Autor Wątek: Rejestrator korespondencji radiowej na PSK  (Przeczytany 3493 razy)

Offline ryssioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Rejestrator korespondencji radiowej na PSK
« dnia: Styczeń 15, 2010, 23:02:37 »
Witam! Mam pytanie odnośnie rejestratora korespondencji radiowej. Czy należy on do obowiązkowego wyposażenia PSK? W mojej komendzie jest tylko rejestrator rozmów telefonicznych (112 i 998). Czy istnieje podstawa prawna, w której zawarte są wymagania dla PSK? W rozporządzeniu o KSRG mowa jest jedynie o sprzęcie do rejestrowania rozmów telefonicznych (rozdział 3).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2010, 23:13:28 wysłana przez ryssioo »

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Rejestrator korespondencji radiowej na PSK
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2010, 00:16:11 »
Ja osobiście nie znam takiego przepisu na korespondencę radiową ale ma to również i plusy. Po pewnym czasie daje się zauważyć kulturę pracy na kanałach radiowych nawet z OSP. Nawet przy dużych zdarzeniach jest to odczuwalne i nie ma niepotrzebnego halasu w eterze. Jeszcze jednym plusem jest potem możliwość dokładnego odtworzenia zdarzenia do karty manipulacyjnej lub analizy. Nie da się ukryć że minusy też są.......

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Rejestrator korespondencji radiowej na PSK
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2010, 23:11:37 »
Kiedyś miałem fajny patent u siebie na pulpicie. Mój mikrofon był podłączony do kostki która była końcówką rejestratora. Żeby pogadać "off the record" wystarczyło wypiąć kabelek z kostki z dwóch stron i spiąć razem poza nią. Niestety po niedawnej wymianie osprzętu radiowego na nowszy patent z kostką został wyrzucony i mamy już mikrofon "na sztywno" w rejestratorze.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Rejestrator korespondencji radiowej na PSK
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:55:56 »
Bardzo dobra rzecz, szczególnie dla dyżurnych. Zawsze można sobie odświeżyć pamięć.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Rejestrator korespondencji radiowej na PSK
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2010, 15:37:14 »
Kolego rejestrator na wszelakie rozmowy to wielkie dobrodziejstwo bo często bywało tak że próbowano nam wmówić że coś powiedziałeś albo że czegoś nie powiedziałeś a tak się nagrało. Sam kiedyś miałem taki przypadek że próbowano mi wgadać że odwołałem jednostkę z trasy która była niezbędna na miejdzu działań a jak się po analizie okazało zrobił to KAR, więc nie obawiaj się tego rejestrator to Twój przyjaciel ;)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Rejestrator korespondencji radiowej na PSK
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2010, 19:17:38 »
rejestrator rozmów radiowych nie jest wymagany na PSK. Wymagana jest tylko rejestracja rozmów telefonicznych (chociaż w większości komend nawet to nie działa)! Nagrywanie rozmów radiowych ma zalety (jak juz wspomniano można odsłuchać korespondencję, analizować pracę punktu, zwieksza się "kultura" korespondencji), ale ma również wady (często stanowią dowód naszych błędów, nie można już prosić o zakup papierosów po drodze itp.). Nie ma rzeczy idealnych - zawsze mozna znaleźć zalety i wady. 
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Rejestrator korespondencji radiowej na PSK
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2010, 00:07:57 »
U nas w "powiatówce" wszystko jest nagrywane! Potem okazuje się, że KSRC-332 świetnie przekazuje informacje do 01. U nas służy jedynie do "ustalania większych akcji", czytaj... "Robić analizę ze zdarzeń" (dotyczy officeroof). Źle się czyta NAM (trampkom!) nasze komedie. Przede wszystkim chodzi mi o to, że aby 01 nie był nadgorliwy! Nie odsłuchiwał i nie trzepał nas M/PSK-owców! To jest głupie sprawdzanie "kto, co robi"!

Niech sobie w "kołnierz zajrzy!"

daro - prosiłeś o zakup, po drodze, o fajki?! W radiu nawet?! sory, ale hmmm... dostaniesz zjebkę (która pójdzie w górę). Da się! U nas działa na Telefonach PRYWATNYCH komórkowych!.

Powtarzam. Bądź nie. Kolega Cię podpierdolił (jak możesz - zjeb go ode mnie). Nie można między nami strażakami tak postępować! Wytłumacz więcej! Na prawdę jestem znawcą: USTAWY o PSP. KSRG, i... jak trzeba to pomogę. Pisz. Najpierw na priv.  przede wszystkim zakładaj tematy które BOLĄ! Od tego jest to FORUM.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2010, 00:21:37 wysłana przez ddjss »
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.