Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

Organizacja Techników Dostępu Linowego

(1/2) > >>

fuoco:
Hej!
Znowu się cicho zrobiło, więc może kolejny temat coś rozrusza ;)
Temat pokrewny z rat. wys. a niektórzy z nas na pewno pracują też na wysokości.
www.otdl.org - od roku działa w Polsce i widać, że coraz prężniej.
Duży nacisk jest kładziony na techniki autoratownicze. Dwóch ludzi z w/w organizacji brało udział w ostatnich manewrach w Poznaniu.
Co o tym myślicie?

Wątek nie ma nic wspólnego z taktyką działań. Albo autor zmieni albo do usunięcia.

zeusss:
tutaj wcześniej był mój post nt. wpisu (zielony tekst) jaki umieścił moderator w poście @fuoco.
po otrzymaniu pw od moderatora modyfikuję swój post do obecnej postaci

NIECH ŻYJE CENZURA I JEJ OBROŃCY

pozdrawiam

Sylwek:
Czy te szkolenia są jakoś porównywalne ze szkoleniem  IRATA?
http://www.rockmaster.com.pl/frameset.php?p=irata_wstep

Tak z ciekawości pytam i dla podtrzymania wątku :).


poprawiłem literówkę - przepraszam

fuoco:
Drogi moderatorze,
jeśli to nie ma związku z tematem, to przepraszam, jednakże, zapytam, jaki Ty masz związek z technikami linowymi oraz ratownictwem wysokościowym oraz jak bardzo zapoznałeś się z działalnością OTDL? Bez złośliwości oczywiście, bo myślę, że za bardzo się zapędziłeś :)
Patrząc na "aktywność" tego działu, myślę, że każdy temat "w temacie" jest dobry. Pomijam fakt ilu ratowników jest rzeczywiście zainteresowanych OTDL. A wiem bo się pytają ;) Dlaczego? Bo temat jest im bardzo bliski ;)
Zajrzałeś tutaj - http://www.otdl.org/news/513 skoro organizacja nie ma związku z ratownictwem to co robiło tam dwóch jej członków? :)


--- Cytat: Sylwek w Styczeń 01, 2010, 21:24:51 ---Czy te szkolenia są jakoś porównywalne ze szkoleniem  IRRATA?
http://www.rockmaster.com.pl/frameset.php?p=irata_wstep

Tak z ciekawości pytam i dla podtrzymania wątku :).

--- Koniec cytatu ---
Masz na myśli IRATA? :)
Nie ma żadnego prócz tego, że OTDL jest polskim odpowiednikiem (w końcu) na tego typu organizację na świecie, np. brytyjską IRATA.

Łukasz Telus:
Też nie bardzo rozumiem co ma ODTL do ratownictwa.

To, że dwie osoby z tej organizacji brały udział w sympozjum o pokrewnej do ich działań tematyce wcale nie oznacza, iż ta organizacja jest organizacją ratowniczą.

Czy ODTL posiada jakies porozumienia lub umowy o współpracy z PSP? Czy jest włączona do KSRG?

Po pobieżnym zapoznaniu się ze stroną ODTL odnoszę wrażenie, że jest to organziacja skupiająca firmy zajmujące się wykonywaniem prac na wysokosciach przy użyciu technik linowych.


--- Cytuj ---„OTDL” zrzesza pracowników i przedsiębiorców wykorzystujących dostęp linowy, w celu poprawy bezpieczeństwa pracy na wysokości, zwiększenia prestiżu wykonywanego zawodu, kształtowania nowych przepisów w zakresie pracy na wysokości, oraz kształtowania zasad etyki zawodowej.

„OTDL” realizuje swe cele poprzez:
1. Szkolenia, warsztaty oraz konferencje w zakresie bezpiecznej pracy w dostępie linowym swoich członków.
2. Prowadzenie statystyk i analiz wypadków osób zrzeszonych w „OTDL”.
3. Wprowadzanie nowych wytycznych, co do szkoleń oraz technik linowych.
4. Współpracę z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Urzędem Dozoru Technicznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Federacji Arborystów Polskich oraz Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Branży Dostępu Linowego oraz innych organizacji i stowarzyszeń zgodnie z podjętymi uchwałami Zarządu.
5. Testy i niezależne badania sprzętu wykorzystywanego w dostępie linowym.
6. Rozwiązywanie sporów miedzy pracownikami, a pracodawcami zrzeszonymi.
7. Promowanie osób zrzeszonych w „OTDL” na rynku prac wysokościowych.
8. Promowanie technik dostępu linowego, jako bezpiecznej, szybkiej i skutecznej formy prac na wysokości.

--- Koniec cytatu ---

Nie ma tu słowa o działaniach związanych z ratownictwem.

Myślę, że temat rozpoczęty przez fuoco ma na rozreklamowanie organziacji wśród strażaków, którzy mogliby wyrazić chęć członkowstwa lub podjąć pracę na rzez jednej ze zrzeszonych firm.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej