Autor Wątek: JRG w akcji !  (Przeczytany 38724 razy)

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2010, 09:32:27 »
Pierwszy odcinek JRG w akcji już w czwartek 4-03-2010 o godzinie 20:30  :tuba:

mati113

  • Gość
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2010, 23:59:51 »
co do seriali to przypomniało mi się że jeszcze jest  "112 - na każde wezwanie"


Offline vombat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Galeria Ratownicza Czerwone Samochody
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2010, 00:58:43 »
Widzę, że kamery "JRG w akcji" gościły w Krakowskich JRG.

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66

mati113

  • Gość
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 04, 2010, 15:49:04 »
Już dziś 1 odcinek serialu "JRG w akcji" oglądałem reklamę z tego serialu to będzie coś podobnego do 28 sekund zachęcam wszystkich który posiadają program TV Puls !! o 20:30

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2010, 17:12:18 »
Pogadam z bratem, bo ma u siebie kablówkę na kompie to może nagra to przez kartę telewizyjną. -_-

Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 04, 2010, 20:47:35 »
wierna kopia 28 sekund ;) nawet lektor ten sam chyba co w 2 sezonie 28s był.
troche nie na miejscu te komenatrze lektora "dramatyczna akcja' ciagle i ogolnie robienie igien z widel.
w tvn bylo to bardziej neutralne, pokazane na "chlodno", bezstronnie a wrazenia i emocje tworzyl sam widz.
mogli by bardziej pokazac prace w JRG 'od kuchni', moze sie zmieni, w koncu peirwszy odcinek dopiero. to tyle na swieżo.  ^_^

edit, nie chce posta jeden pod drugim pisać
to widzę, że odczucia zbiorowe te same, więc z programem mieszane uczucia :P "ogromne zagrożenie  akumulatorem oraz zbiornikiem lpg i dramatyczna sytuacja mieszkańców z zalanych mieszkań" raziło w uszy aż niesmak poczułem, ale z drugiej strony lektor za dużo nie miał do mówienia, więc coś gadać musiał, bo w 28s, przy układaniu tekstu pracowali chyba z jakimś koordynatorem bo mowił na prawdę od rzeczy. Nie chce tu programu z tvn-u ustawiać na piedestale, ale pamiętam ich pierwszy odcinek i na prawdę pokazał klasę;)
dobry moment z CO, trzeba ludziom wpajać od najmłodszych lat hymn, pacierz oraz jakie sa objawy i ryzyko czadu i innego syfu, bo potem i tak winą za śmierć mieszkańców obarczą Bogu winnych ratowników.

@Champion
'Sekcyjy 998' (błąd w nazwie zamierzony) nic nie przebije. Tam z kolei pokazali pracę od wewnątrz z takim rozmachem, że chciałem przegryźć zębami pilot od tv. Epizod skończony z S998, niech tvp kręci sobie te "ojce tadeusze" i jakieś inne domy nad rozlewiskiem byle nie znów seriale o nas ;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 21:29:14 wysłana przez tommy »
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 04, 2010, 21:04:04 »
dokładnie to co napisał kolega wyżej. Spodziewałem się bardziej czegoś zakulisowego z życia codziennego strażaka na JRG.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2010, 21:09:20 »
szału nie robi ten program. Ale na pewno jest lepszy od Sekcji 998 ;) Trochę denerwujące było rozkładanie pożaru na trzy rzuty. A tak to znośnie  ^_^

mati113

  • Gość
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 04, 2010, 21:12:04 »
Serial nawet fajny ale popieram kolegów wyżej że lepiej jakby pokazali strażaków w jednostce,w stanowisku kierowania a nie tylko same pożary  :straz: ale zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam  :straz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 04, 2010, 21:13:32 »
1) Bez sensu nakręcanie atmosfery tekstami typu "dramatyczna sytuacja" "wielkie nerwy" itp.
2) bezsensowny podział poszczególnych akcji
3) może w następnych odcinkach się poprawią ;-)

Moje oczekiwania - więcej "życia" poza akcjami, jak i same momenty alarmowania itp. (wiem, trudne do uchwycenia).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2010, 21:35:33 »
No brat nagrał ten odcinek. A jego opinia? "lektor tak podkręca napięcie że aż mi majtki spadły". :szalony:

Odcinek będzie na "chomiku".

