Autor Wątek: Mundurowe niekonstytucyjne...? czyli Rzecznik Praw....no właśnie czyich?  (Przeczytany 2071 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Rzecznik Praw Obywatelskich wnosi o uznanie niekonstytucyjności przepisów umożliwiających przechodzenie na emeryturę policjantom i wojskowym po 15 latach służby

całość na http://www.rp.pl/artykul/212825,427845_Mundurowe_niekonstytucyjne_.html


Szanowny Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich

   Z dużym zainteresowanie przeczytałem dzisiejszy artykuł dot uznania według Pana uprawnień mundurowych za niekonstytucyjne, ze szczególnym zdziwieniem już od kilku tygodni przyglądam się Pańskiej ideologii, proszę sobie przypomnieć Pański wywiad na antenie radia tok fm, kilka tygodni temu, kiedy to zaczął Pan mówić o tym pomyśle, na pytanie dziennikarki skąd ten pomysł, dlaczego teraz i dlaczego tylko mundurowe pan zaskarża? a co z np sędziami czy prokuratorami? i Pańska jakże dobitna odpowiedź: " ich się nie da ruszyć, już próbowałem..." więc ja pytam a nas się da ruszyć? Bo Co? bo nie mamy wystarczająco mocnego zaplecza politycznego? bo nie mamy zbyt wielu wpływowych nazwisk w świecie polityki, bo nie mamy wystarczająco mocnego lobby??? Pytam Pana dlaczego mundurowi, dlaczego akurat teraz i dlaczego tylko mundurowi? Jakoś mam wrażenie że próbuje Pan naprawić swój nadszarpnięty wizerunek po nieudanym ataki na minister zdrowia za szczepionki, kosztem innych grup. Jakoś mam wrażenie że stał się Pan zwykłym urzędnikiem podatnym na wpływy równych i równiejszych. Przykre to szczególnie że Pański urząd z racji celu działania ma bronić praw obywatelskich, kolejne pytanie czyich praw Pan w tym przypadku broni?

W tym miejscu napisałbym "z wyrazami szacunku" ale nie jestem pewien czy ja jako obywatel mam jeszcze do Pana jakikolwiek szacunek.

Pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 08:49:51 wysłana przez emer »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Nie ma się co oszukiwać. Tak czy siak zabiorą. Pewnie to tylko kwestia czasu, ale Tusk już dopilnuje aby mundurowym obcięto co się da. Słowo się rzekło.
Teraz pozostaje tylko walczyć...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Pytanie - czy wiąże to się z nowym projektem, który przewiduje, że od 2013 roku wszyscy "nowi" wpadną pod FUS/ZUS czy może to też objąć osoby będące już w służbie?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Rzecznik Praw Obywatelskich skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisów dotyczących wcześniejszych emerytur żołnierzy i innych służb mundurowych - 1 lutego 2010 r.

- Wniosek RPO do TK w sprawie wcześniejszych emerytur żołnierzy i innych służb mundurowych - 1 lutego 2010 r.
- Komunikat BRPO dotyczący wniosku RPO do TK w sprawie wcześniejszych emerytur żołnierzy i innych służb mundurowych.
- Wystąpienia do Prezesa Rady Ministrów w sprawie reformy systemu zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy i innych funkcjonariuszy służb mundurowych - 11 września 2009 r.


http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=980&s=1#podstrona1

Najpierw:

Cytuj
- Pan Kochanowski powinien niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby otrzymać skierowanie do lekarza specjalisty (...) Sądząc po objawach powinien to być psychiatra - stwierdził krótko Wikiński.

Teraz:

Cytuj
"Od miesiąca jestem chory, ponosząc z tego powodu odpowiednie wydatki, cierpiąc na różnego rodzaju dolegliwości" - powiedział rzecznik.


Niedorzecznik PIS-uar obudził się ze snu po wieprzowej grypie.
Następnym krokiem pewnie będzie zaskarżenie Konstytucji z powodu tego że jest niekostytucyjna.