Służba > Forum zawodowców

Po Co Tyle Etatów W Komendach

(1/4) > >>

azotox:
http://www.zgnszzpp.republika.pl/pliki/200...omend-04.07.doc

to link do projektu rozp. w sprawie organizacji komend. Jest on wstępnie uzgodniony przez związki. To mnie dziwi. Wg tego rozp. w powiecie o liczbie mieszkańców 75 tys. może być 13 etatów w komendzie + 5 etatów na PSK. Do czego to prowadzi?!

Byk:
Kolego niewiem co ty masz na myśli?, etaty w komendzie?, czy  ilośc etatów  na PSK.
Moim zdaniem liczba etatów na PSK jest chyba za mała przecież powinni tam pełnić służbę strażacy  po dwóch. Jak bidak jeden rozwiąże sam ten problem jak wejdzie 112.  

azotox:
Kolego to mam na myśli, że etatów w mojej komendzie będzie więcej niż jest teraz.

A jeżeli myslisz, że 5 etatów pozwoli na pełnienie służby po dwóch to się grubo mylisz.  

Byk:
Może masz i rację, ale wszystko będzie się tak kręciło do czasu jak się coś poważnego nie wydarzy. Np. prowadzisz poważną akcję, wiesz ile wtedy jest roboty? i nie możesz jednocześnie odbierać telefonu 112, powiadamiać innych służb, przełożonych, a na  112 dzwoni, podatnik , który chcę wezwać pogotowie ratunkowe do stanu zagrożenia życia, wiesz co będzie jak coś się stanie temu komuś? (społeczeństwo mamy coraz bardziej świadome) po takim incydencie masz na głowie razem z kierownikiem jednostki  Pana prokuratora. Przecież rejestrator to zarejestruje , że ktoś dzwonił, a ty nie odebrałeś tego telefonu i zlekceważyłeś to.
Wtedy zacznie się dopiero zwalanie odpowiedzialności z jednych na drugich.
Uważam, że o takich problemach trzeba pisać kierownictwu przed wejściem nr 112 na piśmie,  żeby potem się nie wyparli, że ty zgłaszałeś problem(to kierownik jednostki ma zapewnić prawidłowe funkcjonowanie tego stanowiska).

Pozdrawiam serdecznie    
 

azotox:
U nas przy poważnej akcji wzmacnia się obsadę punktu, jednak, niestety,  trwa to co najmniej 30 min.
pozdro

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej