Autor Wątek: Służby Ratownicze  (Przeczytany 4780 razy)

Offline albercik1692

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Służby Ratownicze
« dnia: Luty 18, 2010, 14:28:15 »
SŁUŻBY RATOWNICZE RP-Zasadniczym zadaniem Stowarzyszenia jest zrzeszenie członków OSP, PSP, RM oraz ich rodzin i przyjaciół;Organizacja imprez związanych z pożarnictwem i Ratownictwa Medycznego : zawody, konkursy – na trzech szczeblach: powiatowe, wojewódzkie, ogólnopolskie;Organizacja turniejów sportowych dla członków OSP , pracowników PSP i Ratownictwa Medycznego– na trzech szczeblach: powiatowe, wojewódzkie, ogólnopolskie;Organizacja szkoleń: kursy medyczne, kurs kierowania ruchem drogowym, kursy pożarnicze;Pozyskiwanie sponsorów na brakujący sprzęt pożarniczy dla jednostek OSP w Polsce oraz jednostek Ratownictwa Medycznego zarówno działającego w formie państwowej jak i zrzeszeń i stowarzyszeń pozarządowych; poza granicami Polski – Czechy, Niemcy i wspólne imprezy strażackie, zawody, turnieje;Organizowanie pomocy humanitarnej dla ofiar pożarów kataklizmów wypadków drogowych;Organizowanie pomocy dla rodzin poległych na służbie strażaków;Organizowanie pomocy dla rodzin strażaków znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej;Niesienie pomocy ofiarom wypadków i zdarzeń drogowych;Współpraca z fundacjami i stowarzyszeniami o podobnych działaniach statutowych;Organizacja „Banku sprzętu” pożarniczego i medycznego w tym pojazdów. Sprzęt będzie można pozyskiwać na skutek wycofania go przez daną jednostkę OSP, PSP i RM. Przekazanie sprzętu będzie następowało na pisemny wniosek zainteresowanej jednostki;Organizowanie obozów szkoleniowych dla młodzieży zrzeszonej w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych oraz dla dzieci i młodzieży pragnących pogłębiać swoją wiedzę na ten temat;Współpraca z Państwowymi organami szkoleniowymi i certyfikującymi szkolenia niezbędne do pracy w ramach OSP czy Ratownictwa Medycznego;Organizacja formacji RATOWNICTWA AUTOSTRADOWEGO I DROGOWEGO. Formacja składała się będzie z ratowników medycznych i strażaków. Zadania - zabezpieczenie miejsca wypadku, udzielenie pierwszej pomocy przed lekarskiej.
Adres:
SŁUŻBY RATOWNICZE
RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ
UL. WAŁOWA 22/2
56 – 500 SYCÓW
sluzbyratownicze@vp.pl

Profil na nk:http://nasza-klasa.pl/profile/25709530
http://sluzbyratownicze.dbv.pl/news.php
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 14:32:00 wysłana przez albercik1692 »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2010, 14:53:31 »
błagam... ten statut  to jakis zart :D
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2010, 14:55:28 »
Mam wrażenie, że pomysłodawcy tego stowarzyszenia próbowali, już zaistnieć wcześniej an forum po przez inne projekty.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 15:01:40 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2010, 15:09:00 »
Od ognia, wody i takich pomysłów chroń nas Panie Boże!!!
Dzisiaj zdarzają się problemy z " wszystkowiedzącymi superbohaterami", którzy znaleźli się przypadkiem na miejscu zdarzenia. Niejednokrotnie są to nasi koledzy służącymi w różnych służbach ratunkowych. Zebranie takich ludzi w jednym miejscu to po prostu bomba z zapalnikiem czasowym.
Na moim terenie już przerabialiśmy taki twór i chwała Bogu oraz Partii że zakończył on już swoją działalność.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline SSR RP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2010, 15:39:52 »
Szanowne Panie, Drodzy Panowie.
Dopiero trzy komentarze zostały dodane do opisu Służb Ratowniczych, i jak widzę trzy negatywne. Nie rozumiem jednak zamiast podpowiedzieć co zmienić, lub dodać od razu spisujecie na straty to co to stowarzyszenie chce robić. Nie mam zamiaru nikogo urazić, ale w straży nie ma samych aniołów, za to jak widzę są bardzo sumienni ochotnicy, dla których liczy się tylko ich własna OSP. Zgadza się, podobna działalność chciała już zaistnieć na tym forum. Bez względu jednak na wszystko próbuje znowu. Nie widzę potrzeby, by Ci, którzy uważają takie organizacje za "Od ognia, wody i takich pomysłów chroń nas Panie Boże!!!" to po prostu nich nie działają czy współdziałają z tą organizacją. Zarówno w gronie OSP ani w tej organizacji nikt nikogo nie zmusza do działania. Myślę, jednak, że jest to pewna obawa przed czymś nowym i nieznanym. Lepiej niech osoby które tworzą tą organizację idą do baru na piwo a później łapią za sztachety ?? Czy tak Panowie ??? Kiedyś ktoś powiedział, że ludzi pozytywnie zakręconych trzeba cenić bez względu na to czy jest to w moim guście czy nie. Pozdrawiam.

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2010, 15:45:51 »
Witam,
Status statusem ale może kolega SSR RP przedstawi nam jak w praktyce miała by wyglądać działalność takiego stowarzyszenia ?
"By inni mogli żyć.."

Offline milosz123jc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Ochotnik
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2010, 16:00:05 »
Stowarzyszenie moim zdaniem na przyszłość tylko wtedy gdy ludzie którzy to zaczęli będą dalej walczyć o jego przyszłość i dopną swego. J nie rozumiem dlaczego ktoś spisuje nas na straty skoro cały czas nie działamy na pełną skalę , więc poczekajcie z  komentarzami do momentu kiedy zaczniemy działać już całkowicie pełną parą. :straz:

Offline Iskra998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2010, 16:25:55 »
Zgadzam się z Miłoszem.Nie zdążyliśmy jeszcze rozwinąć skrzydeł,jak zaczniemy działać na maksa to miejmy nadzieje że komentarze się zmienią.
Chciał bym się również odnieść do wypowiedzi niejakiego Oliwiera.
Słuchaj kolego jeśli u ciebie ten pomysł nie wypalił i ekipa się nie dogadywała to już nie nasz problem.Jesteśmy zgraną ekipą i sobie poradzimy.
Wg mnie ty nawet nie powinieneś być strażakiem skoro potępiasz takie coś.
Pozdrawiam wszystkich.
PS: Stowarzyszenie ma także na celu oferować pomoc w pozyskiwaniu sprzętu jednostkom OSP które nie mają dobrego  lub go wcale nie mają(np samochody bojowe,lub z lepiej wyposażonych jednostek gdzie  sprzęt jest wycofywany a mógł by się przydać w biedniejszej jednostce !! :straz:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2010, 16:47:25 »
Z tego co wiem to już jedno takie zrzeszenie jest jeżeli chodzi o OSP i nazywa się Związek OSP RP i to on "zbiera" dotacje, darowizny itd. z tego powodu jakoś nie widzę dalszej świetlanej przyszłości.

Nie zdążyliśmy jeszcze rozwinąć skrzydeł,jak zaczniemy działać na maksa ...

Co masz na myśli???

Offline Iskra998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2010, 16:50:34 »
Mam na myśli to że dopiero zaczynamy działać.
Tak więc nie potępiajcie nas.

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2010, 17:01:51 »
Jeśli chcecie działać to działajcie, nie mamy nic przeciwko... Tylko stowarzyszenie ma już trochę czasu i co załatwiliście?? Jaki sprzęt dla jakiej jednostki, konkrety poproszę :szalony:

Offline strazok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2010, 17:16:17 »
Służby ratownicze RP to stowarzyszenie które zrzesza rodzinę strażacka i wszystkich którzy w tym kierunku idą dla mnie to jest dobre ponieważ jestem członkiem i jestem za dalszym działaniem służb ratowniczych

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2010, 17:31:00 »
Służby ratownicze RP to stowarzyszenie które zrzesza rodzinę strażacka i wszystkich którzy w tym kierunku idą dla mnie to jest dobre ponieważ jestem członkiem i jestem za dalszym działaniem służb ratowniczych

Dobra argumentacja:D to co jest dobre dla Ciebie niekoniecznie będzie dobre dla innych. Teraz tylko czekać na pierwsze pozyskanie sprzętu i przekazanie go jakiejś jednostce. Będąc pierwszym od razu mówię że moja OSP potrzebuje nowego samochodu:)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2010, 17:32:45 »
Jeśli chcecie działać to działajcie, nie mamy nic przeciwko... Tylko stowarzyszenie ma już trochę czasu i co załatwiliście?? Jaki sprzęt dla jakiej jednostki, konkrety poproszę :szalony:

Tu masz bank sprzętu przesuwając się w prawo:

http://sluzbyratownicze.dbv.pl/photogallery.php


Offline Iskra998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2010, 17:55:50 »
Z tego co mi wiadomo w Banku Sprzętu nie chodzi tylko o sprzęt dla OSP.
Ale i również o sprzęt dla ludzi dotkniętych np: powodzią czy pożarem.
Pozdrawiam

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2010, 18:32:19 »
Przejrzałem waszą strone, status i teraz chciał bym wiedzieć co już udało Wam się zrobić ? I co konkretnego możecie zaoferować mi jako członkowi stowarzyszeń które teoretycznie mogły by przystąpić do SSR RP ??

Pozdrawiam,
szeregowy
"By inni mogli żyć.."

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2010, 18:34:13 »
koledzy - proszę o jakieś konkrety w dyskusji - jeżeli się nie pojawią zamknę wątek.
Bo jak na razie nawet tytuł wątku nie bardzo koreluje z treścią. Jeżeli macie coś ciekawego do przekazania - zapraszamy,  jeżeli nie to nie zaniżajcie poziomu merytorycznego dyskusji na forum [/]

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2010, 20:04:15 »
Macie torbę medyczną oraz szlamówkę do przekazania?;> no a więc zgłaszam, że mojej jednostce by się bardzo przydały;] do kogo mam się zgłosić w tej sprawie?? :tuba:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2010, 20:10:26 »
Przejrzałem całą stronę internetową oraz profil nk i nie doszukałem się danych dotyczących REGON NIP KRS, więc moje pytanie brzmi czy ta organizacja jest już zarejestrowana czy na razie jest tylko nieformalnym związkiem kilku osób?

Odwołując sie do pomysłu banku sprzętu, to na jakich zasadach oraz kto miałby ponosić koszty zmagazynowania ewentualnego sprzętu oraz czy posiadacie już jakiś sprzęt w tym banku? Schodząc na ziemię czy nie zdajecie sobie sprawy z faktu, że sprzęt "zostaje w gminie/powiecie" w 90% przypadków to gminy są właścicielami sprzętu a wycofywany sprzęt jest zazwyczaj złomem totalnym. Jeżeli istnieje taka sytuacja, że sprzęt jest w dobrym stanie to przekazywany jest jednostce z tej samej gminy. Co do pojazdów PSP w większości przypadków ich przekazania nie odbywają się dalej za teren powiatu. Czy wzięliście ten fakt pod uwagę?

No profilu nk oferujecie akcesoria i gadżety dla straży, czy istnieje możliwość otrzymania faktury VAT po zakupie kilku waszych produktów?

W swojej wypowiedzi nawiązaliście do nawiązania współpracy z organizacjami mającymi podobne cele oraz planujecie utrzymywać swoją działalność dotacjami, darowiznami itd .
Czy prowadziliście już jakiekolwiek rozmowy ze ZOSP na temat współpracy oraz czy jakikolwiek sponsor jest zainteresowany wyłożeniem PLN i zawiązaniem współpracy?



Offline milosz123jc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Ochotnik
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2010, 22:27:09 »
Powiem tak poczekamy zobaczymy a jeśli chodzi o regon nip krs itp to jesteśmy w trakcie rejestracji w sądzie. Dokumenty już zostały złożone teraz czekamy na rozpatrzenie ich i rejestrację w KRS. Jeżeli osiągniemy ten cel to zaczniemy kolejny etap jakim jest dopracowanie naszych zadań statutowych i tego czym mamy się zajmować. Później zaczniemy poszukiwać sponsorów i ludzi którzy zechcą wspierać finansowo naszą działalność, abyśmy mogli opłacić instruktorów którzy będą prowadzić szkolenia i kursy . Byśmy mogli zacząć rozwój stowarzyszenia na właściwym poziomie i bądźmy dobrej myśli że wszystko się powiedzie. A nie tak jak co poniektórzy już spisują nas na straty jeśli w ogóle nie zaczęliśmy jeszcze w pełni działać , bo skąd taki ktoś wie czy nam się uda czy nie może jedynie przypuszczać ze swojego punktu widzenia. Dlatego proszę wszystkich o troszkę cierpliwości i o ocenianie naszej działalności dopiero kiedy zaczniemy działać już w pełni legalnie. Pozdrowienia dla wszystkich strażaków i RM oraz sympatyków służb mundurowych ;P :straz: :kask: :tuba: :straz: :straz:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2011, 10:09:06 »
Panowie, a co powiecie o takiej sytuacji.  :gwiazdki:



Offline Brandmand

  • Falck
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Korupcja to fundament dzisiejszej PSP...
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2011, 11:54:24 »
No prawie jak Biuro Ochrony Rządu tylko to BMW coś małe :) A tak poważnie to kolejny przykład głupoty w wykonaniu OSP...
Pokój to tylko brak wojny...

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2011, 11:58:19 »
A teraz pytanie kto powiedział, że to OSP...

Offline Brandmand

  • Falck
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Korupcja to fundament dzisiejszej PSP...
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2011, 12:06:30 »
A co przebierańcy podszywający się pod OSP?, zdradź szczegóły :)
Pokój to tylko brak wojny...

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Służby Ratownicze
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2011, 12:14:09 »