Autor Wątek: Przeniesienie służbowe a rozwiązanie stosunku słuzby  (Przeczytany 2203 razy)

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Mam pytanie planuję przenieść się do pracy w innym powiecie, w moim obecnym miejscu pracy mam podpisaną umowę z komendantem o podnoszeniu kwalifikacji w umowie jest między innymi paragraf o treści : "Funkcjonariusz który w trakcie nauki lub po jej ukończeniu w terminie do czterech lat:
 - rozwiąże stosunek słuzby na własne żądanie lub za wypowiedzeniem,
 - z którym Komenda  rozwiąże stosunek służby z winy funkcjonariusza, zobowiązuje się do zwrotu kosztów poniesionych przez Komendę w wysokości proporcjonalnej do czasu służby po ukończeniu nauki lub czasu służby w czasie nauki."
Chodzi mi o to czy przeniesienie służbowe jest traktowane jako rozwiązanie stosunku służby z daną komendą?
Z góry dzięki za odpowiedź

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Przeniesienie służbowe a rozwiązanie stosunku słuzby
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2010, 20:35:56 »
Wg mnie przeniesienie służbowe nie jest rozwiązaniem stosunku służby.
Gdyby tak było to niepotrzebna byłaby decyzja o przeniesieniu służbowym tylko po prostu w jednej komendzie byłbyś zwalniany ze służby (rozwiązany byłby stosunek służby) a w drugim byłbyś na nowo mianowany.

o mianowaniu i stosunku służby możesz poczytać w art 43-49 ustawy o PSP:
http://www.zzsflorian.pl/files/File/prawo/ustawy/ustawa_o_PSP_stan_prawny_na_grudzien_2007.pdf
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 20:52:08 wysłana przez mario »

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Przeniesienie służbowe a rozwiązanie stosunku słuzby
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2010, 21:41:03 »
Dzięki za odpowiedź tak myślałem ale warto zawsze zapytać!

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Przeniesienie służbowe a rozwiązanie stosunku słuzby
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2010, 19:49:57 »
Myślę że w głównej mierze zależeć będzie kto faktycznie ponosił te koszty. Jezeli Komendant w mieście X wydał na Twoją naukę np. 15 000 zł z kasy komendy to zapewne sie upomni o zwrot bo przecież ktoś mu może zarzucić niegospodarność. Jeżeli natomiast szkolenie nic nie kosztowało daną komendę tylko jest pokrywane z budżetu państwa to problemu żadnego nie powinno być (kasa zainwestowana w Twoją osobę spłaci się w innym miejscu). Chociaz czasami niektórzy lubią robić pod górkę
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Przeniesienie służbowe a rozwiązanie stosunku słuzby
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2010, 10:17:34 »
za twoje szkolenie czy anukę zapłaciła PSP !!!!! a nie KP/M !!!!!!
jeżeli dalej bedziesz pracował w PSP to nie ma problemu !!!