Autor Wątek: Wtórna Karosacja Samochodu  (Przeczytany 1420 razy)

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Wtórna Karosacja Samochodu
« dnia: Czerwiec 28, 2005, 15:02:48 »
Witam. Mamy na stanie GBMa na podwoziu Stara, karosowany był kilkanaście lat temu. Obecnie chcemy starego Stara ;)  wymienić na nowszego Stara, zabudowa pozostałaby. Nie wiecie jakie dokumenty bedziemy musieli załatwić i czy w ogóle będzie możliwe jego zarejestrowanie jako samochód specjalny?
Pozdrawiam M
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2005, 15:03:19 wysłana przez Tiger »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Wtórna Karosacja Samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2005, 16:20:28 »
Cześć,
w mojej gminie jedna jednostka robiła cos takiego.
Najpierw mieli stara 25, zrobili na nim karosację (całkiem ładną, robił to im Bonex http://bonex.prv.pl/ chyba), potem kupili stara 200 i zrobili przekładkę całej zabudowy, możliwe, że w tej samej firmie co karosowanie.
Nie wiem dokładnie jak to sie odbyło jeśli bardzo Ci zależy to moge podzwonic i  coś się dowiedzieć albo dotrzeć do numeru telefonu od nich i podać.
Sylwek

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Wtórna Karosacja Samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2005, 09:26:47 »
Dzięki Sylwek. My zrobilibyśmy to sami, kwestia kilku śrub, dźwigu i załatwione. Problem z tym, gdzie uderzyć, żeby można było ten samochód zarejestrować jako pożarniczy. Firma Bonex na pewno może wystawić atest na swoją robotę. Być może jednak nie będziemy musieli tego robić, bo chyba nam się kroi star 244 już po karosacji.  

Offline marex7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Wtórna Karosacja Samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:44:56 »
Najlepiej popytaj na okręgowej stacji kontroli pojazdów z tego co się oriętowałem to jest szansa zarejestrowania po dokładnym przeglądzie czy też dodatkowo będzie to was kosztowało parę złotychza dodatkowy przegląd.