Autor Wątek: Praca w straży  (Przeczytany 6118 razy)

Offline matt90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Praca w straży
« dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:56:17 »
witajcie. W tym roku pisze maturę, będę po technikum. Czy są jakieś specjalne szkoły/studia związane ze strażą pożarna? Chciałbym startować do straży ale wolałbym najpierw jakaś szkole skończyć zęby mieć wyższy stopień i wyższe zarobki. Ile tak średnio zarabia strażak, i po jakim czasie może iść na emeryturę? Czy jeśli skończę jakaś dodatkowa szkole/studia to jako kto mogę pracować w straży i jak wtedy wyglądają zarobki?

Offline krystian7010

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:08:03 »
Po pierwsze i najważniejsze to do straży nie idzie się po pieniądze. A po drugie szkół jest kilka wystarczy poszukać na forum a tam jest wszystko kompletnie opisane

mati113

  • Gość
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:08:40 »
z tego co wiem to na emeryturę można iść po 15-latach służby.A co do szkoły to chyba tylko Szkoła Aspirantów po niej będziesz miał stopień młodszego aspiranta :)

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:23:51 »
z tego co wiem to na emeryturę można iść po 15-latach służby.A co do szkoły to chyba tylko Szkoła Aspirantów po niej będziesz miał stopień młodszego aspiranta :)
Jeszcze Szkoła Głowna Służby Pożarniczej, po niej jest stopień młodszego kapitana o ile się nie mylę.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:25:40 »
Było...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 20:00:54 wysłana przez kamaras »

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:30:59 »
Witam,

polecam np.:
http://www.cspsp.pl/szkolenia/
http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/dsz_pk/opis_dsz_pk.php

i niezawodną opcję  :komp:szukaj :komp:, bo na forum to już było i to nie raz.

Pozdrawiam
Garrity

mati113

  • Gość
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:34:03 »
no tak być może Ja natomiast mam w głowie tylko tą SA PSP więc o niej tutaj napisałem  :straz:

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:30:05 »
Nie ma to jak podstawowe pytanie aplikantów pożarnictwa ILE BĘDĘ ZARABIAŁ... poprostu, bardzo miło się czyta takie rzeczy.
998 C.R.E.W.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:44:25 »
Nie ma to jak podstawowe pytanie aplikantów pożarnictwa ILE BĘDĘ ZARABIAŁ... poprostu, bardzo miło się czyta takie rzeczy.

Równie przyjemnie czyta się ciągłe dyskusje o nadgodzinach.

Po pierwsze i najważniejsze to do straży nie idzie się po pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 16:36:12 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:55:07 »
A gdzie dają mieszkania, samochody, jedzenie bądź ubranie za darmo?
Frazesy pt. do straży nie idzie się dla pieniędzy są śmieszne!

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:08:42 »
A gdzie dają mieszkania, samochody, jedzenie bądź ubranie za darmo?
Frazesy pt. do straży nie idzie się dla pieniędzy są śmieszne!

Kolego są ludzie, którzy idą do PSP nie dla pieniędzy, a dla powołania. Tak samo jak idę do OSP, tak samo i do PSP. Z jednym tylko wyjątkiem, idąc do PSP poświęcasz całe życie dla innych, a w OSP tylko część.

Ja jestem urzędasem, dobrze zarabiam, a mimo to chciałbym pracować w PSP, niestety dwie próby do SA PSP się nie powiodły, a z ulicy....."nie ma naborów"....zresztą teraz i tak bym się nie złapał, brzuszek za duży urósł :rolleyes:
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:11:28 »
Kolego deejayslonio czyli sugerujesz, że w straży pracują ludzie, dla których ważniejsze niż TO co robią są pieniążki, taa?? Że to jest cel nr.1 dla nich?? Bo z Twojej odp taki wniosek się nasuwa...

Logiczne jest, że jeżeli to jest Twoja praca, musisz mieć z tego zarobek bo jak inaczej utrzymasz rodzinę?? ale nie wszystko można zmierzyć miarą pieniądza. Już wyobrażam sobie strażaków zawodowych, którzy wracając z ciężkiego wypadku drogowego, w którym zginęli ludzie mieli to gdzieś, nie przejmując się tym co widzieli, co przeżyli myśleli - przynajmniej będą za to pieniążki na mieszkanie, jedzenie czy ubranie...  jakoś tego nie widze
998 C.R.E.W.

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2010, 18:33:38 »
No tak, wiadomo, dla chajsu nie powinno się iść do straży :D ale jak tu któryś powiedział, już nie róbcie z siebie takich świętych (pieniądze też trzeba mieć) rodzinę i siebie jakoś utrzymać tez trzeba... wiec jakbyś miał robić w straży za 600 zł miesięcznie wątpię żebyś tam poszedł pracować :P Wiesz, jeden pyta się o pieniądze, bo myśli że w straży zbije kokosy (co jest nie prawdą) a drugi pyta się o pieniądze, bo sobie cicho w głowie kalkuluje czy da rade utrzymać rodzinę, dom itp.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2010, 18:47:06 »
Kolego deejayslonio czyli sugerujesz, że w straży pracują ludzie, dla których ważniejsze niż TO co robią są pieniążki, taa?? Że to jest cel nr.1 dla nich?? Bo z Twojej odp taki wniosek się nasuwa...


dla wielu tak... straż traktuje się jako drugą pracę, gdzie przychodzi się odpocząć... jakieś wymagania, zaliczenia? Może się uda, może nikt nie zaczepi...
Poprzedni post napisałem bo nie lubię uogólniać... jeden przychodzi zarabiać i to lubi, drugi przychodzi przeżyć do emki bo ma inną robotę, jeden się przykłada a inny nie...
Równie dobrze można powiedzieć, że wszystkie samochody są czerwone bo akurat dziś takich widziałem najwięcej...  :gwiazdki:

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2010, 18:59:17 »
Ja tak trochę odbiegnę od tematu ale chciałbym się dowiedzieć czy pracując w straży mogę się uczyć jeszcze zaocznie ?

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2010, 19:11:28 »
malina998 z nauka zaoczna nie ma problemów, z tym, że w niektórych komendach wymagają informowania o tym komendanta.

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2010, 20:04:19 »
Cytuj
wiec jakbyś miał robić w straży za 600 zł miesięcznie wątpię żebyś tam poszedł pracować
otóż kolego mruwa, ja zaczynałem za 890 złotych i z głodu nie umarłem :)

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:36:05 »
Daj sobie spokój i idź na normalne studia, przynajmniej sobie pobalujesz :wacko: I więcej zarobisz:P I przypominam, że straż to nie praca, a służba!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 23:46:02 wysłana przez Johny112 »

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:47:45 »
Mam wrażenie, że tylko osoby niezwiązane zawodowo z PSP uważają, że w tej pracy nieważne są pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 10:15:02 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2010, 09:00:51 »
Dokładnie tak jak mówisz Łukasz, na pieniądzach nikomu nie zależy bo to przecież służba a nie praca.... do czasu otrzymania pierwszejwypłaty, utrzymnania za nią rodziny, mieszkania itd. a dokąd się jest na garnuszku kochany chrodziców dotąd nikt nie pracuje dla pieniędzy eh..... a to polska właśnie

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2010, 09:13:11 »
Ciekawe jak zarobki wyglądają w innych krajach Europy. Np u naszych zachodnich sąsiadów.
No ale mogę się tylko domyślać ;)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 05, 2010, 10:17:12 »
Macie race mówiąc że trzeba z czegoś żyć, służba służbą no ale rodzine też trzeba założyć, spłodzić syna, wybudować dom, i zasadzić drzewo jak to potocznie się mówi a za coś trzeba to wszystko utrzymać. No ale praca w straży to po części też powołanie.

Malina988, napewno są wyższe ale co my wogóle porównujemy  :wacko:

Offline matt90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2010, 10:56:40 »
Wiadomo ze pieniadze sa wazne ale nie najwazniejsze, chyba nikt z was nie pracowalby w strazy za 800zl? pytam o pieniadze zeby mniej wiecej wiedziec jak sie ustawic czy isc na studia strazackie czy odrazu do strazy albo na jakies inne studia i pojsc do OSP. dlatego zapytalem o zarobki bez zadnej szkoly i po skonczonej szkole... To jak jest z tymi zarobkami?

Offline matt90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2010, 10:49:06 »
wiec jak jest z zarobkami powie mi ktos?
i jesli skoncze np. cspsp to bede w strazy pracowal jako strazak ktory jzdzi do wypadkow, pozarow czy jako ktos inny?

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Praca w straży
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2010, 11:00:45 »
Po pierwsze zarobki masz od stanowiska np. ratownik, kierowca, dowódca itp. po drugie dostajesz dodatek od stopnia. Jak skończysz cspsp będziesz jeździł do pożarów, wypadków itp w końcu tego cię tam uczą. Jeżeli chcesz znać zarobki wpisz w GOOGLE ile zarabia strażak.