Autor Wątek: Kto Zbiera śmieci?  (Przeczytany 2451 razy)

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kto Zbiera śmieci?
« dnia: Lipiec 12, 2005, 23:32:53 »
Witam!
Jesli ktos pragnie zostac smieciarzem, lub ze wzgledu na wysoki prog bezrobocia i brak wolnych etatow w firmach sprzatajacych zapraszam do rozwazenia tego postu!
Dzis popoludniu przyszlo mi pojsc do lasu (mimo obowiazujacego zakazu wstepu - sila wyzsza) i rece opadly mi do ziemi. Zeby wszystko bylo jasne, las niedaleko mojego miejsca zamieszkania w przeciagu ostatniego tygodnia palil sie chyba z 6 razy, a to co dzis tak mnie dobilo to... smieci!!! Juz na samym poczatku udalo mi sie znalesc kilka szklanych butelek nie mowiac o innych odpadkach. Oczywiscie smietnika kolo wyjscia z lasu nie ma! Jest za to jakies 30 metrow dalej, ale zeby go znalesc nalezy sie niezle natrudzic. Ponadto nikogo to w gruncie rzeczy nie obchodzi! Zapytany przeze mnie spacerowicz, o to czy nie zechcial by mi pomoc podrzucic tych kilku butelek do smietnika, stwierdzil, ze skreca w druga strone! A z kolei po mojej prawej stronie udalo mi sie dostrzec niewielkie dzikie wysypisko smieci. W lesie mozna nawet znalesc dzieciece pieluchy! Czy juz teraz nawet dzieci sie w lesie przewija???!!!! Wcale sie nie dziwie, ze taki las pali sie az kilka razy dziennie i straz pozarna musi wyjezdzac do wezwan, ktorych, tak de fakto, wcale mogloby nie byc!!! Nie wspominajac o tym ze przez pozary spowodowane bezmyslna ludzka reka niszczone sa cale hektary lasu i gina zwierzeta!!! :(

NIE WYRZUCAJMY ŚMIECI W LESIE!!!

Napiszcie, czy w miejscach gdzie mieszkacie tez jest tak duzo smieci w lasach? I czy ma to jakies odniesienie w wezwaniach do pozarow?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2005, 23:49:12 wysłana przez zefirek »

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2005, 23:59:49 »
Pewnie ci turyści brali przykład z leśników... Lubię biegać po puszczy jaka jest kilkaset metrów od mojej chaty. No i kiedyś biegnę patrze a tam dym! Myśle las sie pali więc lece tam a tam...  Leśnicy prowadzą scinkę drzew i palą na dwóch stosach gałęzie... bez dozoru... Inna rzecz że po tych ich ścinkach las wygląda jak po ataku nuklearnym. Więc jak słysze leśników jak plotą że im na tych lasach zależy to o rany. :o  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2005, 07:07:27 »
To fakt że to okropna rzecz jak ludzie śmiecą. U mnie na szczęście aż tak tragicznie to nie jest choć w niektórych miejscach można znaleźć jakieś dzikie wysypiska śmieci.

Cytuj
Juz na samym poczatku udalo mi sie znalesc kilka szklanych butelek nie mowiac o innych odpadkach.
Czy o tych butelkach mówiłeś w sensie tym że od nich powstaje pożar? Jeżeli tak myślałeś to mówię Tobie że jesteś w ogromnym błędzie - butelka nie jest w stanie spowodować pożaru, gdyż nie ma aż tak dobrej zdolności skupiającej promienie słoneczne.

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2005, 10:21:43 »
Cytuj
U mnie na szczęście aż tak tragicznie to nie jest choć w niektórych miejscach można znaleźć jakieś dzikie wysypiska śmieci.

 
U mnie jeszcze niedawno tez tak tragicznie nie bylo wiec ta sytuacja mnie mocno zdziwila i zaskoczyla.

A co do tych butelek to faktycznie masz racje, ze nie sa w stanie az tak skupic promieni, chociaz mojemu kuzynowi prawie udalo sie zapalic ogien za pomoca szkla, ale uczciwie przyznaje, ze warunki tego "eksperymentu" lekko sie roznily od warunkow lesnych. :)

Badz co badz mowimy glosne "NIE" zasmiecaniu lasow!  B)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2005, 10:22:37 wysłana przez zefirek »

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2005, 11:28:09 »
Możemy porozmawiać jeszcze o innych miejscach regularnie zaśmiecanych, przejawach wandalizmu itp. itd. ale chyba nie na forum tematycznym straży pożarnej.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2005, 13:16:01 »
Cytuj
Napiszcie, czy w miejscach gdzie mieszkacie tez jest tak duzo smieci w lasach? I czy ma to jakies odniesienie w wezwaniach do pozarow?
Masz racje troche zboczylismy z tematu, tak wiec powtarzam pytanie (patrz cytat) i przy okazji napiszcie ile macie ostatnio wezwan do pozarow lasow.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2005, 13:17:40 wysłana przez zefirek »

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2005, 16:14:05 »
Trawy nabijają statystykę. Pożary lasów to rzadkość. Powodem pożaru nigdy u mnie nie były śmieci, bo nie ma takiej możliwości, chyba że byłyby jakieś związki reagujące ze sobą :P . Butelki tak jak pisał aniolstroz nie mogą robić za soczewki.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2005, 09:53:31 »
Cytuj
. Pożary lasów to rzadkość. Powodem pożaru nigdy u mnie nie były śmieci, bo nie ma takiej możliwości
Wodniku masz rację, że pożary lasw należą do rzadkich, ale za to jakie szkody powoduą :( Spalone drzewa, zniszczenie domu dla zwierząt itd. W mojej okolicy kiedyś jedną z przyczyn były śmieci, a można by przecież temu zapobiec gdyby nie mentalność ludzi :(

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2005, 21:13:25 »
Krzyhens z tymi stratami to też nie jest tak źle. Niektórzy ekolodzy twierdzą że pożary lasów przynoszą więcej korzyści niż strat!!!

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2005, 22:14:36 »
Cytuj
Krzyhens z tymi stratami to też nie jest tak źle. Niektórzy ekolodzy twierdzą że pożary lasów przynoszą więcej korzyści niż strat!!!
hehehe no jak sie smieci spala to faktycznie wieksza korzysc dla lasu bo zanieczyszczenie sie zmniejsza :D a tak powaznie to natura tak to wszystko urzadzila ze swierze roslinki doskonale rosna na ziemi po pozarze, ale fakt faktem ogien niszczy domy zwierzat i zabija je same!
do krzyhens: jak sie przyczynily te smieci do pozaru o ktorym wspomniales?

powiedzcie mi jak a zalacze fajne zdjecie z pozaru lasu (pewnie i tak wiekszosc je juz wiziala ale mi sie strazsznie podoba i jak ktos nie widzial to tez powinno sie spodobac) ;)

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Kto Zbiera śmieci?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2005, 13:58:51 »
jak mowilem zefir, smieci byly posrednia przyczyna, podobno jakis pijak zostawił butelke z denaturatem i tak jakos to dziwnie wyszlo, ze sie zapaliło, a że była wielka hałda to z małego ognia zrobił się duży pożar( a od smieci las), na szczescie miejscowe jednostki dobrze sie spisały.