Autor Wątek: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE  (Przeczytany 16503 razy)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2010, 21:19:34 »
No to panowie, strach pomyśleć co z nami, naszymi rodzinami, gdy nam coś się przydarzy. To jest chore państwo!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2010, 22:21:02 »
oglądałem, oglądałem i ręce opadają, chore to wszystko i żal na to patrzeć a koledze Grzegorzowi szybkiego powrotu do zdrowia
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline urban

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
    • http://
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2010, 22:37:25 »
Witam .

Granders jeśli możesz podejdź  do urzędu gminy i poproś o OWU do tego ubezpieczenia co zwarli dla strażaków  , wyślij mi na priv , sprawa powinna być prosta do rozwiązania w Twoim wypadku  nastąpiła tzw spychologia :-) protokół z wypadku powinien być sporządzony obrazu :-) . miałeś aktualne badania lekarskie , szkolenie BHP , szkolenie podstawowe ( szeregowców OSP ) lub coś więcej , ubezpieczenie wykupione przez gminę było imienne czy grupowe? ( na obsadę samochodu) Jaki dokumenty wymagał ubezpieczyciel od gminy podczas zawierania umowy ?  czy posiadasz jakieś ubezpieczenie prywatnie? ( szkoła zakład pracy indywidualne ) jeśli tak to tak samo z tego ci się należy. na priv wyśle Ci numer tel dzwon śmiało trochę sie na tym znam postaram się pomóc.
 

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 23, 2010, 21:09:33 »
Witam. W 2007 miałem wypadek na pożarze lasu : Urząd Gminu protokół powypadkowy , 2 komisje woj.MSWiA stwierdzono uszczerbek na zdrowiu ,wypłata odszkodowania przez urząd gminy tu było wszystko ok. Zaczeło się dopiero u ubezpieczyciela co opłaca nas gmina wypłacili mi 456, nie pamietam juz dokładnie , po rozmowach z pracownikiem gminy i przeczytaniu polis konsultacji ajentem pzu zrobilem odwołanie do odziąłu PZU / oczywisci była komisja 20% pożniej i tak uznali % z komisji MSWiA/ tak ze w sumie doplacili mi do kwoty około 14000. trochę to potrwało ale warto było . A z PZU Zycie co prywatnie się ubezpieczam się sadzem 15,04,2010, mam sprawe wczesniej próbowałem polubownie ale to dziwny kraj . ZUS sprawa w sądzie pracy ( 2 komisje biegłych ) ZUS  się odwołuje . Tak że koledzy o wszystko trzeba walczyc . ps.jak jakies zapytania służe pomocą .

Offline Granders

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2010, 11:38:38 »
Hey!!! Urban do Ciebie poleciała ode mnie PW. Koledzy mi udało się wywalczyć ubezpieczenie. Wszystko to bardzo długo trwało, ale upór i dążenie do celu to podstawa w walce z urzędami. A tak na marginesie to mam pytanie. Na ile jesteście ubezpieczeni przez urząd gminy??? Orientujecie się może??? Jeśli nie, to warto się dowiedzieć i ... i wykupić sobie dodatkową polisę:)
Bo życie jest tylko jedno-życie strażaków również...

Offline mayher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 22, 2010, 12:21:06 »
druhowie tak odswieze troche temat. mialem wypadek w tyczniu 2009 i nie otrzymalem jeszcze odszkodowania. Walcze o to z Wójtem, który wg. cytowanej wcześniej ustawy, art 26, ma obowiązek wyplacić odszkodowanie na podstawie orzeczenia komisji lekarskiej. Problem jest taki, że wójt uznał, że skoro otrzymalem odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej gdzie bylismy dodatkowo ubezpieczeni to juz nie musi mi wyplacac. Kiedy mu udowodnilem ze sie myli, najpierw stwierdzil ze spotkamy sie w sadzie, potem wydal decyzje o wyplacie odszkodowania ale z potraceniem sumy która otrzymalem z ubezpieczenia dodatkowego - oczywiście bezprawnie, bez jakiejkolwiek podstawy. Oczywiscie odwolalem sie i wciaz walcze. Moja sytuacja jest przestroga dla innych - pilnujcie swoich spraw i wytykajcie bledy, nie dajcie sie zrobic w konia. Organ ponoszacy koszty funkcjonowania jednostki ma obowiązek wyplacic całość odszkodowania w wysokości jaka orzecze komisja, niezaleznie od tego czy otrzymacie odszkodowanie z innych firm. W tym roku za 1 % płaci się 621 zł wiec przy kilkuptocentowej utracie zdrowia jest o co walczyc z organiem prowadzacym.

strazak12345

  • Gość
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 02, 2011, 01:10:48 »
troszke odswieze temat :)

Otoz jakis czas temu podczas pozaru zostalem poparzony, wszystko zostalo zgloszone dowodcy oraz zostal sporzadzony meldunek o wypadku ratownika. Po zakonczeniu leczenia zglosilem wypadek do pzu. Z ubezpieczenia prywatnego juz jestem po komisji lekarskiej, natomiast jest probelm z ubezpieczeniam z osp. PZU przyslalo mi informacje ze dopoki mojego uszczerbku nie oceni lekarz komisji MSWiA to moja sprawa zostanie wstrzymana. Pan z PZU powiedzial ze na komisje kieruje UMiG pod ktory podlega dana osp.
W urzedzie otrzymalem informacje ze oni mnie nie skieruja na taka komisje poniewaz oni nie podpisywali ubezpieczenia tylko osp. Dodam ze ubezpiecznie jest grupowe.
Co mam dalej robic?

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 02, 2011, 08:01:35 »
1.najlepiej dokładnie się dowiedzieć u prezesa jednostki
2.Urząd z mocy ustawy ma obowiązek ubezpieczyć Ochotników  z ustawy o ochronie ppoz
Art. 32.
1. Koszty wyposażenia, utrzymania, wyszkolenia i zapewnienia gotowości bojowej
jednostek ochrony przeciwpożarowej, o których mowa w art. 15 pkt 1a-5 i 8,
ponoszą podmioty tworzące te jednostki.

2. Koszty wyposażenia, utrzymania, wyszkolenia i zapewnienia gotowości bojowej
ochotniczej straży pożarnej ponosi gmina, z zastrzeżeniem art. 35 ust. 1.
3. Gmina ma również obowiązek:
......,
2) ubezpieczenia w instytucji ubezpieczeniowej członków ochotniczej straży pożarnej[/b]
i młodzieżowej drużyny pożarniczej; ubezpieczenie może być imienne
lub zbiorowe nieimienne.

strazak12345

  • Gość
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 02, 2011, 09:52:39 »
UMiG chodzi o to ze to nie oni podpisywali polise z PZU tylko moja OSP. Pracownik urzedu mowi ze osp nie podlega pod urzad i niech osp mnie kieruje. Prezes tez za bardzo nie wie jak to wyglada bo to pierwsza taka sprawa.


Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 02, 2011, 12:45:27 »
UMiG chodzi o to ze to nie oni podpisywali polise z PZU tylko moja OSP. Pracownik urzedu mowi ze osp nie podlega pod urzad i niech osp mnie kieruje. Prezes tez za bardzo nie wie jak to wyglada bo to pierwsza taka sprawa.

Po pierwsze w/g mnie to urząd ściemnia - jeżeli tak jest to urząd złamał .....
Po drugie - Kopia polisy musi być w waszej dokumentacji OSP
Po trzecie
Napisać pismo przewodnie wraz z z dokumentacją powypadkową do ubezpieczyciela o ustalenie
uszczerbku na zdrowiu  po zakończeniu leczenia poszkodowanego .Oni powinni wysłać na komisję lekarską celem ustalenia uszczerbku na zdrowiu A swoją drogą to zaloguj się .

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 02, 2011, 21:45:54 »
Nie dziwię się się postępowaniu PZU. Oni kasę biorą a potem szukają problemów aby jej ie wypłacić.
Odszkodowanie z polisy to jedna rzecz a odszkodowanie z urzędu gminy to druga rzecz.
Ciągle powołujecie się tylko na art. 32 ustawy o ochronie ppoż. Na samym początku tego wątku opisywałem jak powinno wygladać postępowanie. Powołujcie się na art. 26. Tam jest jasno określone kto i co.


Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:04:31 »
Witam mam takie pytanie jaka jest szansa na uzyskanie odszkodowania gdy strazak ochotnik rozcina sobie przedramie na dl ok 20 cm o ostre elementy karoseri podczas wypadku drogowego ?  ( chce nadmienic ze przecieta zostala tylko skora na szczescie ) ?? Pytam sie z tego wzgledu poniewaz kolega ostatnio ucierpial i bedzie chcial sie starac o odszkodowanie . ??
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:15:25 »
szansa jest jeżeli wszystkie procedury przytoczone w tym wątku zostaną przeprowadzone od postępowania powypadkowego aż  do komisji lekarskiej orzekającej o stopniu uszczerbku na zdrowiu poprzez ubezpieczyciela skończywszy

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:20:29 »
No tak rozumiem , a cz nie jest tak ze np komisja powypadkowa bedzie chciala np zobaczyc rosciety rekaw NOMEX-u ?
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 14, 2011, 14:47:02 »
w momencie zgłoszenia wypadku powinna działać komisja powypadkowa (kiedy i jaki skład powinna zostać powołana odsyłam do przepisów BHP)
Ale to właśnie komisja powinna zbadać dokładnie wszystkie aspekty, które spowodowały wypadek i wszelkie materiały świadczące o tym że wypadek miał miejsce ,wg. mojej oceny i osobiście ja bym zrobił fotki i załączył do postępowania .

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 15, 2011, 10:24:05 »
posiada moze ktos wzor protokolu powypadkowego i skierowania na komisje MSWiA bo chlopak od nas mial wypadek przy akcji i potrzebujemy to druki

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 15, 2011, 18:31:56 »
Wzór protokołu powypadkowego znajdziesz np. tutaj http://www.spec-bhp.pl/Pliki_do_pobrania_Wzor_protokolu_powypadkowego.php

w momencie zgłoszenia wypadku powinna działać komisja powypadkowa
Komisja może być stała i wtedy wiadomo od razu kto w tej komisji jest. Ale moze być też powoływana doraźnie w celu przerobienia konkretnego wypadku. Wtedy komisja jest powoływana dopiero w momencie powzięcia informacji o wypadku. Praktycznie wygląda to w ten sposób, iż w momencie otrzymania informacji o powstania wypadku, pracodawca czyli w przypadku strażaków OSP wójt lub burmistrz przekazuje polecenie swojemu bechapowcowi aby coś z tym zrobił. A co to ma określone w odpowiednich przepisach.

... i potrzebujemy to druki
A z ciekawości zapytam. Do czego potrzebujecie te druki. Te druki powinien mieć zespół powypadkowy. Przynajmniej jeśli chodzi o protokół powypadkowy

Ikon

  • Gość
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 17, 2011, 16:39:51 »
Mówi sie o tych odszkodowaniach dla strażaków a tak wogule na ile jest strażak ochotnik ubezpieczony bo kogo sie nie zapytam to niewie, chodzi mi odszkodowanie np za złamania skrecenia konczyn oparzenia itp a nawet smierć strazaka na akcji. jesli ktoś cos wie to prosze o odpowiedz

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:58:32 »
wszystko zależy o jakim odszkodowaniu mówimy.
Jeśli o odszkodowani wynikającym z ubezpieczenia w firmie ubezpieczeniowej gdzie ubezpiecza nas gmina to wszystko zależy od wykupionej polisy. Zainteresowany powinien to sprawdzić w gminie.
Jeśli chodzi o odszkodowanie wynikające z art. 26 ust 1 ustawy o ochronie przeciwpożarowej to wysokość jest określona również w art. 26 ust. 3 gdzie jest odesłanie do przepisów o ubezpieczieniu społecznym. Mówiąc prościej odszkodowanie należy się w takiej wysokości za każdy procent uszczerbku na zdrowiu jak otrzymuje je każdy pracownik w zakładzie pracy. Na dzień dzisiejszy jest to około 700 zł za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Ale musi zaistnieć ten uszczerbek.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:43:00 »
dobra dobra czyli jest taka opcja zeby wziac odszkodowanie z pracy , z tych artykolow oraz z ubezpieczalnii ktora nas OSP ubezpiecza ??
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:52:18 »
Nie z pracy tylko wysokość jest analogiczna jak za wypadek w pracy
Odszkodowanie przysługuje nam z każdej polisy jaką posiadamy (w tym wypadku polisa w UG) jak i z art. 26 ustawy o ochronie ppoż. Oczywiście o ile przyznają nam jakiś procent uszczerbku na zdrowiu

baretti25

  • Gość
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:58:40 »
Witam jestem w trakcie leczenia uleglem wypadkowi przy akcji strażackiej mam rozciete przedramie 12cm i 7 szfow i tez bede sie staral o odszkodowanie mianowicie zglosilem wypadek w gminie u bhp no i nie wiem co bedzie dalej!! kreci nasz bhp jak nie wiem a to cos wymysla splawia mnie itd.
cale zdazenie jest zgloszone do komendy w cze-wie podobno poszlo az do katowic!! ciekawe co dalej  :straz: Jesli staracie sie o odszkodowanie zapytajcie gminnego przedstawiciela ktory ubezpiecza strazakow osp u nas to PZU czy wam sie nalezy czy nie!! bo cale to bhp czy inni z gminy sa do d..... patrza tylko ile z tego dla nich az rece zacieraja a nam bulu nikt nie usmiezy i klopotow!!!! Ja dzwonilem dzisiaj do naszej przedstawicielki z pzu i jutro jestem umowiony na rozmowe i powiedziala mi przez tel ze "BYŁEŚ PRZY AKCJI W UBRANIU STRAŻACKIM CZY NIE STRAZACKIM NALEZY CI SIĘ!!!"

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 19, 2011, 16:26:07 »
baretti25 kiedy miał miejsce wypadek? Zgłsiłeś wypadek pisemnie? Dla celów dowodowych zawsze zgłaszajmy do UG wypadek w formie pisemnej. Żądaj od bechapowca protokołu powypadkowego.

Inną kwestią jest czy dostaniesz na rozcięcie przedramienia odszkodowania. Z PZU pewnie tak. Ale z art. 26 ustawy o ochronie przeciwpożarowej to już gorsza sprawa. Z przyczyny prostej. Rozcięcie nie będzie uszczerbkiem na zdrowiu. Po zagojeniu się rękę będziesz miał dalej 100 procent sprawną. Więc trudno mówić o jakimś uszczerbku. Co nie znaczy że nie warto próbować oraz że UG nie ma stworzyć protokołu powypadkowego.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Ranni Strażacy WALKA O ODSZKODOWANIE
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 19, 2011, 23:40:46 »
Witam mam takie pytanie jaka jest szansa na uzyskanie odszkodowania gdy strazak ochotnik rozcina sobie przedramie na dl ok 20 cm o ostre elementy karoseri podczas wypadku drogowego ?  ( chce nadmienic ze przecieta zostala tylko skora na szczescie ) ?? Pytam sie z tego wzgledu poniewaz kolega ostatnio ucierpial i bedzie chcial sie starac o odszkodowanie . ??
Coś nie bardzo mogę uwierzyć w to rozcięcie przedramienia w ubraniu specjalnym i w rękawicy. Na ranę kłutą to jeszcze bym sie zgodził. Myślę, że ewentualna Komisja Lekarska też będzie miała watpliwości co to prawidłowego stosowania ochron osobistych przez tego rannego kolegę   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 23:46:11 wysłana przez strażak biurkowy »