Autor Wątek: Strażacy Potrącili 8 Latka  (Przeczytany 16437 razy)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 11, 2005, 17:24:18 »
Do Bartka. Przemyślałem sobie i potwierdzam twoje zdanie.
W OSP często jest tak jak mówi ten kierowca. Podczas alarmu nie jest on w stanie sprawdzić kto jest jaki. Tym bardziej że ma on więcej czynności do wykonania niż zwykły strażak. Zwykły strażak, przebiera się (z kolegami) otwiera wrota i zamyka, nat5omiast kierowca jeszcze musi napompować układ pneumatyczny w samochodzie żeby hamulce puściły a następnie wyjechac bezpiecznie z garażu - to jest czasochłonne (chyba że jest sprężarka). Lecz nie mozna też o to winić kierowcę ponieważ to dowódca jest odpowiedzialny za ludzi.
Podczas alarmu małe są szanse że dowodca rozpozna stan strażaka, on nie ma czasu na wąchanie, obserwowanie; alkomatu tez nie ma. Po za tym upokarzające by było jakby wszyscy strażacy przed wyjazdem dmuchali.
Ja mam zasadę że strażak jak się okaże pijany to dostaje karę, zawieszenie w wyjazdach na jakiś czas lub degradację, łagodniejszą karą traktuje tego co przyznał się i zaprzestał działać dodatkowo koledzy się za nim wstawili - wówczas dostaje taki delikwent naganę. O co mi chodzi? "Strażaków" alkoholików trzeba ostro karać, i bez pardonu. Tamtci o których się rozmawiamy tez powinni dostac karę, ja bym im do odwałania uniemożliwił zabezpieczanie imprez, dowódcę natychmiast wykreslił z JOT i złożył wniosek na zarząd o wykluczenie, strażacy naganę w rozkazie, a jesli to możliwe uniemożliwił im wyjazd do działań ratowniczych na jakieś dobre 3 miesiące.

Ciekawe czy zrobią coś organizatorowi - bo on też jest winien.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 11, 2005, 17:35:21 »
Cytuj
Sami się pchacie, coby piwsko i kiełbaski sprzedawać i za darmo się napić i najeść... daj se luzu osposie....bo ty myślisz że nikt nie widział osp??? jak przy pierwszym wyjeżdzie po wodę tankuje się w sklepie monopolowym???
Pawlak dał Wam przywileje...to z nich korzystajcie , tylko sami dzioba nie maczajcie...ot i wszystko...
Przegiąłeś chłopie!!!!

Jeśli widziałeś gdziekolwiek strażaka w mundurze koszarowym lub nomexie sprzedającego kiełbasę lub piwo to napisz o tym konkretnym przypadku a nie porównuj do tego przypadku wszystkich OSP w Polsce.

"Za darmo się najeść..." - a ty jak jedziesz na festyn i częstują cię to oczywiście odmawiasz. Albo wpychasz im na siłę kasę????

"Pawlak dał wam przywileje..." - słonko ty moje niedouczone... OSP istniało już w czasie zaborów, wtedy kiedy o PSP jeszcze nikt nie myślał i wtedy zostały ustalone podstawowe regulaminy dla tychorganizacji - tak więc Pawlak nic nikomu nie musiał "dawać" - a tak na prawdę to wyrażaj się trochę jaśniej bo nikt nie wie o jakie "przywileje" ci chodzi.

Jeśli prezentujesz punkt widzenia że wszystkie OSP są tylko po to żeby pić wódkę i szukać darmowego żarcia - to gratuluję światopoglądu.
Nie przeczę, że picie na służbie to problem - pisaliśmy już o tym nie raz i wiesz że taki sam problem ma PSP i OSP. W każdym razie w mojej gminie OSP staraj się pracować rzetelnie i nie pozwolę żebyś ich opluwał tylko dlatego że ty tak myślisz
 

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 11, 2005, 19:46:35 »
Przede wszystkim drogi Pedrosie
Ogniowy wcale nie myśli o ochotnikach tak czy siak dlatego że sobie zmyślił albo mu się uroiło ale dlatego że w innych gminach niż twoja od groma ochotników nie interesuje rzetelna praca ale alkohol dlatego jeśli nie chcesz by twoich porządnych kolegów opluwano to miej pretensje do tych ochotników którzy chleją a nie do ogniowego. To właśnie tacy pijacy przeginają a nie ogniowy.
Jeśli mi nie wierzysz to pojeździj po paru miejscowościach i zapytaj ludzi co robią strażacy w remizie i im pogratuluj światopoglądu.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 11, 2005, 21:37:58 »
Cytuj
Przede wszystkim drogi Pedrosie
Ogniowy wcale nie myśli o ochotnikach tak czy siak dlatego że sobie zmyślił albo mu się uroiło ale dlatego że w innych gminach niż twoja od groma ochotników nie interesuje rzetelna praca ale alkohol dlatego jeśli nie chcesz by twoich porządnych kolegów opluwano to miej pretensje do tych ochotników którzy chleją a nie do ogniowego. To właśnie tacy pijacy przeginają a nie ogniowy.
Jeśli mi nie wierzysz to pojeździj po paru miejscowościach i zapytaj ludzi co robią strażacy w remizie i im pogratuluj światopoglądu.
Dzięki Miros...
Ze swojej praktyki...
-pożar dużej stodoły, dowodzę, mam kierowcę, strażaka, przyjechałem GCBA Jelcz, razem ze mną 4 zastępy OSP....po godzinie akcji, i ich dowożenia wody 8 pracuje przy pożarze a 12 narabanych...kierowcy podpici...akcja trwała od 11 do 6 rano dnia następnego...męczyłem się z nimi do 23...
-pijany naczelnik 5 maja został znaleziony na rondzie jednego z miasteczek powiatowych w południe...biedak w mundurze galowym nie doszedł do domu...policja dzwoni i pyta czy to nie ktoś z naszych...
- 3 zastępy OSP zatopiły pensjonat wlewając koło 10 m sześć przez dziurę w dachu bo się dymiło....straty popożarowe kolosalne...towarzystwo zaprawione bo to był 1.01....paliło sie ocieplenie w tunelu z płyty GK...wlewanie wody nie dało rezultatu.
Przymknąłem na wiele innych przykładów oko, bo szkoda słów i miejsca na forum....zreszta to nie na temat.

Ogólnie nie mam złego zdania , ale naprawdę są JEDNOSTKI, powtarzam JEDNOSTKI , które znają się na robocie i najważniejsza jest dla nich działalność rat-gaśnicza, lecz wiekszość spotyka się w OSP żeby pochlać, mieć powód żeby się z domu wyrwać, i na wszystkie imprezy w gminie i powiacie się załapać w wiadomych celach.
I tylko mi k.... nie mów ze tak nie jest!!!
 
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 12, 2005, 13:44:31 »
.. Dzięki Ogniowy za te słowa o kiełbasce i piwku.. były wybitne.. pozdrawiam też pielgrzyma za wspaniałe stwierdznia o naszym koleżeństwie! Masz racje, pewnie nigdy nie zostaniemy kolegami.. każdy twój post jest krytykujący szeregi OSP.. może my jako ochotnicy zaczniemy pisać o Was PSP jako przekrętach.. bo przecież tu był nie jasny przetarg, tam fałszywe świadectwa.. pisać ogólnikowo, każdy może.. ale ja nie będę pisał, że PSP są tacy i tacy.. co najwyżej można napisać, że ten z tej JRG lub ci z tej komendy, ale nie cała wspólnota.. mówicie jakie to OSP jest dla was straszne itp.. ciekawe co byście pisali tydzień po zlikwidowaniu wszystkich jednotek OSP.. przecież my wam jesteśmy nie potrzebni, my to pijacy, niedacznicy.. uważacie, że większość z nas pomyliła powołania!! Trudno niech wam będzie.. ale przemyście, czy na pewno tak jest... a co do pijaństwa do po raz kolejny pisze, że nie pochwalam i nie będę , ale to, że jakiś strażak wypije sobie w domu, czy nawet w remizie absolutnie nie jest karalne.. pluć możecie się o to, że ktoś pojechał do akcji pijany.. ps mój nr gg jest dostępny w informacji.. i jestem prawie cały czas dostępny.. ;)  

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 12, 2005, 15:15:32 »
Do Ogniowy i Miros:

W mojej gminie też jest jedna jednostka której się zdarza przyjechać na akcje "pod wpływem". Komendant Gminny robi im wtedy op......dol i na jakiś czas jest spokój. Reszta jednostek stara się wykonywać swoją robotę prawidłowo i z zangażowaniem.
To co opisał Ogniowy o zdarzeniach z udziałem pijanych strażaków nie mieści mi się w głowie - to nie znaczy, że nie wierzę tylko że takie przypadki znam tylko z opowiadań. Jeśli tak jest to współczuję strażakom którzy muszą z takimi ludźmi współpracować.
Myślę, że dyscyplinę w OSP można podnieść - wystarczy mieć dobrego naczelnika i kilku chętnych aby dać przykład. Jeśli te OSP mają w zarządzie osoby którym nie zależy na dobrym imieniu ich jednostki to jest to przykre.

Bardzo proszę jednak, opisywać konkretne przypadki - lub pisać o konkretnej gminie czy powiecie bo jak na razie Ogniowy pisł o całej organizacji OSP czyli również o mojej.

Pozdrawiam

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 12, 2005, 23:46:46 »
No właśnie. Uogulnienia są niebezpieczne, ponieważ często (niechcący) uderzają w zupełnie niewinne osoby. Jednostek OSP jest w polsce tysiące, niech nawet będzie sto , czy dwieście OSP w których się chleje, to pamietajcie że 90% OSP służą w imię dobra.

Tak na marginesie. Chłopaki z zawodowej u nas w mieście, niedawno na akcji (gaszenie traw, pól, czy coś takiego), zbluzgali chłopaków z OSP. Nie wiem za co. Ale, był w lokalnej TV program chyba "Bezpieczne miasto"  i tam zawsze poruszane są delikatne tematy. Jeden z komendantów OSP był podłamany tym co się stało, i poweidział na forum o tym "Jak można w taki sposób mówić do moich druhów, takie słowa co , nic tylko uszy zatykać" , na sali oczywiście był komendat PSP. Zdenerwował się, przeprosił w imieniu swoich strażaków, i pwoeidział, że wszyscy poniosą konsekwencje.

Dlaczego o tym pisze? Chodzi o to, że z tego co widzę, to fakt, że często zawodowcy widzą strażaków z OSP jako niższy stan.Uwaga, każdy ma uczucia, każdy jest człowiekiem, niektórzy chcili być strażakami, nie każdemu jest to dane. Bo trzeba mieć i sprawność, i wiedze, i często plecy lub szczęście. Dlatego apeluje, do zawodowców, żeby czasami też pomyśleli chwilę. Przecież chłopaki w OSP się starają, mają stare złomy 30 letnie, i jeżdżą nimi do pożarów, nie mają kasy na sprzęt, dostają marne grosze za wyjazd, ale jadą i pomagają.  Zawodowcy! zrozumienia!
ps. Nie usprawiedliwiam pijących.  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 13, 2005, 19:54:39 »
Straszą w Gniewkowie
 
Wracamy do tragedii w Gniewkowie, gdzie w czasie festynu 8-letniego chłopca przejechał strażacki wóz. Osoby, które wystąpiły w naszym materiale opowiadając o zdarzeniu teraz czują się zastraszane.


Przypomnijmy, co mieszkańcy Gniewkowa mówili na temat zachowania strażaków, którzy podczas festynu mieli dbać o bezpieczeństwo. "Pili w starze, polewiali sobie wódkę jawnie, bez skrępowania" - mówiła jedna z dziewczyn. Teraz Paulina potwierdziła to, co powiedziała kilka dni temu, bo jak mówi nie boi się prawdy. "Było pijaństwo, pili wódkę. Dziś zdecydowałam się pokazać, bo czuję się zastraszona przez strażaków" - mówi.
To samo czuje druga dziewczyna. Najpierw strażacy przyszli pod jej dom. "Wyzywali mnie od konfidentów, dziwek, k... i że jak się nie zamknę to mi dokopią" - mówi.
Potem jeden z druhów odwiedził jej rodziców. "Powiedział, że strażacy szykują się na mnie i że jeśli się nie zamknę to coś się stanie" - dodaje dziewczyna.
Sygnały o tym, że ludzie boją się docierają także do ojca przejechanego chłopca. "Ludzie są zaszczuci, nie chcą zeznawać" - mówi.
Chcieliśmy na ten temat porozmawiać ze strażakami. Próbowaliśmy skontaktować się z szefem ochotniczej straży pożarnej w Gniewkowie. Jednak strażacy nie chcą z nami rozmawiać. Odmówili komentarza. Dorośli mężczyźni, którzy, chociażby podczas festynu, nie kryli, że chcą być podziwiani, chowają głowę w piasek, podczas, gdy o trudnych sprawach nie boją się mówić dzieci.

Okazuje się, że tragedia Bartka przelała czarę goryczy. Mieszkańcy Gniewkowa mówią, że od dawna nie czują się tu bezpieczni. Teraz zdecydwali się powiedzieć o tym publicznie. "Człowiek boi się wieczorem wyjść pełno piajaków i ćpunów, piją w bramach w korytarzach chociaż jest to zabronione, a policja nic nie robi" - mówi jedna z mieszkanek.
A przecież Gniewkowo to niewielkie miasteczko, gdzie ludzie dobrze się znają i gdzie chcieliby wieść spokojne życie. Policja zapewnia, że zrobi wszystko by wyjaśnić okoliczność wypadku, któremu uległ Bartek.

A. Szpręglewska TVP Bydgoszcz

Teraz, jeżeli to prawda to chłopaki przegieli!! Bije się w piersi, bo próbowałem ich bronić i usprawiedliwiać. To co robią teraz, jest dla mnie nie do pojęcia.. przyznaje się do błedu, którym było usprawiedliwianie ich :(

 

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2005, 20:46:01 »
W porządku osposie. Jesteś pewnie z tych lepszych OSP więc po pierwszych lakonicznych doniesieniach miałeś prawo ich bronić.
No ale prawda wyszłą na jaw. To co te smarkate buraki zrobiły (bo nie można ich nazwać ani strażakami ani mężczyznami) to TOTALNE przegięcie. Najpierw to picie na służbie a teraz te wyzwiska i groźby pod adresem tej dziewczyny...  :blink:  :o  Nie jestem mściwy ale mam nadzieje że te lumpiarskie wyczyny nie ujdą im płazem.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 13, 2005, 20:55:04 »
Cytuj
W porządku osposie. Jesteś pewnie z tych lepszych OSP więc po pierwszych lakonicznych doniesieniach miałeś prawo ich bronić.
No ale prawda wyszłą na jaw. To co te smarkate buraki zrobiły (bo nie można ich nazwać ani strażakami ani mężczyznami) to TOTALNE przegięcie. Najpierw to picie na służbie a teraz te wyzwiska i groźby pod adresem tej dziewczyny...  :blink:  :o  Nie jestem mściwy ale mam nadzieje że te lumpiarskie wyczyny nie ujdą im płazem.
Jak cię widzą, tak cię piszą...nic dodać nic ująć...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2005, 22:36:57 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 13, 2005, 23:15:59 »
ałłł, to zabolało. Chamstwo i nic więcej.

Offline kolocz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 14, 2005, 10:11:39 »
Mnie zastanawia inny aspekt tej sprawy - "...zabezpieczali teren.". Co to znaczy?Czy ten piknik był imprezą masową? Jeśli tak to czy właściwy komendant powiatowy PSP okreslił w opinii (wynikającej z ustawy) zasady postępowania na wypadek powstania zagrożenia albo wydzielił siły do tzw. zabezpieczenia. Jeśli nie była to przed czym zabezpieczali i czy OSP uzgodniła z właściwym PSK zmianę miejsca parkowania samochodu z garażu w remizie na miejsce pikniku. Czy OSP zabezpiecza wszystkie pikniki czy stosuje jakąś selekcję. Warto może poszukać odpowiedzi na pytanie o podstawy prawne obecności PT strażaków-ochotników (wraz ze sprzętem) na tego typu imprezach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2005, 10:12:26 wysłana przez kolocz »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2005, 10:20:05 »
To znaczy że naczelnik był wśród tej grupy. Inaczej być nie może, przez ten czas nie zaznaczył swojej obecności jako naczelnik. W takim razie Naczelnika winien Zarząd wykluczyć z jednostki, dalej niech się nim zajmuje prokurator. Członkowie - jeśli po wywaleniu naczelnika nie wezmą przykładu, równiez za burtę. A jesli wystarczy i się zamkną powinni byc zawieszeni w czynnościach do czasu wyjaśnienia sprawy.
Również cała jednostka OSP winna zostać ukarana, bo po co przyjmowała takich łobuzów?
A ludzie skoro widzieli to czemu nie reagowali? Może się bali.

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 14, 2005, 14:50:00 »
Aż ciężko się czyta. Na początku też myślałem że to był wypadek ale jak teraz czytam, że zastraszaja ludzi, żeby nic nie mówili to najchętniej bym im popatrzył prosto w oczy i powiedział co o nich myślę.

Nie wiem czy to  jakieś żule z pod sklepu, nie obrażając żuli, bo jak można pić na służbie i w dodatku terroryzować społeczeństwo, gdzie strażacy powinni być poważani  i lubiani.

To nie są strażacy!!

