Autor Wątek: Na ile czasu można powierzyć pełnienia obowiązków  (Przeczytany 3853 razy)

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Na ile czasu można powierzyć pełnienia obowiązków
« dnia: Marzec 17, 2010, 19:54:48 »
Art. 37a ustawy o PSP mówi, że można powierzyć pełnienie obowiązków na maksymalnie 6 miesięcy w roku kalendarzowym. Mam pytanie czy jeśli miało się powierzone obowiązki na okres półroczny na danym stanowisko to czy w tym samym roku można mieć powierzone obowiązki na pół roku na innym stanowisku?

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Na ile czasu można powierzyć pełnienia obowiązków
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2010, 20:26:56 »
pozwolę sobie podpiąć swoją sprawę od ten temat, żeby nie tworzyć nowego, bo tematyka podobna...pracując w biurze zajmuje etat z-cy naczelnika i co za tym idzie pod jego nieobecność przejmuje wszystkie obowiązki. Ale jako że nie mam wystarczającego stażu stanowisko służbowe mam o wiele niższe niż zajmowany etat (czytaj pieniążki też o wiele mniejsze). I właśnie w tym temacie mam pytanie do lepiej zorientowanych, nie ma żadnego przepisu regulującego taką sytuację, że np nie powinienem zajmować takiego etatu (wiadomo, że brak stażu=brak doświadczenia)? Szukałem, szperałem i nie znalazłem nic w tym temacie...

Offline urzędas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Na ile czasu można powierzyć pełnienia obowiązków
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2010, 00:25:51 »
pozwolę sobie podpiąć swoją sprawę od ten temat, żeby nie tworzyć nowego, bo tematyka podobna...pracując w biurze zajmuje etat z-cy naczelnika i co za tym idzie pod jego nieobecność przejmuje wszystkie obowiązki. Ale jako że nie mam wystarczającego stażu stanowisko służbowe mam o wiele niższe niż zajmowany etat (czytaj pieniążki też o wiele mniejsze). I właśnie w tym temacie mam pytanie do lepiej zorientowanych, nie ma żadnego przepisu regulującego taką sytuację, że np nie powinienem zajmować takiego etatu (wiadomo, że brak stażu=brak doświadczenia)? Szukałem, szperałem i nie znalazłem nic w tym temacie...

art. 37a ustawy o PSP: "Strażakowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych zgodnie z jego kwalifikacjami na innym stanowisku w tej samej jednostce organizacyjnej PSP na okres do 6 miesięcy w roku kalendarzowym. W okresie tym strażakowi przysługuje uposażenie stosowne do zajmowanego stanowiska, lecz nie niższe od dotychczasowego." Jak widzisz nie ma tu mowy o stażu a jedynie o kwalifikacjach. Wynika moim zdaniem z tego artykułu, że powinieneś dostawać wyższe uposażenie, ale też że można przenieść strażaka do p.o. na niższe stanowisko z zachowaniem jego płacy. Możesz być więc przeniesiony np. na stanowisko dowódcy zastępu przy zachowaniu dotychczasowego uposażenia.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Na ile czasu można powierzyć pełnienia obowiązków
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2010, 13:01:37 »
art. 37a ustawy o PSP: "Strażakowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych zgodnie z jego kwalifikacjami ... ... Jak widzisz nie ma tu mowy o stażu a jedynie o kwalifikacjach. ...
Staż jest elementem wymagań kwalifikacyjnych > patrz rozp. MSWiA z dn. 25 lipca 2006 r. w sprawie stanowisk służbowych ... oraz dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe