Autor Wątek: Po Co Tyle Etatów W Komendach  (Przeczytany 3918 razy)

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« dnia: Lipiec 07, 2005, 20:46:24 »
http://www.zgnszzpp.republika.pl/pliki/200...omend-04.07.doc

to link do projektu rozp. w sprawie organizacji komend. Jest on wstępnie uzgodniony przez związki. To mnie dziwi. Wg tego rozp. w powiecie o liczbie mieszkańców 75 tys. może być 13 etatów w komendzie + 5 etatów na PSK. Do czego to prowadzi?!

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2005, 22:48:55 »
Kolego niewiem co ty masz na myśli?, etaty w komendzie?, czy  ilośc etatów  na PSK.
Moim zdaniem liczba etatów na PSK jest chyba za mała przecież powinni tam pełnić służbę strażacy  po dwóch. Jak bidak jeden rozwiąże sam ten problem jak wejdzie 112.  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2005, 07:34:47 »
Kolego to mam na myśli, że etatów w mojej komendzie będzie więcej niż jest teraz.

A jeżeli myslisz, że 5 etatów pozwoli na pełnienie służby po dwóch to się grubo mylisz.  
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2005, 08:34:02 wysłana przez bulon »

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2005, 09:35:14 »
Może masz i rację, ale wszystko będzie się tak kręciło do czasu jak się coś poważnego nie wydarzy. Np. prowadzisz poważną akcję, wiesz ile wtedy jest roboty? i nie możesz jednocześnie odbierać telefonu 112, powiadamiać innych służb, przełożonych, a na  112 dzwoni, podatnik , który chcę wezwać pogotowie ratunkowe do stanu zagrożenia życia, wiesz co będzie jak coś się stanie temu komuś? (społeczeństwo mamy coraz bardziej świadome) po takim incydencie masz na głowie razem z kierownikiem jednostki  Pana prokuratora. Przecież rejestrator to zarejestruje , że ktoś dzwonił, a ty nie odebrałeś tego telefonu i zlekceważyłeś to.
Wtedy zacznie się dopiero zwalanie odpowiedzialności z jednych na drugich.
Uważam, że o takich problemach trzeba pisać kierownictwu przed wejściem nr 112 na piśmie,  żeby potem się nie wyparli, że ty zgłaszałeś problem(to kierownik jednostki ma zapewnić prawidłowe funkcjonowanie tego stanowiska).

Pozdrawiam serdecznie    
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2005, 10:47:17 »
U nas przy poważnej akcji wzmacnia się obsadę punktu, jednak, niestety,  trwa to co najmniej 30 min.
pozdro

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2005, 11:02:05 »
Wtedy to musztarda po obiedzie, a taki gość z łapanki to ???????????????????????
Pozdrawiam, życząc udanycvh wakacji  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2005, 11:41:05 »
I wzajemnie.
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2005, 11:48:57 »
Witam!
Już wielu miejscach na tym <Forum> przewija się temat Stanowisk Kierowania różnych szczebli. Niestety z tego co czytam w dalszym ciągu jest to służba której pewnych aspektów, co niektórzy niechcą, nie potrafią zrozumieć :( . Dobrze właśnie by było, jeżeli byłby to jeden z etapów ich późniejszej "kariery" może wówczas te spojżenie było by bardziej realistyczne. ;)
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2005, 17:51:46 »
Stanowisko Kierowania to jest "serduszko" PSP na terenie miast i powiatów. To od poprawnej pracy tegoż stanowiska uzależnione jest:
poprawne funkcjonowanie jednostek w pierwszych chwilkach działalności p[odczas zdarzeń wiele zależy od tego kto na stanowisku kierowania siedzi i jakie zadysponował służby oraz
spokojne życie komendanta (czyli brak nekania tego gościa w godzinach popołudniowych jakimi kolwiek sprawami prócz faktycznie ważnych).
Już z samych tych powodów PSK/MSK powinno być oczkiem w głowie Komendnatów, a raczej tak nie jest na co wskazują fakty wypowiedzi kolegów na ten temat i nie tylko...

112 to zadanie starostwa powiatowego zatem jak ktoś sobie wziął na głowę w warszawce to jeszcze niech się dogada ze starostami i niech starostowie powiatów i prezydenci miast zapewnią na etaty 112 coś co się nazywa dodatkowymi etatami. Wypełnią obowiązek a i ze strażakami będą fer :)
Ja osobiście nie wiem jak 112 bedzie funkcjonowało w oparciu o PSP. Teraz w Komendzie w której służę odbierane jest w okresie palności około 150 - 250 telefonów dziennie a gdzie nam do tego co odbiera pogotowie i inne służby z numerami telefonów od 99x. Przecież zamiast słuchawki trzeba będzie wszczepić dyspozytorom słuchawę i mikrofon - a gość po służbie jak mu pokarzesz telefon to będzie uciekał.

Minimum 5 na SK to i tak mało bo nie widzę możliwości innnej niż takiej że zawsze podkreślam zawsze na SK będzie 2 dyspozytorów nawet wtedy gdy ktoś odbbiera wolne lub choruje.
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2005, 20:40:52 »
Może przyszłościa są tzw. obszarowe CPR obejmujace swym zasięgiem kilka powiatów (200 - 300 tys. ludzi). Wtedy obsada byłaby większa - 2 - 3 na zmianie. Razem ze strażakami dyspozytorzy pogotowia, a może i inne służby: wodociagi, gazownicy, elektrycy. To byłaby niezła ekipa.
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2005, 20:43:18 »
A może nowa reforma administracyjna - zmniejszenie liczby powiatów - i wtedy powiatowy CPR o takiej obsłudze?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2005, 21:35:15 »
azotox reforma państwa /adm./ to chyba narazie zbyt wiele  ;), ale napewno min. 5 osób to zbyt mało - jakby nie liczył się nie uda!
Nie chodzi Tu o to, że się już wówczas totalnie na śmierć się zanudzimy - jak sądzą nawet tutaj niektórzy &lt;_&lt; , ale właśnie z chwilą wprowadzenia nr 112, głównie dla własnego dobra prawnego i psychicznego.
Zgadzam się w pełni, że takie obszarowe CPR są napewno o wiele lepszym rozwiązaniem od powoływania i tworzenia ich w każdym powiecie /mało realne/. W moim woj. już coś podobnego w miarę funkcjonuje.
Myślę, że przy obecnej i planowanej ilości zadań na WSKR i powiatowych CPR 2-3  osoby to nie jest jakaś "rozpusta" na pozostałych SK 1-2 w zależności od lokalnych potrzeb.
Kolejny raz apeluję /głos w puszczy/ o zapewnienie przy tym równocześnie stosownych grup zaszeregowania do wykonywanej pracy i ponoszonej odpowiedzialności.
Pozdr.
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2005, 15:03:06 »
@Ajax POmysł spoko. "Sie mnie podoba" a jak obszarowo to kto zapłąci za etaty, przecież będzie takie stanowisko 112 obsługiwąło obszar więszy niż jeden powiat, a to już wymaga albo oddelegowania pracownika do innej jednostki albo jakiegoś pisemnego porozumienia pomiędzy Komendami co do udziału w finansowym utrzymaniu takich etatów, a o to już nie będzie tak łatwo, każdy ze starostów będzie chciał mieć to u siebie, poza tym zadanie ujmę go tak "uruchomienia 112" to zadanie starostów na terenie swojego powiatu zatem niech chłopy dają sianko na etety albo swoich ludzi bo Ajax nikt cię nie zwolni z twojego ustatowego obowiązku utzrymania struktury Stanowisk Kierowania, i teraz zyobraź sobie prowadzisz równolegle takie działania
- 5 nieużytków
- wypadek samochodowy albo/i pożar obiektu przemysłowego

I na no wszystko masz do obsługi 112. W takim przypadku to ja zaczynam rozumieć po co się mówi o planowanym stystemi pracy na SK 12/24 12/48. Po prostu dłużej nie można pracowąć w takim napięciu jak przez 12 godzin. Szkoda, że nie wpadli na pomysł po 12 latach pracy na SK wcześniejsza emerytura - może takim trikiem zdobyli by chętnych, bo inaczej to już widzę jak wszyscy się garną do roboty na SK gdy będzie tam 112
Pozdrawiam obecnych i przysżłych "punkcików"
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2005, 18:59:05 »
azotox ale o co ci chodzi?
przecież w innym temacie opisujesz że taka ciężka jest praca w biurze, że podział nie ma kompetencji itp.
przeciez powinieneś się cieszyć że będziesz miał pomoc w tak wyczerpującw\ej pracy papierkowej
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2005, 20:50:03 »
I nadszedł "DENIS" PSP - bartek6. Posiał swoje opinie wszędzie gdzie się dało z tym, że ich jakość taka jak bywało.
Jak z twoim IQ? Chyba tak jak z postami.
Wyobraż sobie, że mam nadzieję na likwidację etatów w komendzie i możliwość przejścia na podział bojowy. Tam jest po prostu lepiej!!!
Tylko decydenci "nie mają jaj" tak jak ty rozsądku.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 11, 2005, 21:30:16 »
azotox z moim IQ jest w porządku.jak ci moje posty nie odpowiadają i masz kogos obrażać to nie czytaj.Ja akurat czytam wszystkie posty i akurat wpadły mi twoje można powiedzieć fałszywe opisy.
 w jednym temacie obrażasz podziałowców pisząc,że nie mamy kompetencji itp.,że tyle pracy jest w biurze, a wdrugim temacie osmieszasz pomysły mówiące o wzmocnieniu etatów w komendzie
kolego określ się jakie masz konkretne zdanie na temat podziału, biura, a potem obrażaj wszystkich którzy wytknął ci dwulicowość
dałeś kolego przykład jakich ludzi w większości w biurze mamy i nie wciskaj takiej ciemnoty że chętnie wrócił byś na podział--kolego ty przesiąkłeś już tym biurowym mniemaniem.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 11, 2005, 22:20:51 »
Po pierwsze.
Ja nie zacząłem ciebie obrażać, lecz ty mnie,
Po drugie.
Uważam, że na podziale praca jest o niebo lepsza niż w biurze. Chętnie bym się tam przeniósł tylko, że nie ma  chętnych na zamianę. Nikt nie chce iść do prewencji. W związku z powyższym cholera mnie bierze,jak ktoś pisze jak biurowcom jest dobrze.
Co do kompetencji.
Ja nie raz zastępowałem szefa zmiany, szef zmiany mnie nigdy. Zgadnij czemu?
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Po Co Tyle Etatów W Komendach
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2005, 22:42:38 »
Do Moderatora.
Mój post nr 123 z godz. 22.16 proszę skasować. Poniosły mnie emocje. Przepraszam bartka.