Autor Wątek: Zdolność do pracy  (Przeczytany 1538 razy)

Offline kierowca1963

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Zdolność do pracy
« dnia: Styczeń 04, 2010, 19:31:28 »
Witam. Mam pytanie. Po jakim czasie pobytu na zwolnieniu chorobowym potrzebuję wymaganej ,, zdolności do pracy " wydanej przez lekarza, aby wrócić do pracy, wydaje mi się jeden miesiąc, a powyżej miesiąca potrzebuję zgody na powrót do pracy wydanej przez wyższą instancję, jaka to instancja ? Proszę o pomoc.

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Zdolność do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 07:50:48 »
jeszcze jedno pytanie w tym temecie ,  nie dostałem zdolności do pracy ze względu na złe wyniki badań okresowych lekarz medycyny pracy skierował mnie do lekarza rodzinnego żeby powtórzyć badania ,lekarz rodzinny mówi że  to nic go nie obchodzi i że powinienem być skierowany do jednej z klinik MSWiA i tam kontynuować leczenie.
Wszystko wiem ,że lekarz rodzinny, że to on powinien  leczyć bo bierze za mnie pieniądze ,ale .....
Czy ktoś wie jak to powinno wyglądać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zdolność do pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:08:28 »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI [/ 
z dnia 27 października 2005 r.
w sprawie zakresu, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka Państwowej Straży Pożarnej

2. Badania profilaktyczne przeprowadza się:
1) dla strażaków pełniących służbę w zmianowym rozkładzie czasu służby - raz w roku, w zakresie określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia, zróżnicowanym dla strażaków do 40 roku życia i powyżej 40 roku życia;
2) dla strażaków pełniących służbę w codziennym rozkładzie czasu służby:
a) co 3 lata - dla strażaków do 50 roku życia,
b) co 2 lata - dla strażaków powyżej 50 roku życia - w zakresie określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia,
z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Niezależnie od terminów, o których mowa w ust. 2, badania profilaktyczne przeprowadza się w przypadku:
1) przewidywanej zmiany stanowiska służbowego lub zakresu wykonywanych obowiązków służbowych;
2) czasowej niezdolności do służby z powodu choroby trwającej dłużej niż 60 dni, w celu ustalenia zdolności do prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych na dotychczasowym stanowisku służbowym.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdolność do pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:45:30 »
jeszcze jedno pytanie w tym temecie ,  nie dostałem zdolności do pracy ze względu na złe wyniki badań okresowych lekarz medycyny pracy skierował mnie do lekarza rodzinnego żeby powtórzyć badania ,lekarz rodzinny mówi że  to nic go nie obchodzi i że powinienem być skierowany do jednej z klinik MSWiA i tam kontynuować leczenie.
Wszystko wiem ,że lekarz rodzinny, że to on powinien  leczyć bo bierze za mnie pieniądze ,ale .....
Czy ktoś wie jak to powinno wyglądać.

Trochę na ten temat w tym wątku:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13878.0.html

U nas lekarz profilaktyk podpisuje terminowo badania (przeważnie na 6 miesięcy), udajesz się do swojego lekarza rodzinnego i podejmujesz leczenie.
Możesz też pójść na chorobowe i podjąć leczenie w placówce szpitalnej.