Autor Wątek: Wybór obuwia do sprintu na 50m  (Przeczytany 6269 razy)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Wybór obuwia do sprintu na 50m
« dnia: Luty 24, 2010, 21:28:13 »
Witam
I otóż to ;) temat może troche śmiechowy ale myślę że przyda się nie jednemu  -_- Oczekuję odpowiedzi od nieco bardziej doświadczonych już w tej dziedzinie a najlepiej od tych co biegli już w naborach do SA i mieli dobre czasy na 50m, plnuję zakup obuwia specjalnei do biegu na 50m bo ponoć z kolcami lepiej jest i tu moje pytanie, czy one rzeczywiście są lepsze w sprincie? No i znalazłem sobie taże butki które zainteresowały mnei i chciałbym je kupić http://www.allegro.pl/item927811752_buty_lekkoatletyczne_joma_spikes_kolce_r_44.html  jak myślicie? Buty będą dobre i wygodne? I odpowiednie na 50m ? Nie chciałbym wydać pieniążkó w błoto :-)

Biegać się mogę nauczyć w miejscowości której mieszkam mam stadion z torem po którym mogę sobei biegać i do tego czasu nauczę się je wykorzystać, butki doradził mi też właśnie kolega (ogólnei kolce do sprintu) który w tym momencie jest już po CSPSP i w 2007 również w butki zainwestował ;-)

No jajestem raczej bardziej ruchliwy bo jestem szczupły i mam 178 wzrostu  ^_^ Najwyżej wiatr mnie zdmuchnie z toru ;)  :rofl:  poczekam jeszcze na inne opinie i wtedy zadecyduje, ale twoją uwagę wezmę sobie do serca : )

Scalono!
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 22:55:16 wysłana przez Ajax »

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2010, 21:39:02 »
Kolego @Gustav. W takich butach trzeba umiec biegać. Powie Ci to kazdy, kto  zajmuje się tym sportem trochę dłuzej niż tylko na zajeciach W-F, tak jak mi przed startem doradził wujek i miał racje... wystarczą w zupelnosci dobre halówki bo kolce mogą dać Ci mała przewagę jeśli juz potrafisz w nich biegać lb dużo przez to stracisz.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2010, 21:58:47 »
Piszę tylko jakie jest moje zdanie:) ja osobiście sobie odpuściłem a i tak udało mi sie zdobyć 10pkt za 50-tke przy wzroście 196cm:P

Offline Trojan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2010, 23:50:47 »
Tak jak kolega wczesniej napisal.
Buty same nie pobiegna, troche trzeba było by sie podszkolic technicznie, ale i tak podejżewam, ze dużego skoku czasowego dzieki tym butom nie da się zrobic:)
Dobre dopasowane halowki na pewno wystarcza :)
Buty z kolcami naprawde bym sobie odpuscil.

h^

  • Gość
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2010, 23:52:32 »
W kolcach biegałem dwa razy w życiu i nie widziałem zbyt duzej róznicy chociaż tak jak kolega juz napisał - jak sie nie umie to tylko pogarszają sprawe. Sam planuje biegać normalnie w halówkach i moim zdaniem cenniejszą rzeczą niż kolce byłby trening biegu na 50m ze startowaniem z bloku :)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2010, 00:12:04 »
Na egzaminach do aspirantek jest start z bloków na 50tke :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2010, 15:20:12 »
Też uważam, że buty stricte sprinterskie nie dadzą nam zwykłym śmiertelnikom powalających wyników. Lekkie wygodne buty oraz silne nogi powinny wystarczyć:]

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2010, 15:36:07 »
Ja osobiście będę startował w halówkach. Kolce są raczej dla sportowców biegających zawodowo którzy przy biegu na 50m wygrywają lub przegrywają o czubek nosa. Najlepszy sposób na dobry czas to nie buty, lecz trening  :mellow:

Offline Ania

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2010, 16:59:10 »
Mnie kolce na początku zwalniały :) Ale jak sie potrenuje to daja lekką przewagę. ;)

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2010, 17:01:36 »
Warto wspomnieć że dopuszcza się używanie krótkich kolców, nie sądzę żeby takie buty pogorszyły wynik, ale zgadzam się z resztą, im jest się lepszym tym większą widać różnicę w bieganiu w nich i bez, dlatego jak masz ambicje na szczególnie dużą liczbę punktów z tej konkurencji, to możesz się zastanowić.
A z rady o halówkach chętnie skorzystam.  -_-

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2010, 17:30:33 »
halowki halowkami a ja startowalem w tym roku i wlasnie na 50m sie nie powiodlo widzialem pare osob co w halowkach zawinily start m.in ja tzn poslizg na starcie i juz lipa.Kolce nie zwolnia a moga jeszcze pomoc tak samo jak rekawiczki nie beda sie rece same podciagac ale bez rekawic jest straszna roznica

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2010, 19:44:36 »
Cóż, halówka halówce nie równa, może odpowiedni bieżnik na podeszwie pomoże.
Coś na wzór tego: http://www.allegro.pl/item923343149_buty_halowki_umbro_vortex_ostatnie_rozm_47.html

Ps.
PS. Ale masz wielką nogę  :P
To nie mój rozmiar :)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 20:22:33 wysłana przez Majk »

Offline krystian7010

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2010, 20:26:56 »
Jest jeszcze jedna sprawa.  :huh: zależy po czym będziesz biegł. Kolce krótkie są dobre na tartan , i gdy jest dobra pogoda. Długie kolce raczej na kiepską pogodę i na zwyczajną bieżnię. Te halówki tzn. szutrówki są dobre do biegania. Osobiście bym Ci je polecił.

h^

  • Gość
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2010, 20:38:23 »
@hubert17  ja to słyszałem ze z rękawicami pogarsza się uścisk wiec zacząłem ćwiczyć bez nich :P

Jeśli chodzi o bieg na 50m to najbardziej go sie obawiam bo byle jaki błąd i po wszytstkim. Można się poślizgnąć, zle wystartowac z bloku lub nie wiem co jeszcze ;/

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2010, 20:56:37 »
mi się dużo lepiej podciąga z rękawicami, bez to masakra ale to raczej kwestia grubości skóry
a nad butami się jeszcze nie zastanawiałam, te same wyniki miałam w kolcach co bez, ale jeszcze jest kawałek czasu.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 20:59:45 wysłana przez agnieszka112 »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2010, 00:05:45 »
Mam jeszcze jedno pytanie, jakie rękawiczki proponujecie do podciągania się? Wybierzcie coś z tego i z góry dziękuję  -_-


http://www.allegro.pl/19640_rekawice.html

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2010, 00:23:21 »
http://www.allegro.pl/item929468892_rekawice_olimp_profi_wrist_kurier_10_zl.html  Osobiście sam używam takich i jestem z nich zadowolony. Ale jakie wybierzesz takie będą dobre. Jak ja startowałem do CS to był jeden chłopak, który startował dosłownie w takich
http://allegro.pl/item929829689_solidne_rekawiczki_rekawice_robocze_6_par_ag74.html i nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu dobrego wyniku. Bo tu liczy się serce, ciężka praca, dużo potu wylane na długo przed startem a nie sprzęt. Tak jak pisali koledzy wyżej sam sprzęt nie zrobi dobrego wyniku:)

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2010, 07:12:49 »
Gustav ja preferuje bez :) A buty to najlepiej mi sie biega w nisko profilowych pumach

PW!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2010, 22:35:59 wysłana przez Ajax »

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2010, 09:25:33 »
Do biegania osobiście polecam te buty
http://www.allegro.pl/item926627741_buty_halowe_joma_top_flex_001_skora_2010_r_43.html są to halówki z bardzo dobra podeszwą, w tych butach startując z bloków na czas obecny robię prawie max do SA. Polecam ten rodzaj butów są naprawdę bardzo dobre do biegania i gry na hali. :straz:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2010, 12:03:11 »
http://www.allegro.pl/item929468892_rekawice_olimp_profi_wrist_kurier_10_zl.html  Osobiście sam używam takich i jestem z nich zadowolony. Ale jakie wybierzesz takie będą dobre. Jak ja startowałem do CS to był jeden chłopak, który startował dosłownie w takich
http://allegro.pl/item929829689_solidne_rekawiczki_rekawice_robocze_6_par_ag74.html i nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu dobrego wyniku. Bo tu liczy się serce, ciężka praca, dużo potu wylane na długo przed startem a nie sprzęt. Tak jak pisali koledzy wyżej sam sprzęt nie zrobi dobrego wyniku:)


Też się zastanawiałem nad tymi pierwszymi :) a w tych drugich to narazie też się podnoszę bo innych nie mam ;d hehehe, a wolę w rękawicach bo po paru treningach skóra naprawdę boli a z rękawicami jest wporządku. Co do butów to jeszczę muszę się porządnie zastanowić, narazie biegam po ulicy w nike sprintbrother i jest miło ;)

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Wybór obuwia do sprintu na 50m
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2010, 21:14:08 »
Jak ja startowałem do CS to był jeden chłopak, który startował dosłownie w takich
http://allegro.pl/item929829689_solidne_rekawiczki_rekawice_robocze_6_par_ag74.html i nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu dobrego wyniku. Bo tu liczy się serce, ciężka praca, dużo potu wylane na długo przed startem a nie sprzęt. Tak jak pisali koledzy wyżej sam sprzęt nie zrobi dobrego wyniku:)

Cała prawda i tylko prawda :P

Apropos rękawic - znosiłem na treningach kilka par dobrych rękawic skórzanych i kilka różnych roboczych i najlepiej ćwiczy mi się w w tych drugich...
guma która jest tam wykorzystana znacznie polepsza przyczepność dłoni szczególnie pomocne jest to gdy palce chcą już puścić a Ty uparłeś się by zrobić jeszcze kilka powtórzeń...

Dla tych co mają dobry drążek w domu polecam okręcić go przeciętą dętką rowerową na zakładkę...obecnie ćwiczę podciąganie właśnie na takim (nie używając rękawic) i muszę powiedzieć że znacząco poprawia się uścisk dłoni :wacko: 
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach