Autor Wątek: Obuwie zimowe (cywilne)  (Przeczytany 1722 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Obuwie zimowe (cywilne)
« dnia: Grudzień 17, 2009, 20:55:34 »
Witajcie,
jak w temacie - większość z nas to raczej ludzie ceniący sobie komfort i wygodę. Pogoda jest jaka jest, coraz zimniej, coraz więcej śniegu, również tego topniejącego. Jakie buty zimowo-trekkingowe byście polecali? Na bank są tutaj ludzie z jakimś doświadczeniem w tej kwestii ;-)

Cena - najlepiej do 300zł. Wiem, że rewelacji w tej cenie nie dostanę, ale może polecicie coś wartego uwagi, lub też na co najbardziej zwrócić uwagę. Czy warto jest się pchać w membrany typu Gore-Tex? Buty znanej marki czy niekoniecznie?

Z góry dziękuję ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:57:50 »
Ja rozważam zakup butów zimowych firmy nike, ponieważ bardzo wygodne i ciepłe cena to 350 zł ok.
Rozważam również buty firmy Campus również solidna marka i dobre buciki :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:17:45 »
No właśnie byłem w kilku sklepach i Campusa mi odradzali - że jakiś czas temu przerzucili produkcję całkowicie do Chin i jakość strasznie spadła.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:19:53 »
Ogólnie mówiąc mam problemy z membranami. Buty z Campusa mi wyjątkowo nie spasowały. Wiecznie mokre w środku.
W czerwcu kupiłem buty protektora: http://www.protektorsa.pl/product_detail,56,-trzewiki-commando.html może wygląd nie najlepszy, ale wytrzymały już dość trudne warunki i nic. W zimie trochę chłodno, pod spód polecam wełniane skarpety. Za buty dalem 200 złotych z groszami (cena z przesyłką, kupione w Lublinie u producenta)
Ostatnio pojawiły się podobne w wersji zimowej: http://www.protektorsa.pl/product_detail,48,trzewiki-zimowe.html.
Kumpel biega w górskich protektorach: http://www.protektorsa.pl/product_detail,21,-trzewiki-gorskie.html Dał 350 zł
O ile ta firma robi daremne buty strażackie, o tyle moim zdaniem mają dobre buty wojskowe.
Pozdrawiam
Michaszs
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:29:50 »
ja sobie na zimę sprawiłem niedawno takie buty: http://www.butsklep.pl/1707/buty_bustagrip_rolltop
co będę dużo komentował - są świetne, chociaż autor tematu szuka chyba butów w trochę innym stylu  -_-
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:32:50 »
@Siedemsetter - dzięki za propozycję :-) Jeśli chodzi o styl - faktycznie, bardziej chodzi mi o coś takiego:
http://www.allegro.pl/item846757892_buty_alpinus_gobi_okazja_wyprzedaz_roz_44.html
jeśli chodzi o stronę wizualną :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:35:37 »
Widziałem u różnych ludzi buty typu skutery z wypełnieniem ocieplającym no i mówili że bardzo dobrze sie sprawują.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:38:59 »
ja tam od kilku tak w chłodniejsze i zimowe dni, ale nie tylko, ponieważ są to buty całoroczne chodzę w takich butach Jest to tzw obuwie taktyczne. Jak na mnie to są naprawdę ok. Mam je kilka sezonów (zim). Ostatnio nawet dokupiłem do nich takie czary

pozdr

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:42:32 »
ja tam od kilku tak w chłodniejsze i zimowe dni, ale nie tylko, ponieważ są to buty całoroczne chodzę w takich butach Jest to tzw obuwie taktyczne. Jak na mnie to są naprawdę ok. Mam je kilka sezonów (zim). Ostatnio nawet dokupiłem do nich takie czary

pozdr
No właśnie, masz je już kilka zim. Teraz też dostaniesz taki model ale to nie jest to samo co kiedyś, także możesz się niemiło zdziwić, że nie będą tak dobre.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:19:59 »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:35:25 »
Buty niczego sobie. Ich atutem na pewno jest to, że są na Gore-tex'owej membranie. Ale z drugiej strony na pewno cenę podnosi logo Adidasa.  Ja bym na Twoim miejscu nie kupował przez neta. Chyba, że najpierw przejdziesz się do sklepu i pomierzysz rozmiarówkę.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:45:10 »
Właśnie kombinuję, żeby przymierzyć je "na żywo" i potem łyknąć przez neta. Tyle, że nigdzie w Warszawie nie mogę ich znaleźć, a chyba wszystkie możliwe miejsca przejrzałem.  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Obuwie zimowe (cywilne)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2009, 14:03:48 »
Nie musisz dokładnie tego modelu mierzyć, wystarczy, że łapniesz wysokie buty z Adasia. Rozmiar powinien być ten sam. Rozmiarówka w Adidasie jest troszke mała (tak dla porównania: Officery mam dobre w rozmiarze 44, a buty do kosza z adidasa 47 1/3)
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...