy też robił inne rzeczy. Warunek jest tylko jeden: na służbę masz przyjść wypoczęty. I to wszystko.
Tym to mnie rozbawiłeś ha ha ha. :rofl:

Słyszałeś o czymś takim jak podwyższony stan gotowości bojowej?
np. podczas powodzi?
Zadzwoni do Ciebie dyspozytor ( lub przybędzie goniec) z rozkazem, że masz w ciągu 2 godz stawić się w jednostce. A Ty co??? na rybach???  :rofl: Nie przybędziesz bo masz wykłady?
Jeżeli dostaniesz zgodę na naukę to możesz czuć się usprawiedliwionym. Jeżeli na własną rękę bez zgody się kształcisz to masz szansę zarobić komisję dyscyplinarną.

pozdrawiam


Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 16, 2009, 19:28:17 »
I tak powstają niepewności, gdy wypowiadając się nie jesteśmy pewni swych słów ;)
..lepiej nie udzielać odpowiedzi na pytanie, niż udawać alfę i omegę...

Teraz zapewne większość ludzi nie w temacie zastanawia się, który z Was ma rację...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 16, 2009, 22:04:03 »
Oczywiście, że nie ma takiego obowiązku. Nikt mi nie zabroni uczenia się. Nawet wskazane jest zdobywać inne kwalifikacje. W życiu różnie bywa, np. ze względu na stan zdrowia trzeba będzie opuścić szeregi straży. Pytanie o zgodę komendanta daje nadzieję na wszelkie urlopy i zwroty diety. W dzisiejszych czasach często zdarza się, że komendat mówi "a studiuj sobie", twoja wola. Ja mam już za dużo wykształconych i możesz się dokształcać tylko swoim kosztem (bez urlopów szkolnych, diet, bez obietnic szybkiego awansu). Jeżeli wyrazi oficjalnie zgodę, to prawnie zobowiązany jest udzielić wszelkich świadczeń (urlopy, delegacje).

Raf998
 Nie przesadzaj z tymi stanami podwyższonej gotowości, zdarzy się raz na 10 lat. Gdyby tak było  z tymi 2 godzinami, to nawet do lekarza nie można byłoby pojechać dalej np. z mojej miejscowosci  do Centrum Zdrowia Dziecka podróż w obie strony trwa 10 h. Zresztą bez jedngo żołnierza wojny się nie przegra.
Nie strasz ludzi dyscyplinarką.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 22:10:29 wysłana przez cul2 »

Student.

  • Gość
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 16, 2009, 23:06:05 »
Witam
Sam osobiście studiuje na kierunku inżynierskim na uniwersytecie przyrodniczym i zapraszam zwłaszcza tego pseudo kucharza na taki właśnie kierunek studiów... Każdy ma prawo do edukacji Komendant nie wyraził zgody na SGSP i to mi miało zamknąć drogę edukacji? Wybrałem inny kierunek aby nie stać w miejscu i dalej się dokształcać w dziedzinie, która pomoże znaleźć mi drugą prace. Komendant wie nie oficjalnie, że studiuje ale nie robi z tego problemów Zapytał tylko raz " Po co to panu?" Dlatego obowiązku wyrażenie zgody nie ma Trzeba się dogadać ze zmianą, żeby mieć WS bez dyżuru domowego bo tylko wtedy może kolidować. Panowie śmiało studiujcie bez względu czy będziecie oficerami czy nie Po prostu sami dla siebie To takie proste...

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:44:41 »
Do raf998
Tym tu Ty mnie kolego rozbawiłeś!
Po pierwsze - jaki obowiązek informowania o podjęciu nauki na np. studiach???!!!! A co to kogo obchodzi, że ja chcę zgłębiać tajniki wiedzy o życiu seksualnym dzikich na uniwersytecie jakimś tam... Jeśli nie mam zamiaru z tytułu ukończenia jakiejś tam szkoły wysuwać roszczeń do przełożonego np. o wyższy stopień czy tez stanowisko to jest to tylko i wyłącznie moja sprawa czy ja w czasie wolnym od służby uczę się, pije wódkę czy kolekcjonuje brudne skarpetki. Panjał? 
Po drugie - jeśli nie będziesz na tzw. dyżurze domowym i nie będziesz odbierał telefonu lub drzwi do domu (masz do tego pełne prawo) to jak, pytam się grzecznie, przełożony za pośrednictwem dyspozytora lub gońca poleci ci stawić się w służbie? Idąc dalej, skoro nie przekaże ci polecenia to jakim cudem może grozić jakakolwiek karą? Za co ta kara miałaby być? Chłopie, cuda i bzdury opowiadasz - nie wiem kto ci takich głupot nakładł do głowy?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 17, 2009, 22:45:45 »
@raf998

Kolego, wydaje mi się, że pracujesz jeszcze bardzo krótko, bo taki bzdur jak napisałeś nie słyszałem od dawna:
1.
Cytuj
jeżeli byłaby tak otwarta jak np. Uniwersytet Jagielloński to można unać tylko oficerów po niej za jedynych.

To uniwersytet Jagielloński jejst tak otwarty, że przyjmują każdego? Jak miałaby wyglądaqć rekrutacja do SGSP, kto pierwszy złoży raport ten już się dostał? Póki co, to panie kolego wstępując do służby miałeś obowiązek zapoznać się z ustawą o PSP, gdzie wyraźnie jest zapisane przyporządkowanie SGSP pod Komendanta Głównego PSP, który ustala zasady egzystencji tej placówki, więc nie pieprz o porównywaniu uczeli mundurowej do uczelni prywatnej lub państwowej, które funkcjonują na innych zasadach.

2.
Cytuj
Masz OBOWIĄZEK wystąpić do 01 z raportem o wyrażenie zgody na podjęcie przez Ciebie nauki.
Obowiązek wystąpienia do przełożonego występuje wówczas, kiedy chciałbyś rościć sobie prawo do uzyskania urlopu szkoleniowego, dofinansowania, lub otrzymania wyższego stopnia służbowego - po ukończeniu wybranej uczelni.

3.
Cytuj
Słyszałeś o czymś takim jak podwyższony stan gotowości bojowej

To ja Ciebie zapytuję o to samo, czy słyszałeś?

Cytuj
Zadzwoni do Ciebie dyspozytor ( lub przybędzie goniec) z rozkazem, że masz w ciągu 2 godz stawić się w jednostce. A Ty co??? na rybach???
Czy Twoim zdaniem, zawsze kiedy wybieram się na ryby, powinienem informować komendanta lub stanowisko kierowania? Co Ty człowieku pieprzysz. Podczas ogłaszania stanu powyższonej gotowości bojowej ściągani są do jednostek osoby, które są dostępne, reszta np. ta studiująca może stawić się do jednostek, po powrocie do domu.

4.
Cytuj
Jeżeli dostaniesz zgodę na naukę to możesz czuć się usprawiedliwionym. Jeżeli na własną rękę bez zgody się kształcisz to masz szansę zarobić komisję dyscyplinarną.

Nie masz pojęcia o czym piszesz, żadnego pojęcia, ani bladego ani zielonego - "masz za to, ogólne pojęcie nie zmącone znajomością tematu" (cytat)

Mam do kolegi ogromną prośbę - zmień nick, bo pod tym już się wystarczająco zbłaźniłeś.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Trojan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 05, 2010, 01:31:26 »
ja szukałem, szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na:
jakie są możliwości kształcenia po naborze z ulicy?
można robic szkolenia w aspirantce potem isc do SGSP po zgodzie przelożonego?
czy najpierw przed naborem skonczyc studia cywilne dopiero potem starac sie o przyjecie do strazy?
no i czy wlasnie jeżeli ktos sie doksztalca w policealnej szkole i juz pracuje w psp, to czy zdobyte kfalifikacje beda jakos uwzgledniane?

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:40:27 »
ja szukałem, szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na:
jakie są możliwości kształcenia po naborze z ulicy?
można robic szkolenia w aspirantce potem isc do SGSP po zgodzie przelożonego?
czy najpierw przed naborem skonczyc studia cywilne dopiero potem starac sie o przyjecie do strazy?
no i czy wlasnie jeżeli ktos sie doksztalca w policealnej szkole i juz pracuje w psp, to czy zdobyte kfalifikacje beda jakos uwzgledniane?
Odpowiadając delikatnie na Twoje pytania powiem tak:
AD1
po naborze z ulicy są nieograniczone możliwości kształcenia we wszystkich cywilnych kierunkach - tylko jak uzyskasz zgodę Komendanta to możesz dostać urlop dodatkowy na szkołę a jak nie uzyskasz nie masz takiej możliwości
AD2
można robić aspirantke i SGSP po zdaniu egzaminów i skierowaniu przez Komendanta
AD3
Jest to obojetne czy masz wyższe czy go nie masz (pamietaj o punkcie pierwszym)
Ad4
generalnie zależy od kierunku dokształcania (np. ratownictwo medyczne, chemiczne itp) ale raczej nie są uwzględniane

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:56:39 »
Odpowiadając delikatnie na Twoje pytania powiem tak:
AD1
po naborze z ulicy są nieograniczone możliwości kształcenia we wszystkich cywilnych kierunkach - tylko jak uzyskasz zgodę Komendanta to możesz dostać urlop dodatkowy na szkołę a jak nie uzyskasz nie masz takiej możliwości
dla doprecyzowania Twojej wypowiedzi, bo można ją dwuznacznie przeczytać: Kształcić się może zawsze i wszędzie, nie musi mieć zgody komendanta, ale prawie nigdy komendant nie da gościowi (o ile nie jest wielkim plecakiem) urlopu szkoleniowego czy kasy na studia. Jak dostaniesz zgodę, tj, komendant odpowie Ci, że możesz studiować, a wolne na studia masz sobie odbierać w ramach urlopu wypoczynkowego w uzgodnieniu z d-cą JRG oraz spełniając inne dodatkowe warunki,
poza tym lepiej się kształcić na studiach które zapewniają jakiś stopień naukowy niż w szkołach policealnych.
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Trojan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:59:19 »
czyli w sumie patrząc na to tak, że nie jest potrzebne ukonczenie jakich kolwiek studiów cywilnych (o kierunku nie zwiazanym z psp) przed naborem z ulicy, dobrze zrozumiałem?

dopiero dostając sie do straży czekac na polecenie przelozonego i robic po kolei aspirantke i sgsp?

jeszcze mam troche inne pytanie czy wszelkie ukonczone kursy i szkolenia przydatne w psp sa tez powodem do awansu czy poprostu jest tylko wiecej obowiazkow :P?

Cytuj
co uwazacie na temat moich pytan wyzej?
zlezalo by mi na odpowiedzi:)

Scalono!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 12:54:08 wysłana przez Ajax »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 08, 2010, 22:52:00 »
Cytuj
jeszcze mam trochę inne pytanie: czy wszelkie ukończone kursy i szkolenia przydatne w psp są też powodem do awansu czy po prostu jest tylko więcej obowiązków :P?
ukończone studia mogą być przydatne do awansu, tak samo jak i wszystkie kursy.
Jednak samo ich posiadanie nie daje pewności, by awansować trzeba także pokazywać się z dobrej strony (zaangażowanie, motywacja, itp.)
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline wisielec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 23, 2010, 17:44:30 »
Witam wszystkich forumowiczów

Spotkaliście się może z obowiązującą (decyzją, rozkazem KG lub aktem prawnym), który mówi o kierunkach studiów cywilnych przydatnych w PSP :pyt:

Zadaję to pytanie ponieważ KW odrzucił mój wniosek na pierwszy stopień oficerski i odmowę uargumentował tak iż „posiadane wykształcenie nie jest przydatne w PSP”.
Studia które skończyłem to państwowa uczelnia pedagogiczna o specjalności: wychowanie obronne. W suplemencie dyplomu w pkt. posiadane kwalifikacje i uprawnienia: absolwent tej specjalności może podjąć pracę jako pracownik administracji i instytucji zarządzania kryzysowego na stanowiskach związanych z obronnością i bezpieczeństwem; pracownik cywilny służb mundurowych i kandydat do służb mundurowych.
Jestem na stanowisku Dyżurnego Operacyjnego, mam wymagany staż, 
a Komendant mówi :stop:

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 23, 2010, 17:54:17 »
wersja z dnia 12 lipca 2005 r.
NAZWY KIERUNKÓW STUDIÓW

1.   Administracja
2.   Budownictwo
3.   Chemia
4.   Elektronika i telekomunikacja
5.   Elektrotechnika
6.   Energetyka
7.   Fizyka
8.   Fizyka techniczna
9.   Górnictwo i geologia
10.   Inżynieria chemiczna i procesowa
11.   Inżynieria materiałowa
12.   Inżynieria środowiska
13.   Leśnictwo
14.   Mechanika i budowa maszyn
15.   Ochrona środowiska
16.   Pedagogika
17.   Prawo
18.   Technologia chemiczna
19.   Transport
20.   Zarządzanie i marketing

kiedyś gdzieś coś takiego wisiało, a w praktyce niestety bywa różnie.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline wisielec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Studia Cywilne Najbardziej Przydatne W Psp
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 23, 2010, 18:35:32 »
wersja z dnia 12 lipca 2005 r.
NAZWY KIERUNKÓW STUDIÓW

1.   Administracja
2.   Budownictwo
3.   Chemia
4.   Elektronika i telekomunikacja
5.   Elektrotechnika
6.   Energetyka
7.   Fizyka
8.   Fizyka techniczna
9.   Górnictwo i geologia
10.   Inżynieria chemiczna i procesowa
11.   Inżynieria materiałowa
12.   Inżynieria środowiska
13.   Leśnictwo
14.   Mechanika i budowa maszyn
15.   Ochrona środowiska
16.   Pedagogika
17.   Prawo
18.   Technologia chemiczna
19.   Transport
20.   Zarządzanie i marketing

kiedyś gdzieś coś takiego wisiało, a w praktyce niestety bywa różnie.

Ok dzięki to widziałem, ale to był załącznik (Wykaz kierunków studiów przydatnych w Państwowej Straży Pożarnej) do projektu:

Projekt  29.08.05
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia      2005 r.
w sprawie szczegółowej organizacji i form odbywania przeszkolenia zawodowego przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

A ja szukam jakiegoś obowiązującego przepisu, czy taki istnieje?
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 18:42:10 wysłana przez wisielec »