Autor Wątek: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela  (Przeczytany 6577 razy)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« dnia: Styczeń 23, 2010, 23:31:05 »
Poszukuje małej maseczki, bez elementów z plastiku, sama folia z dziurą pokrytą filtrem (elastycznym). Widziałek gdzieś taką ale nie kupiłem a teraz nigdzie nie mogę znaleść. Z góry dzięki za jakiegoś linka do sklepu gdzie można taką kupić.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:35:46 »
Według mnie lepszym rozwiązaniem byłaby taka malutka saszetka w której mieści się właśnie taka maseczka, ale z zaworem zwrotnym oraz para rękawiczek. Nie zajmuje dużo miejsca i do wszystkiego można przypiąć:do szlufki z paska, do kluczy itp. Poszukam na necie tego to wrzucę linka
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:41:41 »
Ale ja szukam maseczki bez elementów plastikowych, z elastycznym filtrem.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:53:56 »
nie polecam, słabo sie wentyluje.
tylko plastikowy zaworek jest cos warty.chyba ze ktos mnie zaskoczy :D
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2010, 00:20:51 »
http://paramedyk.sklep.pl/folia-ochronna-resuscytacji-p-394.html
o taką mi codziło tylko czemu taka droga  :gwiazdki:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2010, 02:40:30 »
Polimeryzowałbym z teorią, jakoby portfel był najlepszym miejscem na przechowywanie akcesoriów ratowniczych - chyba, że jesteś vipem albo inną gwiazdą i nie możesz nosić malutkiego pudełeczka/saszetki w kieszeni.

Jest duża szansa, że jak przyjdzie Ci użyć maseczki, z zawartością portfela lub całym portfelem może stać się coś niedobrego, rozsypie się albo ktoś Ci go gwizdnie - no dobra, masz nerwy ze stali i nie zapomnisz schować portfela po wyjęciu z niego maseczki... w takim razie zaproponuję rozdział rzeczy ratowniczych od rzeczy codziennych... stykasz się z krwią i wydzielinami poszkodowanego, które z założenia są potencjalnie skażone. Po co mieszać w to własny portfel ? ;)

I rękawiczki lateksowe - koniecznie. Tak samo ważne jak maska. Jeżeli chcesz ratować ludzi, to nie zapominaj o rękawiczkach ! Czyli zestaw maska+rękawiczki - nadal chcesz to nosić w portfelu ?

Jeżeli jesteśmy w temacie pożytecznego gadżeciarstwa, a mamy trochę miejsca w kieszeniach, dobrze też nie zapominać o małej latarce. I jakimś ostrzu.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2010, 07:32:04 »
chchciałbym tylko zwrócić uwage ze zeby proadzic RKO nie koniecznie trzeba miec rekawiczki ;)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:43:00 »
ja kupiłem taką maseczkę w aptece, dałem za nią 3,50 i jak narazie na szczęście nie miałem jej okazji użyć :mellow: mam 2 takie sztuki oraz 2 pary rękawiczek lateksowych-jeden komplet w plecaku a drugi w kieszeni w kurtce -_-

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:04:25 »
W portfelu mam od dłuższego czasu rękawiczki nitrylowe i po prostu kawałek sztywnej folii z dziurką... Dlatego chciałbym kupić maskę w miarę elastyczną z filtrem. Rękawiczki już raz się przydały i naprawdę nie było żadnego problemu wyciągnałem rękawiczki a portfel skochowałem. Dodatkowego etui nie chce bo już mam za dużo rzeczy w kieszeniach, portfel, telefon, klucze od domu, klucze od samochodu...
Apteczkę mam w samochodzie, lepszą maseczkę z 3 kompletami rękawiczek w plecaku.
W portfelu chce mieć tylko nitrylki + maseczkę.
085 nie rozumiem o co Ci chodzi pewnie że stykasz się z płynami ustrojowymi i tak dalej ale przecież nie będe zużytych rękawiczek chował do portfela tylko wrzuce je do pojemnika na odpady po przyjechaniu pogotowia.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:22:38 »
U mnie taki zestaw po odpowiednim złożeniu, bez problemu mieści się w portfelu. Grubość portfela nie zwiększa się dużo -_-
Próbowałem znaleźć 2 rękawiczki zapakowane razem, tak żeby zmieściły się w portfelu, ale nie znalazłem :-\

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2010, 15:32:32 »
przemo jak dobrze widzę to maseczka (folia) niema elementów plastikowych tak?
gdzie ją kupiłeś?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2010, 15:49:14 »
Maseczki a raczej "ceratki" -_- można nabyć na allegro:http://www.allegro.pl/item882115762_ceratka_do_udzielania_pierwszej_pomocy.html Można kupić 10 szt. za 10.50 zł więc proponuje obdarować nimi także najbliższych lub kolegów ze straży :straz:

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2010, 15:58:45 »
dzięki o to własnie mi od samego początku chodziło :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:45:36 »
U mnie taki zestaw po odpowiednim złożeniu, bez problemu mieści się w portfelu. Grubość portfela nie zwiększa się dużo -_-
Próbowałem znaleźć 2 rękawiczki zapakowane razem, tak żeby zmieściły się w portfelu, ale nie znalazłem :-\

Maseczka ze zdjęcia jest do ćwiczeń na fantomie. Ta z allegro wygląda też na maseczkę do ćwiczeń.
Opis http://sklepratowniczy.pl/sprzet-szkoleniowy/maseczki_do_cwiczen_opakowanie_20_szt

Wybór meseczek: http://sklepratowniczy.pl/ext/wyszukiwarka_podstawowa?slowo=maseczka&= (zestaw w breloczku może??)

Może warto zadzwonić do jakiegoś sklepu i zapytać, czy można ją używać do ratowania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 18:56:28 wysłana przez Sylwek »

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:49:29 »
Maseczka ze zdjęcia jest do ćwiczeń na fantomie.

Sprzedający na aukcji allegro i w sklepie ratowniczym napisali że zarówno do ćwiczeń na fantomie jak i do "udzielania pierwszej pomocy"
Jak jest w rzeczywistości? :gwiazdki:
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:36:33 »
Jak jest w rzeczywistości? :gwiazdki:

Obawiam sie, ze to moze byc prawda - brak "zastawki" moze dyskwalifikowac  takie cos w dzialaniu ratowniczym - a producent nie chce brac odpowiedzialnosci. Wszystkie "prawdziwe" maseczki, jakie widzialem - mialy zastawke. Bo co po braku kontaktu ze skora poszkodowanego w okolicy ust, jak ten sie zakrztusi i - jak w piosence - "napluje do głowy" ?

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 25, 2010, 14:16:25 »
moim zdaniem te folie bez zastawek niczym nie różnią się od... chusteczek higienicznych. Małe, praktyczne, prawie zawsze macie je przy sobie a bezpieczeństwo wymiany płynami  identyczne, b duże, a chusteczek macie więcej za mniejszą kasę! Kolejny plus! Ironizuję oczywiście, ale jak chcecie, wasze ryzyko. Sprzedawcy (szczeg na ałegło zawsze wam napisza pozytywnie, bo inaczej tego nie sprzedadzą)
Tyle, że ja wole już zapłacić pare groszy więcej i mieć już jakieś mniejsze szanse na ew kontakt poprzez wydzieliny, choć pewności w 100 % jak wiadomo nie ma nigdy.

Pozdro.
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline wowek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Maska do sztucznego oddychania która zmieści się do portfela
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2010, 06:53:38 »
Witam wszystkich, dla szukających czegoś małego mogę polecić coś takiego
http://www.ambu.com/COM/Emergency_Care/Emergency_Care.aspx?GID=GROUP55&ProductID=PROD871
Maseczkę "zaczepia" się za uszy, może "udawać" breloczek ma wg mnie tylko jedną wadę - etui jest na tyle małe że wciśnięcie pary rękawiczek graniczy z cudem. Podobną maskę widziałem w Laerdalu.
Kiedyś miałem właśnie taką maseczkę ambu ale gdzieś posiałem i teraz mam serduszko, które jednak zajmuje dużo więcej miejsca.