Autor Wątek: Przejście z OSP do PSP?  (Przeczytany 4930 razy)

Offline Schemat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Przejście z OSP do PSP?
« dnia: Luty 08, 2010, 16:46:48 »
Od kilku miesięcy jestem członkiem OSP ponieważ pozytywnie ukończyłem szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP przeprowadzone w Komendzie Powiatowej PSP w T****. Zawsze marzyłem o byciu strażakiem i jestem dumy z mojego członkostwa w OSP gdzie PSP uznałem już dawno temu jako precedens przeze mnie nie do osiągnięcia (bardziej chciałem startować w kierunku ratownictwa medycznego). Jako że jednostka do której należę ma członkostwo KSRG w niedalekiej przyszłości czekają mnie darmowe kursy tj. medyczny, techniczny i na płetwonurka. Ostatnio znajomy nakręcił mnie na to bym próbował dostać się do PSP (nic wielkiego, miasteczko nieopodal ok. 15 tys. mieszkańców plus powiat). I tak, posiadam: prawo jazdy kat. B i C, posiadanie uprawnień ratownika medycznego (będę miał) posiadanie innych uprawnień, które mogą być przydatne (zabezpieczanie imprez masowych, obsługa defibrylatora AED) uprawnienia płetwonurka (będę miał), udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP (młodzieżówka dawno, dawno temu), udokumentowane szkolenia dla członków OSP, wykształcenie: liceum + matura. Moje pytania (były już podobne wątki, wiem, ale chyba lepiej rozliczać takie problemy indywidualnie)... Czy ja z takimi kalifikacjami mogę złożyć podanie do pracy nie kończąc szkoły policealnej, wyższej o profilu związanym ze strażą pożarną. Jakie są szanse (przecież nie składam papierów do PSP w Warszawie)? I jeszcze coś... często i głośno jest na forum o testach sprawnościowych i psychologicznych... kto ma obowiązek takie testy przechodzić? Kandydat do szkoły czy pracy (tak jak ja). Dowódca mojej jednostki nalegał mnie bym złożył podanie do pracy ale... on jest starej daty więc sam nie jest przekonany co ja powinienem z sobą zrobić. A jak zrobić to co??? Faszerować się i harować na siłowni oraz kuć chemię i fizykę by dostać się do szkoły??? (w myśl zasady że bez szkoły jesteś głąb i pracy i tak nie dostaniesz).

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2010, 16:50:24 »
WSZYSTKO TO BYŁO JUŻ WAŁKOWANE NA FORUM CHYBA Z 1000000000 RAZY.
Wszystkie informacje znajdziesz w dziale "jak zostać strażakiem".
ps. Uprawnienia ratownika medycznego - będziesz miał, jeśli ukończysz 2-letnie studium zawodowe lub 3-letni licencjat. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy nie daje takiego tytułu/uprawnień, zresztą... wszystko jest na forum!!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2010, 16:59:27 »
Cytuj
Czy ja z takimi kalifikacjami mogę złożyć podanie do pracy nie kończąc szkoły policealnej, wyższej o profilu związanym ze strażą pożarną
Możesz złożyć podanie
Cytuj
Jakie są szanse (przecież nie składam papierów do PSP w Warszawie)?
Szanse wynoszą 50 %, czyli albo się uda , albo się nie uda. Takie same szanse są w całej Polsce w Warszawie też.
Cytuj
kto ma obowiązek takie testy przechodzić?
każdy

tutaj jest wszystko napisane

Offline Schemat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2010, 21:05:45 »
Cytuj
WSZYSTKO TO BYŁO JUŻ WAŁKOWANE NA FORUM CHYBA Z 1000000000 RAZY.
Przepraszam ale zapominałem dopisać "proszę o indywidualną pomoc, dziękuję za każdą chęć pomocy".

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2010, 21:13:37 »
każdy z nas jest "indywidualny", problemy za to są zbiorowe,
Twoje kwalifikacje ma 30% poważnie myślących osób, które chcą pracować w straży. Niektórzy mają wręcz dużo dużo więcej kwalifikacji (szkolenia OSP II stopień, szkolenia specjalistyczne, studia wyższe, udokumentowane szkoły rat - med - a nie kursy szkoleniowe, uprawnienia na specjalistyczny sprzęt). Także nie jesteś wyjątkowy - zburzę trochę ten narcyzowy Twój świat....
Czytaj forum a szczególnie działy wskazane przez kolegów.
pozdr

ps. sam to usunę za kilka dni  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 21:22:12 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Schemat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2010, 15:39:27 »
Cytuj
Twoje kwalifikacje ma 30% poważnie myślących osób, które chcą pracować w straży...  :komp: ...zburzę trochę ten narcyzowy Twój świat....
Ty go nie zburzyłeś, ty go spotęgowałeś. Dzięki za odpowiedź.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2010, 16:05:59 »
Nie łam się :) Według mnie masz duże szanse dostać się do PSP z ulicy. Np. w moim małym powiecie myślę, że z tymi kwalifikacjami dostałbyś się bez problemu (teren rolniczy). A ile masz lat? Może mógłbyś jeszcze wystartować w jednym z naborów do SA/CS, dużo czasu jeszcze masz, można przeszlifować materiał z chemi/fizyki i poćwiczyć trochę biegania oraz podciągania. Ja sam osobiście w tym roku kończę liceum i będę startować do Częstochowy.

Offline Schemat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2010, 17:05:31 »
Cytuj
A ile masz lat?
20 i postanowienie że jak przed 25 nie dostanę się do straży zawodowej to przerzucę się na marketing lub informatykę (taki plan "B"). Zastanawiam się nad szkołą w Bydgoszczy... poczekamy zobaczymy.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2010, 17:16:05 »
na Twoim miejscu startowałbym do SA/CS
Szkoła w Bydgoszczy nie prowadzi naboru po szkole średniej. Do tej szkoły kieruje Komendant jeśli już pracujesz w PSP.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Przejście z OSP do PSP?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2010, 20:16:24 »
To jak masz 20 lat to masz jeszcze 3 próby dostania się. Jak mówisz, że jesteś po liceum to pewnie dasz rade ogarnąć materiał z fizy/chemi tylko trzeba chcieć a nie jest latwo - wiem po sobie :P bo ciezko się zmusić do nauki.
A jeżeli chodzi o Bydgoszcz to tak jak zeuss mówi szkoła ta jest tylko dla strażaków pracujacych już w PSP.