Autor Wątek: szacunek munduru itp?  (Przeczytany 13092 razy)

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 31, 2009, 15:51:33 »
w zyciu strażaka niestety to już tak jest że ten złoty napis na plecach oznacza obowiązek pomocy za pieniądze. Prawdziwie realizuje sie ten który własny czas poswieca dla dobra innych. I zazwyczaj Ci prawdziwi strażacy działają również w jednostkach OSP. A Ci którzy tylko liczą że zostaną turbodymomenem i zawstydzą wszystkich piszą na forum zawodowców o podwyżkach, zasiłkach, dodatkach motywacyjnych itp! Bo pożarnictwo to miłość - a ona "cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.
— św. Paweł z Tarsu
 
jak to ładnie ująłeś
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 31, 2009, 16:50:34 »
Dla sprostowania ja też byłem w OSP tylko nie nosiłem ubrań, które reprezentują kogoś innego o to chodzi w moim poście, od razu widać komu chodzi o kasę jak to mówią "głodnemu chleb na myśli". A swoją drogą to trochę mnie rozśmieszyłeś daro :D

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 31, 2009, 16:56:08 »
Dla sprostowania strażakiem się jest całym sobą, to nie tylko zawód, pasja, a sposób na życie.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 31, 2009, 17:42:16 »
Zgadza się porta ale jak Twoja wypowiedź ma się do tego wątku? :rofl:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:12:53 »
To po co przyklejacie naklejki strażaka na auta????

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 23, 2010, 19:29:49 »
Założę się kolego, że masz na nomeksie naszywkę OSP przerobioną z "państwowej" JRG  :P

Offline MultiStrazak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
koszulka
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 15, 2011, 21:39:06 »
witam druhów
mam pytanie dotyczące koszulek z napisem STRAŻ   mianowicie chodzi mi o to czy można w nich chodzić po ulicy  ... podkreślając że należę do osp   
Strażak-wzór człowieka nieugiętego w swoich przekonaniach , wzór wierności wyznawanej wiary , wzór męstwa , odwagi ,ofiarności

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: koszulka
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 15, 2011, 22:34:41 »
Nigdzie nie zapisane ale: czy koszulkę otrzymałeś od Państwa czy zakupiłeś za swoje?
Szczerze jak widzę fleje w koszulkach PSP, Fire Brigade czy podobnych to mnie krew zalewa!

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: koszulka
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 15, 2011, 23:11:41 »
Jesli jestes w OSP mozesz, chociaz moze innych strazakow krew zalewac. Koszulke, polar to raczej albo na jakies spotkania w JRG pobliskim albo jak sie idzie do swojej remizy OSP, lub na jakiejś imprezie gdzie jesteśmy "obstawą". Jakis szacunek dla tego "fachu" powinien byc ale nie zakladaniem koszulek z napisem STRAZ. Bo to taczej blazeństwo.

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: koszulka
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 15, 2011, 23:11:48 »
popieram kolege powyżej sam jestem podobnego zdania jeśli nie jesteś na służbie ani w koszarach to po co chcesz łazić w części umundurowania po ulicy??

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: koszulka
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 15, 2011, 23:45:21 »
Koszulka koszulce nie jest równa - można przecież nosić koszulkę OSP, PSP lub coś w ogóle nie związanego z umundurowaniem, a z napisem "straż" (choć nie wiem czy ktoś w ogóle rozważa taką ewentualność).

Mnie osobiście trochę to kuje w oczy, ale głównie wtedy, gdy dana osoba nie bierze udziału w niczym związanym samą formacją. Ja przykładowo mam zarówno koszulkę "straż" OSP, jak i PSP. Tą pierwszą mam na stanie z jednostki do munduru, a tą drugą dostałem od znajomego z PSP - dość mocno używaną zresztą, co po niej widać.

I tak "żółtą" noszę na zebrania/szkolenia/treningi przed zawodami - zawsze tam gdzie szkoda by było zabrudzić/zniszczyć tej OSP-owskiej, zakładanej tylko do munduru. Raczej nie łażę też w niej później po wsi/mieście, ale idę prosto do domu... A że chodzę właściwie przez pola, gdzie nikt mnie nie widzi to już w ogóle nie mam jakoś specjalnie oporów przed tym.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: koszulka
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 15, 2011, 23:54:13 »
szpanerstwo i tyle... :rofl:
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: koszulka
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 16, 2011, 08:11:06 »
Był tu już kiedyś podobny wątek, gdzie pewien oszołom próbował przedstawiać swoje dziwne racje.
Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wątku odpowiesz sobie sam na zadane pytanie  :szalony:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14208.msg142636.html#msg142636
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!