Też w serialach brakuje mi pokazania życia w koszarach, zawsze mnie to ciekawiło.  :rolleyes:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

mati113

  • Gość
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 04, 2010, 21:42:02 »
Dokładnie możemy liczyć tylko na to że następne odcinki będą lepsze i więcej będzie pokazane w koszarach :)

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 04, 2010, 21:53:16 »
My możemy liczyć a producent i tak inaczej. A nie lepiej na jakiś darmowy host te pliki wrzucić? za chomika trzeba płacic bo wątpię żeby ten odcinek zajmował mniej niż 50MB:P

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 04, 2010, 21:56:49 »
Osobiście mi się podobał, nie brakuje mi scen (a nawet nie chcę) powiadamiania (przyjmowanie zgłoszenia jest dość stresujące - szczególnie przy dużych zdarzeniach - po co stresować dodatkowo dyżurnego - w ciągu kilku chwil ma przyjąć zgłoszenie, zadysponować siły, współczuję mu gdyby jeszcze miał OKO za pleców, które widzi, słyszy i nagrywa...), wyjazdów, grających i błyskających kogutów. Akcje są robione "na żywo", wspomagane prezentacjami. Osobiście liczą mi się działania na miejscu, sposób działania ratowników w strefie zagrożonej. Komentarz prowadzącego jest bo jest, nie przywiązuje wagi do emocji (które też musi niejako włożyć, bo widownia by mu usnęła), przywiązuję uwagę do informacji które mają przełożenie na działania.
Było dużo pokazanych zdarzeń, bez długich i nudnych wypowiedzi (podczas których dowódcy nudzili suchymi faktami). Tego więcej.

Za to proszę realizatorów by nie wypełniali programu pierdołami z poświęcenia samochodu, uroczystości strażackich (by to nie była kronika towarzyska), życiu w remizie (bo i tak będzie to pokazane pod publiczkę - i ma się to nijak do rzeczywistości). W życiu żaden komendant nie zgodzi się na puszczenie filmu jak strażacy robią inne czynności prócz szkolenia i ćwiczenia oraz wyjazdy do akcji (niom, może prace gospodarskie typu sobota lub konserwacja sprzętu).
Nie ma się więc czym podniecać że pokazane życie w koszarach jest takie. Dlatego liczę, że realizatorzy będą pokazywali akcje ratowniczo-gaśnicze bo tam scenariusz pisze życie.
Pati, dzięki za wrzucenie odcinka na chomika, zapodaj link jak go wrzucisz.
Pozdr

zgasiłem zapał do wypowiadania się w tym temacie?? sorki,  :wacko: :wacko:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 23:06:52 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 04, 2010, 23:30:07 »
ja jeszcze chciałbym dodać, że niektóre komentarze są bardzo ciekawe. Już od początku pożaru zastanawiałem się dlaczego jest tylko jeden strażak ubrany na pomarańczowo. W połowie lektor wszystko wyjaśnił, że jest to dowódca szkoły pożarniczej. Taka ciekawostka to była dla mnie.

PS. Jeżeli Pati się zgodzi to mogę zrobić re-upa na coś darmowego ;)


Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 05, 2010, 10:00:51 »
http://warszawa-straz.kei.pl/nowa/index.php?option=com_content&task=view&id=378&Itemid=1
tutaj też byli :straz: może się gdzieś załapie :szalony:

A czy czasem "tu" nie był reporter "Ratowników"?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

q-bash

  • Gość
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 05, 2010, 10:35:16 »
http://warszawa-straz.kei.pl/nowa/index.php?option=com_content&task=view&id=378&Itemid=1
tutaj też byli :straz: może się gdzieś załapie :szalony:

A czy czasem "tu" nie był reporter "Ratowników"?

Pewności nie mam ale operator kamery na pytanie: do czego materiał robi odpowiedział, że nowy program o strażakach będzie. Więc pasowało by "JRG w akcji"

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 05, 2010, 10:51:02 »
Czekamy na upa
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 05, 2010, 11:09:32 »
Reporterzy "Ratowników" kręcą teraz "JRG w akcji".

mati113

  • Gość
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 05, 2010, 12:07:52 »
jeśli ktoś już będzie miał linka na chomika lub coś innego proszę o wrzucenie ;)

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 05, 2010, 13:36:41 »
mnie jakoś bardziej podchodziło 28sekund
jakiś taki dziwny i zbytnio"podkręcony" ten odcinek....miejmy nadzieję,że następne będa lepsze bo nowej serii 28 sekun raczej nie będzie :(
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

mati113

  • Gość
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 05, 2010, 18:02:33 »
Mi też bardziej podobało się 28 sekund,ale może "JRG w akcji" jeszcze się rozkręci ;)

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: JRG w akcji !
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 06, 2010, 21:27:21 »
 http://chomikuj.pl/PatisonJD7530/JRG+w+akcji  sorka Druhowie, że tak długo to trwało.

hasło: strazak.pl  wolałam założyć, bo lubią blokować pliki na chomikach.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30