Autor Wątek: Mieszkaniówka ????  (Przeczytany 3139 razy)

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Mieszkaniówka ????
« dnia: Marzec 09, 2010, 20:02:46 »
Witam mam  takie pytanie   co  do braku lokalu   jestem w trakcie budowy domu   narazie poczatek ale dzialka juz jest na mnie i wszystkie pozwolenia  na budowe  itp   teraz  juz zaczolem budowe i nie wiem  do kiedy moge brac brak lokalu?????  tak  aby nie miec problemu ...  narazie  jestem na etapie stanu surowego....                                             

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Mieszkaniówka ????
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2010, 20:13:54 »
Witam
równoważnik za brak lokalu będziesz otrzymywał dopóki nie otrzymasz pomocy mieszkaniowej (na której wypłatę komenda ma 6 m-cy od dnia przyznania)
pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Mieszkaniówka ????
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2010, 20:15:29 »

Offline miki55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Mieszkaniówka ????
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2010, 20:35:26 »
jeszcze musisz wziąć pod uwage czas dojazdu z miejsca w którym posiadasz działke (dom) do miejsca pelnienia sluzby nie może przekroczyć 2 h w obie strony inaczej nie dostaniesz pomocy finan. na budowe domu lecz bedziesz pobierał za brak lokalu w miejscowości pobliskiej
odsylam ustawa o psp Rozdział 8  mieszkaniówka w sluzbie

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Mieszkaniówka ????
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2010, 11:21:56 »
Dziekuje za odp ..  czyli do póki nie bede mial odebranego budynku to brak lokalu spokojnie moge pobierac  nie zaleznie czy bede tam zameldowany czy tez nie??/  i po odbiorze przez isp bud   dopiero skladac o dofinansowanie tak..>>????   a ile jest tego dofinansowania na osobe ??  to jest  rozne w poszczególnych komendach czy takie same???

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Mieszkaniówka ????
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2010, 11:41:03 »
Dziekuje za odp ..  czyli do póki nie bede mial odebranego budynku to brak lokalu spokojnie moge pobierac  nie zaleznie czy bede tam zameldowany czy tez nie??/  i po odbiorze przez isp bud   dopiero skladac o dofinansowanie tak..>>????   a ile jest tego dofinansowania na osobe ??  to jest  rozne w poszczególnych komendach czy takie same???

Dz.U. 2005 nr 241 poz. 2034
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 listopada 2005 r. w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej


http://www.bip.mswia.gov.pl/portal/bip/172/17573/DzU_2005_nr_241_poz_2034.html

Offline tadek85

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Mieszkaniówka ????
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2010, 12:58:51 »
czy jeśli mam zapisane 1/2 domu (wymóg aby komendant w jednej z komend) przyjął mnie do pracy, da się jakoś odzyskać dodatek za brak lokalu (np. zrzeczenie się, przeniesienie do innej komendy), na jakich zasadach otrzymuje się dofinansowanie na zakup lokalu? Szkoda, że co komenda to inny obyczaj niestety...
Pozdrawiam wszystkich na forum.