Autor Wątek: Brak funduszy na badania członków OSP  (Przeczytany 6653 razy)

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Brak funduszy na badania członków OSP
« dnia: Luty 03, 2010, 13:11:50 »
W mojej gminie właśnie obcięto nieznacznie fundusze na osp ale już zmierzam do meritum. Chodzi mianowicie o badania. W końcu zeszłego roku sześciu druhów uczęszczało na szkolenie i teraz aby przystąpić do egzaminu muszą mieć ważne badania, był to kurs I stopni cz. pierwsza, więc są to osoby które takie badania przechodzić będą po raz pierwszy. W tym roku także do badań doszli ci druhowie których badania właśnie straciły ważność, m. in. w tej grupie znalazłem się ja. Grono tych osób stanowi teraz łącznie dwanaście osób; sześć które będą przechodzić badania po raz pierwszy i drugie sześć których badania trzeba odnowić. I gmina nie wyraziła zgody na przebadanie aż dwunastu osób co dała Naczelnikowi jasno do zrozumienia. Pojawiła się patowa sytuacja, Naczelnik chciałby by grono tych druhów przebadane zostało całe, a tak musi wybierać z dwunastu osób. Zależy mu i na tych nowych którzy są po kursie a przed egzaminem i na tych którzy są już starsi stażem i mają dużo więcej przeszkolenia i praktyki. Jasne jest ze pierwszeństwo mają ci świeżo przed egzaminem, ale co z resztą? Jak wymóc na gminie te badania, a może mamy je pokryć z własnej kieszeni. Nikt też nie ubezpieczy nieprzebadanego strażaka. Co radzicie, jak postąpić?
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 13:16:19 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2010, 13:15:40 »
Na wstępie - wyrazy współczucia z uwagi na Waszych "włodarzy". Naświetlcie sprawę w Waszej KP PSP - może im uda się jakoś wpłynąć na Waszą gminę. Również w jakiś sposób w Ich interesie jest Wasza dyspozycyjność i mobilność, a i Ich "autorytet" może bardziej zadziała na decydentów.
Życzę powodzenia!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2010, 13:18:33 »
sheldon powiem Ci tak, no patowa sytuacja, jestem jeszcze kierowcą i nie będę mógł przecież brać udział w działaniach ratowniczych, a z własnej kieszenie nie widzi mi się wykładać 250 zł bo tyle wynosi u nas koszt przebadania 1 osoby.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2010, 13:24:54 »
Sheldon uważam że KP PSP ani sam Komendant zbytnio nie wpłynie na "włodarzy" ponieważ papierkami z komendy w urzędach rozpalają w piecu by mieli ciepło i spokojnie przezimowali w godnych warunkach do wiosny. Ja osobiście z panem Burmistrzem może w innych sprawach ale walczę już od dobrych dwóch lat a i tak nas w najbliższej przyszłości wykończy...
Wracając do wątku proponuje zrobić badania na własny koszt i fakturkę zanieść na urząd  :kwit: jednym słowem postawić ich przed faktem dokonanym.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2010, 13:30:18 »
no tak laciok masz racje, u nas takie historie zaczęły się od zeszłego roku niestety wtedy nic nas nie dotknęło, hmm zawsze można powiedzieć Naczelnikowi ze w tym roku jak p. burmistrz będzie prosił o zabezpieczenie jakiejkolwiek imprezy to się po prostu odmówi bo druhowie nie mają badań i tyle, to też by go postawiło przed faktem dokonanym
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2010, 13:36:25 »
No otóż to... Warto też pamiętać że zima jest dość mocna, a wiosna tuż tuż i zapewne jak przyjdą roztopy waszemu Gminnemu Zarządzaniu Kryzysowemu otworzą się oczy i przypomną sobie o OSP w tym momencie macie Asa w rękawie i możecie powiedzieć, iż nie jesteście w pełni mobilni ze względów na braki osób upoważnionych do wyjazdów, a wyjeżdżać normalnie będziecie lecz z polecenia P/MSK pod które należycie.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2010, 13:42:41 »
wiesz jesteśmy przed Walnym Zebraniem, liczę na to że wielmożny p. burmistrz się pojawi, bo druhowie na pewno zadadzą mu wiele pytań w tym także i ja. A że wybory jakby nie było też tuż tuż, więc chyba wciąż jest o co grać :)
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2010, 14:12:19 »
należałoby podziękować Zarządowi Głównemu ZOSP za super uregulowania prawne. Oczywiście podziękowania należą się również Minister Zdrowia która wydała to rozporządzenie.

Od pewnego czasu zauważam że robi się wszystko żeby tylko polikwidować kilkadziesiąt jednostek OSP. I to za ogólnym przyzwoleniem Zarządu Głównego i Komendy Głównej PSP. Już nie wspomnę że w skład rady ministrów w funkcji wicepremiera wchodzi Wlademar Pawlak - który już chyba zapomniał że jest Prezesem ZG ZOSP RP. Czyżby PSP zależało na likwidacji ochotników żeby można bylo zwiększyć liczbę etatów w jednostkach zawodowych? A może Zarząd Główny dostaje dofinansowanie z państwa w zamian za likwidację jednostek?

Wszawe czasy zaczęły się w tym kraju
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2010, 22:10:19 »
Przychylam się do propozycji badań na własny koszt i zaniesienia faktury do UG. Opisałbym w piśmie przewodnim co i dlaczego i podał podstawę prawną.

W końcu zeszłego roku sześciu druhów uczęszczało na szkolenie i teraz aby przystąpić do egzaminu muszą mieć ważne badania

A swoją drogą zastanawia mnie postawa waszej KP PSP. Skoro badania lekarskie macie robić dopiero przed samym egzaminem to komenda wbrew własnym wytycznym przyjeła was na ten kurs. Wytyczne stanowią wprost iż warunkiem przyjęcia na szkolenie jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego możliwość udziału w działaniach ratowniczych.

Mówiąc ogólnie to tylko współczuć takiego zamieszania

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2010, 08:46:42 »
Przychylam się do propozycji badań na własny koszt i zaniesienia faktury do UG. Opisałbym w piśmie przewodnim co i dlaczego i podał podstawę prawną.

Ja jednak odradzałbym robienia badań na własny koszt. W rozporządzeniu wyraźnie jest napisane że podmiotem kierujacym na badanie jest urzad gminy. Może to spowodować sytuację że Urząd nie wypłaci Wam za te badania gdyż stwierdzi że nikogo na takowe nie skierowali.

Jednak ciekawą interpretację można wyciągnąć z rozporządzenia z § 4 ust 2 - pisze że skierowanie powinno być dostarczone na 30 dni przed planowanym badaniem. Można by na podstawie tego przepisu wystapić do Wójta, Burmistrza, Prezydenta o niedopełnienie obowiązków. Bo skoro sześć osób już ma badania na przepadnięciu a oni nie skierowali ich na ponowne to łamią prawo. Dodatkowo należy zauważyć że nigdzie w przepisach nie pisze że gmina może odmówić badań
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2010, 10:18:58 »
Przychylam się do propozycji badań na własny koszt i zaniesienia faktury do UG. Opisałbym w piśmie przewodnim co i dlaczego i podał podstawę prawną.

Ja jednak odradzałbym robienia badań na własny koszt. W rozporządzeniu wyraźnie jest napisane że podmiotem kierujacym na badanie jest urzad gminy.

Jednak ciekawą interpretację można wyciągnąć z rozporządzenia z § 4 ust 2 - pisze że skierowanie powinno być dostarczone na 30 dni przed planowanym badaniem. Można by na podstawie tego przepisu wystapić do Wójta, Burmistrza, Prezydenta o niedopełnienie obowiązków. Bo skoro sześć osób już ma badania na przepadnięciu a oni nie skierowali ich na ponowne to łamią prawo. Dodatkowo należy zauważyć że nigdzie w przepisach nie pisze że gmina może odmówić badań

Rzeczywiście kłopot z kosztami .
O ile skierowanie na badania macie - tak se myślę
Można a nawet należy przedstawić skierowanie przez UG dla kolejnych strażaków.
to można wykorzystać fakturę na przelew na UG.
Do faktury dołączyć odpowiednie pismo z art. i sprawa jasna .

a swoją drogą to większość strażaków to ludzie pracy i można pokusić się o połączenie badań które przechodzą strażacy jako pracownicy a pozostałe badania dołączyć a co za tym idzie mniej ludzi na konkretne badania koszty mniejsze itd.Tak sobie wymyśliłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 10:26:43 wysłana przez romiwe »

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2010, 11:00:21 »

W końcu zeszłego roku sześciu druhów uczęszczało na szkolenie i teraz aby przystąpić do egzaminu muszą mieć ważne badania

A swoją drogą zastanawia mnie postawa waszej KP PSP. Skoro badania lekarskie macie robić dopiero przed samym egzaminem to komenda wbrew własnym wytycznym przyjeła was na ten kurs. Wytyczne stanowią wprost iż warunkiem przyjęcia na szkolenie jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego możliwość udziału w działaniach ratowniczych.

Mówiąc ogólnie to tylko współczuć takiego zamieszania

kwas już prostuję bo sam wywołałem małe zamieszanie,  tych sześciu druhów posiada zaświadczenie lekarskie o możliwości odbycia kursu, wydał je chyba pediatra, choć myślę że takie zaświadczenie nic nie znaczy, świstek papieru i tyle,
co do pokrywania badań z własnej kieszeni, hmm niestety kryzys na rynku pracy dotknął i mnie więc na chwilę obecną nie mam możliwości by wyłożyć kasę na badania z własnej kieszeni
tak sobie myślę o tym co piszecie, żeby wziąć tą drugą grupę tych sześciu w której to grupie badania skończyły ważność - w której jestem także i ja -  i faktycznie iść na badania i fakturę na UM wziąć, tylko czy w sekretariacie UM taką fakturę przyjmą?
kwas o jakim dokładnie rozporządzeniu mówisz? albo daj mi namiary, chętnie przejrzę i poczytam.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 11:04:23 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2010, 12:27:06 »
Pediatra wydał zaświadczenie potwierdzające zdolność do działań dla strażaka? CIekawe rzeczy się u was dzieję :). W mojej ocenie tylko i wyłącznie lekarz medycyny pracy jest do tego uprawniony. Było to już gdzieś tutaj na forum poruszane.

A co do rozporządzenia. Nie wspominałem o rozporządzeniu ale o wytycznych czyli o "Systemie szkolenia członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych" z 2006 r. zatwierdzony przez KG PSP. Jak zajrzysz w dowolny program szkolenia w warunki przyjęcia na szkolenie to znajdziesz zapis iż warunkiem przyjęcia jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego możliwość udziału strażaka w działaniach ratowniczych

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2010, 12:35:31 »
Popieram wypowiedź @kwas.
A tu jest potwierdzenie jego słów:

Cytuj
III. WARUNKI PRZYJĘCIA NA SZKOLENIE
Każdy strażak ratownik Ochotniczych Straży Pożarnych kierowany na szkolenie
przygotowujące do udziału w działaniach ratowniczych, na każdym z poziomów wyszkolenia
musi posiadać:
1) ukończone 18 lat i nie przekroczone 55 lat,
2) zaświadczenie lekarskie stwierdzające możliwość udziału w działaniach ratowniczych,
3) ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
4) skierowanie na szkolenie od zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej potwierdzone przez właściwy organ gminy.

Inną sprawą jest, że wcześniejsze Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 19 stycznia 1993 r. w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania okresowych bezpłatnych badań lekarskich członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych przestało obowiązywać 2008-09-25, a obecne Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 listopada 2009 r. w sprawie przeprowadzania okresowych bezpłatnych badań lekarskich członka ochotniczej straży pożarnej biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych obowiązuje od 2009-12-11.

W tym okresie było bezprawie i takie kwiatki, jak zaświadczenie od pediatry mogły mieć miejsce.
Inną sprawą jest, że pediatra nie ma takich uprawnień do wystawienia tego typu zaświadczeń. Jedynie lekarz medycyny pracy.
Dziwne, że KP organizator szkolenia, te zaświadczenia nie zakwestionowała.



« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 12:50:14 wysłana przez grzela »

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2010, 13:25:54 »
kwitki kwitkami, a zaświadczenia zaświadczeniami, KP sama chyba wie co robi a że nagina prawo, no cóż my na to już nic nie poradzimy, kwas te wytyczne znam myślałem ze to coś innego cytujesz dlatego zapytał z ciekawości, mimo wszystko dzięki za ich przypomnienie także Tobie grzela :) głowie się nad tym jak skłonić burmistrza do pokrycia ewentualnych badań dla wszystkich członków, w sobotę Walne Zebranie na którym mam nadzieję będzie burmistrz,
w końcu też nie po to chodziłem na szkolenia by siedzieć w domu.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2010, 14:49:54 »
do kolegi @smyku (dzieki kolego grzela za poprawienie) o ile dobrze zrozumialem na ten moment zaden strazak od was nie ma waznych badan,
i mam do tego pytania: czy zglosiliscie ten fakt do KP i wasza jednostka zostala wycofana z dzialan?
co na to komenda powiatowa?
czy jestescie w KSRG?
Jak wygląda sytuacja innych jednostek w gminie?
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 15:00:20 wysłana przez malpa151 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2010, 14:55:10 »
do kolegi @kwas o ile dobrze zrozumialem na ten moment zaden strazak od was nie ma waznych badan,
i mam do tego pytania: czy zglosiliscie ten fakt do KP i wasza jednostka zostala wycofana z dzialan?
co na to komenda powiatowa?
czy jestescie w KSRG?
Jak wygląda sytuacja innych jednostek w gminie?

Raczej @Smyku

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2010, 15:04:45 »
u mnie w jednostce mamy badania popodbijane po staremu i się tym nie przejmuje! Nigdzie nie pisało że to rozporządzenie jest nieaktualne - nawet na stronie sejmu w dziale prawo ukazało się jako nieaktualne dopiero po wprowadzeniu nowego z 30 listopada 2009. Więc nie ma co panikować. A więc my odczekamy do czasu aż się skończą badania (dwa lata od ostatnich badań), a potem zaczniemy wprowadzać nowy system. Niema co ukrywać że za niedługo też będziemy wysyłać na badania juz wg nowych zasad i wtedy się okaże jak na to spojży nasza gmina.

No i przypominam jeszcze raz - jeśli nie masz skierowania z UG to jeśli zrobisz je na własny koszt i weźmiesz FV na urząd to może się okazać że sam sobie zapłacisz za to badanie. Bo skoro urząd Cię nie kieruje to nie musi ponosić za Ciebie kosztów. Pozostaje tylko wymuszenie na burmistrzu tych skierowań pod pozorem niedopełnienia obowiązków bo przeciez pisze wyraźnie w rozporządzeniu że to skierowanie masz dostać na 30 dni przed planowanymi badaniami
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2010, 15:06:41 »
no tak grzela pokapowałem że malpa151 pyta o mnie :) tak na ten moment ani tych sześciu nowych przed egzaminem nie mam badań wg wytycznych z rozporządzenia - jakby nie było już nowego wydanego przez ministerstwo zdrowia Dz. U. Nr 210 Poz. 1627 - ani tych dla których badania straciły ważność i trzeba przedłużyć,
czy fakt zgłoszony do KP nie wiem muszę zapytać Naczelnika w takim wypadku,
nie jesteśmy w KSRG bo jesteśmy jednostką typu S-1 wiec nie ta liga :) obsada na samochód jest zapewniona pozostało jeszcze kilku druhów którzy mają  badania,
daro dlatego nie chce zbytnio nic na własną rękę załatwiać
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2010, 15:17:58 »
A ja nie polecam brania faktury za badania i niesienia jej do Gminy  bez wcześniejszych ustaleń.
Znajdzie się  wiele różnych sposobów na to aby tej faktury nie zapłacić - począwszy od braku uzgodnien , a skończywszy na braku środków finansowych w danym okresie na danym paragrafie itp 
Radzę tez uważać na wypisywanie faktury na Gminę , bo już z tego mogą być nieprzyjemności. Jeśli będzie ktoś upierdliwy to może się doczepić dlaczego ktoś polecił wystawienie takiej faktury , skoro nie miał do tego upowaznienia.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2010, 15:28:45 »
kolego @smyku podejrzewam ze o ile nie jestescie istotna jednostka na terenie gminy to nic nie wskuracie u wojta, pod wzgledem prawnym nie macie zadnego argumentu, rownie dobrze gmina moze nie ubezpiczyc zadnego strazaka ani samochodu i bedziecie mogli co najwyzej na wielkanoc do kosciola. Jest to prosty przyklad zarzynania instytucji nie potrzebnych wladzy.
Jedyne co to mozecie dogadac sie z wojtem (i wlazic mu do .... przez caly czas), albo rozglosic temat na terenie miejscowosci, w koncu spolecznstwo to elektorat (o ile macie popracie wsrod mieszkancow).
Ja bym jeszcze ewentualnie sprobowal zlozyc wniosek do ZP/ZW ZOSP o jakies wsparcie o ile to nie jest ta sama klika co wojt.
Niestety jestescie na straconej pozycji.
Zreszta sytuacja podobna co u nas od 3lat nie bylo szkolen pdstawowych, bo nie bylo pieniedzy na dodatkowe ubezpeczenia poza obsada 3samochodow (15osob). Na ten rok podobno juz jest zrobiona lista na te szkolenia ale nic wiecej nie wiadomo. Czesc osob na te szkolenia miala podbite badania  w tamtym roku ale coz tymi co nie mieli nie wiadomo, walne nie dlugo moze sie cos wyjasni.

I jeszcze jedna sprawa badania badaniami, ale czy gmina wydala zgode na przeszkolenie tych 6strazakow, bo chyba mi sie wydaje ze tez musi byc jakis swistek podbity (chyba ze mi sie zle wydaje)?/
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 15:57:07 wysłana przez malpa151 »

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2010, 18:05:03 »
czy mało istotną czy nie, nie wiem, nie mi to oceniać, jesteśmy drugą co do wielkości jednostką w gminie po KSRG, mam na myśli tutaj biorących udział w akcjach druhów (ze szkoleniem oczywiście), w większości przypadków to my współpracujemy z jednostką z KSRG, a że jesteśmy jednostką S-1 no to na chwilę obecną nijak temu nie zaradzę, ważne ze są ludzie którzy się angażują i garną do jednostki ale nie w tym temacie o tym rozmawiamy, ja rozumiem ze burmistrz obcina dotacje na ochronę p-poż. i przez to brak środków żeby opłacić badanie i ubezpieczenie, podyktował zapewne swoje decyzje cięć, tak jak większość, pseudo kryzysem i tyle, bezpieczeństwo schodzi na dalszy plan. malpa151 ja tak samo jak Ty liczę na to że w sobotę na Walnym Zebraniu coś się wyjaśni, chcę wierzyć by było dobrze, jak będzie dowiem się już w najbliższy weekend.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 18:17:03 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Brak funduszy na badania członków OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2010, 12:35:39 »
na świeżo po zebraniu, zwyciężył zdrowy rozsądek i ponowna interwencja Naczelnika w tej sprawie :) malpa151 jeśli będziesz po zebraniu napisz jak poszło :) watkę niech pozostanie otwartym bo te problemy na pewno nękają nie tylko moja jednostkę ale także i wiele innych.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.