Autor Wątek: Korpus szeregowych i podoficerów - rekrutacja/nabór  (Przeczytany 1212 razy)

Offline Sedith

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Korpus szeregowych i podoficerów - rekrutacja/nabór
« dnia: Styczeń 04, 2010, 15:38:32 »
Witam wszystkich strażaków i chcących zostać strażakami.

Moje pytanie dotyczy rekrutacji do PSP.
Mianowicie, wymagania, testy itp. rzeczy przeczytałem.
SA raczej u mnie odpada ze względu na limit wiekowy i brak matury.
Mam 24 lata, wykształcenie średnie, jestem po liceum o profilu elektronicznym.
Matury nie mam z czystej głupoty tamtego okresu mojego życia, co nie znaczy, że już mieć jej nie będę ;)
Odbyłem zasadniczą służbę wojskową z wyróżnieniem, kat. zdrowia A
Posiadane prawo jazdy to B,C,D. Swego czasu byłem również członkiem PCK jako młodszy ratownik medyczny.

Po przejściu już wielu różnych prac które dawały by mi większą lub mniejszą satysfakcję, poznaniu samego siebie, chciałbym wrócić na służbę, tym razem do PSP. Nieść pomoc ludziom.
Interesuje mnie etat ratownik-kierowca 

Przechodząc do sedna:
Rekrutacje do PSP, korpusu szeregowych i podoficerów odbywają się po ogłoszeniu naboru tylko i wyłącznie, czy również w jakiś indywidualny sposób?
Przeszperałem już troszkę to forum jednak nie znalazłem punktacji za określone czasy w biegu na 50 i 1000m, podciągnięć na drążku i pozostałych ćwiczeń. Muszę popracować troszkę nad kondycją bo już nie ta sama, zaniedbałem. Czy tu również występuje egzamin teoretyczny, czego dotyczy i jak się do niego przygotować?

Z góry dziękuję za wszelkie udzielone odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Korpus szeregowych i podoficerów - rekrutacja/nabór
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 16:08:24 »
Nabór do jednostki psp jest ogłaszany raz na jakiś czas,
Testy tylko sprawnościowe 1000m, 50m i drążek(teoretyczne testy są do szkół), potem badania lekarskie.
Będziesz miał dodatkowe punkty za prawko kat.C  -_- (z D nie wiem, może też), maturę też mógłbyś mieć, zawsze to jakieś dodatkowe punkty.
Na szeregowców rekrutują, czy na podoficerów to nie wiem, polecam wątek:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7962.0.html

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Korpus szeregowych i podoficerów - rekrutacja/nabór
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 20:50:52 »
Sedith tak w woli ścisłości, matura nie jest wymagana w SA, masz punkty dodatkowe za nią ale nie jest to wymóg, natomiast z progiem wiekowym już się nic nie zrobi -_- więc przygotuj się na nabór "z ulicy". powodzenia w realizacji planu:D
998 C.R.E.W.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Korpus szeregowych i podoficerów - rekrutacja/nabór
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 21:13:45 »
Sedith tak w woli ścisłości, matura nie jest wymagana w SA, masz punkty dodatkowe za nią ale nie jest to wymóg, natomiast z progiem wiekowym już się nic nie zrobi -_- więc przygotuj się na nabór "z ulicy". powodzenia w realizacji planu:D

matura nie jest punktowana do szkoły aspirantów, a jedynie przy naborze z ulicy

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...