Autor Wątek: PSP a KRUS  (Przeczytany 3317 razy)

Offline yankees7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
PSP a KRUS
« dnia: Styczeń 22, 2010, 15:44:10 »
Witam
Jestem strażakiem PSP Rodzice chcą mi przepisać gospodarstwo rolne Przy tej okazji chcę skorzystać z programu pomocowego UE m.in. przeznaczonego dla młodego rolnika Ale jest jeden warunek Muszę być min. 3 lata na Krusie
Czy jest taka możliwość, będąc strażakiem aby opłacać Krus? Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: PSP a KRUS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2010, 19:40:37 »
to pytanie raczej powinieneś zadać we właściwym oddziale KRUS w Twoim mieście lub mieście w którym się znajduje w pobliżu Ciebie.
A tak logicznie rozumując to dlaczego nie miałbyś móc opłacać ubezpieczenia w KRUS. To w końcu Twoja sprawa. Podobnie jak pracując w PSP nikt nikomu nie broni wpłacać kasy do ZUS na indywidualne konto emerytalne (oczywiście to prawie tak jakby wrzucać swoje pieniądze do śmietnika  :rofl: ) . 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PSP a KRUS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2010, 19:59:09 »
Tak jak pisze przedmówca.
Po objęciu przez mnie gospodarstwa rolnego po rodzicach pracownik KRUS zadzwonił do mnie i zapytał się, czy będę opłacał składki w KRUS. Oczywiście odmówiłem, bo nie mam takiej potrzeby.
Moi koledzy opłacają tylko za żonę (nie pracującą) składki w KRUS ze względu na ubezpieczenie i przyszłą emeryturę.
W twoim przypadku, jeżeli tylko chcesz możesz płacić, zresztą KRUS z chęcią twoją kasę przyjmie.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: PSP a KRUS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2010, 20:09:38 »
Sprawy z ZUSem i KRUsem nie sa proste , wielu strażaków ma róznorakie problemy z tym związane  - bo płacić oczywiście można , tyle że najczęściej problemy pojawiają się w momencie gdy chce się skorzystać z przysługujacych uprawnień.
Dlatego radziłbym dokładnie przeanalizować sprawę czy takowa pomoc wogóle byłaby osiągalna dla Ciebie  - opłacanie KRUS to zapewne tylko jeden z warunków, a mi sie obiło o uszy że takie pomoce udzialane są tylko w przypadku gdy nie ma się innych żródeł dochodów.  Być moze się mylę , ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Offline yankees7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: PSP a KRUS
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2010, 19:02:03 »
Dzięki panowie
Problem jest w tym ze właściwa terenowo placówka Krus poinformowała mnie że nie istnieje takowa możliwość Co do innych warunków a mianowicie wykształcenia i ilości ha potrzebnych do zapisu aby ubiegać się o dopłatę, to nie ma problemu Gra idzie o dość wysoką kwotę Więc warto się starać Pozdrawiam

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: PSP a KRUS
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2010, 09:41:07 »
Dzięki panowie
Problem jest w tym ze właściwa terenowo placówka Krus poinformowała mnie że nie istnieje takowa możliwość Co do innych warunków a mianowicie wykształcenia i ilości ha potrzebnych do zapisu aby ubiegać się o dopłatę, to nie ma problemu Gra idzie o dość wysoką kwotę Więc warto się starać Pozdrawiam
I jak załatwiłeś sprawę?
Walczysz o "MR50tys na start" czy chcesz coś z MGR?
W starej edycji mogłeś wziąć 50tys na start i nie płacić KRUSu (ale podlegać ZUSowi) jak jest w obecnej to nie wiem bo SPO zamknąłem MRem a PROW zamykam MGR, no chyba, że uda mi się wniosek napisać na ten co będzie w tym roku.

zajrzyj też tutaj:
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/27058-premia-mlody-rolnik-a-praca-poza-rolnictwem/
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26642-ubezbieczenie-wstecz-w-krusie/
i bardzo długi temat:
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-mlody-rolnik-nowe-zasady/page__hl__Młody%20rolnik__st__0
Jest tam sporo na ten temat ale jeżeli chcesz 50 tys z MR to będzie ciężko.
Jestem od kilku miesięcy na służbie i w miesiącu gdy "firma" opłaciła za mnie ZUS to KRUS już o tym wiedział.