Autor Wątek: komisja lekarska  (Przeczytany 7012 razy)

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
komisja lekarska
« dnia: Grudzień 10, 2009, 16:42:40 »
Witam,
mam zamiar ubiegać się o przyjęcie do PSP i chciałbym wiedzieć jak wygląda komisja lekarska po testach sprawnościowych a przed przyjęciem do straży. Pytam ponieważ na podobnej komisji tyle że wojskowej dostałem niezdolny do zawodowej służby wojskowej z powodu zmian w obrębie dużych stawów (miałem zerwane więzadła krzyżowe w kolanie które już ponad dwa lata temu miałem zrekonstruowane). Czy ktoś może dysponuje dokumentem z którego wynika jakie schodzenia eliminują z służby w PSP. Bardzo takie informacje by mi się przydały bo szkoda by się przygotowywać do testów a potem odpaść na komisji lekarskiej.

Z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2009, 17:04:15 »
Witam,
mam zamiar ubiegać się o przyjęcie do PSP i chciałbym wiedzieć jak wygląda komisja lekarska po testach sprawnościowych a przed przyjęciem do straży. Pytam ponieważ na podobnej komisji tyle że wojskowej dostałem niezdolny do zawodowej służby wojskowej z powodu zmian w obrębie dużych stawów (miałem zerwane więzadła krzyżowe w kolanie które już ponad dwa lata temu miałem zrekonstruowane). Czy ktoś może dysponuje dokumentem z którego wynika jakie schodzenia eliminują z służby w PSP. Bardzo takie informacje by mi się przydały bo szkoda by się przygotowywać do testów a potem odpaść na komisji lekarskiej.

Z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje

Najważniejsze jest to jaką masz kategorię zdrowia wpisaną do książeczki wojskowej :kwit:

Opcja szukaj:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12710.0.html

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7071.0.html

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2009, 17:54:52 »
Najważniejsze jest to jaką masz kategorię zdrowia wpisaną do książeczki wojskowej :kwit:
Kolego Grzela w takim razie nie muszę się zbytnio martwić tym że nie rozróżniam barw? Mam to wpisane w orzeczenie z komisji poborowej i przyznano mi kat. A. A może wiesz jak podejdzie do tego lekarz jeżeli okaże się że nie odróżniam tylko nie których kolorów? Wiem który to czerwony i zielony :rofl:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2009, 18:18:52 »
Najważniejsze jest to jaką masz kategorię zdrowia wpisaną do książeczki wojskowej :kwit:
Kolego Grzela w takim razie nie muszę się zbytnio martwić tym że nie rozróżniam barw? Mam to wpisane w orzeczenie z komisji poborowej i przyznano mi kat. A. A może wiesz jak podejdzie do tego lekarz jeżeli okaże się że nie odróżniam tylko nie których kolorów? Wiem który to czerwony i zielony :rofl:

Moja wypowiedź tyczyła się konkretnej sytuacji:

Cytuj
Pytam ponieważ na podobnej komisji tyle że wojskowej dostałem niezdolny do zawodowej służby wojskowej z powodu zmian w obrębie dużych stawów (miałem zerwane więzadła krzyżowe w kolanie które już ponad dwa lata temu miałem zrekonstruowane).

Jeżeli niezdolny tzn. kategoria inna niż A1.
Jeżeli inna to będzie problem z przyjęciem do straży chyba, że stanie jeszcze raz na komisji wojskowej w sprawie zmiany kategorii zdrowia.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2009, 18:31:45 »
na zwykłej komisji mam kat. A ale kiedy ubiegałem się o przyjecie do podoficeki na szczegółowej komisji dostałem N za te więzadła.

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2009, 17:27:35 »
Witam.
To zależy gdzie robisz badania. Po prostu nie chwal się że miałeś z tym jakieś problemy. Ja jak miałem komisję, chirurg przeprowadził za mną tylko wywiad. Lekarz na komisji kazał się rozebrać i jeśli masz jakieś widoczne blizny to na pewno o nie zapyta.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2009, 09:48:53 »
Kategoria wojskowa orzeczona przez komisję lekarską MON niema nic wspólnego z komisją lekarską oceniającą zdolność do służby w PSP podległej MSWIA.
Są strażacy którzy kat wojskową mają D, a w PSP pracują.

Także wszystko zależy od komisji lekarskiej na którą się stawisz, bądz dobrej myśli!
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2009, 13:02:48 »
co z tym acl'em?
nie miałeś pełnego zakresu ruchu, jakieś przykurcze? 2 lata to bardzo długo po takiej operacji. Sprawność powinna wrócić.
czy po prostu miałeś wszystko dobrze z kolanem, wycwiczony byłeś, ale lekarz zobaczył 5 cm blizne na kolanie i na dzień dobry Cie odrzucili?

Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:37:40 »
Czemu nie użyjesz opcji szukaj lub nie zapytasz w temacie już otwartym ?? To już chyba 7 temat o komisji MSWiA

Thomas_snc

  • Gość
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2010, 17:02:52 »
Witam. Odpowiedzcie mi odnośnie blizn? Dlaczego gdy ktoś ma blizny jest dyskwalifikowany z SA? I czy blizny mają dotyczyć operacji? Będę wdzięczny jak ktoś mi to rozwinie dlaczego jest to nie dozwolone…

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2010, 17:26:52 »
o jakich bliznach myslisz? ja mialem blizne po operacji i nie bylo problemy na komisji lekarskiej
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2015, 16:01:24 wysłana przez franklinn »

Thomas_snc

  • Gość
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2010, 17:34:28 »
Słuchaj franklinn…
Gdzieś tu w dziale „Jak zostać strażakiem” chyba w „nabór z ulicy” ktoś zadał pytanie odnośnie czy trzeba się rozbierać na komisji ktoś powiedział tak i że to będzie problem by ją przejść jeżeli miało się bliznę ( Bo osoba która zadawała pytanie miała Blizne po operacji na części imtymnej) Dlatego mnie to zastanawia. Jaki to ma wpływ w naszym zawodzie?
P.S żeby nie było że to o mnie chodzi :D gdzieś tak wyczytałem na tym forum a nie chce mi się grzebać by pokryć to cytatami :-)

Edycja
czy ty Franklinn jesteś już w SAPSP czy już ją skończyłeś? Bo napisałeś że nie miałeś probelmu z komisją
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2010, 17:38:10 wysłana przez Thomas_snc »

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2010, 18:22:11 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2015, 10:41:01 wysłana przez franklinn »

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2011, 20:31:15 »
ja mam takie pytanie bo pytałem ziomka który jest teraz w sapie w p-ń i pytałem jak wygląda komisja lekarska on mi powiedział tylko, żebym dbał o zęby, słuch i wzrok. może ktoś rozwinie to bardziej to przeszedł ten egzamin?

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2011, 00:37:21 »
ja mam takie pytanie bo pytałem ziomka który jest teraz w sapie w p-ń i pytałem jak wygląda komisja lekarska on mi powiedział tylko, żebym dbał o zęby, słuch i wzrok. może ktoś rozwinie to bardziej to przeszedł ten egzamin?

Zęby ? :D Jak masz pełną półkę to nie masz się co martwić ;] Słuch i wzrok to wiadomo podstawa po prostu musi być ok. Jeżeli się orientujesz to na audiogramie u laryngologa nie możesz przekroczyć bodajże 30 pkt w skali a wzrok najlepiej 1.0 na oba oka ;] Jak masz wątpliwości to zawsze możesz iść państwowo do laryngologa czy okulisty i niech ci zrobią badania powiesz że chciałbyś wiedzieć jak wyjdą wyniki bo chcesz do straży. Ogólnie nie ma się co spinać jak zaliczysz egzaminy nie nosisz okularów to lekarze są formalnością.

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: komisja lekarska
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2011, 08:36:47 »
takiej odpowiedzi oczekiwałem, dzięki ziomuś za wyjaśnienie niejasności.