Autor Wątek: Kryteria Wagowo-wzrostowe  (Przeczytany 6383 razy)

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« dnia: Lipiec 12, 2005, 15:46:14 »
Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją w ogóle jakieś kryteria przyjęć do szkół pożarniczych i na komisjach lekarskich MSWiA jeśli chodzi o wagę i wzrost :D  bo natura dość skromniutko obdarzyła mnie niestety :(  mam słabą budowę ciała  ale chyba nie "upośledzającą mojej sprawności ustroju" - cyt. z jakiejś tam ustawy ;)  a tak poza tym to ważę tylko 57 kg i mam przy tym 175 cm wzrostu Jeśli ktoś wie coś na ten temat to byłbym zobowiązany. Pozdroooooo...wionka  :)      

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2005, 19:44:24 »
Piotrek nic sie nie martw bo wzrost i waga ciała absolutnie Cie nie dyskwalifikuja. Wystarczy, ze zobaczysz jacy ludzie do tych szkół uczeszczaja a od razu poczujesz sie lepiej.
Pozdrawiam

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2005, 23:46:59 »
Ja takiej pewnosci, czy wzrost i waga nie odgrywaja zadnej roli, nie mam. Sa na ten temat rozne opinie. jedni mowia ze nic nie znaczy, a inni ze jednak cos takiego biora pod uwage. Czytajac kiedys jakis stary informator na temat rekrutacji do strazy pozarnej udalo mi sie znalesc takie wymagania. Byly one chyba raczej odnosnie wzrostu a nie wagi, ale podkreslam, ze informator byl dosc stary wiec wszystko moglo ulec zmianie. Poza tym nie mam pewnosci czy chodzilo tam o wymagania szkol pozarniczych czy ogolnie o preferowane warunki fizyczne strazaka.
pozdro.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2005, 07:11:29 »
Wzrost i waga nic nie znaczą! Choć lepiej być szczupłym, gdyż ma się łatwiejsze zdanie egzaminów, ponieważ osoby o dużej posturze ciała nie są w stanie zaliczyć biegu na 50 metrów i 1000 metrów gdyż zazwyczaj nie mają takiej szybkości i wytrzymałości. Choć zdarzają się wyjątki, ale to już muszą być osoby profesjonalnie wytrenowane.

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2005, 12:42:09 »
To dobrze pocieszyliście mnie :) dzięki wam za to :) teraz tylko muszę intensywnie ćwiczyć no i zakuwać matmę i fizę na maturkę aaa no i mam jeszcze takie pytanko jeśli wiecie może jaka jest najlepsza kategoria zdrowia na komisji wojskowej w WKU??  

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2005, 12:49:15 »
AAA byłbym zapomniał o jeszcze jednej kwesti która mi nie daje spokoju ;)  jak wygląda sprawa jeśli chodzi o sprawdzenie czy ktoś ma lęk wysokości (akrofobię czy jakoś tak)? czy jest jakieś badanie czy coś w tym stylu? bo ja mieszkam na 3 piętrze w bloku i absolutnie nie boję się tej wysokości ale nie wiem jak z większą wysokością :D słyszałem że wywożą człowieka w takiej windzie na podnośniku hydraulicznym na jakieś 30 m i  na górze mając kontakt przez krótkofalówkę każą stawać na jednej nodze z zamkniętymi oczami i utrzymywać równowagę (jednocześnie sprawdzają błędnik). Nie wiem czy to prawda, więc proszę was o jakieś info na ten temat. Pozdrawiam bardzo serdecznie! FIREFIGHTERS górą !!! :)  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2005, 10:26:32 »
Cytuj
jak wygląda sprawa jeśli chodzi o sprawdzenie czy ktoś ma lęk wysokości
Jeżeli chodzi o szkoły pożarnicze to nikt takiego czegos nie sprawdza.

Cytuj
bo ja mieszkam na 3 piętrze w bloku i absolutnie nie boję się tej wysokości ale nie wiem jak z większą wysokością
To że mieszkasz na 3 piętrze to nic nie znaczy. Gwarantuje że na początku też się będziesz bał nawet jak będziesz na troszke niższej wysokości. Co innego stać sobie spokojnie na balkonie albo patrzeć sobie z okienka, a co innego robić bardziej ekstremalne rzeczy na takiej wysokości - skok, zjazd na linie, wchodzenie z drabiny itd.

Offline Piterpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2005, 12:06:49 »
a jak wygląda sprawa z wadą wzroku?
mam wadę -0,75 na obydwa oczy, myśle, że się już nie pogłębia i stąd moje pytanie:
Czy można zdawać do szkoły mając taką wadę (np. czy noszenie okularów czy soczewek kontaktowych nie dyskwalifikuje)?

Ps. W wieku 21 lat będę mógł iść na laserową operację oka ale w tym wieku powinienem zacząć już naukę.

Drugie pytanie:  Czy ktoś był na takiej operacji? Czy jest skuteczna i bezpieczna?  

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2005, 22:36:21 »
po pierwsze kazda operacja niesie jakies tam ryzyko mniejsze lub wieksze, a po drugie (nie wiem dokladnie jak to jest z laserowa korekta wzroku) ale generalnie chyba po jakiejkolwiek operacji na oczy przez pewien okres czasu nie mozna stosowac zadnego wysilku fizycznego, ale jak to jest dokladnie to musisz pogadac z lekarzem.
powodzenia

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2005, 12:00:54 »
Ej a jaka jest najlepsza kategoria zdrowia w WKU? Może ktoś wie to bardzo proszę :)

Offline MARCINKAR.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2005, 16:05:14 »
Najlepsza kategoria to kat. "A" Czyli jestes sprawny fizycznie i psychicznie. Jeśli nie masz tej kategorii to do straży już nie możesz iść. Póżniej jest kat. "B12" czyli masz odroczenie na rok (np. z powodu złamania nogi czy ręki itp.) i ponownie musisz się stawić na badania lekarskie. Kat. "D" czyli nie jesteś zdolny do służby wojskowej czyli do wojska Ciebie nie wezmą, jedynie w czasie wojny mogą wziąść. Kat. "E" to jak jesteś kaleka, niedorozwinięty umysłowo czy coś w takim rodzaju.  

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2005, 17:50:09 »
Aha a ja słyszałem jeszcze o kategorii A1 (czyli "komandosowej") <_<  ciekawe czy istnieje taka w ogóle :D  pozdro

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2005, 18:48:54 »
witam

bylo kiedys cos takiego <chyba jeszcze kilka lat temu> na WKU . Byly chyba A1, A2, A3. Obecnie te wszystkie kategorie sa polaczone i kryja sie pod nazwa A

pozdrawiam

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2005, 13:50:07 »
To dobrze dzięki bardzo, teraz tylko trzeba mi dostać kategorię A na komisji, która już w grudniu :) Pozdro all

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Kryteria Wagowo-wzrostowe
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2005, 16:10:50 »
Jest jeszcz kat. A+ czyli reprezentacyjna