Autor Wątek: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem  (Przeczytany 8917 razy)

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« dnia: Grudzień 25, 2009, 11:35:22 »
Witam Panowie! nie wiem czy taki wątek już był ale chciał bym się dowiedzieć jakie zabudowy polecacie?? moim zdaniem najlepsza zabudowa jaka wpada mi w oko jest zabudowa Szczęśniaka, od Stolarczyka piękne nowe MAN-y prezentują sie znakomicie lecz z tego co wiem te zabudowy nie są zbyt dobre. a co do Szczęśniaka te zabudowy czy Atego czy też Scanii są bardzo ładne, mam do nich sentyment :wacko: wasze zdanie Panowie??
a tak poza tym to Wesołych spokojnym Świąt, jak najmniej wyjazdów,lepiej żeby ich nie było ale wiadomo jak jest,i wspaniałego wskoku do 2010 roku :straz:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2009, 21:09:45 »
Cytuj
najlepsza zabudowa jaka wpada mi w oko jest zabudowa Szczęśniaka
To jeszcze chyba w życiu mało widziałeś. Ziegler, Rosenbauer, Iveco Magirus... mówią coś te nazwy?

Chciałbym poznać kryteria jakimi kierujesz się oceniając jakąś zabudowę za "najlepszą"

ps. Wzajemnie, wszystkiego dobrego z okazji świąt


Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2009, 22:03:36 »
Chodzi mi o polską zabudowę, sam w swojej jednostce mam mercedesa z zabudową zieglera, i ta zabudowa jest mi znana,tak samo jak rosenbauer czy inne, wiadomo że te dwie zabudowy są doskonałe ale chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze zabudowy u nas :straz:

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2009, 22:26:02 »
PS Szczęśniak robi przecież też dobre zabudowy

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2009, 12:09:51 »
Ile zapłacisz taką dostaniesz zabudowę... Zapłacisz dobrą kasę to i BOCAR czy Stolarczyk odwali Tobie zabudowe...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2009, 01:20:03 »
Panowie w Polsce niema dobrych  zabudów , szczególnie jak dojdziemy do rozmieszczenia i mocowania sprzętu , półek i półeczek . Jednak zauważalny jest jeden drobiazg ( i naprawdę nie mam interesu wręcz negatywnie jestem nastawiony do człowieka ) ale produkty Stolarczyka są od blisko 10 lat produkcją seryjną o największej ilości sztuk i najmniejszej ilości modyfikacji . Dało to możliwość eliminacji błędów .  Produkcja np. Szczęśniaka to nadal indywidualne „klepanie” obarczone wieloma porażkami . Zbadałem na własnej skórze , podobnie ISS , mogę wymieniać tylko czy jest sens , no i zawsze można skwitować tą dyskusje  kasa i SIWZ  ale niekoniecznie tak jest .
Pozdrawiam . 

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:04:26 »
Witam wszystkich ! w tym jeszcze roku 2009 kupiliśmy nowego Mercedesa ATEGO. Analizowaliśmy wszystkie firmy w Polsce, ale ze względu na nasze wysokie wymagania i ograniczone możliwości w budowie naszej remizy ( brama garażowa jak i strop jest stosunkowo nisko jak na MAN-a lub SCANIE ) Wybraliśmy właśnie Mercedesa tylko teraz która firma ? Mieliśmy bardzo dużo opinii od PSP innych OSP na temat mało znanej firmy MotoTruck z Kielc. Współpraca z Panem Leszkiem Chmielem była przyjemnością . Służył radą i pomocą ale i przyjmował i dobrze wykonywał nasze wymagania. Mercedes od niego jako nieliczny teraz zabudowany samochód do celów gaśniczych jest na resorach a nie na poduszkach co jest jego wielkim plusem. Mototruck wykonuje podesty do każdej z żaluzji nawet tej nad nadkolem co nie zawsze jest rozwiązane w innych firmach.
Firma jest godna polecenia naprawdę solidna robota i idzie się dogadać  z człowiekiem i samochód służy bardzo funkcjonalnie jest rozłożone miejsce na półkach tak jak nam to odpowiadało .

