Autor Wątek: Lekarze specjalisci  (Przeczytany 2070 razy)

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Lekarze specjalisci
« dnia: Luty 25, 2010, 22:59:55 »
Witam moje  pytanie odnośnie służby w PSP strażak który ma 8 lat służby jest kierowca pracuje na podziale idzie do specjalisty jakiego kol wiek i ten oznajmia ze ma uszczerbek na zdrowiu np. osłabienie widzenia pogorszył mu się wzrok jak jest specyfika postępowania w takich sytuacjach strażak taki jest zwalniany czy zmieniają mu stanowisko pracy czy od po prostu ma przepisane okulary i po problemie z góry dziękuję za odpowiedzi 

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Lekarze specjalisci
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2010, 23:23:20 »
Ale idzie do specjalisty gdziekolwiek ot tak sobie, czy pogorszenie stanu zdrowia wyszło przy okazji badań okresowych w poliklinice MSWiA?

Jeżeli jest to jakieś byle g.. wykryte powiedzmy w przychodni zdrowia, to twój pracodawca się nie dowie. Natomiast jeżeli wyszło to na badaniach w poliklinice, to zależy wszystko od tego w jakim stopniu masz pogorszenie stanu zdrowia. Mi wyszło na badaniach okresowych, że mam zaburzenia przewodnictwa w sercu (patologiczny zapis w badaniu EKG) i mnie lekarze uziemili za biurkiem  :'( A przecież podwyższony poziom glukozy w surowicy, cholesterolu, czy tez wartości ciśnienia tętniczego są pogorszeniem stanu zdrowia. Nawet wspomniane prze Ciebie osłabienie widzenia - kierowcą w okularach możesz być ale na rocie już nie możesz pracować.
I raczej zmienią Ci stanowisko niż tak lekką ręką zwolnią ze służby. Pomyśl ile kasy w Ciebie dotychczas władowali przez 8 lat i ile będą musieli do ZUS oddać. A tu kryzys ciągle straszy.... A o przydatności do służby zdecyduje komisja lekarska jeżeli to będzie naprawdę zły stan zdrowia.
Si vis pacem, para bellum