Autor Wątek: szacunek munduru itp?  (Przeczytany 13088 razy)

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:40:12 »
Cytuj
A jak chce nosić koszulkę z PSP chociaż nie jest strażakiem PSP jego sprawa jak mu się to podoba i nikt nie ma nic przeciwko niech nosi
Ja mam coś przeciwko ;p I regulamin umundurowania.
ale to przeciez nie jest koszulka PSP tylko Strazy :)

Cytuj
Swoją droga nie rozumiem zapędów do noszenia rzeczy do których się nie ma prawa. Cywile w koszulkach STRAŻ czy ochotnicy z ubraniami PSP. Przecież jest tyle fajnych koszulek mówiących "jestem strażakiem", "lubię/podziwiam strażaków" i te jak najbardziej można nosić. Natomiast noszenie ubrań jednoznacznie utożsamiających z formacją w której się działa to dla mnie niepotrzebny lans.
racja - i takich tez mam cala mase, ale chcialem sie posluzyc najbardziej klujacym w oczy przykladem :)

Cytuj
Z moich doświadczeń wynika, że większość osób obnoszących się na każdym kroku ze strażą tak naprawdę albo niewiele ma z nią wspólnego, albo to jednostkowe błazny, albo więcej gadają niż robią, albo są to szpanerzy-gawędziarze którym przy akcji trzęsą się ręce i srają w gacie albo nawet wszystkie wymienione razem (tzw. pechowa kumulacja idiotyzmu).
no i sie wydalo...  :szalony:
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:40:38 »
uważam, że prezentowana przez Ciebie koszulka jest stworzona przede wszystkim dla wygodniejszego funkcjonowania strażaków, ba, nawet nie wszystkich a tych z PSP.
[/quote]
a dlaczego akurat tych z PSP?






nie ma sensu tłumaczyć... rób co chcesz,bo widać ze pewne argumenty nie przemawiają do ciebie
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:41:56 »
Cytuj
A jak chce nosić koszulkę z PSP chociaż nie jest strażakiem PSP jego sprawa jak mu się to podoba i nikt nie ma nic przeciwko niech nosi
Ja mam coś przeciwko ;p I regulamin umundurowania.

Swoją droga nie rozumiem zapędów do noszenia rzeczy do których się nie ma prawa. Cywile w koszulkach STRAŻ czy ochotnicy z ubraniami PSP. Przecież jest tyle fajnych koszulek mówiących "jestem strażakiem", "lubię/podziwiam strażaków" i te jak najbardziej można nosić. Natomiast noszenie ubrań jednoznacznie utożsamiających z formacją w której się działa to dla mnie niepotrzebny lans.

Z moich doświadczeń wynika, że większość osób obnoszących się na każdym kroku ze strażą tak naprawdę albo niewiele ma z nią wspólnego, albo to jednostkowe błazny, albo więcej gadają niż robią, albo są to szpanerzy-gawędziarze którym przy akcji trzęsą się ręce i srają w gacie albo nawet wszystkie wymienione razem (tzw. pechowa kumulacja idiotyzmu).

otóż to:) tak chciałam napisać, tylko jakoś mi nie wyszło :D

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:10:38 »
uważam, że prezentowana przez Ciebie koszulka jest stworzona przede wszystkim dla wygodniejszego funkcjonowania strażaków, ba, nawet nie wszystkich a tych z PSP.
a dlaczego akurat tych z PSP?
właśnie. zapomniałem wcześniej o to zapytać - co ty nosisz na tych pagonach, skoro jesteś "ochotasem"?
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:12:27 »
właśnie. zapomniałem wcześniej o to zapytać - co ty nosisz na tych pagonach, skoro jesteś "ochotasem"?

nic, tak samo jak przed laty na pagonach na ramonesce, i wiosna na zwyklej kurtce, ktora tez przypadkiem ma pagony...
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 29, 2009, 21:13:49 »
a dlaczego akurat tych z PSP?
Bo napis"STRAŻ" jest koloru złotego.