Tutaj jest link do strony firmy http://www.mototruck.pl/ i zdjęcia mojego merca i słowa pochwały dla pracy jaką wykonuje ta firma

[załącznik usunięty przez administratora]
Straż to nie hobby to moje całe życie!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:22:51 »
Ale dlaczego rozpowszechniasz człowieku takie bajki  o różnicy miedzy resorami , a poduszkami .  Tak samo mogę napisać sztywną taczkę sobie kupiliście , która przy takiej różnicy DMC do fizycznej nie jest luksusowym pojazdem . Jeżdżę TGM  na poduchach , zarówno w terenie ( ciężkim terenie Park Narodowy , Ścisłe Rezerwaty Przyrody , Łęgi , Torfowiska  itp. jak i po szosie i nic się nie dzieje .  Wiec chyba że w drugą  stronę bo znam bardzo dużo negatywnych opinii o Atego w tym dla  GPR .

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:55:22 »
Ja z kolei jeżdżę Ategiem od konkurencji zza ulicy w Kielcach. Niestety, ale nie mam zbyt wielu dobrych zdań zarówno o samochodzie jak i zabudowie. Szczerze powiem, że współczuję kierowcom zawodowym jeżdżącymi tymi samochodami na długich trasach. Auto jest naprawdę męczące, zwłaszcza "gonieniem" kabiny na boki, które sprawia wrażenie jak by całe auto uciekało na boki. A co do poduszek, to problem jest tylko, jeśli jakaś pęknie (dość częsta usterka w starych Tatrach 815).

Natomiast co do opisanej firmy, to ostatnio na zamówienie robiliśmy tam coś typu GLM (9 miejsc, kupę sprzętu). Naprawdę współpraca do pozazdroszczenia w stosunku do innych firm. Jak półka miała być 2 cm dłuższa, to wymienili na taką. Co do jakości wykonania to też nie narzekam. W sąsiedniej jednostce mają właśnie takiego MB Atego i jest wykonany znacznie lepiej od naszego i zapłacili blisko 100.000 zł mniej.

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2009, 17:14:15 »
Ale dlaczego rozpowszechniasz człowieku takie bajki  o różnicy miedzy resorami , a poduszkami .  Tak samo mogę napisać sztywną taczkę sobie kupiliście , która przy takiej różnicy DMC do fizycznej nie jest luksusowym pojazdem . Jeżdżę TGM  na poduchach , zarówno w terenie ( ciężkim terenie Park Narodowy , Ścisłe Rezerwaty Przyrody , Łęgi , Torfowiska  itp. jak i po szosie i nic się nie dzieje .  Wiec chyba że w drugą  stronę bo znam bardzo dużo negatywnych opinii o Atego w tym dla  GPR .

Nie neguje tego że źle się jeździ. Nie mam okazji do porównania jazdy na poduszkach ale jak dla mnie największym plusem resorów w porównaniu do poduszek jest to iż jeśli samochód stoi nie używany przez np tydzień albo miesiąc nawet nie raz jeśli jest cisza i przed wyjazdem chwile musi być samochód na chodzie aby te poduszki napełnić bo czujniki nie puszczą a komputer odetnie sprzęgło i wyjazd się opóźnia, bo ja nie wierze że jak stoi auto przez miesiąc i na sobie ma np tylna oś 2500 kilo wody i cała ta buda wiec będzie około 5 ton załóżmy nie spadnie ciśnienie w poduszce do takiego stopnia że ono bez problemu od razu wyjedzie , chyba że się mylę to proszę mnie poprawić
Straż to nie hobby to moje całe życie!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2009, 17:44:47 »
Z tego co mi wiadomo, to w MANach od pana, u którego zaopatrzył się również niedawno kolega MIKO, samochód jest tak zrobiony, że pompuje powietrze do poduszek do pewnego poziomu, powyżej tego poziomu samochód może ruszać, a resztę potrzebnego powietrza dopompywuje sobie podczas jazdy. Tak przynajmniej mówił nam kierowca podczas odbioru tego MANa w środę.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2009, 17:55:38 »
Nie neguje tego że źle się jeździ. Nie mam okazji do porównania jazdy na poduszkach ale jak dla mnie największym plusem resorów w porównaniu do poduszek jest to iż jeśli samochód stoi nie używany przez np tydzień albo miesiąc nawet nie raz jeśli jest cisza i przed wyjazdem chwile musi być samochód na chodzie aby te poduszki napełnić bo czujniki nie puszczą a komputer odetnie sprzęgło i wyjazd się opóźnia, bo ja nie wierze że jak stoi auto przez miesiąc i na sobie ma np tylna oś 2500 kilo wody i cała ta buda wiec będzie około 5 ton załóżmy nie spadnie ciśnienie w poduszce do takiego stopnia że ono bez problemu od razu wyjedzie , chyba że się mylę to proszę mnie poprawić
mieć takie auto i nie przepalać go regularnie - oj, oj. miesiąc -  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:22:28 »
Panowie trochę mitów .

Wyjechałem TGM do jakiś 150 zdarzeń , no owszem dłużej niż tydzień nigdy nie stoi , ale powietrze niema prawa zejść z układu . Jedyny wyjątek gdy się  np. duża ekipa dzieci zebrała i non stop wsiadała i wysiadał z kabiny , która przystosowuje się pneumatycznie do obciążenia  . Jednak max po 30 s na wolnych obrotach samochód jest gotowy do wyjazdu , a układ wypoziomowany .  Poduszka pęknie owszem wszystko się psuje , resory również pękają , tylko poduszka po 4 latach stania pod obciążeniem nie wygina się w drugą stronę . Nie wozi się po jej klepaniu również z 700 l wody  w prezencie bo pełny samochód stoi krzywo , a gdy go jeszcze odciążymy , cała woda jest na przedniej ścianie zbiornika . MAN poziomuje się na bieżąco zarówno przy tankowaniu jak i spuszczaniu wody .

TGM to podwozie budowlanowojskowe i jeden z bardziej znanych producentów europejskich nie odważył by się na montaż poduszek bez ich odpowiednio długiego testowania – pominę że są po dwie na koło . W każdym razie sprawdziłem naprawdę w trudnych warunkach , w bagnie i na lodzie dużo jeździmy z napędami i dzielność autka jest naprawdę dobra , może i lepsza od  poprzedników na pewno od Staromana który miał za małą moc i w terenie siadały sprzęgła .
 
Oczywiście finalnie dzielność jest i tak wykładnikiem zastosowanego ogumienia i nikt kto trochę jeździ w straży nie uwierzy że samochód będzie wszędołazem bo jest 4x4 na szosowych oponach.

Natomiast co do producentów dalej podkreślam – seryjność produkcji . Stolarczyk nie jest fenomenem  jednak  ma pewne rzeczy sprawdzone i powtarzalne .  Choć byki się zdarzają również np.w TGM  D10W  wali o dach kabiny w terenie . Jednak oceniając znane mi fizycznie zabudowy ISS , Chmiela , Szczęśniaka , Stolarczyka ten ostatni wypada najlepiej . Nie pięknie , może nie super funkcjonalnie – ale skutecznie .  Może trafiłem na takie modele , ale opieram się na tym co fizycznie doświadczyłem nie na zdjęciach i wcale nie dlatego że mam TGM bo również na co dzień  ISS czy Szczęśniaka .

Nie chcę wypisywać  wpadek Polskich producentów bo to lista nieskończona , ale jest tego na pewno za dużo jak na sprzęt za taką kasę .

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2009, 15:57:59 »
Ja dodam tylko że w MB Atego od Pana Stolarczyka 3 razy mieliśmy już wymieniany zawór elektropneumatyczny od pompki próżniowej i efekt jest taki, że teraz nawet pompkę zatarło. W efekcie 2,5 roczny Mercedes nie trzema ciśnienia w układzie nawet przez 2 dni. A i wiele innych sprawdzonych i powtarzanych po 100 razy rzeczy w tych samochodach się psuje. Nie wspomnę już o tym, że każdy z kogutów skierowany jest w inna stronę bo "dziury się źle wywierciły".

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:07:55 »
Ja może w kwestii , technicznej tak się zastanawiam czy nie  należało by wrócić jedna do tematu i jednak spróbować  rozmawiać o zabudowach . Bo co winien np. Szczęśniak , Stolaczyk czy Bonex  że w Atego kabiny pękają lub w MAN komputer czasami napędów nie chce rozłączy . Wiem że sam odeszłam w temacie poduszek w MAN ale może jednak dalej o samych zabudowach lub rzeczach  wykonywanych przez te firm  .

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:35:40 »
mieć takie auto i nie przepalać go regularnie - oj, oj. miesiąc -  :gwiazdki:
Spokojnie spokojnie to autko to nasz skarb dbamy o nie jak tylko możemy i jest ono przelane co chwile !
Witajcie wybaczcie moją nieobecność ale służba nie drużba syrena i akcja więc dopiero dziś odpisuje. Kolejne zdarzenie w którym mercedes ateco daje sobie świetnie rade . Grząski pochyły teren żadnych problemów, a powrocik na spokojnie ciepełko radyjko leci sobie. Ale koniec nie o tym jest temacik. Wracając do tematu opieram się o bardzo licznych opiniach iż Stolarczyk i Szcześniak ładują w te samochody masę elektroniki. Opinia moja jak i mądrzejszych ode mnie jest taka że sprzęt pożarniczy powinien być przede wszystkim mechaniczny ponieważ wymagana jest niezawodność i adaptacja do wszelakich warunków np sytuacja taka mróz z 20 stopni pożar opady śniegu wszystko marznie ojej elektronika wysiada komputer się wyłącza okrzyki dawać wodę !! a tu resetuj komputer wymieniaj podzespoły. a ta sama sytuacja gdy mamy zawory mniej elektroniki, urywa się wajcha od zaworu to się łapie klucz i jakoś się odkręca . nie mowie o tym że elektronika jest zła ale nie dużej ilości. Jeśli chodzi o Chmiela proszę wykonanie poniżej na zdjęciu tyłu - elektronika to tylko oświetlenie,sterowanie obrotami  łączność radiowa i nasada zamykana elektronicznie do poboru wody i czujniki ilości wody i piany.
PS. czy tym razem moja wypowiedz może być słuszna i moja teza prawdziwa ;p??

[załącznik usunięty przez administratora]
Straż to nie hobby to moje całe życie!

Offline gtd25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:34:17 »
Witam

To wracając do tematu zabudów... mogę tylko się podzielić doświadczeniem z mniejszym autem! Rok temu spędziłem wiele czasu na znalezieniu firmy, która zbuduje nam SLRWys. na podwoziu FIAT Ducato - rozmawiałem prawie ze wszystkimi - Wawrzaszek, Stolarczyk, MotoTruck - jedynie PS Szczęśniak był zainteresowany - reszta nie bawiła się w takie zabudowy... ale myślę, że dobrze się stało - bo współpraca z ekipą z Bielska była naprawdę super - praktycznie cała zabudowa to wspólne pomysły... bo drugiego takiego samochodu nie ma i nie było - to znaczy my dawaliśmy naszą wizję, oni przekładli ją na możliwości... plus dawali się przekonać do kilku naszych rozwiazań autorskich :) ...trochę tylko szkoda, że nie mieliśmy większego budżetu bo można byłoby jeszcze więcej fajnych rozwiązań zainstalować... ale główna róźnica dla mnie to, że większość stosuje do zabudowy blachę ryflowaną /szybciej się brudzi, ciężko to później doczyścić, utlenia się, czarnieje/ - nie wiem czy na wszystkich zabudowach, ale Szczęśniak stosuje blachę aluminiową anodowaną płaską - zabudowy wyglądają sludniej, półeczki są ładne - fakt rysuje się jak każda blacha - ale jest lepiej zabezpieczona. Dla mnie robota jaką wykonali pierwsza klasa - oczywiście tu i tam można by coś zrobić lepiej, ale ogólnie 5+

Z drugiej strony widziałem wiele rozwiazań i zabudów naszych rodzimych producentów i wg mnie wiele z nich to robota na odwal się - ja rozumiem, że przetarg i kasa /trzeba się zmieścić w limicie/ - ale jak czasami widze na zabudowie krzywo przycięte blachy lub niewykończone obrzeża to myslę sobie, że sam w swoim garazu zrobiłbym to lepiej!

Podsumowując - daleko nam do rozwiazań z zachodu - np. systemy półek wysuwanych i mocowań sprzetu, które są dostępne jako standard - nasi "zabudowywacze" raczej nie stosują i robią sami... to wszystko wpływa na jakość - ale jak zawsze kasa na końcu limituje wykonanie...

Pzdr
gregor

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2009, 13:24:05 »
Naszych producentów charakteryzuje kilka cech od olewania tematu i braku dbałości o klienta do przesadnego jego stosowania .  Problem jest jeden że finał z reguły  jest ten sam – bubel . Bo albo robię na odp….. bo i tak muszą odebrać .

Wiecie co zrobił Pan Stolarczyk jak mu wypisałem 14 niektórych poważnych byków w jego samochodzie ( nie czepiałam się szczegółów bo i tak traktowałem to jako podwozie do dalszych prac ale był rozbieżności i kosztowne jak i takie które powodowały że żaden TGM nie powinien mieć  CNBOP )  że on odkupi ten samochód by zakończyć temat rozbieżności pomiędzy specyfikacją , a wyrobem .  Nie sądzicie że ciekawe podejście , dość chamskie i monopolistyczne . Pominę że usłyszałem albo że jestem imbecylem technicznym , lub np. że pewnych rzeczy nie montuje się dla OSP bo są za tępi ( chodziło o układ automatycznego napełniania zbiornika ) choć jest w specyfikacji . Finał finałów choć kolejne wozy były już kompletne , a w bieżącym roku odbiory wykonane zgodnie z specyfikacją – Ja zostałem na lodzie , a może po prostu olałem temat by się szarpać z koniem .

Natomiast w drugą stronę , rozmawiałem nie raz z pozostałymi .  Oczywiście podejście jest elastyczne szczególnie u Szczęśniaka ( ISS czasami zasłania się CNBOP) ale dobro klienta nie koniecznie jest dobrem ostatecznym i fizycznym . Dochodzi potem do kuriozum – bo niestety nie zawsze Strażak ( który nie jest konstruktorem , specem od BHP itd. ) powinien wpływać na pewne rozwiązania . Nie będę wam opisywał , jakie cuda udało mi się kiedyś uzgodnić z Szczęśniakiem bo byście z krzeseł pospadali . Sam jednak doszedłem że to ostatecznie idiotyzm powodowany moją jakąś chęcią stworzenia samochodu w moim mniemaniu idealnego . I pewnie bym go stworzył gdyby nie było konieczności omijania CNBOP  i ukrywania pewnych rozwiązań a co z tym związane tworzenia „wybryków” technicznych w skali wykraczającej poza zdrowy rozsądek , ale firma Szczęśniak była gotowa to wykonać co tak naprawdę również dobrze o niej nie świadczy . Podejrzewam wykonał by to i Chmiel i Bonex .     

Miałem natomiast okazje kilka razy odwiedzać zachodnie firmy produkujące wozy pożarnicze i tak jak w Niemczech istnieje hasło DIN i normy Landowe tak w Rosenbauer Holenderskim już teoretycznie istnieje pewna pozorna dowolność .  Jest duża sala , w sali tony sprzętu pokazowego . Siadają przedstawiciele jednostki przy litrach lurowatej kawy rozpuszczalnej , czasem cienkim śniadanku i puszczają w teorii wodzę fantazji . Jednak nie co gdzie ma być – a jaki sprzęt chcą wozić autkiem i jakie parametry ma spełniać . Reszta gdzie , jak mocowane itd. jest sprawą doświadczonych projektantów . Ale tu również niema dowolności .  Jest katalog stosowanych półek , szuflad , mocowań – można znaleźć na stronach www Rosenbauera i  w większości przypadków do ich stosowania się ograniczają . Proces projektowania i produkcji trwa ok. 1 roku – teoretycznie samochodzik jest niepowtarzalny – praktycznie poskładany z dostępnych sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań „klocków” .

I do tego jeszcze nam bardzo , bardzo daleko .
Pozdrawiam .

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2010, 16:09:37 »
Miko masz pełną rację co do zachodnich projektów. Też miałem okazję widzieć właśnie sposób projektowania i wykonywania samochodów Rosenbauera.

A co do Polski? Ostatnio zamawialiśmy nowy samochód. A to, że jak by ktoś z CNBOP zobaczył co wymyśliliśmy, to pewnie by się za głowę złapał i w życiu nie dał świadectwa, a jednocześnie mogę powiedzieć, że co najmniej 90% strażaków w tym kraju wolałaby ten samochód od wszystkich seryjnie produkowanych tego typu samochodach. Dodam, że cenowo wychodzi to samo, o ile nie taniej. Wystarczyło wywalić zbędne rozwiązania, a wstawić nieco inne i samochód zmienia się nie do poznania.

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2010, 09:19:47 »
Masz jakieś fotki tych efektów ???

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:55:04 »
moim zdaniem zabudowy Wawrzaszka są o niebo lepsze niż te od Stolarczyka! Na dodatek ten pierwszy pozwala na własny udział w zabudowie pojazdu, a Stolarczyk wali zazwyczaj wszystko wg własnego szablonu
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 03, 2010, 14:24:55 »
Dobrze to ująłeś- według Ciebie!
Mam akurat porównanie pomiędzy Renault Midlum 4x4 od Wawrzaszka w JRG i Man TGM 13.290 u mnie w OSP. Jak moi jechali odebrać Mana to wzięli ze sobą cały sprzęt, mieli już przygotowany plan rozłożenia gratów na aucie i tam na miejscu to sobie przykręcali. Mamy to co chcemy, tam gdzie chcemy i wszyscy są zadowoleni, a w JRG? Góra planowała zabudowę, a dół musiał się dostosować.
Inna jest też sprawa gdy jest zamówione jedno auto, a inna gdy jest przetarg na kilka/kilkanaście samochodów...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sinobrody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2013, 13:02:15 »
Ostatnio miałem kontakt zGBA Mercedes-Benz Atego firmy Bocar i muszę przyznać ze wykonanie jak i design wywarły na mnie dużo większe wrażenie niż producenci z Kielc i B. Białej. Od pewnego czasu do trzech czołowych polskich firm dołączyły jeszcze dwie. Taka konkurencja ma chyba dobry wpływ na innowacje no i oczywiście cenę..

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2013, 16:34:15 »
szkoda, że u góry nikt nie widzi, że certyfikat CNBOP jest tylko po to by utrudniać życie ratownikom i zapewnia "odpowiednim" ludziom wypchaną kieszeń. Na szczęście jestem tylko ratownikiem OSP i z uwagi na ogólnie panującą w powiecie biedotę nikt z powiatu nie wymaga tego śmiesznego certyfikatu. możemy zrobić sobie zabudowę, jaka nam się tylko marzy, oczywiście na to nie pozwalają finanse... Właśnie przymierzamy się do przystosowania zachodniej zabudowy do naszych realiów, na pewno będzie funkcjonalna i dużo sprzętu tam upchniemy.

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Najlepsza zabudowa? waszym zdaniem
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2013, 18:26:01 »
Nie ma producentów lepszych i gorszych (oczywiście nie porównując Osin do Rosenbauera) jak odpowiednio napiszesz SIWZ i będziesz pilnował tego, to będziesz miał co chcesz. Co do montażu sprzętu w pojazdach to każdy wykonawca godzi się na to żeby sprzęt był u niego montowany - jeżeli jest to OSP to nie ma problemu - są ludzie którym się chce (jak to w OSP) to pojadą i zamontują, w przypadku PSP - chyba kwatermistrz nie pojedzie bo mu się nie chce i lepiej że nie jedzie jak nie ma o tym pojęcia, ci z dołu też nie pojadą bo im góra nie pozwoli (przeważnie), ale na całe szczęście są wyjątki od reguły. 

A co do najlepszego Polskiego samochodu - chociaż starszy model ale GBA 2/30 Star 14.227/ISS (szkoda że już takich nie produkują) - bardzo pojemne skrytki, pierwsza skrytka przelotowa(majątek), trakcja - bardzo dobra, podesty pod wszystkimi skrytkami,
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 18:30:38 wysłana przez kruger »
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje