Autor Wątek: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)  (Przeczytany 8799 razy)

Offline Paweł Żukowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Galeria fotografii ratowniczej
Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« dnia: Grudzień 14, 2009, 00:21:21 »
Witam!
Prezentuje Państwu film przedstawiający naszą społeczną pracę. Film kręcony w naszej jednostce, na terenie Charzyków oraz przy zakładzie w Nieżychowicach ukazuje procedury , wyjazd alarmowy oraz pozorowane działania ratownicze których scenariusz przedstawia wypadek samochodowy w którym wymagane jest użycie procedur ratownictwa medycznego, technicznego oraz techniki gaszenia w strefie wybuchu. Klip, zmontowany przez jednego z naszych strażaków tworzy ułożoną chronologicznie całość. Celem produkcji jest promocja naszej jednostki oraz reklama zachęcająca do rekrutacji.
  Film ten powstał z inicjatywy strażaków OSP Charzykowy i nie jest materiałem szkoleniowym więc dopuszczamy możliwość popełnienia drobnych błędów, które być może zostaną przez Państwa zauważone. Prosimy o wyrozumiałość.
  Gorąco zapraszam drodzy strażacy do komentowania naszej inicjatywy.

Część 1: http://www.youtube.com/watch?v=i47QIzDU9KI&feature=related
Część 2: http://www.youtube.com/watch?v=V1TjUlLn81g&feature=related

Pozdrawiam, Paweł Żukowski.
Ochotnicza Straż Pożarna w Charzykowach
www.osp.charzykowy.info

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2009, 09:30:12 »
Gratulacje, film wyszedł naprawdę świetnie :-)
Pozdrowienia od sąsiadów ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2009, 09:58:46 »
Gratulacje świetny filmik a i sama inicjatywa super.
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline el komendante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2009, 10:37:11 »
Chwalić taką inicjatywę. Fajnie wyszły filmiki. Pozdrawiam.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2009, 10:49:09 »
film pokazuje cos, czego wczesniej chyba nie było w żadnym ( przynajmniej takim ktory widzialem )
strazak ochotnik rzuca wszystko na wezwanie czyli w kazdej chwili gotowy jest sie poswiecic. Jest to cos, oczym niestety malo kto pamieta..
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2009, 11:10:27 »
Również uważam, że film zrobiony bardzo dobrze, tym bardziej, że wiadomo jak w OSP z finansami. GRATULACJE i SZACUNEK PANOWIE !!!!

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2009, 11:13:09 »
Nie podzielam Waszego zachwytu.
Film za długi, muzyka zbyt monotonna, montaż i akcja mało dynamiczna. Film trwa 11 minut z czego 5 zajmuje alarmowanie i wyjazd, po tych 5 minutach, nie miałem już ochoty oglądać dalej.

Dla porównania filmik, który trwa niespełnia 2 minuty, pokazuje to wszystko co Charzykowy, jednak z znacznie dynamiczniejszy, ciekawy i przyjemniejszy dla oka sposób. Co prawda jego przygotowanie było pewnie droższe i bardzien pracochłonne. Liczy jednak się przedewszystkim pomysł, scenariusz i montaż, ten ostatni w Charzykowach poległ.

Ihre Freiwillige Feuerwehr
Brigada 29 Coś ze Słoweni podobny pomysł, trochę krótszy, ale też za długi.

Bulon czy rzucenie, laski, mycia skutera, czy oglądania TV jest naprawdę wielkim poświęceniem, próbujesz chyba dorobić ideologię do tego czego w tym filmie nie pokazano.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 11:20:39 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Paweł Żukowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Galeria fotografii ratowniczej
@Łukasz Telus
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2009, 11:34:54 »
jedyne co mogę powiedzieć, to przeprosić Cię za zmarnowane 5 minut Twojego cennego czasu. :-)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2009, 11:43:07 »
Nie podzielam Waszego zachwytu.
Film za długi, muzyka zbyt monotonna, montaż i akcja mało dynamiczna. Film trwa 11 minut z czego 5 zajmuje alarmowanie i wyjazd, po tych 5 minutach, nie miałem już ochoty oglądać dalej.

Dla porównania filmik, który trwa niespełnia 2 minuty, pokazuje to wszystko co Charzykowy, jednak z znacznie dynamiczniejszy, ciekawy i przyjemniejszy dla oka sposób. Co prawda jego przygotowanie było pewnie droższe i bardzien pracochłonne. Liczy jednak się przedewszystkim pomysł, scenariusz i montaż, ten ostatni w Charzykowach poległ.

Ihre Freiwillige Feuerwehr
Brigada 29 Coś ze Słoweni podobny pomysł, trochę krótszy, ale też za długi.

Bulon czy rzucenie, laski, mycia skutera, czy oglądania TV jest naprawdę wielkim poświęceniem, próbujesz chyba dorobić ideologię do tego czego w tym filmie nie pokazano.

Nawet jeśli masz rację, to liczą się chęci. Rzuć kilka tysięcy dla tej OSP, to zrobią to bardziej profesjonalnie i zapewne zgodzą się abyś został reżyserem!,
Po drugie zawsze można coś zrobić lepiej, więc czekamy z niecierpliwością na Twój film. Na pewno będzie lepszy - serio.
Pozdrawiam

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2009, 11:51:54 »
Nie podzielam rowniez zdania Łukasza.. Lepiej obejrzeć rozbudowane 11 minut, niz obejrzeć 2 minutowy filmik z ktorego sie nic nie wie czyt rzut kamery na straz, rzut kamery na rozbite auta, rzut kamery na akcje i po filmie. Tutaj u kolegów z Charzykowy jest pewna budowa :
1. Alarmowanie
2. Wyjazd zastepów
3. Akcja
Brakować moze tylko zakonczenia jakiegoś lepszego ..
Tak pozatym jak na amatorski filmik jest wszystko poukładane oraz w porzadku. Nie badzmy drobiazgowi i nie czepiajmy sie - Krakowa od razu tez nie zbudowali!

Pokłony w strone Charzykowy :)

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2009, 12:52:07 »
uważam, ze uwagi łukasz sa po cześci słuszne, ale to tez zalezy.
Pytanie najwazniejsze- po co taki film był tworzony czy CEL.
w podanym przez Ciuebie Łukasz filmie Brygady 29 obserwujemy w zasadzie te same elementy co w filmie z Charzykowy.

Czy dorabiam ideologie ? w kazdym ratowniku jest nutka patosu i z jakiegos powodu to robi. OSP jest pewnego rodzaju poswieceniem, kto nie slyszal juz tekstów w stylu -albo straz albo ja ;)
mojemu koledze dziewczyna powiedzala ze albo ma sobie znalezc normalna prace a nie pogotowie ratunkowe albo ona odchodzi ;)

Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2009, 13:05:18 »
Bulon i co? Odeszła? :wacko:
Co do ideologi rzucania wszystkiego by biec na alarm to uważam że to są tylko przykłady. Równie dobrze mogło by być pokazane jak ty Łukaszu robiąc zdjęcia dostajesz alarm, rzucasz swoją lustrzanke wartą 15 tysięcy złoty na ziemie ta rozpada się w drobny mak. A to wszystko w slow motion  :wacko:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2009, 13:12:15 »
Nie wszyscy chcą oglądać krótkie spoty z ćwiczeń czy akcji. Dla znawców tematu i zawodowców, którzy wiele widzieli, niektóre części filmu lub cały film będą nudne. To podobna kwestia jak upodobanie do kobiet - jedni wolą blondynki, drudzy brunetki.
Dla mnie chęć zgłębiania wiedzy którą tu demonstrują koledzy oraz pokazanie od podstaw społeczeństwu jak należy się zachować podczas akcji, jak zgłaszać, jakie są zagrożenia itp.... stanowi element edukacji zarówno dla oglądającego jak i dla ćwiczących. Ćwiczący nie stresują się obecnością kamery, ćwiczenia wykonują poprawnie, dokładnie.
Powiem więcej, w takich filmach wręcz należy pokazać jeszcze jak się ma zachować obywatel w przypadku działań straży czy policji. Bo często wjeżdżają na teren akcji pojazdami mimo oznakowania, z ciekawości wchodzą w strefę niebezpieczną wykorzystując rożnego rodzaju przejścia. To też należy pokazać oraz konsekwencje takiego postępowania i propagować szeroko....

Koledzy z OSP Charzykowy, nie wdawajcie się w niepotrzebne dyskusje czy to warto robić czy też nie, róbcie swoje skoro macie do tego motywacje. Czekam na następne. Pozdr 
EGO = 1 / wiedza

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2009, 13:13:56 »
mojemu koledze dziewczyna powiedzala ze albo ma sobie znalezc normalna prace a nie pogotowie ratunkowe albo ona odchodzi ;)
haha znane.. Po pierwsze duzo czasu nie ma Cie w domu. Po drugie jestes zabrany praca, nawet gdy masz wolne myslisz co moglbys zrobić. Po trzecie oddajesz swoje zycie ratownictwu. Po czwarte chyba nawet kocha sie to bardziej niz swoja dziewczyne :) z tym sie rodzisz, z tym umierasz z szarpanymi nerwami i lepiej stracić dziewczyne niz swoja zyciowa pasje i cele postawione sobie samemu..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 13:25:35 wysłana przez Vendetta »

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2009, 13:17:09 »
faktycznie ogolnie rzecz biorac te pare minut alarmowanie troche przynudza patrzac pod katem czysto fabularnym, no ale koledzy z Charzykowy nie mieli raczej nakrecic filmu akcji tylko mini reportaz o tym co robia i jak to wyglada pod tym wzgledem,
pozatym czy wszystkie filmy tego rodzaju musza byc na jedno kopyto: wyjazd, akcja-duzo dymu i ognia;
fajnie ze kreca zdeka pod innym katem;
Co do zarzutu ze "malo poswiecaja" owszem mozna by natworzyc kilka roznych sytuacji; no ale w wiekszosci tak to wyglada ze jestesmy wyrywani z zajec przydomowych, pracy czy chocby spotkania ze znajomymi, pewnie ze czasami wiecej poswiecamy ale zazwyczaj to sa zwyczajne, codzienne zajecia.
Pewnie ze mozna by ulepszyc scenariusz, realizacje itd. ale od czegos trzeba zaczac i podejrzewam ze to nie ostatni film z tej jednostki w tym stylu i beda nastepne.
Kwestia tego czy pojda w strone filmy akcji czy w strone reportazu (co by mi bardziej odpowiadalo, bo dawno nie widzialem dobrego reportazu o dzialalnosci OSP)
Jedyne co mi brakowalo to wycia syreny ale to juz szczegol
ogolnie oceniam pozytywnie

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2009, 13:36:00 »
Wydaje mi się ze przede wszystkim taki film jest godny pochwały dla tej jednostki..chłopaki mają ambicje,dobre chęci i w pewien sposób udało im się przedstawić zachowanie,procedury itp. druhów w czasie alarmowania,wyjazdu i działania na miejscu akcji.I nie ma sensu tu wymyślać jakichś niedoskonałości typu montaż czy scenariusz bo taki filmik nie ma raczej na celu zbieranie nagród za nakręcenie filmu ale pokazuje przykładowe zachowania druhów...chociaż można byłoby się do niektórych rzeczy przyczepić oczywiście.Słowa uznania dla OSP Charzykowy
998 C.R.E.W.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2009, 14:43:40 »
To że film nie jest skierowany do szerokiego odbiorcy a jest pod wąską grupę strażaków, zwłaszcza tę nawiedzającą nasze forum, nie znaczy że jest on zły, osobiście bardzo mi się podoba. Sztuka coś takiego nakręcić i skondensować a na dodatek jeszcze pokazać kawałek siebie w społecznej pracy. Nie jest to "kwiat" szkoleniowy ale delikatnie sytuacja zbliżona do realnej, jaka może wystąpić w prawdziwej akcji.
Kończąc, bo mógłbym tu jeszcze trochę napisać, odebrałam ten film pozytywnie i chyba tym razem uchwyciłem częstotliwość fal nadawania autora filmu  :rofl:   Pozdrawiam  :straz:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Granders

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2009, 16:16:16 »
Gratuluję pomysłu i wykonania. Jedyne do czego się przyczepie to...do tego że po przybyciu na miejsce zdarzenia,to nie kierowca powinien podać sytuację do PSK czy CPR tylko dowódca-na miejscu były dwa zastępy OSP więc jeden z dowódców powinien nawiązać łączność z PSK ewentualnie CPR. I nie wiem jak to u Was wygląda w praktyce,ale u nas jest tak że zaraz po dojechaniu na miejsce zdarzenia zgłasza się przybycie:) Pozdrawiam
Bo życie jest tylko jedno-życie strażaków również...

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2009, 16:46:53 »
Extra filmik!!! Właśnie takiego czegoś mi na YT brakowało!!! :sympatia: Brawo!!! :mellow:

Co do wcześniejszych postów http://www.youtube.com/watch?v=-0J2QetkDWo  to jest film zrobiony przez ekipę filmową, czy lepszy? Może bardziej postawione na humorystykę.

Nawiasem co to za muzyka? To pierwsze to wiem - Rob Dougan, ale ta co leci przez większość pierwszego filmiku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 17:11:44 wysłana przez PatiMDP »
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2009, 16:57:40 »
mnie się ten filmik podoba...pokazuje to czego nie widać na podobnych...właśnie tego rzucania co się w danej chwili robi i gnania do remizy...jak na film na który nie wydano wiadra kasy, bardzo dobrze zrobiony...oby więcej było takich...powiem szczerze...oglądałem ten filmik ze siostrzenicą mającą 6lat...jak dotąd chyba nie rozumiała co robimy...dziś stwierdziła,że to jest super,że jej się takie zajęcie podoba i też chce :D....
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Artur sam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:04:17 »
Filmik jest świetny, niewątpliwie sporo  czasu i pracy zostało mu poświęcone, sprawa dogadana z KP PSP , pełne ćwiczenia, jak najbardziej realistyczne. żadnego ściemniania. W efekcie wyszło to co miało wyjść czyli pokazanie sprawnie działającej OSP, w której jest pasja, chęć i  wola ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. 

Niedociągnięcia ?
a widział ktoś idealną akcję jak z podręcznika?  najważniejsze to wykonać swoje zadanie tak aby osiągnąć cel jak najmniejszym wysiłkiem i w jak najkrótszym czasie.



Proponuję zmienić kierunek otwierania drzwi do szatni, bo ktoś komuś krzywdę zrobi :mellow: zeby nie było ze sam miód ^_^

Filmik podsuwa pomysły :rolleyes:

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2009, 22:48:58 »
@Artur sam: te drzwi też mi się rzuciły od razu w oczy. Może warto by zrobić przesuwane??

Ciekawy filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=hf8OKqBGvec&feature=related
Ciekawie mają rozwiązane oznakowanie pojazdów ochotników podczas dojazdu do remizy. Sam z doświadczenia wiem, że jak wyje syrena to na ograniczenia prędkości nie zwracam uwagi (szczególnie w nocy) Tylko pytanie co by było gdyby zatrzymała mnie drogówka??
So Others May Live

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2009, 22:56:07 »
Odpowiem Ci :)

byłby mandacik  ^_^

a co do filmu to bardzo fajna sprawa, polacy w końcu zrobili swoją produkcję bo póki co to na taką się nie napotkałem :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2009, 23:10:36 »
Sam z doświadczenia wiem, że jak wyje syrena to na ograniczenia prędkości nie zwracam uwagi (szczególnie w nocy) Tylko pytanie co by było gdyby zatrzymała mnie drogówka??
Nie powinno się o tym rozmawiać publicznie, prawo jest prawem. Jeśli je złamiesz - robisz to tylko na własną odpowiedzialność. Ale - póki co nikt mnie nie nie kontrolował podczas dojazdu do jednostki, raz, widząc mnie biegnącego - podwieźli. W skrócie: raczej mam zdrowomyślących gliniarzy wokół siebie - moje szczęście ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 23:28:51 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: Alarmowanie, Wyjazd, Akcja - OSP Charzykowy (film)
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2009, 23:14:53 »
@Artur sam: te drzwi też mi się rzuciły od razu w oczy. Może warto by zrobić przesuwane??

Ciekawy filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=hf8OKqBGvec&feature=related
Ciekawie mają rozwiązane oznakowanie pojazdów ochotników podczas dojazdu do remizy. Sam z doświadczenia wiem, że jak wyje syrena to na ograniczenia prędkości nie zwracam uwagi (szczególnie w nocy) Tylko pytanie co by było gdyby zatrzymała mnie drogówka??
Masz mandat. Przykład z zycia: Znajomy na 50 KM / H cisnał 130 KM / H wiózł ciezko chora córke na pogotowie ratunkowe, zatrzymali go i jak zobaczyli dziecko i powiedział im o co chodzi puscili go zeby nie przedłuzać czasu dojazdu aczkolwiek powiedzieli "spotkamy sie na PR gdy Pan odda corke lekarzowi" i tak tez było po przejeciu corki przez lekarza , koledze wypisali mandat.. Nic nie usprawiedliwia zlamania prawa, sa tylko malutkie taryfy ulgowe.. :P