Zastanawia mnie również fakt czy ta jednostka jest w KSRG, jeżeli tak,   to bym ją wykluczył i zawiesił wszystkich,albo jesze lepiej wykluczyć - OUT!!!!

Bo związek i Ochotnicze straże pożarne nie mogą sobie pozwolić na coś takiego w swoich szeregach!!!

Naprawdę teraz, to się źle czuje, napewno bym nie chciał gdyby ktoś taki udzielał mi kiedyś pierwszej pomocy.

Aż strach pomyśleć co oni by ze mną robili,

Przez właśnie takie sytuacje na całe OSP i wogóle straż pożarną pada ciemny cień!!

Przypomnę tylko Ostatnio Pielgrzymkę strażaków na Jasną Górę, widzieliśmy strażaków, którzy nie mogli sie na nogach utrzymać i takich było bardzo wielu. Nie wiem jak można chańbić mundór i OSP w takim miejscu jak Jasna Góra.

Ochyda!


Troszkę się rozpisałem :)

Pozdrawiam
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 14, 2005, 15:11:24 »
Wracając do tego co kiedys pisałem. Potwierdza się to moim zdaniem. OSP nie powinny być stowarzyszeniami. Wtedy będzie szansa na to żeby się pozbyć natrętów, alkoholików, wandali i tych którzy są bohaterami w naszej dyskusji.
Ścisły nadzór nad OSP winna prowadzić Rada miasta lub PSP. Ktoś mądry i odpowiedzialny musi OSP rządzić. Jeżeli w OSP większość stanowią żule, to do władz też wybiorą żuli. I wtedy jednostka OSP upada i to bardzo mocno, a żuli tych nie ma jak się pozbyć. Ludzie nic nie mogą, burmistrz (wójt) nie pomoże, bo Zarząd wybiera walne zebranie a nie on.
Nie znam tej jednostki o której tu piszemy, ale moim zdaniem ciężko będzie coś zmienić w niej.  

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 14, 2005, 18:41:58 »
Witam wszystkich. To co powiem wyraziłem już w innym temacie a mianowicie:
Miesiąc wstecz pewna jednostka OSP w KSRG wracając od pożaru (trawa-naszczęście tylko trawa) najechała na tył samochodu osobowego. Kierowała nim matka albo teściowa burmistrza. Obrażenia osób poszkodowanych po przewiezieniu do szpitala okazały sie powieszchowne. Co się okazało , wszyscy "strażacy" z wyjątkiem 16-latka a włącznie z kierowcą byli pod wpływem. Drajwer poniósł konsekwencje , ale sprawe wyciszono.
PS: Nie oszukujmy się , problem alkoholu w straży istnieje nie od dziś i w zawodowej i w ochotniczej, tylko w tej pierwszej w ostatnich kilku latach sporo się zmieniło-na dobre. ;)  

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 14, 2005, 23:04:19 »
Cytuj
Co się okazało , wszyscy "strażacy" z wyjątkiem 16-latka a włącznie z kierowcą byli pod wpływem

Po pierwsze, jeżeli wszyscy byli pod wpływem wraz z kierowcą to znacyz, że wcześniej pili, najprawdopodobniej w remizie,

Natomiast jeżeli chodzi o tego 16 latka to jakim on prawem mógł jechać do akcji, przecież istnieją określone reguły: skonczone 18 lat, badania, szkolenia, deklaracja itd.

Ciężko mi sobie coś takiego wyobraźić, może dlatego że u nas przestrzegamy surowo tych praw!

Tak jak napisałem wcześniej, takie jednostki powinny być zawieszane albo likwidowane, noi oczywiście wykluczane z systemu.

Nie ma osoby, która wkońcu sprecyzowała by prawo o ochronie. p.poż. i straży pożarnej. niestety :(
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 15, 2005, 00:05:50 »
brydziu.. kiedyś już pisałem o tych jednostkach.. troche nawet rozumiem naczelników tych OSP! Nie weźmie tego 16 latka raz, drugi, trzeci to młodemu odechce się biegać no i po sprawie, bo tak miał sekcje pełną, a teraz jednego brakuje.. ta sytuacja to błędne koło, które będzie kręciło się jeszcze długo puki nikt nie będzie z góry tego kontrolował.. fakt jest taki, że mi do 18tki nie wiele brakuje i zdarzyło mi sie jechać do akcji.. ale szczerze to dzięki forum już mi się niechce.. wiem, że zostało naprawdę nie wiele i ten czas odczekam.. ( heh.. jak coś nie daleko jest to rowerkiem zasuwam  :P ).. Znam też inne OSP, gdzie o takich praktykach, gdzie jeżdżą młodziki, a często i starzy po alkoholu, ale nie wymienie ich.. ale jedno jest u nich godne podziwu!! zżycie się strażaków..  ;) no ale alkoholu nikt nie będzie usprawiedliwiał.. bo to są przegięcia.. mam nadzieję, że wejdą w życie jakieś odgórne kontrole!! Bo najbardziej boli mnie to, że na 10 OSP 9 to pożadne jednostki, a ta jedna, która dała plamy - psuje renome pozostałych..  :ph34r:  

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 15, 2005, 21:18:13 »
witam
w jutrzejszym TELEKURIERZE  czyli w czwartek o godzinie 20 na TVP3 ( telewizja regionalna) bedzie reportarz wlasnie o tym zdarzeniu
polecam
 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 15, 2005, 22:30:36 »
2,5 promila!!!
 
Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewkowie, który podczas festynu przejechał 8-letniego chłopca, był pijany. Potwierdziły to badania krwi - Tomasz W. miał 2,5 promila alkoholu. W środę został zatrzymany przez policję.
 
Prawda przyszła z wynikami badań. 2,5 promila alkoholu we krwi miał strażak, który podczas festynu miał dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Gniewkowa. Strażak, który przejechał chłopca został zatrzymany pod zarzutem spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu.
Ta wiadomość dotarła też do rodziców Bartka, którzy cieszą się przede wszystkim z tego, że ich syn wraca do zdrowia. Nie ukrywają jednak, że nie podoba im się zachowanie strażaków ochotników po wypadku. "Żaden nie przyszedł i nie spytał się o zdrowie" - mówi matka chłopca, Zofia Sądowska. Zrobili to natomiast przedstawiciele państwowej straży, m.in. ksiądz kapelan.
Gniewkowscy strażacy we wtorek ze swojej siedziby nas wyrzucili, a dzień później strażnica była zamknięta. Na drzwiach wisiała tylko informacja o akcji oddawania krwi, która ma być przeprowadzona 23 czerwca. Nie było tu jednak mowy dla kogo i z jakiej okazji ta akcja, nikt nie wspomniał o Bartku.

A. Szpręglewska TVP Bydgoszcz

.. no to sobie wyrobili opinię <_<  

http://tvp.pl/389,20050615215393.strona

 

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 15, 2005, 22:43:16 »
No........  to robi się coraz "ciekawiej". Oby w końcu wzieli się ostro za takie OSP.Czas na to najwyższy. Obawiam się tylko że jeśli zaczną likwidować OSP za pijaństwo to 90% z nich przestanie istnieć.
Jeśli chodzi o oddawanie krwi to lepiej żeby ci ochotnicy tej krwi nie oddawali. 2,5 promila mogłoby tego chłopczyka zabić.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 15, 2005, 23:00:33 »
Aż się wszystkiego odechciewa czytając takie rzeczy.

Jest może ktoś z tych okolic? Może istnieje jakaś możliwość pomocy tem chłopcu i jego rodzicom. Może jakaś fundacja zorganizowałaby zbiórkę? Na pewno wpłacę jeśli będzie gdzie wpłacić pieniądze. Może w ten sposób moglibyśmy uratować honor straży... co o tym myślicie?

Witek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2005, 23:00:45 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 15, 2005, 23:14:56 »
Myślę, że to dobry pomysł! Również przyłaczył bym się do tej akcji.. ale! jak wyobrażasz sobie Witek, tę zbiórkę.. :huh: .. ja nie chciałbym wpłacać pieniędzy na konta fundacji ( jakoś nie mam zaufania) wolałbym, aby zbiórkę przeprowadziła SP.. Myślę, że taka zbiórka uspokoiła mieszkańców Gniewkowa i trochę sytuacja wróciła by do normy.. a tak poza.. pięknie wygląda logo OSP Gniewkowo z tekstem artykułu 2,5 promila

Brawo dla Was!!  :angry:  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 15, 2005, 23:20:35 »
Powinien się tym zająć ktoś, kto to robi na codzień i wie jak się za coś takiego zabrać. Ja nie mam pojęcia... . Może PCK, Caritas...?

Witek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2005, 23:24:44 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Strażacy Potrącili 8 Latka
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 15, 2005, 23:35:14 »
Wysłałem maila do Bydgoskiego oddziału PCK z pytaniem o mozliwość zorganizowania zbiórki... . Dam znac jak dostane odpowiedź...

Witek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2005, 23:36:41 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl