Autor Wątek: Tor przeszkód dla MDP  (Przeczytany 6993 razy)

Offline kozirozi1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Tor przeszkód dla MDP
« dnia: Styczeń 03, 2010, 22:30:58 »
Koledzy podpowiedzcie gdzie najtaniej mogę kupić tor przeszkód dla MDP
Pozdrawiam!

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2010, 23:00:29 »
najlepiej pogadac z jakimś stolarzem czy technologiem drewna i zrobić go wg.przepisów koszt jest dużo mniejszy niż kupno "orginału" a do ćwiczeń MDP wystarczy w 100%
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2010, 23:52:34 »
najlepiej pogadac z jakimś stolarzem czy technologiem drewna i zrobić go wg.przepisów koszt jest dużo mniejszy niż kupno "orginału" a do ćwiczeń MDP wystarczy w 100%
Tylko jezeli coś się dzieciakowi stanie na takim torze może być problem z odszkodowaniem. Lepiej dołożyć i mieć tor z atestem :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 11:32:55 »
Koledzy podpowiedzcie gdzie najtaniej mogę kupić tor przeszkód dla MDP
Pozdrawiam!

W Polsce jest mało producentów, którzy produkują tory przeszkód dla MDP.
Najbardziej znanym jest:

http://www.malystrazak.pl/

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:48:27 »
Masz rację że z odszkodowaniem może być problem, ale powiedz mi kolego tomekkula czy stać Twoją OSP na wydatek około 12 tyś zł??? Tak jak napisał OSP Mogilno wystarczy znajomy stolarz, materiał czyli drewno, trochę chęci do pracy i wkład własnej pracy a po 6 godzinach tor przeszkód jest gotowy wiem bo sam robiłem i jakoś nikomu nic się nie stało a jest zrobione z grubszego materiału jak oryginał i bardziej stabilne, żadna to filozofia zrobić taki tor przeszkód nawet i tarcze nalewowe mam zrobione z sygnałem i światłem. A na marginesie to i tak drużynę musowo ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków bo na zimne trzeba dmuchać.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:33:42 »
koledzy zawsze jest opcja że możecie się zrzucić! kilka gmin z powiatu plus miasto powiatowe kupujecie na spółę i na każde zawody gminne łączenie z powiatowymi sprzęt jest  :wacko:

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:31:18 »
Masz rację że z odszkodowaniem może być problem, ale powiedz mi kolego tomekkula czy stać Twoją OSP na wydatek około 12 tyś zł??? Tak jak napisał OSP Mogilno wystarczy znajomy stolarz, materiał czyli drewno, trochę chęci do pracy i wkład własnej pracy a po 6 godzinach tor przeszkód jest gotowy wiem bo sam robiłem i jakoś nikomu nic się nie stało a jest zrobione z grubszego materiału jak oryginał i bardziej stabilne, żadna to filozofia zrobić taki tor przeszkód nawet i tarcze nalewowe mam zrobione z sygnałem i światłem. A na marginesie to i tak drużynę musowo ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków bo na zimne trzeba dmuchać.

Najpierw mieliśmy tor powiatowy (wszystkie gminy się zrzuciły) później tor tylko dla naszej gminy, kupiła gmina.
Mówisz zę gminy nie stać, a jeżeli komuś coś się stanie i to gmina będzie musiała wypłacić odszkodowanie?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:05:48 »
Dział ogłoszenia, więc nie powinniśmy tu za dużo dyskutować, ale zaryzykuję.
Kolego Tomku, zdajesz sobie sprawę, ile gmin w Polsce posiada oryginalny tor?
Nie powadzę statystyk, ale obstawiam nie więcej niż 20%. Przykładowo: gmina "X" korzysta z toru komendy powiatowej PSP, która współorganizuje zawody powiatowe. Tunel wygląda tam tak: (patrz załącznik) - zespawany z elementów metalowych. Jest niższy od regulaminowego, pokonać można go tylko na "czworaka". Pewnego razu, na treningu, dziewczyna rozcięła w nim głowę. Była bez hełmu. Nie obyło się bez przyjazdu karetki.
Tunel ten służy na zawodach już ponad 10 lat. Nikt nie zauważa problemu, bo kto myślałby o oryginalnym torze przeszkód , jeśli na 5 drużyn MDP tylko 2 posiadają hełmy (tym co brakuje, na konkursie pożyczają, ale trenują bez).
W opisywanej jednostce "X" żadna jednostka nie była ubezpieczona na zawodach gminnych. PSP przymyka oko.
tomekkula pisze:
"Mówisz zę gminy nie stać, a jeżeli komuś coś się stanie i to gmina będzie musiała wypłacić odszkodowanie?"
To jest Polska! Mogę tylko pogratulować bogatej gminy z odpowiedzialnymi i uczciwymi pracownikami, którzy interesują się szczególnie OSP oraz przepisowej komendy PSP.
Przechodząc do sedna tematu.
Moja MDP, z pomocą starszych kolegów, zrobiła tor "samoróbkę". Jest bardziej bezpieczny niż ten przedstawiony w załączniku, np. tunel tworzy 10 listewek z przewiązanym krzyżowo sznurkiem u góry. Nie mają tylko drabinki. Nic za niego nie zapłacili - materiał od stolarza(strażaka). Jak to mówią, "jak chcesz to potrafisz". Myślę, że nie ma co dalej dyskutować w tym temacie. Gdyby było zainteresowanie, byłoby więcej firm produkujących tory. Ja słyszałem tylko o "Małym Strażaku". Pozdro


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 21:02:29 »
tomekkula
Cytuj
Najpierw mieliśmy tor powiatowy (wszystkie gminy się zrzuciły) później tor tylko dla naszej gminy, kupiła gmina.
Mówisz zę gminy nie stać, a jeżeli komuś coś się stanie i to gmina będzie musiała wypłacić odszkodowanie?
Jeżeli gminę stać to czemu nie, akurat w naszej gminie jest cienko z kasą, mała gmina brak firm itd. A od kiedy to gmina wypłaca odszkodowanie??? Ubezpieczenie MDP opłaca gmina a nie wypłaca odszkodowania od wypłat jest firma ubezpieczeniowa.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Tor przeszkód dla MDP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 21:25:57 »
Gmina wypłaca odszkodowanie w momencie, gdy nie wykupi ubezpieczenia dla MDP. Przynajmniej tak mi się na zdrowy rozsądek wydaje.
U mnie też tor jest zrobiony własnoręcznie, jest stabilniejszy niż ten, na którym startujemy na zawodach, a właścicielem jest miasto.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...