Autor Wątek: Strażacy Potrącili 8 Latka  (Przeczytany 16438 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 16, 2005, 08:25:41 »
Cytuj
.. a tak poza.. pięknie wygląda logo OSP Gniewkowo z tekstem artykułu 2,5 promila

Zabrać im samochody, zamknąć OSP i wsadzić tych co byli pijani....dla przykładu...moze wtedy skończy sie k....stwo jakie sie powszechnie spotyka!!!!
A jak nie to prace społeczne przez 5 lat  za darmo...z zakazem bycia strażakiem.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 16, 2005, 16:43:35 »
Cytuj
Obawiam się tylko że jeśli zaczną likwidować OSP za pijaństwo to 90% z nich przestanie istnieć.
 
A może najwyższy czas zacząć?
jeśli porzykładnie będzie się karać nieodpowiedzialnych strażaków - to może zacznie to nareszcie przynosić skutek.
W tej chwili Ochotnicze Straże Pożarne są bezkarne.

 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 16, 2005, 16:48:47 »
Też tak zaczynam myśleć. Jeżeli te jednostki które "przeszły na psy" czyli rządzi nimi banda alkoholików i nieodpowiedzialnych ludzi likwidować, to by to wyszło z pożytkiem dla strażaków, dla budżetów gmin itd. Jednak jest to sliski temat i należy do niego podejść z bardzo mądrą głową, trzeba dokładnieby było to przemyśleć. Ale znjąc nasz związek, sejm itp to nie ma na co liczyć.
 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 16, 2005, 17:03:52 »
Czarne chmury nad OSP Gniewkowo

Kierowca był pijany


Aż 2,5 promila alkoholu we krwi miał strażak, który 4 czerwca, prowadząc wóz strażacki w Gniewkowie, potrącił 8-letniego chłopca.


     Do dramatycznego zdarzenia doszło ok. godz. 18.00, na ulicy Polnej. Jadący na ludowy festyn strażacki wóz miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej potrącił 8-letniego chłopca, który - jak wstępnie ustaliła policja - wbiegł nagle na jezdnię. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala.
     Strażakowi-kierowcy policjanci pobrali krew, którą zbadano w laboratorium kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wczoraj okazało się, że strażak prowadząc wóz miał aż 2,5 promila alkoholu we krwi.
     O atmosferze, która zapanowała w Gniewkowie po feralnym festynie napiszemy obszernie w jutrzejszym "Magazynie".
     
Artykuł z Gazety Pomorskiej z dnia 16 czerwca.

Widze, że będą mieli straszne problemy!! <_<

 

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 16, 2005, 20:20:34 »
Właśnie oglądałem program na TVP3 i ............. powiem tylko tyle, że cieszy mnie jak co poniektórzy forumowicze zmieniają zdanie.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 16, 2005, 20:58:16 »
Cytuj
Właśnie oglądałem program na TVP3 i ............. powiem tylko tyle, że cieszy mnie jak co poniektórzy forumowicze zmieniają zdanie.
To są już fakty z nimi się nie dyskutuje. Niestety bolesne fakty.
Pielgrzym nie zauważyłem żeby ktoś zmienił zdanie. Wszyscy jak jeden negowali od początku pijaństwo. Niektórzy w tym ja nie chcieli na podstawie poszlak osądzać ludzi. Mnie osobiście do bani nie przyszło, że można tak pojechać, myślałem, że te czasy dawno i bezpowrotnie minęły. Poza tym program ten dostarczył innych refleksji, ostatnią rzeczą o której pomyślałem w tym momencie było forum.
Teraz sprawa jest jasna. Mam nadzieję, że zostaną surowo ukarani, a dla innych czyn jaki popełnili oraz konsekwencje które poniosą będzie przestrogą.
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

BROKS

  • Gość
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 16, 2005, 21:08:45 »
Też przypadkiem obejrzałem materiał filmowy w TVP3 i muszę parę słów z siebie wypluć.............
Dziennikarze znowu się nie popisali, ale dla mnie to nie nowość, bo tak to jest, że jak się robi programy o wszystkim, to znaczy że często nie ma się zielonego pojęcia o przedstawianej materii....w całym programie nie zaistniało stwierdzenie, że to strażacy z OSP.....bez obrazy dla strażaków ochotników ale w moim rejonie między wiedzą i wyszkoleniem strażaków PSP a OSP jest przepaść niczym czarna dziura tak jak z podejściem do alkoholu - ochotnicy nie raz przyjeżdżali mi z pomocą będąc "pod wpływem"........a to powinno się znaleźć w tym materiale filmowym że OSP to nie PSP....a tak na podstawie tego materiału poszła wieść że strażacy z Gniewkowa byli pijani i laik wyrobi sobie opinię o całym ogóle strażaków ....nieważne PSP, OSP, ZSP czy inna ekipa przykleją wszystkim strażakom etykietę nie stroniących od alkoholu.....na koniec prowadzący dodał komentarz (spróbuję powtórzyć po części sens wypowiedzi) - "strażacy z Gniewkowa powinni sobie zadać pytanie co dla nich jest ważniejsze czy picie wódki czy służba w elitarnej jednostce".....ELITARNEJ JEDNOSTCE!!!! Jeśli OSP Gniewkowo to elitarna strażacka jednostka to do jakich jednostek zalicza się np. moja JRG albo taka JRG 4 Wawa (czyli jednostki zawodowe)????????
Dziennikarze dali plamę, ale cóż to juz u nich co jakiś czas staje się normą!!!!!! Tylko że to obejrzało kilka mln Polaków bo program był w okresie największej oglądalności i opinia pójdzie w społeczeństwo........
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2005, 21:11:01 wysłana przez BROKS »

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 16, 2005, 21:27:59 »
BROKS masz racje. Zresztą sam prowadzący i ta reporterka (panowie halo! halo panowie!) byli chyba z sufitu urwani bo do telewizji to oni wielkiego talentu jak widziałem nie mieli. Ale do rzeczy. Zdarzenie z jednej z ostatnich moich służb: do pożaru stodoły przybyła pewna OSP robiąc z tego powodu wielką łaskę a kiedy zostali poproszeni (bo im rozkazywać nie wolno bo oni wszystko wiedzą lepiej niż ci wredni zawodowcy) aby chwycili za widły i pomogli nam w przekopywaniu nadpalonej słomy przy dogaszaniu stwierdzili że taka robota to dla nich dyshonor i pojechali sobie. Ile jest takich OSP???
Gwoli sprawiedliwości dodam że dwie inne OSP do końca akcji pracowały dobrze.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 16, 2005, 21:37:26 »
W takim razie  należałoby oddzielić prawdziwych ochotników od pseudoochotników, i zrobić z tymi drugimi porządek!

 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 16, 2005, 22:08:24 »
BROKS.. masz racje, dziennikarze mówili, tak jakby zupełnie nie byli w temacie.. czyli poraz kolejny się nie popisali.. ale tak jest zawsze i pewnie będzie. Nie dziwi mnie też, twoje zdenerwowanie, iż nie wspomnieli, że to strażacy z OSP uczestniczyli w wypadku.. brak profesjonalizmu ze strony dziennikarzy już po raz kolejny jest zayważalny.. pamiętam śmieszne zdarzenie- pompowaliśmy wodę z pola i częsci powdwórza.. w gazecie pisali o pompowaniu wody z zalanej piwnicy, gdyż pękła rura ( woda na polu pochodzila z roztopów).. tak jak w tym przypadku dodali sobie Elitarnej Jednostki, którą zapewne OSP Gniewkowo nie jest i nie będzie.. bo wątpie, aby pijactwo pojawiło się tam z dnia na dzień.. widocznie procedre musiał trwać dłużej.. a dzięki druhom z tego OSP cierpi cała Straż Pożarna, m.in przez źle formułowane wypowiedzi dziennikarzy..

Do kogo można pisać, aby coś w Polsce w sprawie pijaństw strażaków się ruczyło?? To co wydarzyło się w Gniewkowie, nie powinno się nigdy zdarzyć!!  

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 17, 2005, 14:32:34 »
Czytając panowie wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku, że OSP powinno mieć całkowicie inne barwy niż PSP. Np. auta bojowe pomalowane na ŻÓŁTO , a mundury i nomexy w innych kolorach. NIKT BY JUŻ SOBIE NIE MYLIŁ. Przypomina mi się pielgrzymka strażaków na Jasną Górę którą obstawiałem z tego powodu że byłem na kursie. Panowie to co się tam działo to wołało o pomstę do nieba. Ani jeden autobus z "druchami" nie był trzeżwy no może nie w całości ale 3\4 to była nie pijana tylko "najebana" ledwo trzymali się na nogach.
Piękne świadectwo wiary dali. poprostu cholera mnie brała jak to widziałem. poprostu wyszczelać do nogi. Od tego czasu nie mam dobrego zdania o OSP i narazie nic nie wskazuje na to bym zmienił je. A najgorsi są naczelnicy którym się wydaje że mają takie same uprawnienia jak dowódcy z PSP w dupach im się przewraca poprostu "buraki" i tyle. Pozdowienia dla garstki pożądnych druchów :)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 17, 2005, 14:43:36 »
Cytuj
A najgorsi są naczelnicy którym się wydaje że mają takie same uprawnienia jak dowódcy z PSP w dupach im się przewraca poprostu "buraki" i tyle.
Hehe...nawet znam takiego jednego...

Ale pamiętaj bart73, że są też inni którzy całkiem poważnie traktują to co robią...tylko pewnie nie miałeś jeszcze z nimi okazji się spotkać...

Witek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2005, 14:44:04 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 17, 2005, 15:01:40 »
Pamiętam że są i mam nadzieję że ich spotkam. ;)
 

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 17, 2005, 15:08:53 »
Cytuj
Pamiętam że są i mam nadzieję że ich spotkam. ;)
Wystarczy popatrzeć na Witolda. Widac że angażuje się w to co robi i posiada dużą wiedzę w tym temacie.  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 17, 2005, 20:53:49 »
Cytuj
całym programie nie zaistniało stwierdzenie, że to strażacy z OSP
Nie wiem czy by to coś zmieniło, gdyż nie wiem czy zauważyłeś ale osoby nie związane w żaden sposób ze strażą nie mają pojęcia co to OSP a co to PSP - dla nich OSP i PSP to to samo.

Cytuj
"strażacy z Gniewkowa powinni sobie zadać pytanie co dla nich jest ważniejsze czy picie wódki czy służba w elitarnej jednostce".....ELITARNEJ JEDNOSTCE!!!!
Z tą elitarną jednostką to chodzi o to że takie zdanie krążyło o nich w okolicach, byli w KSRG więc tak o nich mówili - że to jednostka OSP z ELITY.

Zresztą dziś pojawił się artykuł w Gazecie Pomorskiej na ten temat - jak zeskanuje to zamieszcze ten artykuł na forum. Z tego artykułu można dowiedzieć się ciekawych rzeczy (czego to już ludzi nie wymyślą) - np. że samochód strażaków ruszył na pomoc z piskiem opon i jest jeszcze więcej takich powyolbrzymianych sytuacji. Może jeszcze dziś to wrzuce na forum.

 

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 18, 2005, 12:14:44 »
bart73 to u nas w lesie jest taka zatoczka gdzie wracający z tej "pielgrzymki" druhowie urządzili sobie ognisko. No i mieli później bardzo poważne kłopoty z wejściem do autobusu.  

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 05, 2005, 10:48:32 »
Pozwolę się włączyć do dyskusji.
Jazda po pijaku jest bardzo naganna i kierowca powinien zostać ukarany. Jednak spójrzmy na to z innej strony: co by było, gdyby strażak był trzeźwy ???
Odpowiedź: rodzice poszliby siedzieć za niedopełnienie opieki nad małym dzieckiem (festyn w miasteczku, pewnikiem też po jakieś 3 promilki we krwi mieli), ale o tym w mediach się nie mówi, bo po co. Nie bronię pijanego kierowcy, tylko wkurza mnie, że media są stronnicze w opisywaniu tego zdarzenia.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 05, 2005, 19:24:26 »
do agg21 nikt nie powiedział że kierowca był pijany. Czytaj dokładnie. nie bronię kierowcy, ale nadal uważam że OSP powinno być inaczej oznakowane jak PSP
, aby nie było pomyłek. Każdy odpowiada za siebie.  ;)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 06, 2005, 08:45:29 »
Cytuj
do agg21 nikt nie powiedział że kierowca był pijany. Czytaj dokładnie. nie bronię kierowcy, ale nadal uważam że OSP powinno być inaczej oznakowane jak PSP
, aby nie było pomyłek. Każdy odpowiada za siebie.  ;)
Jak to nie był pijany ???????
Miał 2,5 we krwi, więc nie rozumię  :blink:  

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 06, 2005, 19:34:42 »
osposie pisze że nie był, to ja już nic nie wiem ;)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 06, 2005, 19:42:34 »
To jest dobry przykład na temat jazdy strażaków-ochotników po pijanemu do akcji.Nie twierdzę iż ten konkretny kierowca był nietrzeźwy ale bardzo czesto tak się zdarza.Szczególnie przy powąznych zdarzeniach typu pozary zabudowań, jak też co gorsze wypaki. Często przy poważnych wypadkach dysponowane jest najblizsze OSP aby udzielić jak najszybciej pomocy ofiarom.I bardzo czesto ochotnicy sa pijani.Zastanówmy sie czy ktos z nas gdyby (odpukać) znalazł sie w takiej sytuacji poszkodowanego chciałby być ratowanym przez pijanego ratownika????  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 06, 2005, 20:13:11 »
Cytuj
2,5 promila!!!
 
Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewkowie, który podczas festynu przejechał 8-letniego chłopca, był pijany. Potwierdziły to badania krwi - Tomasz W. miał 2,5 promila alkoholu. W środę został zatrzymany przez policję.
 
(...)

http://tvp.pl/389,20050615215393.strona
Cytuj
osposie pisze że nie był, to ja już nic nie wiem

Osposie najpierw pisał że nie był pijany (przytaczał gazetę, czy TVP) a potem, cytując kolejne doniesienia, że był pijany - opisywał rozwój wydarzeń, stąd te zamieszanie.

Cytuj
Często przy poważnych wypadkach dysponowane jest najblizsze OSP aby udzielić jak najszybciej pomocy ofiarom.I bardzo czesto ochotnicy sa pijani.

Niestety też się z tym nie raz spotkałem, że ochotnicy przyjeżdżali do akcji pijani. Moim zdaniem nie ma innego sposobu, jak tylko powiadomić policję, że kierowca jest pijany i tyle. Przyjadą, zbadają alkomatem i po sprawie - sama jazda jest przestępstwem - nie trzeba nawet wypadku. Tylko pytanie kto będzie donosił na swoich kolegów, czy chociażby strażaków z innej jednostki? Tu niestety działa "solidarność", ale bardzo, bardzo źle pojęta...

Witek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2005, 20:17:07 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 06, 2005, 23:41:16 »
Cytuj
Tylko pytanie kto będzie donosił na swoich kolegów, czy chociażby strażaków z innej jednostki? Tu niestety działa "solidarność", ale bardzo, bardzo źle pojęta...

U nas zdaje sie ze tez pare osob z sasiednich jednostek jest czasem po spozyciu i nie mówie ze sa akurat pijani, ale czasem to jedno piwo wystarczy zeby spowodwac nieszczescie.
Dlatego u nas w jednostce jest surowa dyscyplina pod tym wzgledem i selekcja, dbamy chocby o to dlatego, ze nie dawno weszlismy do systemu i niechcemy stracic tego, o co od dawna walczylismy, ani naszej reputacj.

Wszyscy sobie zdajemy sprawe, ze nie mozna jeździć po spożyciu do akcji, itd.

Trzeba pomyśleć o tym dlaczego sie jest w OSP nie po to żeby jeździć do akcji i mieć ta adrenalinkę ale po to żeby pomagać ludziom, a to do czegoś zobowiązuje....

Pozdrawiam
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com