Offline dyziaczek2000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:33:31 »
przepraszam, a co to jest " ochotas" ? jakieś podłe zwierzątko czy co?

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 30, 2009, 08:25:22 »
a dlaczego akurat tych z PSP?
Bo napis"STRAŻ" jest koloru złotego.
to samo miałem napisać :)
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 30, 2009, 09:06:36 »
Aj tam, ciekawa nazwa :P Zresztą - autor tego słówka sam ochotasem jest ;-) ja też, nie zostałem urażony ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 30, 2009, 14:11:37 »
przepraszam, a co to jest " ochotas" ? jakieś podłe zwierzątko czy co?
używam tego określenia na ochotników - w tym na siebie i nie jest to określenie pejoratywne.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:20:52 »
proponuję kupić sobie dres z adidasa albo nike i na plecach naszyć napis "straż" - najlepiej nadaje się ten z rzepami z koszarówki. Przecież jak ktoś chce pajaca strugać to każdy sposób dobry. Zastanowiłbym się również nad tatuażem z tematyką strażacką - bo jak Ci się trafi rozebrać do naga to skąd wszyscy będą wiedzieć że jesteś turbodymomenem na miarę naszych czasów?
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:53:37 »
popieram kolegę daro. Jak chodziłem na kurs podstawowy to było paru takich co myśleli że są nie wiadomo jakimi herosami i uważali że wszystko widzą a efekty był taki że niektórzy przy rozwijaniu węża rzucali nim całym lub wypadał im z rąk. Również jakieś takie afiszowanie się jest niepotrzebne chyba że ktoś wykonuje to dla tego by pokazać innym że jest się jakimś macho czy kimś wyższym. Warto pamiętać też że w mundurze też się jest człowiekiem i nie należy mieć przeświadczenia że jest się kimś lepszym.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 30, 2009, 23:21:37 »
Dla przykładu, co prawda dotyczy policji, ale!!!

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia .. 20.. r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu używania munduru policyjnego lub jego części (skierowany do uzgodnień międzyresortowych, z terminem na zgłaszanie uwag do dnia 5 stycznia 2010 r.)

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/178/18540/Projekt_rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__20_r_.html

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:21:43 »
Panowie (i Panie) czemuscie sie tak uparli na wsiowego glupka, czy pajaca spod monopolowego?

Wstyd Wam ze jestescie w strazy? ukrywacie sie z tym? do remizy jedziecie okrezna droga zeby nikt nie widzial?

co jest zlego w pokazaniu komus 'zobacz, jestem strazakiem' ? juz pomijajac watek chlania w mundurze, ale czepiacie sie, ze chodze w koszulkach ze strazackimi motywami do pracy... dlaczego?
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:35:07 »
bighard ja się nie upieram przy tym że strazacy nie powinni się afiszować. Ja po prostu chcę abyś zrozumiał że koszulka z napisem straż nie służy do chodzenia na piwo czy po mleko do spożywczego. Jak już ktoś zaproponował szybciej można kupić koszulkę typowo na co dzień z motywem strażackim i po sprawie.

P.S. czapkę rogatywkę też nosisz na co dzien bo ci słońce świeci w oczy ?
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:40:24 »
gdzies pomiedzy wspomnialem, ze uzylem najbardziej klujacego w oczy przykladu. na codzien raczej nosze:

http://www.sklepogniowy.pl/index.php?m=ass&s=1fjkswplr4ptrlnuztk6d7ee2v453hk3&id_ass=92570
http://www.sklepogniowy.pl/index.php?m=ass&s=1fjkswplr4ptrlnuztk6d7ee2v453hk3&id_ass=57132

czy inne podobne :)

rogatywki na slonce nie nosze - wole zaciagnac przylbice galleta ;p
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:47:57 »
Proponuję sobie dokupić jeszcze spodnie i buty z motywem strażackim.
Przepraszam, ale dla mnie coś takiego naprawdę jest śmieszne. Jestem masę czasu związany z OSP, od jakiegoś czasu z PSP, do szczęścia jakoś mi (i kolegom będącym głęboko w temacie) afiszowanie się z tym nie jest potrzebne i całkowicie tego nie rozumiem. Czujesz się w jakiś sposób niedoceniony, niedowartościowany? Chcesz sztucznie zyskać czyjś szacunek i uznanie?  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:53:38 »
sheldon - no dobrz, to moze przyznaj sie co Ty nosisz? koszulke z ulubionym zespolem? chcesz sztucznie wpasowac sie w grupe jej fanow? garnitur? sztucznie wpasowujesz sie w zespol managerow? spodnie w kroku? sztuczny skate? czarne bluzki? sztucznie emo?

dlaczego 'sztucznie' ?
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:59:34 »
Jestem normalny, noszę normalne ciuchy, w nic nie muszę się wpasowywać, do szczęścia mi to nie jest potrzebne. A koszulka "STRAŻ", gdy jest ubrana, nie widzi raczej nic poza ścianami jednostki.

Poza tym - nie wiem, czy to do Ciebie w jakiś sposób dotarło - przedstawiona przez Ciebie koszulka nie jest koszulką zespołu muzycznego czy klubu piłarskiego. To bardziej delikatna sprawa, może z biegiem czasu uda Ci się to zrozumieć.

może to zabrzmi brutalnie, ale - w pewnym sensie mam pewien uraz do grupy ludzi przedstawiających podejście identyczne jak Ty - w 100procentach były to osoby mające zerowe pojęcie o tematyce pożarnictwa/ratownictwa, które nie starały się nadrabiać braków w wiedzy poprzez jej zdobywanie, a poprzez afiszowanie się "patrz, jestem strażakiem! niech cały świat o tym wie". Takich cwaniaków zazwyczaj można wciągnąć nosem i "ugasić" ich podejście w ciągu kilku sekund.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 14:05:41 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:01:53 »
a widziales te dwie, ktore podalem ze sklepu ogniowego?
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:04:19 »
Widziałem, znam je. Dalsza dyskusja raczej nie ma sensu, swoje zdanie przedstawiłem w końcówce poprzedniego posta.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:06:26 »
ale zdajesz sobie sprawe, ze sa tez ludzie, ktorych wciagnelo to do tego stopnia, ze staraja sie, szkola, doskonala, jak widza czerwony woz na sygnalach to rzucaja wszystko inne, a do tego laza po miescie w koszulkach 'we fight what you fear', prawda?
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:08:56 »
Takich "zapaleńców" raczej odrzuca psycholog na badaniach ;-)
A tak na serio: prawdziwi pasjonaci i fachowcy raczej nie obnoszą się z tym na lewo i prawo, poza strażą mają swoje prywatne życie.

http://www.miejski.pl/slowo-Pozer - tak to w większości przypadków jest.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 31, 2009, 15:15:28 »
Ja zanim wstąpiłem do PSP marzyłem o tym, żeby założyć koszulkę ze złotym napisem PSP jednak nie pozwalało mi na to sumienie. Dlatego teraz szczerze wkurzam się jak widzę jakiegoś kolesia z OSiPi w koszulce, bądź innym elemencie umundurowania zawodowca.   :wall:

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: szacunek munduru itp?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 31, 2009, 15:34:48 »
w zyciu strażaka niestety to już tak jest że ten złoty napis na plecach oznacza obowiązek pomocy za pieniądze. Prawdziwie realizuje sie ten który własny czas poswieca dla dobra innych. I zazwyczaj Ci prawdziwi strażacy działają również w jednostkach OSP. A Ci którzy tylko liczą że zostaną turbodymomenem i zawstydzą wszystkich piszą na forum zawodowców o podwyżkach, zasiłkach, dodatkach motywacyjnych itp! Bo pożarnictwo to miłość - a ona "cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.
— św. Paweł z Tarsu
 
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz