Autor Wątek: Parę Pytań  (Przeczytany 4915 razy)

Offline Piterpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Parę Pytań
« dnia: Lipiec 15, 2005, 11:11:57 »
Witam wszystkich tu obecnych strażaków i nie strażaków ;)
Mam takich kilka pytań:

1. Czy po skończeniu LO i zdaniu matury oraz po odrobieniu służby wojskowej (planuję odrobić ją w OPP)  mogę bezpośrednio startować do SZKOŁY GŁÓWNEJ SŁUŻBY POŻARNICZEJ w WARSZAWIE (SGSP)?

2.Czy trudno jest sie tam dostać?

3. Po jej ukonczeniu otrzymałbym stopień młodszego kapitana tak? Ile wynosiły
by wtedy moje zarobki?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
                                                           Piterpak

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Parę Pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2005, 13:57:21 »
1. Do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej możesz sartowac po skończeniu LO, i najlepiej by było abyś na maturze wybrał te przedmioty do zdawania które Ci będa potrzebne na egzaminie czyli: matematyka, fizyka i język obcy (najlepiej by było abys wszystko zdawał na poziomie rozszerzonym. Wojska nie musisz odsłużyć aby móc startowac do tej szkoły.
2. Czy trudno - raczej tak tak jak do każdej szkoly pożarniczej (ale jeśli sobie postanowisz ze weźmiesz sie za nauke  tych przedmiotów które Ci sie przydadza na egzaminach i do tego bedziesz trenował (na egzmainie jest tor przeszkód) to możesz sie dostać - ja tak zrobiłem i mam to szczęście że jestem wstepnie zakawalifikowany do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie - teraz już tylko czekam na badania lekarskie na 26 lipca - a wię można sie dostac ttylko trzeba wiedziec czego sie chce w życiu.
3. Stopien tak - otrzymałbys właśnie stopien młodszego kapitana, po szkołach aspirantów stopien młodszego aspiranta - a zarobki - to nie potrafie Ci dokładnie dopowiedziec na to pytanie - a nie chce Cie wprowadzić w błąd
4.   a to tyle pytań  - heheh -  
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Parę Pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2005, 22:47:16 »
Cytuj
(na egzmainie jest tor przeszkód)
Czyli w SGSP egzamin praktyczny (fizyczny) jest inny niż do Aspirantki. Jesli tak to prosze o wiecej info. Pozdro

Offline Piterpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Parę Pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2005, 11:56:24 »
Ćwiczeń fizycznych to ja sie za bardzo nie boję  :D  bo cały czas przygotowuuję sie do SELEKCJI ŻOŁNIERZA POLSKIEGO a tam tory przeszkód to normalka.
Chemii nie trzeba przypadkiem zdawać? Wydawało się mi, że chemia jest bardzo ważna, idąc w tym kierunku.

Czy to jest to co mam zamiar robic przez całe życie? Raczej tak, chociaż najpierw planowałem iść w kierunku policji i jednostek AT ale widząc co się tam dzieje (plecy = zaliczenie) zrezygnowałem z tego.

Pozdrawiam wszystkich chcących wstąpić do straży (bez pleców),
                                                                                     Piterpak

 

Offline Gino20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • http://
Parę Pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2005, 18:11:37 »
Tak egzamin w Szkole Glownej rozni sie od Aspirantki.Zamiast biegou na 1000, podciagania i biegu na 50 jest do zaliczenia tor przeszkod.Krzyhens wejdz sobie na strone Szkoly Glownej w Wawie.Z tego co pamietam tam byl rysuneczek tego toru.Co do teoorii to moge sie mylic ale jest fiza, mata i jezeyk obcy wiec chemii nie ma.Czytajcie na stronach szkol tam wszystko pisze.Pozdro!
Feuerwehr i jak z tym noclegiem?Zostajesz w Kraku czy wracasz?Ja mam nieco blizej niz Ty (TYCHY-jakies 1,5 godz.jazdy) i chyba nie bede nocowal.Te badania nie napawaja optymizmem...Pozdrawiam!

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Parę Pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2005, 20:15:19 »
No ja raczej będę nocował w Krakowie - tylko tak w szkole jest nocleg (można zarezerwować za 25zł - ale nie wiem jak z wyżywieniem i z dojazdem na te badania ze szkoły do szpitala - nie weim czy szkoła podstawi jakiś środek transportu czy każdy sam będzie sie musiał dostać do szpitala) - a w hotelu jeśli bym miał nocowac to bym wybrał jakiś koło szpitala w pobliżu - ale tu znowu by mi drożej wyszło - sam nie wiem co teraz robić.
A badań tez sie boje - kto to wie co oni tam moga wymyśleć -?!Pozdrófka
 
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Parę Pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2005, 22:16:42 »
Feuerwehr daj znać jak dokładnie wyglądają te "oględziny" i jakie mądre głowy to robią? Pozdro i powodzenia chłopaki

Offline trq.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Parę Pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2005, 23:47:07 »
odnośnie sgsp, robie teraz badania i jest strasznie to wszystko źle zorganizowane( same badania są czasami śmieszne bo w kolejce z obiegówką się czeka 2-3 h a badanie trwa 3 min i to z wielką łaską że lekarz wpuści jednym słowem żenada). Nie radze brać na maturze fizy bo na samej uczelni egzamin wydaje się o wiele prostszy niż maturalny. www.sgsp.edu.pl tam masz dużo pytań i odpowiedzi wystarczy poszukać
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2005, 23:49:18 wysłana przez trq. »

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Parę Pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2005, 14:24:22 »
Ja chciałbym zapytać o taką rzecz: po ukończeniu SGSP (inżynierki lub magisterki) w służbie kandydackiej dostaje się przydział do najbliższej JRG na podział bojowy czy do biura? I czy to można sobie wybierać na jakim stanowisku chce się pracować czy to tylko tam gdzie jest wolny etat można iść? Mam nadzieję, że ze stopniem młodzego kapitana i tytułem magistra pożarnictwa nie będę ratownikiem-kierowcą na wozie gaśniczym a np. dowódcą zmiany w JRG albo inspektorem w komendzie w jakimś wydziale np. Operacyjnym lub Kwatermistrzowsko-Technicznym :) Bardzo prosiłbym was o odpowiedź na moje pytania :) A i jeszcze jedno: czy zawsze dostaje się przydział w swoim miejscu zamieszkania, czy nieraz trzeba gdzieś dojeżdżać?
                                                                                                             Pozdrawiam

Offline psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Parę Pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2005, 11:55:53 »
Cytuj
po ukończeniu SGSP (inżynierki lub magisterki) w służbie kandydackiej dostaje się przydział do najbliższej JRG na podział bojowy czy do biura? I czy to można sobie wybierać na jakim stanowisku chce się pracować czy to tylko tam gdzie jest wolny etat można iść? Mam nadzieję, że ze stopniem młodzego kapitana i tytułem magistra pożarnictwa nie będę ratownikiem-kierowcą na wozie gaśniczym a np. dowódcą zmiany w JRG albo inspektorem w komendzie w jakimś wydziale np. Operacyjnym lub Kwatermistrzowsko-Technicznym  czy zawsze dostaje się przydział w swoim miejscu zamieszkania, czy nieraz trzeba gdzieś dojeżdżać?
                                                                                                       
To w jakiej komendzie bedziesz pracował zalezy od tego gdzie sobie załatwisz pracę po rozmowie z komendantem i czy oczywiście bedzie miał  dla ciebie wolny etat.Nie jest powiedziane że musisz pracować jak najbliżej miejsca zamieszkania. Od niego zależy również czy bedziesz pracował na podziale czy w biurze i na jakim stanowisku. Jeżali bedziesz miał uprawnienia na prowadzenie pojazdów ciężarowych i w danej komendzie potrzeba bedzie kierowców to nic nie stoi na przeszkodzie zebyś z tym stopniem i wykształceniem był kierowcą. A co do dowódcy zmiany to nie za dużo chcesz na początek

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Parę Pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2005, 18:20:47 »
Ale o jakim komendancie mówisz? Czyżby o kochanym komendancie-rektorze SGSP? Bo właśnie się dowiedziałem, że to od niego zależy do jakiej miejscowości dostanę przydział po studiach no i oczywiście na jakie stanowisko. Mam znajomego, który zaraz po inżynierskich został dowódcą zmiany u mnie w mieście w JRG nr 1 a sam mieszka w innej miejscowości (oddalonej o jakieś 20-30 km). Czyli musi chłopak dojeżdżać, ale przynajmniej stanowisko ma wysokie to i kasa wysoka, a i za dojazdy chyba mu zwracają koszty (a może dostał mieszkanko służbowe? - muszę się go zapytać). Kurde lepiej będę modlił się o jakieś fajne wolne stanowisko w 1 albo w 2 (w najgorszym wypadku)  :P . Może masz rację, że mam duże wymagania  :D  teraz tak myślę, że byłbym zadowolony jako dowódca sekcji (w najgorszym wypadku dowódca zastępu). A jak nie będę miał prawka na ciężarowe to nie zostanę kierowcą-ratownikiem  :D . A tak w ogóle to chyba nie wymagają podczas przyjmowania się do SGSP ani potem przy przydziałach kategorii C?  <_<  Pozdro

Offline Krzyś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Parę Pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2005, 22:41:47 »
Nie bedziesz miał prawka to zostaniesz ratownikiem - nie kierowca! jak masz uklady albo w danej komendzie sa wolneetaty na dowódców to mozesz odrazu zostac na jakims tam stopniu po sgsp ale w niektórych jednostkach strazacy na stanowiskach tez sa po tej szkole  :blink:  a oni ci miejsca nie zwolnia :P  

Offline Krzyś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Parę Pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2005, 22:47:10 »
Pioter a ty chyba jeszcze sie nie dostales do SGSP <_<  
To co taki pewny jestes ze sie dostaniesz juz o stanowisku myslisz?? :lol:  

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Parę Pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2005, 00:17:36 »
Żeby dowodzic ludźmi trzeba posiadac doświadczenie, może troszke pokory Pioter ?

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Parę Pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2005, 11:52:14 »
Skoro tak to chyba macie dużo racji w tym co mówicie  :D